Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Sibiu

Reply
 
Thread Tools
Old 18-12-07, 18:55   #46
Bughilas

Stage 5
 
Bughilas's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 671
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: Nesimtitii din trafic

Paul ai dreptate "nimeni nu e soferul perfect'...dar chiar nush cum si-au luat unii carnetul....Daca as avea si eu o masina mai puternica m-ar tine si pe mine sa dau un bornaut de vreo macar 5 secunde la semafor......In fine

SARBATORI FERICITE LA TOTI si UN AN NOU FERICIT.......ne vedem la anul.....papapa LA MULTI ANI 2008!!!!!
Bughilas is offline   Reply With Quote
Old 24-04-08, 12:54   #47
Bughilas

Stage 5
 
Bughilas's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 671
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: Nesimtitii din trafic

Frailor ce ati patit?....sau au disparut nesimtiti din trafic?.....e plin Sibiul de "panarame" in trafic...Nu stiu unii cum isi iau permisul dar vreau sa zic ca e nenorocire..Daca treci intr-o zi pe la Indepndendenta cand e examen e curtea plina..."plina de pericole" sau nu chiar dar sunt si dezastre ...... Dar tot respectul pt ei..."Toti am fost asa"
Dar am boala pe taximetristi..... "Daca ai bate pe unul si sa-i doara pe toti"..ar fi cel mai bine.......si mai sunt unii fitosi in trafic.....
Bughilas is offline   Reply With Quote
Old 24-04-08, 13:45   #48
Bassu_SIV


Stage 5
 
Bassu_SIV's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,116
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
Default Re: Nesimtitii din trafic

Quote:
Originally Posted by Bughilas View Post
Dar am boala pe taximetristi..... "Daca ai bate pe unul si sa-i doara pe toti"..ar fi cel mai bine.......si mai sunt unii fitosi in trafic.....
tre sa-mi fac rost de coaja de masina cu 500 de lei numa sa fac zob vreo cateva taxiuri care imi taie calea
Bassu_SIV is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 03:08   #49
bartolomeus

Stage 4
 
bartolomeus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 201
Default Re: Nesimtitii din trafic

Quote:
Originally Posted by GAHU View Post
eu de exemplu asa patesc la semafor(milea cu semaforului),stau la semafor pe milea sa intru pe semaforului,iar verdele se face mai devreme cu cateva secunde,decat la cei care vin de pe Dn1,destul cat sa apuce sa se inscrie 3 masini,iar daca prinzi un adormit in fata iti iei adio,ca vine coloana de pe dn1,de multe ori pleci preventiv inaintea celui din fata ta cand mai sunt 2 secunde de rosu
Baga-te inainte de semaforului ... pe straduta aia la stanga... chit ca e linie continua... eu ma bag. Ca daca stai la semafor...
bartolomeus is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 03:11   #50
bartolomeus

Stage 4
 
bartolomeus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 201
Default Re: Nesimtitii din trafic

Eu am probleme in afara orasului frate, mai ales pe Valea Oltului dupa o curba ceva te pomenesti cu unu` pe contra-sens... dai in frane ca nebunu`...
Chit ca poate e si vina mea... ca merg mai tare, totusi legea ar fi de partea mea...
Am venit saptamana trecuta dinspre Timisoara, la fel frate... si pe linie dreapta se bagau in depasire ca nebunii, am facut de 2 ori triplare, noroc ca facusem treaba mare inainte sa plec la drum ca altfel...
bartolomeus is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 03:21   #51
bartolomeus

Stage 4
 
bartolomeus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 201
Default Re: Nesimtitii din trafic

Nici eu nu suport fazele cu blocajul in parcare - ca de domne e ""locul meu". Ai parcat pe locul meu si te blochez - sau dezumflat roti etc... Frate... e domeniu public... parcheaza cine vrea - atata timp cat parcheaza OK - fara sa blocheze pe altcineva - sau sa parcheze pe 2 locuri. Atunci e chiar nesimtire.
Este enervant ca nu se poate face la primarie contract ceva sa inchiriezi un loc de parcare.
Am citit de niste probleme la CEC, fratilor, filmati-i sau giniti-i, luati-le numarul de la masina, duceti-va la politie sa vedeti atunci belele pe capul lor. Li se vor suspenda permisul instantaneu! E cel mai enervant sa iti gasesti masina lovita in parcare!!! Eu mor de ciuda, fac cu capu`, ma apuca tremuratu`!!! Ce dreaq e asa de greu sa ii lasi la om un biletel, ba boule ti-am lovit masina, cauta-ma!!! Iti da frumos asigurarea, te duci si iti faci masina!!! Nu frate... Fug ca m*istii!!!
bartolomeus is offline   Reply With Quote
Old 01-05-08, 19:31   #52
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Nesimtitii din trafic

Quote:
Originally Posted by bartolomeus View Post
Nici eu nu suport fazele cu blocajul in parcare - ca de domne e ""locul meu". Ai parcat pe locul meu si te blochez - sau dezumflat roti etc... Frate... e domeniu public... parcheaza cine vrea - atata timp cat parcheaza OK - fara sa blocheze pe altcineva - sau sa parcheze pe 2 locuri. Atunci e chiar nesimtire.
Este enervant ca nu se poate face la primarie contract ceva sa inchiriezi un loc de parcare.
Am citit de niste probleme la CEC, fratilor, filmati-i sau giniti-i, luati-le numarul de la masina, duceti-va la politie sa vedeti atunci belele pe capul lor. Li se vor suspenda permisul instantaneu! E cel mai enervant sa iti gasesti masina lovita in parcare!!! Eu mor de ciuda, fac cu capu`, ma apuca tremuratu`!!! Ce dreaq e asa de greu sa ii lasi la om un biletel, ba boule ti-am lovit masina, cauta-ma!!! Iti da frumos asigurarea, te duci si iti faci masina!!! Nu frate... Fug ca m*istii!!!
Tu esti o specie pe cale de disparitie ma, cu parcarea.... in rest numa` comunisti de aia de zic ca daca stau in blocu` respectiv de 20 de ani i-a cumparat masa loc de parcare sau i-a dat primaru` cadou unu....Frate daca ai garaj da, nu bloca, daca ai locu` platit la primarie, iarasi da, nu parca, da asa ma doare n ... am gasit locu` liber, parchez frate, chiar daca nu stau de 20 de ani in blocu` ala...
Cat despre lovitu` in parcare, frate una e cand lovesti tu un logan, si ii dai aluia asigurarea ca iti ia 3 mil. de pe ea, si alta e cand da unu in a ta, si ii vine de plata vreo 20 de milioane o oglinda sau te miri ce....
Nici eu nu sunt de acord sa fug, in primu` rand ca mi am gasit masina lovita pe toate partile (in zile diferite) si nimeni in preajma.... ce pot sa zic sa le pice motoru` cand or avea peste 90 la ora, din mers, sau sa le vad masina facuta guler in parcare dupa vreo raba...
Cam atat....Asta e , sunt un copil frustrat... da` nu o sa pot niciodata intelege unele mentalitati....
__________________

Cineva zicea ca cercul de prieteni nu il faci cu compasul....
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 01-05-08, 19:37   #53
Bassu_SIV


Stage 5
 
Bassu_SIV's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,116
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
Default Re: Nesimtitii din trafic

bah ce tanti dobitoaca azi la real....la milimetru am trecut de botul ei...s-a bagat ca p**a fara sa se asigure
Bassu_SIV is offline   Reply With Quote
Old 01-05-08, 23:58   #54
daniWAAsb

Stage 2
 
daniWAAsb's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 33
Default

Bah Ferestete Tu De Ei Cat Poti Ca Ei De Tine Nu Se Feresc

Miercuri Seara Mergeam In Ciresica Si Pe La Cimitir Un Cioban Cu Un Ford Transit Direct In Fata Mea Noroc Ca Am Avut Loc In Partea Dreapta De Am Putut Trece De El Ca Iara O Busam

Last edited by aleks; 05-05-08 at 12:49.
daniWAAsb is offline   Reply With Quote
Old 02-05-08, 14:23   #55
flaviuf

Stage 5
 
flaviuf's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 415
Member of:
[RENAULT]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Nesimtitii din trafic

Quote:
Originally Posted by Bassu_SIV View Post
bah ce tanti dobitoaca azi la real....la milimetru am trecut de botul ei...s-a bagat ca p**a fara sa se asigure
A propos de Real..o gramada de tarani isi parcheaza masinile pe aleile de acces desi mai "in spate" sunt zeci de locuri libere, DAR e greu sa-ti misti fundul 100 de metri in plus, nu-i asa?
flaviuf is offline   Reply With Quote
Old 03-05-08, 01:46   #56
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Nesimtitii din trafic

Quote:
Originally Posted by flaviuf View Post
A propos de Real..o gramada de tarani isi parcheaza masinile pe aleile de acces desi mai "in spate" sunt zeci de locuri libere, DAR e greu sa-ti misti fundul 100 de metri in plus, nu-i asa?
Nu i greu frate, dar cine mai vede investitia lui de 10 RON pe dacie , investitie materializata in cele 100 de cruci puse pe mijlocu` parbrizului si cele 10 stickere cu "forme de alea de trib...cum le zice, tribale de alea" si 3-4 mingi de foc pe laterala....
E vorba de mandrie aici, nu de 100 de metri de mers....tre sa arate omu ca a venit cu masina , ca stii cum se zice, taranu` cand da de asfalt, patineaza in incercarea de a face baie in "apa cu noroi de pe shusea"
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 04-05-08, 03:26   #57
daniWAAsb

Stage 2
 
daniWAAsb's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 33
Default Re: Nesimtitii din trafic

Quote:
Originally Posted by Bassu_SIV View Post
tre sa-mi fac rost de coaja de masina cu 500 de lei numa sa fac zob vreo cateva taxiuri care imi taie calea
BASULE CE VIS AI,DAR NUMA PE TAXIMETRISTI VREI SA II FACI PRAF INTRI SI IN CATEVA LOGANE DE POLITIE
daniWAAsb is offline   Reply With Quote
Old 04-05-08, 03:27   #58
Bassu_SIV


Stage 5
 
Bassu_SIV's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,116
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
Default Re: Nesimtitii din trafic

"loghete".......
Bassu_SIV is offline   Reply With Quote
Old 04-05-08, 03:46   #59
daniWAAsb

Stage 2
 
daniWAAsb's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 33
Default Re: Nesimtitii din trafic

Quote:
Originally Posted by Bassu_SIV View Post
"loghete".......
MOSU TREBE SA NE FERIM NOI MASINILE NOASTRE DE EI CA PE TAXIMETRIST II DOARE IN P.... CA EI AU MASINA DE LA PATRON SAU DE LA FIRMA
daniWAAsb is offline   Reply With Quote
Old 04-05-08, 03:49   #60
Bassu_SIV


Stage 5
 
Bassu_SIV's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,116
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
Default Re: Nesimtitii din trafic

de "taschimetristi" ne mai ferim cum ne ferim ....dar sunt tantile si bosorogii care dau din ce in ce mai multe batai de cap
Bassu_SIV is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -