Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Alte discutii Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 17-08-07, 20:26   #2626
silencer

Stage 5
 
silencer's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 485
Default re: Club Ford Capri

tzgo, nu contest ca se gasesc mai ieftine, dar sansele ca ele sa fie si 9x16 si 4x108 sunt mai mici, am vazut la nemti la 350 de euro setu, dar la nemti, adica mai pune transportul si scade roluitu :P . a fost o ocazie care pentru mine s-a justificat, mai ales ca am deja un set de borbet A 7.5x16 si deci mi-au trebuit doar 2. intreaba-l pe cel care le-a dat cu 100 de euro ce jante erau exact.

mersi florin
silencer is offline   Reply With Quote
Old 18-08-07, 12:57   #2627
TZG@

Stage 5
 
TZG@'s Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 695
Member of:
[RENAULT]
[Old School Cars]
Default re: Club Ford Capri

erau borbeturi, identice cu cele din poza, nu aratau la fel de bine... janta din poza arata ca noua... mergeau pe opel vectra, pe ursulet, nush cat avea 4x100 sau 4x108... omul avea si el capri, cred ca pentru capri le luase... oricum, 100 de euro toate 4... Pan' la urma daca tu consideri ca ai facut afacere nu inteleg pentru ce ii bati obrazu' omului... Inca ceva, transportul pentru jante nu cred ca ajunge atat de mult, pan' la urma il aduce pe autocar si-ti cantareswte janta... Nush cat o mai fi Kg la autocar da' nu cred ca e foarte mult... (ultima data, vara trecuta, am platit 2 euro pe KG)
TZG@ is offline   Reply With Quote
Old 18-08-07, 13:14   #2628
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default re: Club Ford Capri

da, numai k cine iti duce tie jantele la autocar ? nematzu de pe ebay? no way..fii serios cunosc treaba..trebuie sa ai pe cineva dincolo sa-ti intermedieze treab aasta..stiuk am facut asa ceva ..

pai opelul, ursuletul au 4x100 deci e clar..din alea gasesti o gramada, mai ales pe ursi..la greu si sigur erau pe 14/15
florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 18-08-07, 16:44   #2629
zbvz
Banned

Stage 4
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 281
Default re: Club Ford Capri

Scuze pentru jigniri eu am fost marlan....de fapt nu eram eu ci doua sticle de sprit sec de vara
Stiu ca erau varza slicurile de pe spate asa ca o sa va mai dau doua bune ca cele de pe fata bonus cu toate ca nu intrau in gheseft.
Exprimarea cu taiatul este racing_argou....nu mi-am dat seama ca cineva ar putea sa nu se priceapa ce inseamna asta.....
Posturile consecutive sunt si din cauza faptului ca se blocheaza site-ul la sectiunea de forum si nu ajung cele cinci minute pentru a efectua modificarile dorite.....
Azi am vandut si mecanica cu motor biturbo....o sa apara la liniute
zbvz is offline   Reply With Quote
Old 18-08-07, 18:10   #2630
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default re: Club Ford Capri

bafta cumparatorului..pe ce masina le monteaza? Sierra?
coaja ta are acte ?
florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 18-08-07, 20:08   #2631
cristi_radoi

Stage 2
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 35
Default re: Club Ford Capri

florine, nu stiu daca mai e de actualitate anuntul, dar la Granada pe care o dezmembrezi mai ai cablul de kilometraj? asta numai daca se potriveste la Capri MKI V4 1,7! m-ar interesa foarte mult si oglinzile daca le mai ai! astept raspuns.
Multzam!!!
cristi_radoi is offline   Reply With Quote
Old 18-08-07, 23:48   #2632
silencer

Stage 5
 
silencer's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 485
Default re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by zbvz View Post
Scuze pentru jigniri eu am fost marlan....de fapt nu eram eu ci doua sticle de sprit sec de vara
Stiu ca erau varza slicurile de pe spate asa ca o sa va mai dau doua bune ca cele de pe fata bonus cu toate ca nu intrau in gheseft.
Exprimarea cu taiatul este racing_argou....nu mi-am dat seama ca cineva ar putea sa nu se priceapa ce inseamna asta.....
Posturile consecutive sunt si din cauza faptului ca se blocheaza site-ul la sectiunea de forum si nu ajung cele cinci minute pentru a efectua modificarile dorite.....
Azi am vandut si mecanica cu motor biturbo....o sa apara la liniute
eh, ma bucur ca s-a dus euforia alcoolului. o sa ne vedem pentru slicuri daca chiar esti atat de dragut sa faci asta si poate speram noi, pentru capacele. apropo, azi in drum spre "casa de vacanta" (o chestie pe la tara) ti-am vazut masina langa inca 2 am impresia ca erau. asa ca, cum un preten mi-a zis o data sa-mi mai spal motoru, TAIE-TI BURUIENILE DIN MASINA.
silencer is offline   Reply With Quote
Old 19-08-07, 16:35   #2633
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by cristi_radoi View Post
florine, nu stiu daca mai e de actualitate anuntul, dar la Granada pe care o dezmembrezi mai ai cablul de kilometraj? asta numai daca se potriveste la Capri MKI V4 1,7! m-ar interesa foarte mult si oglinzile daca le mai ai! astept raspuns.
Multzam!!!
asadar: cablurile kilometraj stiu k sunt identice la intrarea in cv, dar la bord..n-am idee. Granada MK II/Sierra DOHC s-au pupat...restu nu stiu.
Iti dau poze cu cablul, mufa..si vezi dk seamana cu ce e la tine
oglinzile sunt si ele..dar am un posibil client la toata masina...care moare dupa oglinzile alea..eu mai astept putin dupa el, dk nu ia masina...se vand toate cele 3 piese ce le vrei tu
florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 19-08-07, 21:59   #2634
zbvz
Banned

Stage 4
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 281
Default re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by silencer View Post
eh, ma bucur ca s-a dus euforia alcoolului. o sa ne vedem pentru slicuri daca chiar esti atat de dragut sa faci asta si poate speram noi, pentru capacele. apropo, azi in drum spre "casa de vacanta" (o chestie pe la tara) ti-am vazut masina langa inca 2 am impresia ca erau. asa ca, cum un preten mi-a zis o data sa-mi mai spal motoru, TAIE-TI BURUIENILE DIN MASINA.
Pufosilor eu am impresia ca ori voi2 sunteti "vagabonzi" ori eu nu mai stiu de gluma....
Lasa buruiana mea acolo unde este...... ca e "vana nu masa".... si e de vita nobila ....
Si chiar m-ati enervat cu plangerile voastre ....asa ca va dau banii inapoi pe Borbeturi daca voi va scapati in halul asta pe forum.....
Va astept marti 21.08.2007 la ora 11 AM sa-mi aduceti jantele inapoi acolo unde ati vazut masina mea plina de buruieni..... eu o sa va returnez cei 1192 RON pe care i-am primit de la voi pe ele in loc de 400 de euro .....vreau slicurile inapoi si platesc eu indreptatul.
zbvz is offline   Reply With Quote
Old 19-08-07, 22:32   #2635
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default re: Club Ford Capri

bai baieti, faceti liniste ..si pace, si dk a-ti batut palma, sunteti fericiti, ramaneti asa
nu va mai infoiati unu pe altu, k unu-i mahmur, k altu nush ce...
Be serious
florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 19-08-07, 22:38   #2636
zbvz
Banned

Stage 4
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 281
Default re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by silencer View Post
mda, nu ne permitem toti ciungi de 1500 de euro pentru care s-ar putea sa-ti trebuiasca aparat dentar special sa o mesteci si care s-ar putea pe deasupra sa fie deja mestecata pana peste punctul in care mai face baloane.

cine a inteles il rog sa zambeasca nitel, o sa simt si o sa ma bucur enorm.
......vreau jantele inapoi atat....
zbvz is offline   Reply With Quote
Old 19-08-07, 22:42   #2637
zbvz
Banned

Stage 4
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 281
Default re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by florin_cars View Post
bai baieti, faceti liniste ..si pace, si dk a-ti batut palma, sunteti fericiti, ramaneti asa
nu va mai infoiati unu pe altu, k unu-i mahmur, k altu nush ce...
Be serious
Lasa ba Florine ca unu nu a baut si este mai tuta decat ala baut.....
zbvz is offline   Reply With Quote
Old 19-08-07, 23:09   #2638
zbvz
Banned

Stage 4
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 281
Default re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by zbvz View Post
I-am zis prietenului tau sa nu-mi adreseze injurii daca sunt strambe pe interior....eu nu am mers cu ele si i-am facut si o mare reducere.....a vazut ca-mi crestea iedera prin makina de curse.....si am acceptat cat avea la el.....daca este problema platesc eu indreptatul.
Cred ca o sa gasesc si capacele fara pretentii....
Vreau jantele inapoi.....sa nu trimit eu dupa ele......
zbvz is offline   Reply With Quote
Old 19-08-07, 23:35   #2639
Silencer Power

Stage 5
 
Silencer Power's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 928
Default re: Club Ford Capri

Se pare ca pe undeva exista o neintelegere.

Zbvz - scuza-ma ca nu-ti spun pe nume, dar nu mi-l amintesc - pana in acest moment singurul cu care te-ai intalnit sunt eu, baiatul care ti-a dat banii pe jante, cel cu care am venit este un prieten stabilit in Austria, iar cel cu care am impartit jantele este alt prieten.
Nu-mi amintesc sa te fi jignit pana acum si nici sa fac vreun comentariu deplasat, asa ca pretind sa ai aceeasi atitudine.
In alta ordine de idei ceva imi este neclar, si ca sa intelegi la ce ma refer am sa incerc sa fiu concis cu explicatia. Asadar, tu il jignesti pe Dragos aka Silencer, el iti atrage atentia ca nu este civilizat cum ai procedat, tu iti ceri scuze si ne faci o oferta "draguta", asa cum a spus Dragos, cu slicurile, el iti raspunde, multumit fiind de oferta facuta, si-ti mai spune ca ti-a vazut masina, despre care i-am spus eu unde este si pe langa care el chiar a trecut in drum spre casa pe care o are la Branesti, iar reactia ta este, asa cum ne-ai obisnuit pana acum, agresiva si nejustificata... iti ceri jantele inapoi, desi nimeni nu a mai mentionat nimic de uzura, roluire, gume etc etc etc.
Nu este nicio problema in a ne spune ca ai gasit un client care da un pret mai bun, te intelegem si iti vom da jantele inapoi cu cea mai mare placere, dar te rog, chiar te implor - nu mai mult de o data - nu ma jigni, nu-l jigni pe Dragos si daca vrei in continuare sa ne intalnim marti o vom face fara ezitare.

Astept raspunsul tau!

Last edited by Silencer Power; 19-08-07 at 23:39.
Silencer Power is offline   Reply With Quote
Old 21-08-07, 19:06   #2640
DASCALUGABRIEL
Ford Driver

Stage 5
 
DASCALUGABRIEL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 973
Member of:
[Midnight Racers]
[FORD]
Default re: Club Ford Capri

mai copii! nu vreu sa ma bag ca musca ,da dak aveti ceva de impartit mergeti fratilor in padure si urlati la luna pina va trece.sincer nu isi au rostul discutiile astea aici
aici ar trebui sa vedem ce naiba mai facem la capre nu sa ne luam de jugulara.
asa ca chill si relax....
__________________
FORD CAPRI powered by COSWORTH(200HP)
ensured by BROWNING in curind supercharged!
DASCALUGABRIEL is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -