eu din bora si am avut golf....
ca si fiabilitate ii undeva aceas...se cunoaste problema la faruriile de bora(bat destul de slab...dar se poate rezolva)
tablaria la golf parca cedeaza mai repede...
sunt unele plusuri si unele minusuri dar nici una nu ii mai presus fata de alta,depinde si pentru ce vrei sa folosesti masina
bora ii mai de familie oarecum...ca si aspect golful ii mai sportiv dar de ex sa pui suspensie sport pe ambele la bora nu ii asa rigida(masina find mai mare..)si etc
cu incredere poti merge pe oricare varianta
golf mai ieftin cu ceva