am un ford sierra '87 pe carburatie 2.0 si am o problema la care nu ii gasesc rezolvarea poate ma ajuta cineva cu un sfat ....merge pe benzina 2...3 km dupa care se opreste nu se mai alimenteaza ...am schimbat 2 carb 2 pompe toate furtunele de alimentare am incercat si fara regulatorul de presiune nu are filtru ..am montat eu unul dar tot degeaba nu stiu ce sa fac
si eu am trecut prin aceeleasi probleme.carburi..pompe de benzina..etc. am avut sita de la sorb rezervor inbaxita .deci da sorbul jos scoate sita si pune un filtru pana in pompa de benzina.
si eu am trecut prin aceeleasi probleme.carburi..pompe de benzina..etc. am avut sita de la sorb rezervor inbaxita .deci da sorbul jos scoate sita si pune un filtru pana in pompa de benzina.