Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Sibiu

Reply
 
Thread Tools
Old 24-01-12, 10:04   #31
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: liniute legale

dupa cum a inceput topicul si dupa discutiile de aici mai mult ca sigur o sa fie urat...parerea mea si nu vreau sa te superi autosporteventromania. Ca sa atragi lume si sa aiba incredere ca va iesi ceva frumos trebuie sa stii sa vorbesti frumos chiar daca esti luat la misto ca deh...nimeni nu e perfect. In loc sa stai sa dai explicatii si sa raspunzi ironic mai bine ai detalia putin evenimentul ca sa stie lumea despre ce e vorba ca te trezesti in ultimele zile ca nu iti vine nimeni sua ca sunt prea putini si nu il poti organiza. Sper sa nu te superi pe mine, cum am spus si mai sus este parerea mea si nu am pretentia sa tii cont de ea. O zi buna si astept evenimentul . Multa bafta
__________________
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 24-01-12, 10:42   #32
PaulMIG

Stage 5
 
PaulMIG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,002
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[SKODA]
Default Re: liniute legale

Quote:
Originally Posted by autosporteventromania View Post
tipule miscare in domeniul auto este in judetul sibiu ar fi bine sa va informati anul acest in iulie este IRC la sibiu
Tipule sabin, cred ca nu te-ai trezit bine cand ai citit ce s-a scris pe aici. Intr-un fel e normal, nou pe forum, citesti primul mesaj si repede butonul quote.

Banuiesc ca ai vazut, daca te-ai obosit sa citesti tot ca sunt informat de IRC, CNVC, rallyshow. DAR, fiind dimineata, nu ai inteles ca m-am referit la miscare in domeniul auto la care sa poata participa oricine, nu IRC.

Dupa ce ca ti-am dat si mail si pm, atat ai putut spune si tu.

Imi pare rau ca m-am luat in gura si cu altii cand defapt aveau dreptate. Ai putea sa iti dai un gram de interes pentru ca deja s-au discutat aici unele chestii legate de locatie, de premiere si organizare. Tu astepti doar idei fara sa te implici, sa propui, sa sugerezi, sa intrebi. Tu oricum organizezi evenimentul si aduci oameni cati vrei. Tu esti cel mai tare. Ai crezut ca scrii 2 randuri pe un forum si sar 30 de oameni cu idei si cu laude.

Iti sugerez sa mai citesti odata postul lui trafy-vr6 dinaintea acestuia pentru ca e un sfat bun (daca tot astepti idei)

p.s: o sa sterg discutiile in plus care nu s-au vrut a fi intepaturi.
__________________
PaulMIG is offline   Reply With Quote
Old 24-01-12, 10:49   #33
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: liniute legale

@paul : o sa te alerg cu seringa pe strada sa te "intep"...
Sterge te rog posturile si lasa doar cele pertinente si care se refera chiar la topicul threadului, ca e de-ajuns cat off topic s-a facut.
A, si ca si sfat, cu toate ca TFY a spus indeajuns de multe, fiind un forum si deci neputand sa punem mimica fetei sau tonalitatea vocii in conversatie se pot intelege multe lucruri aiurea sau pe dos, dar domnule Sabin, sa vorbesti cu niste oameni pe care nu ii cunosti si nu stii cat de implicati sunt in lumea automobilistica (parte din ei au participat la slalom paralel, sau la VTM uri, sau la linii sau la toate cele de mai sus) cu apelativu` "tipule" nu mi se pare ok... cand te vrei a fi organizator de evenimente. Eu nu zic ca tre sa te imbraci la costum sau ca tre sa ai un limbaj elevat, dar tre` sa demonstrezi inainte de toate ca stii sa asculti si bune si rele. Evident exista un dram de adevar in ce zice PAO pentru ca altfel nu ai fi incercat sa te justifici, nu cunosc si nu ma intereseaza.
Astept cu interes sa vad mai multe detalii, daca ai, despre eveniment si care sunt oamenii pe care ii vei aduce....
Daca o sa continui tot asa cu replicile sa zicem acide, nu cred ca o sa ai foarte multi spectatori la eveniment, participanti nici atat.
__________________

Cineva zicea ca cercul de prieteni nu il faci cu compasul....
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 24-01-12, 12:07   #34
autosporteventromania

Stock
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 8
Default Re: liniute legale

Quote:
Originally Posted by lupalb View Post
cu idei noi pot sa vina o gramada de oameni, de-asta e forum public mai ales ca ideile nu costa nimic.
Ideea este ca sunt o gramada de lucruri de facut PANA sa te apuci sa raspandesti vestea ca vei face "linii legale".
De exemplu trebuie sa iei toate aprobarile, sa vorbesti cu sponsorii si sa inchei un contract de inchiriere a zonei de desfasurare, de primit aprobari de la politie, salvare, pompieri prin care sa iti garanteze prezenta la eveniment (altfel nu ai drept de desfasurare din cate stiu eu).... si o gramada de alte lucruri pe care ma gandesc ca le stii mai bine decat mine.
Intrebarea mea este: anu trecut s-a dorit a se organiza un eveniment MR, cumva tu erai organizatorul? Daca da, ce s-a intamplat? de ce nu s-a mai tinut?
Daca nu, nu raspunde la intrebarea de mai sus, ca nu are rost sa intram in polemici.
Eu zic ca e bun entuziasmul dar e bine sa fii moderat cu promisiunile legate de event pana nu ai confirmarea lui in primul rand.
ok vad ca durerea voastra este cea de a face si nu a zice . daca va icalzeste cu ceva eu am toate aprobarile pentru a tine evenimentul pe ori ce drum public din judetul sibiu . in plus de asta trebuie sa ma gandesc la chieltuieli pentru ca asta este cel mai important . nu vreau sa spun data numai in momentul in care sponsorul oficial o sa imi comunice asta
autosporteventromania is offline   Reply With Quote
Old 24-01-12, 12:11   #35
autosporteventromania

Stock
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 8
Default Re: liniute legale

Quote:
Originally Posted by PaulMIG View Post
Tipule sabin, cred ca nu te-ai trezit bine cand ai citit ce s-a scris pe aici. Intr-un fel e normal, nou pe forum, citesti primul mesaj si repede butonul quote.

Banuiesc ca ai vazut, daca te-ai obosit sa citesti tot ca sunt informat de IRC, CNVC, rallyshow. DAR, fiind dimineata, nu ai inteles ca m-am referit la miscare in domeniul auto la care sa poata participa oricine, nu IRC.

Dupa ce ca ti-am dat si mail si pm, atat ai putut spune si tu.

Imi pare rau ca m-am luat in gura si cu altii cand defapt aveau dreptate. Ai putea sa iti dai un gram de interes pentru ca deja s-au discutat aici unele chestii legate de locatie, de premiere si organizare. Tu astepti doar idei fara sa te implici, sa propui, sa sugerezi, sa intrebi. Tu oricum organizezi evenimentul si aduci oameni cati vrei. Tu esti cel mai tare. Ai crezut ca scrii 2 randuri pe un forum si sar 30 de oameni cu idei si cu laude.

Iti sugerez sa mai citesti odata postul lui trafy-vr6 dinaintea acestuia pentru ca e un sfat bun (daca tot astepti idei)

p.s: o sa sterg discutiile in plus care nu s-au vrut a fi intepaturi.
bine cred ca ar fi bine sa inchid discutiile aici pentru ca nu am cu cine vorbi . daca voi nu vreti sa fiti cooperanti si vreti sa bagati numai bete in roate va doresc discutii placute si evenimente organizate de Danut Sanda cu diverse incidente neplacute . eu am plecat de pe aici ca nu mai am chief sa va dau la fiecare explicatii care nu isi au rostul in momentul de fata . in momentul in care face alt cineva acest eveniment eu o sa ma retrag si nu deranjez pe nimeni o sa fac probabil evenimente in alte orase unde oameni sunt mai cooperanti si mai deschisi decat Sibieni . Multumesc de sfaturi
autosporteventromania is offline   Reply With Quote
Old 24-01-12, 12:13   #36
autosporteventromania

Stock
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 8
Default Re: liniute legale

mi-as dori ca toti care puneti comentari aici sa purtam o discutie fata in fata la un suc sau o cafea . si sa ne cunoastem fizic .
cine vrea sa vorbeasca cu mine stau la dispozitie la numerele de telefon 0752.865.913 sau 0724.884.248 sabin
autosporteventromania is offline   Reply With Quote
Old 24-01-12, 12:24   #37
PaulMIG

Stage 5
 
PaulMIG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,002
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[SKODA]
Default Re: liniute legale

Cine ti-a bagat bete in roate??

Tu ce intelegi prin "cooperanti si deschisi"? vrei sa iti organizam noi evenimentul? sa zicem noi TOT ce e de facut?

Este treaba ta sa vii sa dai informatii si sa ceri pareri de la oameni dar nu cum o faci tu! Daca mai multe persoane iti spun clar ca nu faci bine, tu o tii pe a ta in continuare

Sunt curios daca doar TU reprezinti autosporteventsromania, si daca restul partenerilor tai sunt de aceeasi parere ca tine.

Felicitari! Ti-ai creat o imagine excelenta!
PaulMIG is offline   Reply With Quote
Old 24-01-12, 12:34   #38
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: liniute legale

Eu cu replicile de genul celor primite, ca mai bine plec in alte orase , etc... consider ca stau de vorba cu o mentalitate de clasa a 3 a, imi iau jucariile si plec acasa.
Nu e ok.
Cat despre informatii, cam ce ne-ai zis tu? Ai pus o intrebare daca s-ar merita, toti am zis ca da. Ce alta "cooperare" mai vrei? Sau vrei , dupa cum a spus si Paul Mig, sa iti iei toate informatiile si ideile de la cei de pe forum? Nu ai vrea sa iti spunem unde sa mergi sa faci rost de sponsori, de spectatori si de oameni care sa participe?
Acesta este ultimul reply pe care il dau pe acest thread.... consider ca pana nu vad efectiv competitia, pentru mine nu exista, si atunci nu ma complic sa discut despre "ce ar fi daca".
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 24-01-12, 12:46   #39
SynTheLaZ
VW Driver

Stage 5
 
SynTheLaZ's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,038
Member of:
[VW]
Default Re: liniute legale

Totul este o pierdere de timp, parerea mea. Nu se ofera informatii concrete, se asteapta doar .. "informatii".


Paul cred ca poti sa inchizi acest topic.
SynTheLaZ is offline   Reply With Quote
Old 24-01-12, 12:58   #40
PaulMIG

Stage 5
 
PaulMIG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,002
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[SKODA]
Default Re: liniute legale

deocamdata il mai las deschis, in speranta ca SABIN nu reprezinta TOT autosporteventsromaniia si ca un mar stricat sa nu strice tot cosul. Totusi poate cineva de acolo chiar isi doreste organizarea unor linii si se lupta pentru asta. Si poate o sa ii deschida ochii si lui sabin sa ii arate ca nu ii baga nimeni de aici bete in roate.
PaulMIG is offline   Reply With Quote
Old 24-01-12, 15:41   #41
corrado_adi

Stage 5
 
corrado_adi's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 326
Default Re: liniute legale

halllo lume!legale vor fii anul asta la sibiu,si 2 etape de VTM.SIBIUMOTORSPORT v-a organiza toate astea,poate unii stiati deja si celorlalti va spun acum.
clubul e recent infiintat,mai multe detalii va pot da in luna februarie, cand o sa avem calendarul pe 2012 facut noroc
__________________
Street racING is not a crime
corrado_adi is offline   Reply With Quote
Old 24-01-12, 17:38   #42
IuliPAO

Stage 3
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 134
Default Re: liniute legale

Quote:
Originally Posted by autosporteventromania View Post
tipule miscare in domeniul auto este in judetul sibiu ar fi bine sa va informati anul acest in iulie este IRC la sibiu


tipule daca ai ceva de spus gasesti numerele mele de telefon pe site si in plus de asta nu mai vorbi asa eu nu am datori la nimeni . daca iti face impresia ca iti platesc niste bani care i-a bagat in buzunar prietenul tau Dani care a plecat cu banii . si in plus de asta eu am bagat o gramda de banii din buzunar in evenimentul ala . lafel cum eu mi-am dat interesul asa trebuia sa faca toti.

era frumos dupa cum scriai si u sa vb pe privat sau pe e-mail dar credema ca nu ma afecteaza cu nimik discutiile astea aici
oameni aduc cati vreau , nu depind de nimeni si nu o sa mai vedeti asta atata timp cat o sa am asociatia . decat sa fac rau cuiva prin vorbe si discutii care nu isi au rostul aici mai bine ii ajut .



nu ma nu ii dau nimik
datii voi cei care sunteti interesati


stii foarte bine ca datoria ta la mine nu a fost legata in nici un fel fata de eveniment......mi-ai stricat masina tipule si m-ai tot mintit k imi dai banii. daca o loveai tot asa spuneai k ai bagat bani in eveniment??bani toata lumea a bagat in evenimentul ala nu numai tu...si nu uita ca de la eveniment toti ne-am certat cu dani si stii foarte bine ca nu suntem prieteni.degeaba am numerele tale daca la momentul respectiv nici curaj sa-mi raspunzi la telefon nu aveai. nu ti-am restrictionat eu nr de paticipanti ca sa spui k aduci cati oameni vrei tu si tocmai k asta si incercam sa te ajutam toti cu informatii pe care poate nu le ai...... dar se pare k deja lumea si-a format o parere despre tine...pacat k esti bun in ceea ce faci dar nu esti chiar asa de bun si ca persoana si caracter
IuliPAO is offline   Reply With Quote
Old 24-01-12, 22:00   #43
autosporteventromania

Stock
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 8
Default Re: liniute legale

Quote:
Originally Posted by PaulMIG View Post
deocamdata il mai las deschis, in speranta ca SABIN nu reprezinta TOT autosporteventsromaniia si ca un mar stricat sa nu strice tot cosul. Totusi poate cineva de acolo chiar isi doreste organizarea unor linii si se lupta pentru asta. Si poate o sa ii deschida ochii si lui sabin sa ii arate ca nu ii baga nimeni de aici bete in roate.
dami te rog numarul tau de telefon Paul vreau sa ne auzim la telefon .
autosporteventromania is offline   Reply With Quote
Old 24-01-12, 23:16   #44
ChuckyOvi

Stage 5
 
ChuckyOvi's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 585
Default Re: liniute legale

E un mare shet si o mare tzeapa pentru sponsor dar ce sa le zic ... nu e primul si nici ultimul care se ocupa cu asa ceva!
ChuckyOvi is offline   Reply With Quote
Old 24-01-12, 23:58   #45
PaulMIG

Stage 5
 
PaulMIG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,002
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[SKODA]
Default Re: liniute legale

0746162668 dupa ora 12 poti suna.
PaulMIG is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -