Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 05-02-11, 13:24   #16
Champion

Stage 5
 
Champion's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,513
Default Re: A FUMA SAU A NU FUMA?Ce alegem?

Quote:
Originally Posted by mihai88 View Post
tata fuma de pe la 14-15 ani
la 41 de ani in seara de revelion a zis ca nu mai fumeaza, si acum la 48 de ani e nefumator
deci se poate
Un coleg fuma de vreo 3 ani, si de revelionu asta a bagat ultima tigara pe la ora 12, si a zis ca se lasa, si de atunci nu a mai fumat.Vointa trebuie sa ai.NU plasturi si prostii pe care sa arunci banii, daca ai vointa se poate
__________________
dati-mi un ciocan sa-mi indrept comportamentul
If I'm going to Hell ... I'm going in an BMW
the joint makes me high, but BMW makes me fly
In a BMW, happiness isn't around the corner, happiness is in the corner.
Champion is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 13:41   #17
tinted

Stage 3
 
tinted's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 157
Default Re: A FUMA SAU A NU FUMA?Ce alegem?

Aproximativ jumatate din decesele legate de fumat se produc īntre 35-69 ani, ceea ce face din fumat cea mai importanta cauza de moarte prematura. Multi din cei care mor din cauza fumatului nu fumeaza multe tigari pe zi, insa majoritatea fumeaza din adolescenta. Fumatorii trecuti de 30 de ani sufera de 5 ori mai multe infarcte miocardice decāt nefumatorii. De fapt infarctul miocardic este principala modalitate prin care fumatul ucide tinerii. se estimeaza ca fumatul este responsabil de aproximativ 75% din infarctele care apar la fumatorii cu vārsta sub 50 de ani.
__________________
Folii Auto | LLumar
tinted is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 14:39   #18
r@dy

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 509
Member of:
[Fiat]
[FORD]
Wink Re: A FUMA SAU A NU FUMA?Ce alegem?

cam asa-i tinted dar uite taicamiu numai fumeaza de vreo 15 ani(parca) si in tinerete fuma 2 pachete de tigari pe zi(asta pe la 27-32 de ani) si uite ca a ajuns la 52 de ani deci depinde si ce organism ai si de structura fiecaruia...eu cred ca mai repede mor nefumatori)=))(la naiba in puii mei)=)))
r@dy is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 15:03   #19
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: A FUMA SAU A NU FUMA?Ce alegem?

Aşa e , tutunul dăunează grav sănătăţii dar nu dăunează dacă este combinat cu ceva bun ahahahaha ! Deci nu mă las de fumat
__________________
STEAM - KLawxith
YOUTUBE - ELITE INC.
INSTAGRAM - klawxith666

PHOTOGRAPHY SITE - http://klawxith.wixsite.com/elite-inc

US/RO
DTH is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 15:11   #20
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: A FUMA SAU A NU FUMA?Ce alegem?

bunica-miu are 85 ani si a fumat cam toata viata lui.in momentu de fata e sanatos tun , nici macar cu dintii nu are nici o problema.inca se mai ocupa de gradinarit de la sapat si pregatit "zona de lucru" pana la cules roadele.face miscare in fiecare zi , iar anu trecut in vara a facut vreo 10 drumuri si a adus de la vreo 2 km barne de 3m de lemn pt balustrada la balcon(si nu-s subtiri.sunt destul de grele).deci exemple sunt si de-o parte si de alta a balantei

pana la urma cine vrea sa fumeze fumeaza , cine nu...intevitabil fumeaza pasiv
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 16:14   #21
Brian

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,179
Default Re: A FUMA SAU A NU FUMA?Ce alegem?

Nefumator si asa o sa raman. Aproape toti din familie si 90% dintre prieteni fumeaza.. si pot sa spun ca nu ma deranjeaza fumul.. dar nu vad de ce m-as apuca. Nu le vad rostul.
O chestie care nu o inteleg.. (mi s-a intamplat de cateva ori).. a ajuns ceva 'anormal' sa nu fumezi.. se uita unii mirati la tine daca le spui ca n`ai treaba cu tigarile.
Brian is offline   Reply With Quote
Old 06-02-11, 02:45   #22
du0n

Stage 4
 
du0n's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 252
Default Re: A FUMA SAU A NU FUMA?Ce alegem?

Fumator.Fumez de putin timp,de un an.Inca nu vad niciun motiv pentru care m-as lasa.Si cum spunea si MillionDollarBaby,cand voi considera ca trebuie sa ma las,ma voi lasa.Nu e mare chestie.
__________________
"Suntem cu totii niste sarlatani : supravietuim problemelor noastre".
du0n is offline   Reply With Quote
Old 06-02-11, 12:20   #23
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: A FUMA SAU A NU FUMA?Ce alegem?

Glumesti cand zici ca nu vezi niciun motiv pentru a te lasa ? Ai avut insa motiv bun pentru a te apuca ?

Hai sa iti zic eu cateva motive - iti miroas gura, mainile si hainele in permanenta a tutun - dezgustator

- cheltui bani aiurea

- iti faci rau si tie si celor din jur la capitolul sanatate
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 06-02-11, 16:17   #24
razvy_91

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,595
Member of:
[Fiat]
[Nissan]
[VW]
Default Re: A FUMA SAU A NU FUMA?Ce alegem?

Nefumator ! Mai bine bag 2 litri de benzina decat un pachet de tigari
razvy_91 is offline   Reply With Quote
Old 06-02-11, 16:41   #25
du0n

Stage 4
 
du0n's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 252
Default Re: A FUMA SAU A NU FUMA?Ce alegem?

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Glumesti cand zici ca nu vezi niciun motiv pentru a te lasa ? Ai avut insa motiv bun pentru a te apuca ?

Hai sa iti zic eu cateva motive - iti miroas gura, mainile si hainele in permanenta a tutun - dezgustator

- cheltui bani aiurea

- iti faci rau si tie si celor din jur la capitolul sanatate
M-am apucat din pura curiozitate.Pana acum nu s-a plans nimeni ca as mirosi intr-un anume fel.Si cat timp imi cumpar tigarile din banii mei (bani pe care ii fac eu,nu din portofelul mamei sau tatei ) nu pot consider ca ii cheltui aiurea.Cat despre capitolul sanatate...fumez de un an de zile.E atat de grav?Eu zic ca nu.
du0n is offline   Reply With Quote
Old 06-02-11, 17:20   #26
78KLM

Stage 5
 
78KLM's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 350
Default Re: A FUMA SAU A NU FUMA?Ce alegem?

Quote:
Originally Posted by du0n View Post
M-am apucat din pura curiozitate.Pana acum nu s-a plans nimeni ca as mirosi intr-un anume fel.Si cat timp imi cumpar tigarile din banii mei (bani pe care ii fac eu,nu din portofelul mamei sau tatei ) nu pot consider ca ii cheltui aiurea.Cat despre capitolul sanatate...fumez de un an de zile.E atat de grav?Eu zic ca nu.
Ba da , am fumat 15 ani ...stiu ce spun e ...GRAV . Dependenta de nicotina o capeti de la prima tigara !

http://www.terapii-naturiste.com/gra...-nefumator.htm sper ca nu am deranjat pe nimeni cu linkul asta...rasfoiti-o(cartea) cand aveti timp ...

Last edited by 78KLM; 06-02-11 at 17:23.
78KLM is offline   Reply With Quote
Old 06-02-11, 17:45   #27
du0n

Stage 4
 
du0n's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 252
Default Re: A FUMA SAU A NU FUMA?Ce alegem?

Corect.Tu ai fumat 15 ani.Eu abia unul.Pot sa ma las oricand,nu asta e problema.Dar deocamdata nu vreau.
du0n is offline   Reply With Quote
Old 06-02-11, 18:05   #28
78KLM

Stage 5
 
78KLM's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 350
Default Re: A FUMA SAU A NU FUMA?Ce alegem?

Quote:
Originally Posted by du0n View Post
Corect.Tu ai fumat 15 ani.Eu abia unul.Pot sa ma las oricand,nu asta e problema.Dar deocamdata nu vreau.
Daca te poti lasa oricand incearca de proba o saptamana(nu pierzi nimic) sa nu fumezi si apoi scrie aici pe forum : NU AM FUMAT O SAPTAMANA !
Apoi mai stam de vorba .
78KLM is offline   Reply With Quote
Old 06-02-11, 18:07   #29
78KLM

Stage 5
 
78KLM's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 350
Default Re: A FUMA SAU A NU FUMA?Ce alegem?

Quote:
Originally Posted by 78KLM View Post
Daca te poti lasa oricand incearca de proba o saptamana(nu pierzi nimic) sa nu fumezi si apoi scrie aici pe forum : NU AM FUMAT O SAPTAMANA !
Apoi mai stam de vorba .
P.S ``Pot sa ma las oricand,nu asta e problema.Dar deocamdata nu vreau.``

Acest pasaj apare ad literam in cartea din link ...STRANIU NU ???!
78KLM is offline   Reply With Quote
Old 06-02-11, 18:11   #30
du0n

Stage 4
 
du0n's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 252
Default Re: A FUMA SAU A NU FUMA?Ce alegem?

Quote:
Originally Posted by 78KLM View Post
Daca te poti lasa oricand incearca de proba o saptamana(nu pierzi nimic) sa nu fumezi si apoi scrie aici pe forum : NU AM FUMAT O SAPTAMANA !
Apoi mai stam de vorba .
M-am lasat de 2 ori pana acum.Odata pentru o saptamana,iar a 2a oara pentru 3 saptamani.Salut !
du0n is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -