Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Alte discutii Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 28-06-07, 03:57   #1
kyku

Stock
 
kyku's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 4
Default ajutor seriile la ascona b

Salut, ce ma fac? Am luat o caroserie pt ascona b,a mea e varza, si nu am acte la ea,e impecabile.Merge sa schimb seriile de pe una pe alta?Aia de pe masca e in popnituri,aia de la scaun ce fac cu ea?
Va rog mult ajutati-ma,e prima mea masina si sunt student,nu vreau s-o pierd.Multumesc.
kyku is offline   Reply With Quote
Old 28-06-07, 11:21   #2
Jogo_Kadett

Stage 3
 
Jogo_Kadett's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 91
Default Re: ajutor seriile la ascona b

Lol, cum sa scoti seriile??????puscaria te mananca.
Faci recarosare (adik schimbi doar talonul), merge cum sa nu mearga dar mai bine iti iei o ascona neimatriculata si faci chestia asta ca ramai si cu piese de schimb ( pe la 500 euro cred ca gasesti una buna), apropo, din ce an este?
__________________
VRE-O 1200 DE W PUTERE PENTRU CA CINE SITE, STIE SI CINE STIE CERE
Jogo_Kadett is offline   Reply With Quote
Old 28-06-07, 12:44   #3
john17

Stage 5
 
john17's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,988
Default Re: ajutor seriile la ascona b

Schimbat serii = infractiune = dosar penal. Daca nu ai acte nu ai cum face recarosare si oricum nu e o operatiune la indemana pt cei care nu sunt in domeniu si care cunosc demersurile si ung bine usile.
john17 is offline   Reply With Quote
Old 28-06-07, 13:33   #4
Jogo_Kadett

Stage 3
 
Jogo_Kadett's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 91
Default Re: ajutor seriile la ascona b

Quote:
Originally Posted by john17 View Post
Schimbat serii = infractiune = dosar penal. Daca nu ai acte nu ai cum face recarosare si oricum nu e o operatiune la indemana pt cei care nu sunt in domeniu si care cunosc demersurile si ung bine usile.
pai anuleaza seriile din talonul de la cea veche face altul si ii trece seriile de pe caroseria "noua".nu mai vb daca nu stiti
Jogo_Kadett is offline   Reply With Quote
Old 28-06-07, 13:53   #5
john17

Stage 5
 
john17's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,988
Default Re: ajutor seriile la ascona b

Cu ce, cu Pic sau cu pasta corectoare? Faci tu operatiunea asta? Nu stiu care din noi stie mai putin...
john17 is offline   Reply With Quote
Old 28-06-07, 13:55   #6
Jogo_Kadett

Stage 3
 
Jogo_Kadett's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 91
Thumbs down Re: ajutor seriile la ascona b

Quote:
Originally Posted by john17 View Post
Cu ce, cu Pic sau cu pasta corectoare? Faci tu operatiunea asta? Nu stiu care din noi stie mai putin...
lol, tata face asta de cand se stie, aduce masini de afara neaimatriculate sau fara acte in stare buna si face recarosare, asa ca nu-mi spune tu mie cum si ce ca le visez.
Jogo_Kadett is offline   Reply With Quote
Old 29-06-07, 16:57   #7
john17

Stage 5
 
john17's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,988
Default Re: ajutor seriile la ascona b

Pt recarosare iti trebuie acte la ambele masini (masina+caroserie), sau sudezi seriile si candidezi la un loc care poate fi pe litoral (Poarta Alba de exemplu)!
john17 is offline   Reply With Quote
Old 29-06-07, 19:18   #8
Jogo_Kadett

Stage 3
 
Jogo_Kadett's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 91
Default Re: ajutor seriile la ascona b

nu are rost sa ma cert cu tine....esti varza
Jogo_Kadett is offline   Reply With Quote
Old 07-07-07, 15:24   #9
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default Re: ajutor seriile la ascona b

varza esti u Jogo, chiar nu stii ce face exact tatal tau.
Recarosarea nu e asa usoara cum ai expus-o tu mai sus
trebuie platita vama pe masina fara nr Ro, deci trebuie si acte(straine) sa aiba, si costa destul de mult..incat pt o masina ieftina gen Ascona B nu merita operatiunea, altfel ar face toti
florin_cars is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -