Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Alte discutii Oltcit

Reply
 
Thread Tools
Old 30-06-08, 01:22   #136
FuriaOarba
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 438
Member of:
[Crazy Drivers]
[Oltcit]
Default Re: oltcit...??

avedei,la dacie merge sarma ca a fost proiectat de roman,a lasat loc de sarma,la olt unde sa-i pui,francezu nu prea cunoaste notiunea de sarma,asta-i doar produsu nostru consumabil ca painea...dacia da e mandrie patriotica,exceleaza prin proprietarul care-l are si oltu si oricare masina!ca pana la urma daca-ti bati joc si de o nebunie d'asta noua tot la stadiu de coaja ajunge,nu va mai contraziceti,dacia vs. oltcit o sa existe mereu,ca steaua vs. dinamo,n-o sa se termine prea devreme si nici prea tarziu.servus
FuriaOarba is offline   Reply With Quote
Old 01-07-08, 07:24   #137
**COSMIN**
Oltcit Driver

Stage 5
 
**COSMIN**'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 774
Member of:
[4Rally]
[Oltcit]
Default Re: oltcit...??

si dacia este proiectata tot de francezi daca nu stii dacia a fost fabricata in franta sub numele de Renault 12 ( dacia 1300) si Renault 8 ( dacia 1100) la fel cum si oltcitul a fost facut de cei de la citroen sunt numele de Citroen Axel.

iar in legatura cu sarma... stai linistit...la orice masina poti gasi sarma eu stiu un fiat bravo care are farurile legate cu sarma
__________________
**COSMIN** is offline   Reply With Quote
Old 01-07-08, 12:47   #138
Danutz Bratosin
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,595
Member of:
[Moderators]
[Oltcit]
[Fiat]
Default Re: oltcit...??

am pe cineva la tara care are o dacie break....toata masinuta aia e legata cu sarma si pe post de carburant foloseste....benzina foarte rar....gaz din cand in cand..da cel mai des: diluant
__________________
Oltcit Club 11 RM
Fiat Marea
Fiat Stilo
Danutz Bratosin is offline   Reply With Quote
Old 01-07-08, 14:57   #139
Avedei_ro

Stage 2
 
Avedei_ro's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 71
Default Re: oltcit...??

da...dar nu poti compara o dacie 1300 care merge si in ziua de azi cu piesele originale...cu dacia 1310 macelarita de noi
iar cam asa e si cu oltcitu...dar totusi inca mai bn ca la dacia...adica...odata ce sia bagat romanu nasu nu mai e asa bn...asa ca idee care tine mai mult un oltcit din 80+ sau unul din 90+?de dacia 1300 originala din anii 70..nu am ce spune...un prieten s-a rasturnat cu ea...si cand a intorso nu avea decat o indoitura...avea si viteza mica...dar totusi...respect dacia si oltcit originale
Avedei_ro is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -