Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Sibiu

Reply
 
Thread Tools
Old 11-01-12, 08:10   #1
autosporteventromania

Stock
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 8
Thumbs up liniute legale

vreau sa stiu cine este interesat de asemenea eveniment !
vreau sa vedem ce cerinta este pentru a face asta in sibiu .
pentru mai multe detalii contactatima pe e-mail. sabin@autosporteventromania.com sau office@autosporteventromania.com
autosporteventromania is offline   Reply With Quote
Old 11-01-12, 11:31   #2
Pilu_alex

Stage 5
 
Pilu_alex's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 534
Default Re: liniute legale

cand se vor face liniutele legale ... eu sunt prezent .... sper sa fiu prezent ca participant ... nu ca spectator
Pilu_alex is offline   Reply With Quote
Old 11-01-12, 12:53   #3
deyu010

Stage 5
 
deyu010's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 339
Default Re: liniute legale

ar fi chiar interesant sa organizam asa ceva in sibiu
deyu010 is offline   Reply With Quote
Old 11-01-12, 14:00   #4
PaulMIG

Stage 5
 
PaulMIG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,002
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[SKODA]
Default Re: liniute legale

Nici nu trebuie sa aveti vreo indoiala!!

Un astfel de eveniment va fi un succes instant aproape orice ati face. Si cu un mimin de interes in organizare, tot o sa fie o groaza de participanti si dpdv financiar, o sa fie bine (asta daca va intereseaza doar atat).

Nu stiu de unde sunteti, poate din sibiu, poate nu, dar daca aveti habar de liniutele care au fost organizate pe aeroport acum 3 ani, ati putea sa va faceti o idee oarecare. Atunci, multi au regretat ca nu au putut ajunge(ma refer din alte orase) si cei prezenti au fost multumiti de conditii. Cu toate astea, a trecut mult timp de atunci si o repetare a acelor conditii ar fi un oarecare esec acum..

De asemenea nu stiu daca ati mai organizat ceva de genul asta, sau daca aveti cunostiinte de una alta din lumea drag de prin romania.
Pe scurt, puteti organiza ceva foarte usor si rapid si o sa fie un succes pe plan local si o sa fie plin de lume, dintr-un simplu motiv: toata lumea vrea liniute, sau macar sa faca ceva cu masina mai iesit din comun, pentru ca in afara de liniutele din 2008 si un vtm de amatori din 2009, sibiul nu are parte de actiune!

Pe de alta parte, daca vreti sa va implicati mai mult, atunci puteti organiza ceva la nivel national fara un efort extrem de mare. Unul din cele mai importante atuuri este localizarea pe harta in centrul tarii.
Cele mai tari curse de drag din tara sunt in satu mare, arad si tulcea. Si pentru ca sunt organizate cum trebuie au participanti din TOATA tara.

La final, va sfatuiesc sa aruncati un ochi pe forumul (am trimis numele forumului pe private message) pentru a citi pe scurt despre unele evenimente de real succes din tara.

Daca sunteti familiari cu forumul, inseamna ca stiti cu ce se mananca si deja am vorbit prea mult si degeaba

O descriere despre autosporteventromania ar fi binevenita.

Bafta!
__________________

Last edited by PaulMIG; 11-01-12 at 14:03.
PaulMIG is offline   Reply With Quote
Old 11-01-12, 14:02   #5
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: liniute legale

Eu cred ca studiul de piata este cam tarziu inceput, tinand cont ca a mai fost o editie. Totodata nu inspira prea multa incredere titlul threadului , "liniute legale", asta venind din partea unei firme/asociatii care doreste sa inspire profesionalism.
Eu sunt pentru asa ceva... daca se poate cel putin de 3 ori pe an....
__________________

Cineva zicea ca cercul de prieteni nu il faci cu compasul....
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 11-01-12, 18:31   #6
ChuckyOvi

Stage 5
 
ChuckyOvi's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 585
Default Re: liniute legale

Cu siguranta vor fi un real succes mai ales ca iubitori de "tuning" in sibiu exista cu nemiluita. Am fost la brasov la King of Europe si intradevar am vazut ceva mai mult decat special cu masini de 1000 CP care intradevar faceau atmosfera. Sa speram ca se va face acest eveniment.
__________________
ChuckyOvi is offline   Reply With Quote
Old 11-01-12, 18:43   #7
bartolomeus

Stage 4
 
bartolomeus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 201
Default Re: liniute legale

Daca se organizeaza, eu vin cu 3 masini. Sper sa am timp sa le conduc pe toate
Am participat si la liniutele legale anterioare din Sibiu...
bartolomeus is offline   Reply With Quote
Old 11-01-12, 18:49   #8
ChuckyOvi

Stage 5
 
ChuckyOvi's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 585
Default Re: liniute legale

Quote:
Originally Posted by bartolomeus View Post
Daca se organizeaza, eu vin cu 3 masini. Sper sa am timp sa le conduc pe toate
Am participat si la liniutele legale anterioare din Sibiu...
Speranta moare ultima , speram la masini de peste 500 cp
ChuckyOvi is offline   Reply With Quote
Old 11-01-12, 19:05   #9
bartolomeus

Stage 4
 
bartolomeus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 201
Default Re: liniute legale

Quote:
Originally Posted by ChuckyOvi View Post
Speranta moare ultima , speram la masini de peste 500 cp
Aproape...
bartolomeus is offline   Reply With Quote
Old 11-01-12, 19:06   #10
PaulMIG

Stage 5
 
PaulMIG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,002
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[SKODA]
Default Re: liniute legale

aproape moare, sau aproape 500?
PaulMIG is offline   Reply With Quote
Old 11-01-12, 19:10   #11
bartolomeus

Stage 4
 
bartolomeus's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 201
Default Re: liniute legale

Quote:
Originally Posted by PaulMIG View Post
aproape moare, sau aproape 500?
Da ma!!!
bartolomeus is offline   Reply With Quote
Old 12-01-12, 09:27   #12
Nosfer

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,148
Default Re: liniute legale

Visez si eu de demult la liniute legale in Sibiu, insa nu pe aeroport, pe bulevardul Spitalelor Plm daca astia de la Red Bull Romaniacs primesc aprobare sa blocheze bulevardul pentru 3 zile, de ce nu s-ar putea bloca si pentru asa ceva? 402m sunt, spectatori ar fi o multime, mai ales acolo

Am fost si eu la Brasov la King of Europe Drag Race si a fost organizare impecabila, si cu politia si cu primaria, nota 10. Masinile de acolo chiar au fost masini de liniute, de la 200 la 1000+ cp... alea sunt masini de liniute, nu ce avem noi.
__________________
BMWERKE
Nosfer is offline   Reply With Quote
Old 12-01-12, 09:39   #13
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: liniute legale

nu stie toata lumea ce avem noi. Exista masini care nu ies decat pentru asa ceva....
Exista oameni care chiar daca nu vin la intalniri, si la exterior au masini stoc, au peste 300 de cai pe ele...
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 12-01-12, 11:01   #14
PaulMIG

Stage 5
 
PaulMIG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,002
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[SKODA]
Default Re: liniute legale

Nosfer, pentru o organizare buna ai nevoie de 1km! Deci spitalelor cade, pentru ca zona de franare ar fi in usoara curba si la vale, plus ceva denivelari, cu toate ca au asfaltat. Nu cred ca iti imaginezi ce inseamna sa termini sfertul cu 230 la ora si sa trebuiasca sa franezi pe acolo. Imposibil nu este, nici pe departe, dar nici ok.

Oricum, pe langa faptul ca vine IRC-ul in iulie si o saptamana o sa fie ocupata piata mica+mare plus mitropoliei sau etc, mai sunt si redbull romaniacs, va mai fi in septembrie si viteza in coasta pe paltinis. Deci nu cred ca o sa se mai dea aprobare pentru un eveniment de genul asta in oras...

Cea mai buna varianta este aeroportul, ai loc, tractiune buna, tot ce trebuie...
PaulMIG is offline   Reply With Quote
Old 21-01-12, 17:55   #15
IuliPAO

Stage 3
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 134
Default Re: liniute legale

"autosporteventromania" este vorba de "sabin" dupa cum scrie si la mail-ul lui cel care se ocupa cu organizarea pe la raliul sibiului si pe la slalom paralel. MIG-ul tu sigur il stii.

Sabine tata, bafta iti doresc in proiectul asta participantii o sa fie destui...daca vrei te pot ajuta cu alti impatimiti din lumea dragului care sigur o sa vina la sibiu , gala premilor de drag s-a tinut inainte de sarbatori la paltinis chiar si ii cunosc pe unii dintre ei
de spectatori nici nu mai vorbesc garla cu nemiluita

si daca iti iasa evenimentul poate o sa-mi dai si mie datoria de aproape 10 mil de akm 2 ani
numa bine...
IuliPAO is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -