Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 22-05-09, 19:47   #76
Dark Side
Colectionar Machete

Stage 5
 
Dark Side's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,305
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Secrete militare: baze, tuneluri, etc. īn Romānia

Pai da si prostul a plecat cu elicopterul....
Dark Side is offline  
Old 22-05-09, 20:06   #77
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Secrete militare: baze, tuneluri, etc. īn Romānia

Da ... dar cred ca a fost cu "dublu shto" ... adik a facut-o intentionat ... sa creada lumea ca el a fost impuscat ...
scturoag is offline  
Old 22-05-09, 22:05   #78
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Secrete militare: baze, tuneluri, etc. īn Romānia

Quote:
Originally Posted by Dark Side View Post
Pai da si prostul a plecat cu elicopterul....
Asta din cauza ca era in Piata Victoriei (sau Revolutiei - nu mai stiu exact).
Cand a inceput revolutia, nu se afla la Palat.
Mustang is offline  
Old 22-05-09, 22:13   #79
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: Secrete militare: baze, tuneluri, etc. īn Romānia

mdea, daca iesea prin tunele scapa...nu era prins.
problema era ca deranja europa ca romania nu mai avea imprumuturi externe avea promit de 3 miliarde de dolari in 89 si incepea sa imprumute bani altor tari mai putin dezvoltate.
toata lumea il blameaza pe ceausescu, ca o fii ca o pati, dar in tara asta ce mai exista, drumuri, paduri, etc etc...mai exista datorita lui, ca le-a construit el.
a facut si porcarii,dar a facut si multe lucruri bune.
lumea comenteaza ca s-o mancat salam de soia...acum lumea o realizat ca soia ii mai buna decat carnea de porc(mai sanatoasa) ..cand el o dadea gratis nu era ok, acum o cumperi pe bani grei.
noi exportam prune, chinezii ne dadeau porumb, 1 la 1
noi cat de idioti suntem importam pana si pepeni din turcia (cacamas pe ea romanie, la noi nu se fac pepenii? ) importam rosii (la noi nu se fac sau de ce dracu le aducem din alta parte? )
drumuri sunt de pe vremea lui ceausescu (cati km de drum nou este in tara asta construit dupa 90? zero kilometrii)
causescu o facut canalul nu sa omoare oamenii, vroia sa avem iesire spre anglia, te urcai in vapos in delta, coborai in anglia, vroia sa dezvolte turismul (acum se arunca gunoaie in ape)
in fine, m-am disperat.
in romania sunt multe lucruri despre care nu se poate vorbii, ca nu stii cu cine te trezesti.
da, recunosc ca nu este ok sa se spuna pe un forum public cum ca ar fi baze militare ultra secrete in locul x si y, se presupune, dar eu sunt 100% convins ca in romania se ascund multe lucruri despre care vom stii peste 50 de ani cand o sa moara de-al de iliescu si de-al de alti fosti securisti, comunisti.
cand mor ei...si o sa ajunge la maturitate unii care acum sunt tineri, or sa se spuna pe fata lucrurile.
nu degeaba americanii ne-au avertizat ca avem unele lucruri care.....nu ar fii prea bine sa se stie.
ei au vazut din satelit cum ca sub pamant noi am avea una si alta.
oare de ce bazele nato sunt la constanta si urmeaza cealalta in timis?
oare de ce vor americanii rosia montana?
oare de ce americanii cumpara muntii romaniei?
sunt multe semne de intrebare
Kent8 is offline  
Old 22-05-09, 22:24   #80
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Secrete militare: baze, tuneluri, etc. īn Romānia

Rosia Montana e cumparata deja , si au cumparat-o pentru aur .. nu pentru altceva .. e una din cele mai valoroase mine din Romania ... iar multi romani bogati nu stiu lucrul asta ... ca daca stiau .. cu siguranta o cumpara vreunu' dintre ei .. cum ar fi , Vantu , Becali , Patriciu sau stiu eu ce alti miliardari in euro ...si muntii romaniei la fel .. ii cumpara din cauza "materialelor" care le avem in ei ... cu siguranta nu vindea statul roman niste munti care ascundea ceva sub ei .. cum ar fi : baze militare sau mai stiu eu ce secrete ale tarii ...
si da , fara Ceausescu ... noi nu mai aveam acum nici 10% din infrastructura ... toate podurile , blocurile , caile ferate , podurile , sosele si etc.. toate sunt facute de el ... desi nu cred ca europa il vroia mort .... ca el era unul dintre marii conducatori din europa .. si avea putere mult mai mare ca alti sefi de stat din alte tari europene ...
cat despre pepeni si rosii .. sunt importate deoarece majoritatea serelor .. sau a pamanturilor cu asa ceva ... nu respecta unele norme , nu sunt tratate cum trebuie , stim bine ca cine are pamanturi cu rosii si pepeni , sunt taranii , care 90% dintre ei nu au bani sa trateze pamanturile cum trebuie si de asta nu da roade asa de bune ...
scturoag is offline  
Old 22-05-09, 22:42   #81
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: Secrete militare: baze, tuneluri, etc. īn Romānia

poi da, sunt deacord cu tine ca taranii nu au bani dar trazneasca`i dumnezo pe guvernantii nostrii !!!
sa le dea la tarani bani sa faca agricultura !!!
sa nu mai importam sa ne apucam sa exportam
romania importa cu 38% mai mult decat exporta.
ajuta`ti tara.
nemtii de ce s-au ridicat dupa al 2-lea razboi mondial?
pentru ca guvenrul o sprijinit.
munca munca si iar munca.
in germania (caz real si concret stiu din sursa 100% sigura) se baga fundatie de 100cm de beton.
pe urma se baga 35cm de asfalt !!!

la noi se baga 35cm pietris + asfalt.
cum ai vrea drumurile sa tina?
uite stau in cluj si langa mine este un bulevard circulat, jumate asfaltat jumatate BETONAT.
ala cu asfalt de vreo 2-3 ori este peticit, ala de beton din 89 nu a fost niciodata carpit, dar NICIODATAAAAAAAAAA.
blocul unde stau eu este facut pe vremea lui ceausescu si nu imi este frica ca la un cutremur ii jos cu el.
dar blocurile astea noi ce le contruiesc toti handicapatii cu bani astea la un cutremur cred ca sunt jos fara nici un drept de apel.
tot ce o fost facut pe vremea ailalta mi se pare mult mai de calitate decat ce esti si ce va fii facut in tara asta.
revenind la tuneluri...maine s-ar putea sa am un raspuns mai neoficial de o treaba din asta cu muntii apuseni, am sa postez sa va dati cu parerea (asta daca il pot trage de limba pe un batran)
Kent8 is offline  
Old 22-05-09, 23:02   #82
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Secrete militare: baze, tuneluri, etc. īn Romānia

Pai asta'i ... bine .. ca aici la faza cu asfalturile .. nu ii de vina numai statul ... ci si firmele de constructii .. ca ei vor profit cat mai mare .. in loc sa puna macar 50 de cm de beton .. ei pun pietris .. care ii de 30 de ori mai ieftin si de 30 de ori mai rapid de pus ... si normal ca le convine sa aiba profit 300% ...si plus de asta ... le mai convine dintr-un motiv ... ca daca se strica ... tot la ei apeleaza sa il refaca ... apoi iar castiga bani ... crede-ma ca asa e ... faza asta o stiu de la baiatu' unui patron la o firma de constructii ...
eu ma intreb ce o sa se aleaga de autostrazile astea care se construiesc in Romania acum ...in 3-4 tot asa ?... sa mergi in zig-zag din cauza gropilor ?!?

p.s: incearca sa tragi batranelu' de limba .. ca el stie mai multe ...
si la mine daca mai traia bunicu' (R.I.P) aflam si eu o gramada ... ca lor le place sa povesteasca din armata si de pe vremea razboiului .. mai ales nepotilor
scturoag is offline  
Old 22-05-09, 23:21   #83
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: Secrete militare: baze, tuneluri, etc. īn Romānia

bunicu are un jurnal de razboi...vroia sa scoata o carte...mai am manuscrisele.
sunt multe chestii interesante acolo, dar mno..
Kent8 is offline  
Old 22-05-09, 23:26   #84
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Secrete militare: baze, tuneluri, etc. īn Romānia

Pai povesteste-ne din ele ... ce poti povesti ...
fate si tu Iuda ... vinde informatii teroristilor
scturoag is offline  
Old 24-05-09, 18:05   #85
LAZ'u

Stage 4
 
LAZ'u's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 286
Member of:
[PEUGEOT]
[2 Roti]
Default Re: Secrete militare: baze, tuneluri, etc. īn Romānia

Sunt si eu din Prhaova nu va pot spune de unde dar scrie acolo la profilul meu Campina.Ei bine am informatii si am ajuns si eu sa merg pe acolo ca in niste paduri din judetul nostru exista armament iar o veche baza militare de pregtatire tot dintr-o padura a devenit acum hotel dar exista cladirile vechi care nu le-a cumparat nimeni.As dori sa merg intr-o zi, cand o sa am timp sa fac niste poze si sa gasesc cat mai multe dovezi ceea ce nu cred ca poate fi foarte greu.O sa va tin la curent.

In al doilea rand da si e acum 2 ani am vazut un avion tip Hercule militar trecand foarte aproape de casa unde stau si disparand in padure.Asta e un lucru care mi-a dat de gandit, iar alt lucru car la fel m-a intrigat este ca lumea din zona unde stau vorbeste de buncare secrete car s-ar afla pe o intindere mare.
V-am spus o sa incep cercetarile si o sa va tin la curent.
__________________
Dacia 4 fun!!!
BMW 4 speed!!!
Peugeot 4 ever!!!
LAZ'u is offline  
Old 24-05-09, 18:13   #86
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Secrete militare: baze, tuneluri, etc. īn Romānia

ok Indiana Jones
Ii bun daca ne poti tine la curent cu asa ceva ... eventual niste poze ... ca asa cu vorbe .. pot sa zic si eu ca am vazut cum se descarca niste rachete dintr-un aparat de zbor model "Hercules"...
Multumim !
scturoag is offline  
Old 24-05-09, 18:15   #87
LAZ'u

Stage 4
 
LAZ'u's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 286
Member of:
[PEUGEOT]
[2 Roti]
Default Re: Secrete militare: baze, tuneluri, etc. īn Romānia

Promit ca nu va dezamagesc!!!NUmai sa termin scoala di supa aceea mai vorbim nu e exclus si mai repede.
LAZ'u is offline  
Old 24-05-09, 20:12   #88
NONE
4Tuning International Member


Stage 5
 
NONE's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 837
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Secrete militare: baze, tuneluri, etc. īn Romānia

Piciu`, lasa-ne, du-te pe alt thread, noi īncercäm sä discutäm ceva.Dacä pe tine nu te intereseazä, du-te de aici. (PUNCT)


Kent8, ai reusit sä īl tragi de limbä ? ai obosit ? īl trägem si noi dacä vrei , joke
__________________
Hobby: Fotografiile mele
NONE is offline  
Old 24-05-09, 20:17   #89
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Secrete militare: baze, tuneluri, etc. īn Romānia

A spus LAZ'u ca afla el si face si poze si posteaza ... ma rog ... ma intreb oare in cat timp o sa fie ridicat de catre SPP-isti
scturoag is offline  
Old 24-05-09, 21:18   #90
BigDaddy_1112

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 307
Default Re: Secrete militare: baze, tuneluri, etc. īn Romānia

Genial thread-ul! Din pacate nu am timp acum, dar atatea lucruri de intrebat, discutat etc. Si eu sunt interesat de mistere, secrete, paranormal etc. Am citit fiecare pagina cu mare interes! Nu-mi place ca unii scriu aici la misto( bah fratilor, in partea astea a forumului nu se contorizeaza post-urile asa ca, gasiti-va alt loc in care sa colorati Honda de sub nickname!). Auzi tu, reptilienii si trafic de chiloti! Da si cei care pazesc tunerile de sub Casa Poporului sunt nascuti si crescuti acolo... super soldati albi ca hartia pentru ca niciodata nu ies afara la lumina soarelui! A fost la misto, dar eu sunt 100% sigur ca acele nivele si iesiri de urgenta exista! Ce dracu in Evul Mediu aveau la castele tuneluri secrete pe unde putea scapa conducatorul! Prima oara am crezut ca post-urile alea lungi ale lui Kent8 sunt la misto! Mailul a fost scris pe baza acelei carti, Viitorul....Cartea asta e un roman de fictiune sau are baza reala pentru ca faptele relatate ridica mari intrebari! Forarile chiar au avut loc? Cine este acel Cezar, m-am intrebat prima oara? Triunghiuri, scuturi, atacuri de cord, imi suna prea a Hollywood! Nu are rost sa intreb de ce nu au fost mediatizate intamplarile, daca sunt adevarate pentru ca toti stim raspunsul!
Oricum eu cred ca bazele secrete exista! Promit ca o sa aprofundez si o sa caut dupa tot ce s-a pomenit pe threadu-l asta! Daca imi fac curaj, o sa-l intreb pe un prieten de-al tatei, a avut un mare grad in armata si a lucrat si la SRI! Omul arata ca un killer si e foarte strict si banuiesc ca o sa ma creada nebun sau o sa rada, dar poate imi fac curaj!
Oricum lumea asta e plina de secrete la care noi, ca oameni simpli nici nu ne-am putea gandi! Inca o data thread-ul e bestial!
BigDaddy_1112 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -