Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 25-01-08, 13:30   #226
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

e stupid,termina, ptr mw

Last edited by EvLSant0S; 25-01-08 at 13:35.
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 25-01-08, 16:06   #227
Most_Wanted

Stage 5
 
Most_Wanted's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,737
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

in sfarsit nu conteaza ,....dar unde vream sa ajung e ca pe americani ii doare in pix de noi ....
Most_Wanted is offline   Reply With Quote
Old 25-01-08, 16:51   #228
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Quote:
Originally Posted by Most_Wanted View Post
in sfarsit nu conteaza ,....dar unde vream sa ajung e ca pe americani ii doare in pix de noi ....
... frate
pe ei ii doare-n cur de ei ,da de noi ?
ce *** .. scrii doar ca sa o faci ?
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 26-01-08, 11:55   #229
pHlow
4Tuning International Member


Stage 5
 
pHlow's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 610
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Am citit cam tot ce s-a scris .. mi se pare ciudat cum toata lumea s-a trezit de la un film.. Intradevar cativa indivizi vor sa conduca tot... si ii doare-n p*** de noi , de restul ... Toata lumea isi da cu parerea, ca o sa se intample ca o sa .. etc... .Dar,doar ne speriem si atat.. nu rezolvam nimic. Santos tu ai deschis topicul.. ai de gand sa faci ceva in legatura cu asta? Sa protestezi.. sa ..nu stiu.. orice..?! Daca nu... eu nu vad rostul discutiei. Doar ca sa stim si atat, sa traim mai cu frica?
__________________
I am free, no matter what rules surround me. If I find them tolerable, I tolerate them; if I find them too obnoxious, I break them. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do.
pHlow is offline   Reply With Quote
Old 26-01-08, 14:29   #230
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Nu sa traim cu frica, sa stiim pe ce lume traim, asta cred ca este scopul. Vrei sa traiesti toata viata-n ceata? Este ca o experienta, te ajuta in viata...cel putin pentru mine asta inseamna (+ sau -). La restul sa raspunda santos
EaGle is offline   Reply With Quote
Old 26-01-08, 17:30   #231
goldie
Honda Driver

Stage 1
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 18
Member of:
[Honda]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

n.am mai trecut de ceva timp pe forum insa aparent tot ce ati retinut din film pare numai partea religioasa...si sincer nu cred ca asta ar fi cel mai important lucru...dar cum am "inabusit" problema religie trecem la "capra vecinului"...nu inteleg de ce asteptati de la santos raspunsuri, n.ar fi mai bine sa va intrebati pe voi ce e de facut si de ce nu, sa faceti?

un prim pas la noi [cei de pe forum] a fost sa vedem filmul, am tras cateva concluzii, si fiecare a decis ce e de facut...
al doilea pas la mine de exemplu a fost sa mediatizez filmul in liceu, printre prieteni, si surprinzator si ei au inceput sa faca acelasi lucru...
parerea mea e ca in acest moment sunt prea putini oameni care au macar o idee despre ce se intampla in lume dar cu cat informam mai multi cu atat vom fi mai multi...dar daca vom continua sa simtim acelasi sentiment de frica vom ramane la fel de putini, trebuie sa ne asumam un risc...
...lucrurile marunte fac diferenta...
goldie is offline   Reply With Quote
Old 26-01-08, 22:07   #232
pHlow
4Tuning International Member


Stage 5
 
pHlow's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 610
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Quote:
Originally Posted by goldie View Post
trebuie sa ne asumam un risc...
care e ala?
pHlow is offline   Reply With Quote
Old 27-01-08, 12:13   #233
goldie
Honda Driver

Stage 1
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 18
Member of:
[Honda]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

...riscul de a ne asuma responsabilitatea in caz ca se gaseste cineva sa ne traga la raspundere pentru informatiile pe care le promovam...
goldie is offline   Reply With Quote
Old 27-01-08, 12:53   #234
pufy

Stage 5
 
Join Date: May 2006
Posts: 376
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

nu am avut rabdare sa ma uit la tot .tinand cont ca incep cu o gramada de minciuni , cea cu toate zeitatile care s-au nascut pe 25 decembrie , au murit si au inviat . cautati si o sa vedeti ca nu e adevarat .
__________________
My PhotoSpot
pufy is offline   Reply With Quote
Old 27-01-08, 16:04   #235
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

oricum e mai adevarat decat TOT ce tine de religie
no limits design is offline   Reply With Quote
Old 27-01-08, 16:54   #236
AAAAK

Stage 3
 
AAAAK's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 152
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Quote:
Originally Posted by pufy View Post
nu am avut rabdare sa ma uit la tot .tinand cont ca incep cu o gramada de minciuni , cea cu toate zeitatile care s-au nascut pe 25 decembrie , au murit si au inviat . cautati si o sa vedeti ca nu e adevarat .
E pe cat se poate de adevarata poveastea lui Horus ,e pana si inscriptionata pe nush care piramida ....
AAAAK is offline   Reply With Quote
Old 27-01-08, 17:10   #237
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

@pufy ... sincer, ar fi trebuit sa ai rabdare sa te uitzi la tot si dupa aia sa zici ceva.
ai ajuns macar la partea cu WTC sau ... ai inchis cu mult inainte sa se ajunga la asa ceva.
Spark is offline   Reply With Quote
Old 27-01-08, 18:48   #238
metal_militia
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
metal_militia's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 882
Member of:
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[SKODA]
[RENAULT]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Quote:
Originally Posted by no limits design View Post
oricum e mai adevarat decat TOT ce tine de religie
nu exista asa ceva...ori e adevarat ori e fals...mai adevarat nu se poate
metal_militia is offline   Reply With Quote
Old 27-01-08, 21:19   #239
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Quote:
Originally Posted by pHlow View Post
Am citit cam tot ce s-a scris .. mi se pare ciudat cum toata lumea s-a trezit de la un film.. Intradevar cativa indivizi vor sa conduca tot... si ii doare-n p*** de noi , de restul ... Toata lumea isi da cu parerea, ca o sa se intample ca o sa .. etc... .Dar,doar ne speriem si atat.. nu rezolvam nimic. Santos tu ai deschis topicul.. ai de gand sa faci ceva in legatura cu asta? Sa protestezi.. sa ..nu stiu.. orice..?! Daca nu... eu nu vad rostul discutiei. Doar ca sa stim si atat, sa traim mai cu frica?
Tie dupa ce ai aflat asta iti e frica? Asta e reactia ta ? Mai multa frica ?
Cand esti pe un camp .. noapte... si vezi o umbra miscandu-se pe camp .. te sperii , iti e frica, dupa care, ala cu care esti in masina, iti zice, stai linistit, e o vulpe, deja te-ai linistit, STII CE E!
Filmul asta nu a facut decat sa-ti deschida ochii,sa iti arate ce altii nu iti arata! Nu vad cum poti sa fii mai speriat, sa-ti fie mai multa frica,acum ca stii ce se intampla si de ce! In fine,asta e problema ta, nu te astepta sa-ti raspund eu tie la intrebarile tale. Tu trebuie sa te gandesti ptr tine ce e de facut , ce vrei sa faci,daca vrei sa faci ceva , si tot asa.


pufy [quote] nu am avut rabdare sa ma uit la tot .tinand cont ca incep cu o gramada de minciuni , cea cu toate zeitatile care s-au nascut pe 25 decembrie , au murit si au inviat . cautati si o sa vedeti ca nu e adevarat . [/qoute]
pe tine am sa te rog frumos sa taci,sa ai bunul simtz sa te uiti la tot filmul, ocupatule care esti, si dupa ce vezi tot filmul,sa vii sa vorbesti cu noi , si cand o sa iti mai permiti sa vorbesti aici ,am sa te rog frumos sa vorbesti clar, nu ... filmu minte, interesati-va, si unde cand si cum,prietene.


Am dat filmul tuturor cunoscutilor...
1-o parte l-au dat mai departe sa-l vada si altii
2-o parte au zis,e minciuna. si au inchis.
3-o parte nici nu s-au uitat.

de 1 .. baieti destepti
de 2 .. retardati care n-au bunul simtz sa se uite in plm pana la capat , si abia dup`aia sa-si permita sa vorbeasca, atotstiitorii p1sd1 nu-s capabili sa digere astfel de informatii si vin si zic ca e minciuna.
de 3 .. nici nu mai vorbesc.

revenind la a 2-a parte, cei care vin si zic ca e minciuna
in primul rand or sa va zica urmatorul lucru
: o alta sursa de a scoate bani ... ptr un om care a scos un documentar ..
dat fiind faptul ca n-au avut bunul simtz sa se uite cu atentie si etc, au scapat faptul ca filmul e gratis, de vazut online , pe net, free of charge and so on ..
apoi vin si zic ca e minciuna, in film se spune clar, ceea ce este prezentat in film,nu trebuie luat ca fiind adevarul, se dau sursele, cine vrea, sa stea sa caute,adevarul ..

e mult mai usor sa refuzi .. o chestie, decat sa stai s-o calculezi s-o gandesti sa vezi cum e..
mi-e scarba.

si acum ,pufy ,te rog frumos de tot sa dezvolti alea 2 randuri senzationale pe care le-ai scris ...
daca ala care a facut filmu ,a reusit sa faca 2 ore ,de smecherie, poti si tu sa scrii mai mult de 2 randuri,nu ? ca ala e un prost, care a facut asta din lipsa de ocupatie, tu , esti smecher, n-ai 2 ore timp liber sa te uiti la el ..
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 28-01-08, 00:27   #240
pHlow
4Tuning International Member


Stage 5
 
pHlow's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 610
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

ok..poate am formulat gresit.. eu personal nu ma sperii.. si stii dc? pt ca ma doare-n p***. Dar stii ce e mai rau decat mine? Unu care doar filozofeaza si atat... Inafara de primul tau post cu filmul si inca cateva,sincer.. nu am vazut nimic interesant. Ce daca nu e chiar adevarat tot ce e in film?! Asta e .. filmul e ca sa iti dea cateva idei si daca te intereeaza cu adevarat te mai documentezi. Nu vad ce te-a deranjat intrbarea mea santos.. Ok..cu totii stim acum ca vor sa ne conduca.. ce e de facut?! Stim dar .facem ceva?!
pHlow is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -