Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 01-12-07, 09:58   #1
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Fantome/Spirite/Entitati/Demoni...etc

Acesta este un subiect destul de delicat, eu unu` cred in asa ceva deoaerece am si motive destule de clare, dar acum va las pe voi sa va dati cu parerea si de ce nu, sa povestiti intamplari ciudate de care ati avut parte!
Eu acum o sa va pun un filmulet aici sa va dati o idee, nu toate chestile sunt adevarate dar va rog sa va uitati la tot filmuletul cu atentie la cele mai mici detalii
Vizionare placuta, ..aaa..sa va puneti castile la urechi, e mai cool


http://it.youtube.com/watch?v=deoJUBW9CI8
EaGle is offline  
Old 01-12-07, 11:37   #2
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Fantome/Spirite/Entitati/Demoni...etc

Haide mah ..va e frica?
EaGle is offline  
Old 01-12-07, 15:21   #3
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Fantome/Spirite/Entitati/Demoni...etc

io zic pass ca nu cred in asa ceva
Psycho is offline  
Old 01-12-07, 21:46   #4
MeHiGH

Stage 5
 
MeHiGH's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 706
Default Re: Fantome/Spirite/Entitati/Demoni...etc

https://www.youtube.com/watch?v=BfGSeD_fumQ&NR=1 Se potriveste ? Nu cred deocamdata in asa ceva, nu mi s-a intamplat
MeHiGH is offline  
Old 01-12-07, 21:53   #5
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Fantome/Spirite/Entitati/Demoni...etc

mda...ala nu e adevarat ....am mai vazut si ce urmarea din filmuletul ala si aia a inceput sa rada
EaGle is offline  
Old 04-12-07, 12:34   #6
BC-20-LET
Audi Driver

Stage 5
 
BC-20-LET's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,386
Member of:
[AUDI]
Default Re: Fantome/Spirite/Entitati/Demoni...etc

Sa va zic eu acum intamplare traita sambata seara in casa(o casa f.veche, langa gradina icoanei ptr cei ce stiu zona) . Eram 4(eu,el si prietenele noastre) si jucam carti in bucatarie . Eu aveam in dreapta pe un bufet pusa o farfurie in care scrumam .

Se terminase un joc, pun tigara pe farfurie ca era randul meu sa fac cartile . La un moment dat se misca farfuria. Zic ba, cred ca am innebunit eu, o fi din cauza oboselii(era vreo 1 noaptea) . Le spun astora sa se uite si ei la farfurie.

Stam ca prostii vreo 5 minute si ne uitam la farfurie, si sa moara masa de nu se misca cam cu cate 2-3cm pana la un moment dat cand s-a oprit. Bun, ne uitam, o fi fost cutremur, o fi bufetul stramb. Nici vorba.

Ridic farfuria si nu era nimic sub ea, o pun la loc pe bufet si o imping cu degetul. Impinsa de mine cu degetul se auzea cum hrascaia pe bufet cu toate ca nu apasam pe ea, doar o impingeam . Ea cand s-a miscat(in total vreo 15cm) nu s-a auzit nici un zgomot , de parca plutea .


Nu e SF , nu am gasit nici o explicatie, nici eu , nici amicii mei .
__________________
BC-20-LET is offline  
Old 04-12-07, 13:08   #7
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: Fantome/Spirite/Entitati/Demoni...etc

ce fumati?
bmwm5 is offline  
Old 04-12-07, 13:34   #8
BC-20-LET
Audi Driver

Stage 5
 
BC-20-LET's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,386
Member of:
[AUDI]
Default Re: Fantome/Spirite/Entitati/Demoni...etc

Tigari normale. Nu da nume ca nu vreau sa fac reclama mascata.
BC-20-LET is offline  
Old 04-12-07, 14:12   #9
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Fantome/Spirite/Entitati/Demoni...etc

Sa va zic ce mi s-a intamplat mie acu ceva ani. Eram in casa la o vecina care plecase in Suedia, vorbesc de multi ani in urma. In timpu` asta in care ea era plecata, am decis sa stam eu si cu parintii mei in casa aia. Primele zile si nopti normale, nimic ciudat. Dupa vreo saptamana disparuse o cana, o simpla cana. Am cautat-o de "ne-a sarit ochii din cap", asa..de simpla curiozitate. Dupa vreo 2-3 saptamani am gasit cana plina de pamant exact in locul unde trebuia sa fie zi de zi. Desigur voi credeti ca a pus-o cineva, dar nu a intrat nimeni in casa aia in afara de noi in aceasta perioada deoarece de fiecare data inchideam usile cu cheia. La asta nu gasesc explicatie !?
Alt eveniment ciudat s-a intamplat in bucatarie, noaptea, se auzea zgomot, dar un zgomot asa puternic care se auzea in surdina, nu stiu cum sa ma explic. Am intrat in bucatarie si am gasit exact 15 oua impreuna pe podea, dar lucrul ciudat e ca aceste oua erau intr-un dulap la vreo 1,80-2m inaltime, daca era sa cada 100% se spargeau pentru motivul ca jos era gresie.Si asta este alt eveniment care nu pot sa-mi explic.
S-au intamplat mai multe lucruri care si daca le insir aici in cateva fraze nu o sa ma credeti. Dupa fenomenele astea ciudate, am chemat rude sa doarma acolo in casa cu noi, a 2-a zi au fugit ca de dreaq
Normal, nici noi nu am mai stat acolo.Dupa ce a venit vecina asta in Romania, a intrat in casa, s-a pus la culcare, a doua zi dimineata era batuta mar, desi era singura in casa. Ea a fost o moasa, adica asistenta la ginecologie intr-un spital, in fiecare saptamana vedeam cate o mama cu copila care intrau tacute si bosunflate la ea in casa, sau cand era pe la noi in vizita o chema sa zica ca la copila ii cade un dinte bla bla bla...Dar ciudat toate peste 15-16 ani...
Un alt lucru ciudat era ca avea o camera acoperita cu tot felu de cearceafuri, paturi, perdele ca sa nu putem vedea ce era inauntru, plus ca avea vreo 3 lacate. Evident, cea ce toata lumea crede e ca facea chilotaje (adica un avort avansatm cand fetul e deja intr-o stare avansata de crestere). Hai ca a plecat baba iar, ne-a lasat cheile, nu am mai stat acolo dar de curiozitate am chemat un preot, a intrat in casa si in 5 minute a fugit mai rau decat un iepure, am chemat si o ghicitoare, imediat a zis ca e ceva foarte puternic in casa aia si ca toata cauza se afla sub un mar care era acolo in curte, si ciudat, de cand stiam eu acel mar (copac) nu am vazut un firicel de iarba langa, numai pamat intors si reintors. Acu` vreo 2 ani (baba nu a mai venit in Romania), a venit fisu` acasa, a deschis usa si partea de podea din parchet era umflata aproape pana la tavan.
Eu v-am zis ce mi s-a intamplat, nu stiu daca ma credeti sau nu, sau ma credeti nebun...e alegerea voastra, inteleg ca pana nu vezi nu crezi.
Desigur nu cred in toate tampeniile care arata la televizor, dar un minim e adevarat. Nu zic nici ca fantomele exista, dar nu zic nici ca nu exista, de fapt nici nu le chem fantome, ci pur si simplu spirite.Acum voi credeti ce vreti, bafta! (...va rog sa evitati comentarii de genu` cel facut de bmwm5)
EaGle is offline  
Old 04-12-07, 14:34   #10
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default Re: Fantome/Spirite/Entitati/Demoni...etc

Fa si tu niste poze...ca fara dovezi te trimitem la un psiholog
Sau pune camere de supraveghere in casa aia
SHOGUN-A8 is offline  
Old 04-12-07, 14:45   #11
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Fantome/Spirite/Entitati/Demoni...etc

Am zis ca s-a intamplat acu ceva ani buni...ma refer la 10 ani in urma circa* plus ca nu mai stau in Romania, imi pare rau ca nu am poze sau filmulete Casa acum e de vanzare, de fapt de vreo 2 ani si inca nimeni nu a cumparat-o ...daca vreti, ma credeti, daca nu, nu sunt probleme ...dar cred ca are ceva baze ce am scris, nu ?
EaGle is offline  
Old 04-12-07, 15:10   #12
TR_00_ANN

Stage 5
 
TR_00_ANN's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 410
Default Re: Fantome/Spirite/Entitati/Demoni...etc

Eu nu am crezut in astfel de evenimente pana asta vara.....Prima intamplare s-a petrecut asta vara pe cand eram la un prieten la tara, era 3 dimineata si noi am iesit afara cu scopul sa mergem sa cumparam tigari de la un magazin aflat la sosea langa o statie de autobuz, ce era non-stop, toate bune si frumoase, am cumparat tigari si la intoarcere am trecut pe langa o casa parasita, darapanata....prietenul meu imi spuse-se k acolo locuise o familie si murisera toti in acea casa acum vreo 20 de ani si ca se intampla lucriri ciudate in preajma casei.....exact in momentul cand noi am trecut prin fata acelei case...AU INCEPUT SA CADA DIN ULUCILE GARDULUI....am rupt-o la fuga fara sa ne uitam in urma.....nu am dormin in noaptea aia....dimineata am iesit afara si ulucile se aflau la locul lor....am intrebat cine a pus ulucile la loc si nimeni nu pusese mana.....i-am povestit bunici acestuia si ea ne-a crezut si ne-a spus k si ei i sa intamplat acelasi lucru acum 3 ani pe cand se intorcea de la denie
A doua intamplare am avut-o asta toamna....nepregateam sa mergem la discoteca.....eram intru sat tot asa la un prieten in vizita....langa casa acestuia lucuia o familie normala care au doua fete gemene....ne-am suit toti in masina si sa plecam la discoteca....au mers si cele doua fete, ca sa ajungem la discoteca trebuia sa iesim din sat, iar la iesire din sat este cimitirul, cand am trecut pe langa cimitir una dintre fete a inceput sa aibe un comportament ciudat ( parca era posedata, incepuse sa aide niste miscari ale mainilor, degetele le avea inclestate, ocri dilatati aproape dati peste cap, avea o forta in corp de nu puteam sa o tinem doi insi, si vorbea ragusit asa si spunea unele cuvinte de ne ridica parul in cap, miscari ale capului necontrolate, uneori ne privea fix), toate astea s-au intamplat exact in momentul cand sa trecem pe langa cimitir.....ce nea speriat foarte tare a fost faptul ca a intrat in starea aia dintr-o data si a spus ca ,, ACOLO ESTE SORA MEA MOARTA!,, nu intelegeam ce tot spune pentru ca sora ei se afla langa ea......speriati am oprit masina si am iesit toti din masina inafara de ea.....am incercat sa o imobilizam si am decis sa mergem cu ea la o baba care toarna cositorul....in drum spre casa babei a spus ,,SA OPRIM MASINA CA SE AFLA CINEVA PE DRUM,, am oprit masina si am intrebato daca stie cum o cheama si cate surori are si cine se afla pe drum.....a spus cum o cheama dar a mai spus ca ea mai are doua surori si ca una este moarta de 19 ani si ca se afla in acest moment in fata masini si ca o cheama la ea.....am incremenit de frica si am calcat masina si am ajuns la casa acelei babe.....nea raspuns baba si cand a vazut-o fum facea, baba a inceput sa planga si ne-a spus ca nu ne poate ajuta ea, dar am avut noroc cu o vecina a babei care a iesit afara si a rugat-o frumos sa ne ajute pentru ca este tanara saraca fata....eu nu am intrat in casa doar un prieten, fata si sora ei....cand au iesit afara dupa o ora ea nu mai avea nimic....baba ne-a spus ca era posedata de sora ei moarta si ca o vroia langa ea.....a doua zi noaptea am dus-o la biserica si la aceasi ora a apucat-o iarsi ia citit popa acolo si si-a revenit imediat.....acum ea nu mai are nimic.....dar aceasta experienta m-a facut sa cred ca unele lucruri chiar sunt adevarate
__________________
TR_00_ANN is offline  
Old 04-12-07, 16:11   #13
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Fantome/Spirite/Entitati/Demoni...etc

Da, foarte interesanta intamplare , ma bucur ca incepeti sa spuneti intamplarile voastre, sper sa nu se strice topicul cu comentarii de prost gust ....
EaGle is offline  
Old 04-12-07, 21:47   #14
dagosh88
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
dagosh88's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 657
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Fantome/Spirite/Entitati/Demoni...etc

O sa spun si eu despre o intamplare ciudata,nu am asistat eu,ci sora mea care nu avea de ce sa ma minta.
Era acum cativa ani buni, in barul tatalui meu.Ea statea impreuna cu femeia care lucra pe vremea aceea acolo si vorbea,amandoua erau in spatele tejghelei. Cand deodata un pahar care era cu gura in jos se ridica, se intoarce invers si se aseaza la loc.
Erau numai ele in bar la momentul acela.

Eu unul cred in astfel de fenomene,si sper sa nu am de a face cu vreun spirit, ma sperie rau de tot.
__________________
drive like a devil feel like a god
dagosh88 is offline  
Old 04-12-07, 21:49   #15
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Fantome/Spirite/Entitati/Demoni...etc

Sa nu-ti fie frica ..gandeste-te ca e pura imaginatie, orice se intampla!
EaGle is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -