Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Sibiu

Reply
 
Thread Tools
Old 16-11-07, 09:58   #1
flaviuf

Stage 5
 
flaviuf's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 415
Member of:
[RENAULT]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Nesimtitii din trafic

Propun un thread in care sa-i semnalam pe eventualii nesimtiti care ne sfideaza in trafic. Sunt binevenite poze, numere de inmatriculare ca sa stim de cine sa ne ferim. Pentru inceput voi posta poza unui imbecil pe care l-am gasit intr-o seara cand m-am intors acasa astfel incat n-am mai putut intra in parcare. De semnalat ca idiotul respectiv (un BMW alb cu numere de Munchen) a blocat 2 masini dintr-un singur foc pana dimineata. Spatiile galbene resprezinta masinile vecinilor mei iar cel rosu este locul meu.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture 119.jpg
Views:	559
Size:	88.1 KB
ID:	391381  
flaviuf is offline   Reply With Quote
Old 16-11-07, 14:19   #2
I5@k
Daewoo Driver

Stage 5
 
I5@k's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 383
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: Nesimtitii din trafic

bah fra......ideea e ca locurile alea nus ale nimanui.....din cate stiu io
este spatiu public...
revenind la topic.....unii dintre cei mai de cacat soferi sunt taximetristi si fitzosii
__________________
SB 26 DGP -> Daewoo Cielo 1.5 SOHC `96
SB 19 DGP -> Opel Astra H 1.9 CDTI `06
[..]vor urma si alte DGP-uri
I5@k is offline   Reply With Quote
Old 16-11-07, 14:36   #3
flaviuf

Stage 5
 
flaviuf's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 415
Member of:
[RENAULT]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Nesimtitii din trafic

Quote:
Originally Posted by I5@k View Post
bah fra......ideea e ca locurile alea nus ale nimanui.....din cate stiu io
este spatiu public...
revenind la topic.....unii dintre cei mai de cacat soferi sunt taximetristi si fitzosii
Si crezi ca asta iti da dreptul sa blochezi pe cineva? Atata timp cat la scara mea sunt mai multe locuri de parcare decat masini si fiecare si l-a amenajat, cred ca totusi e o chestie de bun simt sa faci un efort minim de gandire inainte sa-ti lasi masina aiurea cand vii in vizita la cineva, nu crezi?
flaviuf is offline   Reply With Quote
Old 16-11-07, 15:42   #4
autoad

Stage 3
 
autoad's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 159
Default Re: Nesimtitii din trafic

treaba asta cu respectarea locului de parcare nu prea se ia in considerare. si eu ma enervez cand vin seara si vad cate unul are a parcat-o numai sa se afle in treaba si ocupa mai multe locuri dar nu ai e sa faci ..pana cand nu o sa se faca cu spatiul tau privat si daca ai pe cineva pe el suni frumos la administraorul parcarii si se rezolva ..cum am spus pana atunci stam , ne uitam , scapam cateva vorbe printre dinti si cautam alt loc de parcare...asta e. am mai vazut varianta la un vecin cum se baga cineva pe locul lui vine si il blocheaza el pe individ ca sa nu mai poata pleca pana nu il cheama..asta mi se pare nesimtire din partea vecinului caci la urma urmei nu ii spatiul lui si poate omul a avut treaba doar 5 min in zona
autoad is offline   Reply With Quote
Old 16-11-07, 16:26   #5
tfsi

Stage 5
 
tfsi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 550
Default Re: Nesimtitii din trafic

Quote:
Originally Posted by flaviuf View Post
e o chestie de bun simt sa faci un efort minim de gandire inainte sa-ti lasi masina aiurea cand vii in vizita la cineva, nu crezi?
asa e...numai ca nu poate face acest exercitiu unul care ti se adreseaza cu "bah fra"
tfsi is offline   Reply With Quote
Old 16-11-07, 18:04   #6
Bassu_SIV


Stage 5
 
Bassu_SIV's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,116
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
Default Re: Nesimtitii din trafic

io trag dacia peste locul meu si nu mi-l ocupa nimeni
Bassu_SIV is offline   Reply With Quote
Old 16-11-07, 18:13   #7
T E N N Y - E

Stage 5
 
T E N N Y - E's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 496
Member of:
[4Rally]
[VW]
[Colectionar Machete]
Default Re: Nesimtitii din trafic

Cred Ca Se Intampla Chestea Asta In Toate Cartierele. De Exemplu Un Prieten A Gasit O Masina In "locul Lui" De Parcare. El A Blocat Masina Respectiva, Omul Cu Masina Blocata A Chemat Pulitia Si Prietenul Meu A Primi O Amenda In Valoare De 200 Ron.
__________________
T E N N Y - E is offline   Reply With Quote
Old 16-11-07, 19:05   #8
dydysoft

Stage 5
 
dydysoft's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,467
Default Re: Nesimtitii din trafic

Quote:
Originally Posted by T E N N Y - E View Post
Cred Ca Se Intampla Chestea Asta In Toate Cartierele. De Exemplu Un Prieten A Gasit O Masina In "locul Lui" De Parcare. El A Blocat Masina Respectiva, Omul Cu Masina Blocata A Chemat Pulitia Si Prietenul Meu A Primi O Amenda In Valoare De 200 Ron.
este corect asa !
propietar pe teren este statul nu respectivul!

eu de 3 ani ma cert cu un vecin din bloc, imi suna mereu la usa sa mut masina ca e locul lui...
asta pana cineva mai istet ca mine i-a taiat cauciucurile(4) si erau noi!
de atunci am liniste si eu si ceilalti care parcheaza in fata blocului.
am fost si eu la politie, fiind reclamat de vecinul in cauza, iar politia a sus asa: primul venit, primul servit!!!
pana nu detii un act de propietate pe acel teren, nu ai cum sa spui "asta e locul meu de parcare" !
dydysoft is offline   Reply With Quote
Old 17-11-07, 19:25   #9
Bughilas

Stage 5
 
Bughilas's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 671
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: Nesimtitii din trafic

mai fratilor asa e"primul venit primul servit" dar cand stai in blocul respectiv de 20 si de ani si vine unul si o parcheaza akolo unde iti place te apuca nervii......de exemplu langa mine e CeC-ul de pe Dumbravii si aproape toti angajatii de akolo le parcheaza la mine la bloc si le lasa akolo 8 ore cat stau la work....innebunesc ....................daca o pun la nimereala unde apuk o gasesc tot lovita la spoilere....
Bughilas is offline   Reply With Quote
Old 18-11-07, 13:27   #10
I5@k
Daewoo Driver

Stage 5
 
I5@k's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 383
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: Nesimtitii din trafic

bogdane dar io ce sa mai zic......k aici la mine in fata.......acelasi loc in cauza de care ziceai u........ii nebunie cu parcarea.....in decurs de 2 saptamani am gasit asa: bara fata rashchetata,bara spate la fel, usa sofer lovita+infundata.....
bagamias ceva in ei de inapti.....
k vin ratatii la cec aici....mari afaceristi din vasla........si se tot blocheaza unu pe altu......si dupa aia k sa iasa.....ma da intro masina sau in alta.......
~X(
crizez cand vad ratati dinastia......
I5@k is offline   Reply With Quote
Old 18-11-07, 15:00   #11
dydysoft

Stage 5
 
dydysoft's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,467
Default Re: Nesimtitii din trafic

nu prea ai ce le face la astia, doar o camera video si cand surprinzi un accident deasta sa mergi la politie...
dydysoft is offline   Reply With Quote
Old 19-11-07, 07:22   #12
flaviuf

Stage 5
 
flaviuf's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 415
Member of:
[RENAULT]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Nesimtitii din trafic

In ceea ce priveste parcarea, eu am ajuns la concluzia ca sunt multi ori handicapati ori atat de nesimtiti incat pur si simple nu le pasa...o solutie pentru a elimina jumatate dintre ei ar fi ca la testarea pentru permis sa se dea si un test de inteligenta. Cineva spunea mai sus ca o persoana blocata a chemat politia...m-am gandit de multe ori sa fac chestia asta, dar nu eram sigur ca se deranjeaza pentru asa ceva...si a propos, amenda ar trebui sa fie de minim 1000 RON-i ca sa-i dezvete
flaviuf is offline   Reply With Quote
Old 19-11-07, 10:32   #13
Andy2heart

Stage 2
 
Andy2heart's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 47
Default Re: Nesimtitii din trafic

Bah, aveti dreptate, eu nu ma prea deranjez cu parcarea la mine la bloc, pt ca am garaj si platesc impozit pe locul ala, deci nimeni , niciodata nu a parcat in locul meu si nici nu va parca(nu de alta dar am lacat ),dar mai vin cateodata unii vecini si parcheaza ka **** in fata garajului frate, de nu mai poti nici intra nici iesi, si tot ei fac scandal cand ii chemi sa mute masina.Mai sunt unii babalaci care fac figuri, ca cica locul lor. Locul lor e la cimitir.....)
Andy2heart is offline   Reply With Quote
Old 19-11-07, 15:27   #14
I5@k
Daewoo Driver

Stage 5
 
I5@k's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 383
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: Nesimtitii din trafic

Quote:
Originally Posted by dydysoft View Post
nu prea ai ce le face la astia, doar o camera video si cand surprinzi un accident deasta sa mergi la politie...
intr-o dimi o venit unu cu o dacie si o intrat direct in masina mea .....din plin......si mie mio dus spatele si ala al dreq cu dacia lui.....k numa bara si aripa putin stramba.....
io eram pe geam.....atunci deschideam geamu de dimi......si cand bufffff........ma uit asa mirat........
ala repede da cu spatele.....si pleaca........
noroc k ma trag din neam de politisti........iam luat repede numere.......
si direct la politie.......
si la politie......al dreq k el sa nu vina...
de unde frate k pana la urma lo adus aia de la politie acolo.......mai k eram sal bat cu tatameo.......k vine un uscat la noi k cik el o condus......cand oameni de pe strada ziceau k era unu gras.......
am zis k ii si dau 2.......
dar pana la urma so rezolvat totul pe cale pasnica....
******
macar dak intri in unu.......stai acolo ****** si rezolva treaba nu pleca ******

Last edited by aleks; 05-05-08 at 12:40.
I5@k is offline   Reply With Quote
Old 19-11-07, 15:46   #15
Bassu_SIV


Stage 5
 
Bassu_SIV's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,116
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
Default Re: Nesimtitii din trafic

io nu mai am pic de respect fata de politie rutiera din sibiu........sunt niste ticalosi si jumatate...pe langa faptul ca nu iti asculta offul te mai si arde pt ceva minor
__________________
'92 Opel Vectra 2000
Bassu_SIV is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -