Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Sibiu

Reply
 
Thread Tools
Old 12-12-10, 16:46   #1741
SynTheLaZ
VW Driver

Stage 5
 
SynTheLaZ's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,038
Member of:
[VW]
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

@ Paulica

Crede-ma ca stiu cand si cum sa dau quote iar eu am dat CU MOTIV. Te rog sa nu mai editezi post-urile mele fara motiv !

Mersi
SynTheLaZ is offline   Reply With Quote
Old 12-12-10, 17:30   #1742
PaulMIG

Stage 5
 
PaulMIG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,002
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[SKODA]
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

dydysoft, am spus sa nu se mai dea quote la mesajul imediat anterior, atunci nu ai scuza ca tre sa dai scroll si ii mult de lucru. Daca te referi la un mesaj de la inceputul paginii sau mai vechi e chiar indicat sa folosesti quote ca sa se inteleaga. Sau la fel daca are un post lung si te referi doar la un lucru, dar pe pagina anterioara nu era asa nici la tine nici la restu. Nu vad rostu sa apara totul scris de 2 ori.

synthelaz explica-mi motivul te rog. Vreau sa pricep de ce ai dat quote la randul care l-a scris lupalb inainte ta, si mai eplica-mi de ce crezi ca un alt user care citeste acum foumul nu ar intelege fara acel quote. Si, daca poti, renunta la diminutive cu mine
__________________
PaulMIG is offline   Reply With Quote
Old 12-12-10, 18:20   #1743
SynTheLaZ
VW Driver

Stage 5
 
SynTheLaZ's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,038
Member of:
[VW]
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

Sincer sa fiu nu cred ca are rost sa dau explicatii.

Imi cer scuze daca te-a deranjat acel Paulica .. mie imi place cand ma alinta din cand in cand lumea cu ... Paulica.

Ne mai vedem pe la Dan si mai povestim


O seara placuta
SynTheLaZ is offline   Reply With Quote
Old 12-12-10, 19:08   #1744
E30SB

Stage 2
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 35
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

Exista solutia sa intri la kaufland si sa mergi la promenada prin parcarile hypermarket-urilor; oricum este o porcarie, ar fi putut pune daca aveau bun simt camerele dupa intersectia DN1 cu drumul de cisnadie...
Centura - not bad, m-am dat prima oara cu bimmerul pe ea azi; daca eram cu adevarat in UE ar fi fost si luminata, zic eu, asa...
E30SB is offline   Reply With Quote
Old 12-12-10, 19:52   #1745
dydysoft

Stage 5
 
dydysoft's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,467
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

Quote:
Originally Posted by PaulMIG View Post
dydysoft, am spus sa nu se mai dea quote la mesajul imediat anterior, atunci nu ai scuza ca tre sa dai scroll si ii mult de lucru. Daca te referi la un mesaj de la inceputul paginii sau mai vechi e chiar indicat sa folosesti quote ca sa se inteleaga. Sau la fel daca are un post lung si te referi doar la un lucru, dar pe pagina anterioara nu era asa nici la tine nici la restu. Nu vad rostu sa apara totul scris de 2 ori.
Eu personal, iti inteleg logica ta, dar, daca ai citi doar aceasta pagina, vei observa ca nu unul, nu doi, mai multi useri dau quote la mesajele postate imediat anterior.
Incearca sa intelegi, chiar este o problema cu acel "post reply", aplicat doar in josul paginii, nu si in dreptul fiecarui post.
Pe alte forumuri asa este, post reply este la fiecare post, tocmai pentru usurarea unei postari.
Daca tie iti face placere sa tot repeti la fiecare user, in fiecare zi, sa nu mai dea "quote", este treaba ta.
Eu merg pe alt principiu, daca mai multi oameni fac acelasi lucru, as cauta sa aflu motivul.
Daca acest forum nu permite aplicarea unui post reply in dreptul posturilor, atunci te asigur ca nu userii sunt de vina pentru "quote", ci forumul.
Gandeste bine inainte de a trece la fapte, poate unul din motivele pentru care nu este populata aceasta arie, este chiar excesul de zel si ingreunarea postarii unei idei, etc.
Iti scriu aceste randuri ca sa intelegi de ce mai multi useri fac aceeasi greseala, poate reusesti sa rezolvi problema in alt mod, altul decat a edita mesajele si a apostrofa userii in mod repetat.
Navighez pe forumuri de multi ani, ne stim si live, nu am nimic personal cu tine, ci cu formatul forumului, care nu este bine realizat.
Bafta in moderare pe viitor.
dydysoft is offline   Reply With Quote
Old 12-12-10, 21:50   #1746
AdrianSB

Stage 5
 
AdrianSB's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 573
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

Exista solutia si cu Kaufland-ul , dar cu intratul pe pod pe INTERZIS ! sau mai simplu de rupt o masina si niste rinichi in cazul masinilor cu suspensie SS este sa intri din rahovei pe langa Lidl pe acel drum de tara ce da la Mol ,dar nu recomand daca ai o masina cat de cat joasa . Asa ca mai bine rovineta , ca fara ea ai circula pe gheata , dar asa cu gandul ca platesti pentru a circula in siguranta se topeste singura gheata , fara interventia autoritatilor competente ! Iar in legatura cu centura ... o sa vedeti voi accidente in giratoriul de la intrare din Sura mica unde nu exista nici macar un fascicul de lumina in afara de cel al autoturismului oare este scump un felinar de ala cum este in sensul de la viaductul de pe lunga cu rusciorului ? ca macar unu de ala ar putea planta in mijlocul giratoriului
__________________
• Cea mai mare plăcere în viaţă e să faci lucrurile despre care oamenii spun că nu ai voie să le faci

Last edited by AdrianSB; 12-12-10 at 21:55.
AdrianSB is offline   Reply With Quote
Old 12-12-10, 21:52   #1747
E30SB

Stage 2
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 35
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

Sau iti maschezi numerele de la intersectia cu semaforului pana la KFC...
E30SB is offline   Reply With Quote
Old 12-12-10, 21:53   #1748
SynTheLaZ
VW Driver

Stage 5
 
SynTheLaZ's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,038
Member of:
[VW]
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

Si daca ai norocul sa te prinda nenea militianul cu numerele mascate ?

Oare nu e mai simplu sa cumperi rovigneta?
SynTheLaZ is offline   Reply With Quote
Old 12-12-10, 21:56   #1749
E30SB

Stage 2
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 35
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

Intr-o vreme era chiar imposibil... Te duceai la benzinarii si n-avea nimeni. Sunt curios cum e acum. Deocamdata sunt pe provizorii, dar o sa-mi bag masina pe bulgari in curand si o sa-mi trebuiasca...
E30SB is offline   Reply With Quote
Old 12-12-10, 21:57   #1750
AdrianSB

Stage 5
 
AdrianSB's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 573
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

decat sa maschezi nr , mai bine lasi masina pe rahovei si iei taxiul pana la market iesi mai ieftin si sigur
AdrianSB is offline   Reply With Quote
Old 12-12-10, 21:59   #1751
AdrianSB

Stage 5
 
AdrianSB's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 573
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

mai bine o lasi pe romani ... decat in bg , gandeste-te ca odata pe an trebuie sa mergi la Russe sau in ce oras o inmatriculezi , daca faci un calcul in 3 ani cat dai pe drumuri + taxe , stateai linistit cu ea aici
AdrianSB is offline   Reply With Quote
Old 12-12-10, 22:01   #1752
E30SB

Stage 2
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 35
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

Nu te duci nicaieri, trimiti doar banii la omul care ti-a facut inmatricularea. La masina mea taxa e atat de mare ca si daca ma duc o data pe an e ok...
E30SB is offline   Reply With Quote
Old 12-12-10, 22:04   #1753
AdrianSB

Stage 5
 
AdrianSB's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 573
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

si itp-ul la doi ani e obligatoriu de mers . dar vezi ca mai merge inmatriculata prin taxa de depreciere ... o mica recarosare...etc
AdrianSB is offline   Reply With Quote
Old 12-12-10, 22:22   #1754
Bassu_SIV


Stage 5
 
Bassu_SIV's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,116
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

rovignete se pot lua pe 7 zile, 1 luna, 3 luni si un an
Bassu_SIV is offline   Reply With Quote
Old 12-12-10, 22:37   #1755
AdrianSB

Stage 5
 
AdrianSB's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 573
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

7 zile - 14 Ron
30 zile - 38 Ron
90 zile - 56 Ron
24 luni - 128 Ron
preturi estimative +/- 1 - 2 Ron
AdrianSB is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -