Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Ford (https://forum.4tuning.ro/325-discutii-ford.html)
-   -   ajutor seriile la ascona b (https://forum.4tuning.ro/325-discutii-ford/44784-ajutor-seriile-ascona.html)

kyku 28-06-07 03:57

ajutor seriile la ascona b
 
Salut, ce ma fac? Am luat o caroserie pt ascona b,a mea e varza, si nu am acte la ea,e impecabile.Merge sa schimb seriile de pe una pe alta?Aia de pe masca e in popnituri,aia de la scaun ce fac cu ea?
Va rog mult ajutati-ma,e prima mea masina si sunt student,nu vreau s-o pierd.Multumesc.

Jogo_Kadett 28-06-07 11:21

Re: ajutor seriile la ascona b
 
Lol, cum sa scoti seriile??????puscaria te mananca.
Faci recarosare (adik schimbi doar talonul), merge cum sa nu mearga dar mai bine iti iei o ascona neimatriculata si faci chestia asta ca ramai si cu piese de schimb ( pe la 500 euro cred ca gasesti una buna), apropo, din ce an este?

john17 28-06-07 12:44

Re: ajutor seriile la ascona b
 
Schimbat serii = infractiune = dosar penal. Daca nu ai acte nu ai cum face recarosare si oricum nu e o operatiune la indemana pt cei care nu sunt in domeniu si care cunosc demersurile si ung bine usile.

Jogo_Kadett 28-06-07 13:33

Re: ajutor seriile la ascona b
 
Quote:

Originally Posted by john17 (Post 971221)
Schimbat serii = infractiune = dosar penal. Daca nu ai acte nu ai cum face recarosare si oricum nu e o operatiune la indemana pt cei care nu sunt in domeniu si care cunosc demersurile si ung bine usile.

pai anuleaza seriile din talonul de la cea veche face altul si ii trece seriile de pe caroseria "noua".nu mai vb daca nu stiti

john17 28-06-07 13:53

Re: ajutor seriile la ascona b
 
Cu ce, cu Pic sau cu pasta corectoare? Faci tu operatiunea asta? Nu stiu care din noi stie mai putin...

Jogo_Kadett 28-06-07 13:55

Re: ajutor seriile la ascona b
 
Quote:

Originally Posted by john17 (Post 971344)
Cu ce, cu Pic sau cu pasta corectoare? Faci tu operatiunea asta? Nu stiu care din noi stie mai putin...

lol, tata face asta de cand se stie, aduce masini de afara neaimatriculate sau fara acte in stare buna si face recarosare, asa ca nu-mi spune tu mie cum si ce ca le visez.

john17 29-06-07 16:57

Re: ajutor seriile la ascona b
 
Pt recarosare iti trebuie acte la ambele masini (masina+caroserie), sau sudezi seriile si candidezi la un loc care poate fi pe litoral (Poarta Alba de exemplu)!

Jogo_Kadett 29-06-07 19:18

Re: ajutor seriile la ascona b
 
nu are rost sa ma cert cu tine....esti varza

florin_cars 07-07-07 15:24

Re: ajutor seriile la ascona b
 
varza esti u Jogo, chiar nu stii ce face exact tatal tau.
Recarosarea nu e asa usoara cum ai expus-o tu mai sus :-P
trebuie platita vama pe masina fara nr Ro, deci trebuie si acte(straine) sa aiba, si costa destul de mult..incat pt o masina ieftina gen Ascona B nu merita operatiunea, altfel ar face toti :wink:


All times are GMT +2. The time now is 01:16.

- Copyright 2026 4Tuning