Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 13-07-04, 12:47   #16
IS 18 BOG

Stage 5
 
IS 18 BOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 913
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Johnny6600\"
BogdanCMS poate imi spui si mie cum arata o masina de manelist
da o masina de roker cum arata ?
ce aveti cu manelistii mai ?
maneaua e un gen de muzica precum altele va deranjeaza o gagia ce da din buric , tztze si cur la manele sau un rocker ce da din cap ????????
__________________
Moldovean incurabil si ma mandresc cu asta !
IS 18 BOG is offline  
Old 13-07-04, 13:01   #17
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default

Mda ...
Am scris un mesaj mai sus !!! Ala cu atentie !
E parerea mea despre manele ca topicul a fost taiat si facut unul mai mic si era vb de altceva ...
Anyway ...
V-am pus aici o arhiva , sa o datzi jos si sa ascultati aceste melodii ... si apoi sa imi spunetzi parerea !!!
__________________
2.0 @ Opel Astra F
3.0 @@ BMW E92 335i
https://www.youtube.com/user/Andrei77WRC
X-Ray-Eyes is offline  
Old 13-07-04, 13:13   #18
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Discutie fara rost. Nu faceti altceva decat sa va tociti degetele degeaba.

Bogdan: si eu ascult din cand in cand manele, da' asta nu insemna ca-s vreun incult, sau am aspiratii mari, sa ajung sa conduc vreun Z4, doar pentru ca ACM o face. Nu-l suport pe Guta, atunci cand il vad, pentru simplul motiv ca are acea buza \"de iepure\" si mustata tipic tiganeasca, ACM mi se pare dizgratios, pentru ca-i un pitic umflat, iar despre un anume Leo, care a cantat cu Costel Ciofu, ce sa mai zic? Omu' a catalogat manelele astfel: de DRAGOSTE si SEXOASE. Sexoase frate?

Asculta Liviu Guta - De ce ma minti, Costi Ionita & Alina - Necazuri si suparari si multe altele, si-ai sa vezi ca o manea nu-i chiar asa de cacat.

Va rog, ajunge-ti la un consens, pentru ca presimt ca se lasa cu injuraturi.
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline  
Old 13-07-04, 13:47   #19
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

masina de manelar (versiunea populara) -> dacia berlina. praguri gti, cdul cu acm in geam k e anti radar :P :P , tot felu de ursuleti de plus in masina, folie cu basici, jante vopsite, numele \"soferului\" pe luneta, stickere cu nike, adidas&shit neaparat in 10.000 culori, si lista poate continua... aaaa...si neaparat un cass domotec cara sa aiba in el maneleeee ... iar soferul claxoneaza orice fata de pe strada

nu prea sunt masini de rockeri pt k aia dau banii pe droguri

si muzik ce o asculti chiar te caracterizeaza.... manele= prostie, incultura, dorinta de a te crede cel maitare, sa crezi k toate femeile te vor, etc....

am dreptate?! stiu...

ducetiva frate cu manelele voastre in alta parte.... lasati forumul si siteul acesta celor care au facut o scoala primara si care sunt pasionati de masini... sa nu credeti k o sa agatati ceva pe aici sau k va zice cineva k sunteti tari..... jet!!!!
SpeedeR is offline  
Old 13-07-04, 13:52   #20
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

SpeedeR: merci de sfat. Din momentul asta eu parasesc forumul pentru simplul motiv ca...
Quote:
Originally Posted by \"Gabi\"
(...) si eu ascult din cand in cand manele (...)
Gabi is offline  
Old 13-07-04, 14:01   #21
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

dk tu esti manelist, eu sunt papa de la paris


vb de cei care siau facut din manele un mod de viatza....
SpeedeR is offline  
Old 13-07-04, 14:51   #22
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

A asculta o manea, 2, 3, nu are nimic de a face cu a-ti creea un adevarat cult din ele...Eu nu sunt obligat sa aud toate porcariile urland dintr-o masina cu geamu' dat jos intentionat sa se auda Copilu avortat Costi Costitza jelind...Vreti sa ascultati manele, f bine, sa faceti asta cu decentza...nu pot sa suport impresiile de 2 lei pe care le afiseaza multi oligofreni care, daca s-au vazut in Dacie cu pleoape din scotch si praguri din tabla galvanizata indoita, se cred mari smecheri.
 
Old 13-07-04, 16:21   #23
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default

sio mai ascult manele din cand in cand sunt unele care imi plac ... nu mai zic ca la vreo petrecere ceva nu se poate fara manele .. parerea mea

nu sunt nici eu de acord cu ascultatu manelelor la maxim in mashina.. nici mie nu`mi place .. eu cand vreau sa ascult o manea in mashina inchid geamu si dau muzica incetu

si inca ceva .. totzi zic ca nu le plac manelele... dar la o sticla de vin si 2 beri .. sa vezi cum danseaza totzi pe ele..
__________________
00 Alfa Romeo 166 (Sold)
03 Renault Laguna (For sale)
04 Mercedes CLK (Sold)
07 Yamaha Gryzzli 700
09 BMW X6
10 Mercedes E coupe
ESPinoza is offline  
Old 13-07-04, 19:34   #24
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default

hai sa zic nishte versuri de manele belea ....


Cantate de A-tentat

....

Nu este Puff Dadddyy si nu e nici Jay-Z / E Nino si cu Puya dupa cum prea bine stii / Ne cauta plitzia k suntem bagabontzi/ Suntem acuzati k ne batem joc de toti / vreau sa ma duk la MTV/ cu fata asta o sa canti cu tom si jerry / atunci imi las plete cand rock pop si ... .. o sa`i las in urma si pe Holograf ...

refrenu` luat dupe o`zone

Vrei sa pleci da numa` numa iei / ce bataie`ti iei / fiindka nu ma iei / mai de mult tu ai cazut din tei / si`ai ramas fara bikinei /

M`am indragostit de Paula S`oLing / cand o vad la radio incept sa o ating / andra stiti k vrea doar sarutarea mea / ma gandesk unde s`o pun pe pat sau pe canapea / animal - X si`au facut o noua piesa / ei nu stiu bine romaneshte canta in engleza / o gramada de gagici s`au facut vedete ...

Nu suntem simplu / si nu avem sincroane / am vazut o trupa care canta la borcane / noi cantam pentru bagabontzi nu pentru aia micii / pentru gradinitza canta Bambi sau Amicii / Odata pe luna sa ducem o viatza buna ... Ha ha ce glumaaa




aia era una .. acu alta ....

Mai salamule de vara te`ash manca cu tot cu sfoara .. mai salamule sasesc cum sa fac sa te halesk ......



Multe lacrimi cristalineeeeeeee

fara tine nu miroase a vodka .. fara tine spritzu n`are rost ...


Auzi fratioare auzi versuri mishto .. / Alo alo sunt eu picaso / ti`am dat bip si sunt voinic / nu`ti cer nimik dai bip`uri intr`una / sa vedem k esti zgarcit / Anda adam si`a facut un vidoclip nu conteaza cum canta / conteaza k apare`n slip .. / chiar si bebelusha se apuka de cantat / da r fii atenta k microfonu nu e de mancat /



si exemplele pot continua ... oricum ... eu nu zic decat ... si constantzenii stiu traiassca PEPSIIIIIII sunt pro ... dar ptr manelele bune nu cele infecte ... asa k ... de ce ma mintzi de ce ma mintzi ???
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline  
Old 14-07-04, 05:25   #25
maryo

Stage 5
 
maryo's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,480
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Sunt oameni care asculta multe genuri de muzica!
Cred ca prin MANELISTI se inteleg multe-poate CMS-ul are dreptate,poate nu!
Sunt manele bune si unele NASPA!
nu stiu ce sa zic!Ascult o gramada de genuri de muzica,depinde de stare!
Eu zic sa o lasati mai moale cu cearta si haideti sa facem ceva mai interesant!
__________________
C 20 Let - Turbo POwer
maryo is offline  
Old 14-07-04, 08:40   #26
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default

da .. asa e .. hai sa bem o bere dau eu !!! femeile le dati voi


e inutila discutzia ... toti ziceau k mafia n`o sa reziste mult cu stilu` ala nou .. dar au deja 7 ani si nush cate albume .. asa k si maneaua va rezista ... asa cum americanii au k muzica nationala Country ... la fel si noi maneaua ...
Psycho is offline  
Old 14-07-04, 08:54   #27
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Deci nu toate manelele sunt ascultabile, da, sunt si eu constient de asta, dar in tara asta de ***, inca de la inceputul luptei anti manele s-a mers pe MANELE = TIGANISM! Cum spunea si X-Ray: sunt unele manele care chiar merita ascultate, care intr-un moment mai aiurea, parca te mai linistesc...

PS: SpeedeR - facem pariu ?:P
Gabi is offline  
Old 14-07-04, 09:54   #28
HAMMER

Stage 2
 
Join Date: May 2004
Posts: 69
Default

Johnny6600, chiar nu are rost sa ne contram pe subiectul asta. Da, fiecare are dreptul sa asculte ce vrea, ca d-aia e o tara libera cica. Asa ca eu personal nu mai zic decat atat: Am acasa cumparate (nu descarcate de pe net) cd-uri cu toti cei enumerati, iar despre Parazitii, tre sa-ti spun ca-i ascult in primul rand rand pt ca i-am cunoscut in cartier pe vremea cand erau la inceput si nu stia nimeni de ei. Chiar imi plac si poti si tu la fel de bine sa ma consideri incult, n-am de ce sa ma supar, pt ca nu ma cunosti cum nici eu nu te cunosc si in plus pe mine nu ma intereseaza ce cred altii despre mine.

cat despre intrebarea ta cand am ascultat ultima oara Edith Piaf iti spun ca ascult zinic acasa si nu in masina din simplu motiv ca mi s-a \"ciordit\" cass-ul din masina si am ramas cu magazia de cd-uri doar de decor.
Eu propun o intalnire in oras la o bere sau altceva intre toti cei care ne-am contrat aici si fiecare sa-si vada de ale lui asa cum vrea pt ca pana la urma aici ar trebui sa discutam de masini.
__________________
\\\"VIATA E UN MECI LA CATEGORIA GREA
CEA MAI BUNA LOVITURA RAMANE ESCHIVA
AI O SINGURA REPRIZA, N-ARE CINE SA TE-ASCUNDA
TRAGI CU DINTII PANA-N ULTIMA SECUNDA\\\"
HAMMER is offline  
Old 14-07-04, 10:01   #29
HAMMER

Stage 2
 
Join Date: May 2004
Posts: 69
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Psycho\"
da .. asa e .. hai sa bem o bere dau eu !!! femeile le dati voi


e inutila discutzia ... toti ziceau k mafia n`o sa reziste mult cu stilu` ala nou .. dar au deja 7 ani si nush cate albume .. asa k si maneaua va rezista ... asa cum americanii au k muzica nationala Country ... la fel si noi maneaua ...
Asta consider eu ca fiind cea mai mare greseala pe care o puteai face: Maneaua muzica nationala? Dar cu muzica populara sau lautareasca traditionala, cum ramane frate? Alea sunt genurile de muzica care s-au cantat inca de pe vremea cand nici macar parintii nostrii nu se nascusera.
Aici ne stricam noi Romanii, cand ne uitam originile, d-aia cred ca suntem un popor de ***, si d-aia dupa ce stam vreo 2 ani prin alte tari ajungem sa vorbim cu diferite accente. De ex:\" Comme si chiama aici la voi,... a da sarmale\", citat dintr-un fotbalist contemporan celebru. Si sa nu-mi sariti in cap ca am scris gresit in Italiana, pt ca nu stiu limba asta, am scris asa ca exemplu cum s-a auzit la televizor.
HAMMER is offline  
Old 14-07-04, 20:50   #30
alex_maxx

Stage 5
 
alex_maxx's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,201
Member of:
[4 Speed Squad]
[FORD]
Default

...astazi ne-a amenintat unu k il cheama pe sheful tiganilor dk mai stam in spatele blocului la el ...cica ii este dator!!
alex_maxx is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -