Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 14-01-08, 22:53   #181
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

71 ........... dak e adevarat f interesant.....
no limits design is offline   Reply With Quote
Old 15-01-08, 12:53   #182
goldie
Honda Driver

Stage 1
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 18
Member of:
[Honda]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

dap...e adevarat din pacate. azi la sc am intrebat-o pe profa de istorie ce parere are si mi-a zis sa nu mai citesc toate prostiile ). si dupa ce am dezbatut o ora subiectul, a iesit din clasa foarte indignata. in schimb am captat atentia colegilor, si a profului de mate[om destept] caruia i-am dat cartea din care am extras citatul. "Clubul Bilderberg" Cristina Martin
goldie is offline   Reply With Quote
Old 16-01-08, 18:41   #183
Most_Wanted

Stage 5
 
Most_Wanted's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,737
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

parca prea multe ies la iveala asa deodata .......ma enervez si primul preot care iese in cale ....deschid subiectu ....oare ce o sa zica......bineinteles ca nu o sa o fac ....
__________________
pictures
Most_Wanted is offline   Reply With Quote
Old 16-01-08, 20:05   #184
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

eu as incerca...... si zau daca nu o sa incerc...
no limits design is offline   Reply With Quote
Old 16-01-08, 20:07   #185
metal_militia
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
metal_militia's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 882
Member of:
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[SKODA]
[RENAULT]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

da ma bine...cum sa te duci la unu pe strada: "buna ziua nu va sparati hai sa va zic ceva..nu exista dumnezeu, noi suntem niste pioni si ati trait in minciuna" o sa zica ala ori ca esti sarit de-a binelea ori k vrei sa-i furi mobilu
__________________
Dimensiunea maximă admisă pentru o imagine în semnătură este de 500x100 pixeli !
metal_militia is offline   Reply With Quote
Old 16-01-08, 20:39   #186
Most_Wanted

Stage 5
 
Most_Wanted's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,737
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Quote:
Originally Posted by metal_militia View Post
da ma bine...cum sa te duci la unu pe strada: "buna ziua nu va sparati hai sa va zic ceva..nu exista dumnezeu, noi suntem niste pioni si ati trait in minciuna" o sa zica ala ori ca esti sarit de-a binelea ori k vrei sa-i furi mobilu
La un popa daca te duci scoate crucea din buzunar ....""""PIEI SATANA""""" .... ..... oricum religia va ramane inca la putere mult de acum incolo ..cred eu ....
Most_Wanted is offline   Reply With Quote
Old 16-01-08, 20:58   #187
Most_Wanted

Stage 5
 
Most_Wanted's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,737
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Si ca mi-am amintit ....cand eram mai ciutan si am fost la biserica in noaptea de inviere ....la sfarsit cand se da pasca (unii poate stiti ) ..se ia pasca si se pun bani acolo ....Eu si cu GRIGO ....luam pasca fara sa punem bani si o vindeam la poarta bisericii. cu 15 mii punga (eram ciutan) nici prae mult nu luam..dar imi zicea maicamea sa iau ..luam ..iar cand ajungeam la poarta il auzeai pe cate unu da ma si mie ca sa nu ma mai inghesui intre babe.iar raspunsu meu era ""15 mii 20 de mii depinde de om .....si cineva mi-a zis ..."mai da chiar asa esti nebun ...faci pacat "" si ma facuse sa ma simt naspa ...ca nu gandeam cum gndesc acum .....acum nu imi mai pare rau ...
ps ..la noi e traditie in noaptea de inviere BETIEEEEE afara in fata bisericii ...eu stau fix in fata unei biserici ..si ne strangem la scara de bloc si dai ... si atuci cu bani de pe pasca am luat bere ) ......
Most_Wanted is offline   Reply With Quote
Old 17-01-08, 17:35   #188
AAAAK

Stage 3
 
AAAAK's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 152
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Quote:
Originally Posted by Most_Wanted View Post
La un popa daca te duci scoate crucea din buzunar ....""""PIEI SATANA""""" .... ..... oricum religia va ramane inca la putere mult de acum incolo ..cred eu ....
Daca ii spui la un preot treburi deastea va spune in gandul lui "bag pixu ca se trezesc la realitate"
AAAAK is offline   Reply With Quote
Old 17-01-08, 17:38   #189
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

ce te face pe tine sa crezi mai exact ca ei stiu adevarul ?
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 17-01-08, 17:48   #190
goldie
Honda Driver

Stage 1
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 18
Member of:
[Honda]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

...ma indoiesc ca preotii stiu adevarul...cat despre oameni, in momentul in care le-ai spus ca toata viata au trait intr-o minciuna se activeaza mecanismul de aparare, si e normal sa te contrazica, iar in clipa cand nu mai au argumente si tu tot insisti recurg la diferite tertipuri, de ex t dau afara din clasa)) [long story]...
goldie is offline   Reply With Quote
Old 17-01-08, 20:00   #191
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

deci....promit ca o sa incerc sa ii zic la un popa asta..jur bah...numa sa dau de unu ....ce am de pierdut...sunt foarte curios ce reactie are......
__________________

like my fb page
no limits design is offline   Reply With Quote
Old 17-01-08, 20:39   #192
Trickz

Stage 5
 
Trickz's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,724
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
[RENAULT]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

goldie: sunt unii preoti care sunt mai deschisi decat restul...la fel cum zici tu, si preotii sunt oameni si se tem, poate mai mult decat noi.
no limits: orice popa? daca opresti un preot de pe strada, va zice ca esti nebun. incearca sa aflii daca stii vreun preot. incearca sa nu faci "o razbunare" din faptul ca stie/nu stie preotul, ia dialogul dintre voi ca un studiu de caz, un mod de a evolua tu...din postul tau, pari foarte suparat si axat pe preoti
__________________
Retro? Yes plx.
Trickz is offline   Reply With Quote
Old 18-01-08, 15:41   #193
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

am vazut si eu in sfarsit documentarul.am ramas fara glas.adica unele lucruri le mai auzisem,vazusem,dar faza cu controlul global prin microcipuri mi se pare groaznic.in fiecare moment cineva sa stie unde ce,cum si de ce fac...daca noi suntem acum bazele acestui fapt,ce soarta vor avea copiii nostrii.suntem doar niste marionete?
__________________

My name is Beu...BomBeu!
bmwm5 is offline   Reply With Quote
Old 18-01-08, 17:16   #194
AAAAK

Stage 3
 
AAAAK's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 152
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Mah cati dintre voi ati citit biblia ,de exemplu? Eu cand am citit-o ,aveam vreo 13-14 ani ,am inceput sa-mi pun intrebari ,sa am multe dubii legate de carticica aia .E destul sa citesti doar inceputul ,dak ai ceva cunostiintze de geografie iti dai seama ca tot ce scrie in biblie e scris de niste oameni care nu aveau foarte multe cunostiintze (de ex habar nu aveau ca pamantul se invarte defapt in jurul soarelui ..ca defapt soarele e si el o stea ... nu stiau ca exista alte planete etc) deci un preot care toata viatza lui a studiat biblia credetzi ca nu si-a dat seama ca sunt doar povesti frumoase?
Credeti ca cei de la teologie nu au auzit de povestile pe care le discutam noi aici? Tocmai ca ei se intreaba (parerea mea) mai mult decat noi dak dmnezeu chiar exista ,si sunt convins ca se documenteaza si ei inca de la bun inceput . Un preot dak intradevar i-ar fi "frica de dumnezeu nu s-ar mai gandi la bani (sa fim serios ca preotzii aduna banii mai rau ca un patron zgarcit). Aveti multi dintre voi o parere prea buna despre preoti dar MAJORITATEA sunt cu 2 fetze. Mergeti la spovedit de ex si nu dati nici un ban sa vedeti cum se uita stramb popa,nu dati bani cand vine cu botezul ..la anu uita de voi etc;mergeti la un popa in casa sa vedeti ce are ...
Apropo biblia zice sa nu lucrezi duminica ..popa are un job pe care exact duminica il face .
In fine ,treaba lor, bine ca se descurca.
AAAAK is offline   Reply With Quote
Old 18-01-08, 17:25   #195
Most_Wanted

Stage 5
 
Most_Wanted's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,737
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

preotia ...e un job al naibii de profitabil
Most_Wanted is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -