Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Alte discutii Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 09-08-11, 15:12   #976
pityku96

Stage 4
 
pityku96's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 248
Default Re: CLUB Fiat SEICENTO

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Noroc fratiuc. Dami un telefon (am acelasi numar) si'ti explic imediat cum se da jos bordul rotund jos.
mersi mult bogdane , am reusit pina la urma , era un bec ars dar pina sa ajungi acoloo............multe injuraturi si blesteme


PS :caut suportul de la cutia de filtru de aer pentru un seicento 0.9
pityku96 is offline   Reply With Quote
Old 10-08-11, 20:23   #977
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: CLUB Fiat SEICENTO

A ajuns si bondarul nostru vedeta https://www.4tuning.ro/funny/video-am...ana-10009.html
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 18-08-11, 22:04   #978
pityku96

Stage 4
 
pityku96's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 248
Default Re: CLUB Fiat SEICENTO

Pachet Subwoofer auto Magnat Xpress 10 + Amplificator - Mutant NW280SP + cabluri 400 ron nu e nimeni interesat?
pityku96 is offline   Reply With Quote
Old 26-08-11, 20:16   #979
ciocanelus

Stage 1
 
ciocanelus's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 23
Default Re: CLUB Fiat SEICENTO

desi am mai pus o data anuntul, sper sa nu fie cu suparare ca voi spune ca inca e valabil ( din pacate am fost plekt din tara si nu am putut fi contactat)...deci dezmembrez fiat seicento ,fabr.2001, 899cmc, avariat partea fata... in masina este in ploiesti (insa pot ajunge si in bucuresti la nevoie) 0721873525
ciocanelus is offline   Reply With Quote
Old 02-10-11, 18:35   #980
fma67

Stage 4
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 182
Default Amortizoare Koni NOI!

Vand kit amortizoare (fara arcuri) Koni, pt Fiat Cinquecento '92-'99 si
Seicento '98-'10,:
fata reglabila 8741-1370SPORT
spate reglabila 8040-1230SPORT
pret 280 euro. tel 0744-666.006
fma67 is offline   Reply With Quote
Old 14-11-11, 12:16   #981
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: CLUB Fiat SEICENTO

Din pacate il vand pe fraer https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...-seicento.html astept oferte din partea voastra daca sunteti interesati.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 19-11-11, 06:23   #982
piciu683

Stage 1
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 21
Default Re: CLUB Fiat SEICENTO

Va salut de curand am achizitionat un fiat seicento an 2000 motor0.9 toate bune si frumoase ..... am o problema ca probabil ca de aia am si ajuns aici de cand am luat masina acul de la benzina nu imi indica corect se plimba in sus si jos depnde si cum se misca masina acuma si am facut de vreo 2 ori spre rusinea mea pana prostului eu stiind si vazand ca mai am benzina in rezervor . Vreau si eu un sfat multi mi-au spus sa schimb sistemul de alimentare cu combustibil ca acolo e si plutitorul ala dar uitandu-ma peste preturi m-am cam ingrozit.....Astept sfaturi .Va multumesc
piciu683 is offline   Reply With Quote
Old 19-11-11, 09:34   #983
pontilius_ran

Stage 3
 
pontilius_ran's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 116
Default Re: CLUB Fiat SEICENTO

Din pacate eu am dat-o pe a mea.Ma ingrozisera preturile la piese.Foarte buna buburuza,nu am nimic prost sa spun despre ea.
Cu acu de benzina:
Ar trebui sa ai rezervorul impartit pe camere ca sa nu balanseze benzina in interior si a indica cat de cat indicatorul. Eu am scos de vreo doua ori pompa de benzina, si am vazut ca era impartit rezervorul.Desfa si tu capacul de sub bancheta spate, ai grija cum scoti pompa de acolo ca are plutitorul putin cam fragil si sa nu-l descentrezi, si vezi daca este impartit rezervorul.Daca nu este impartit, ridic-o pe un elevator sau bagate sub ea si vezi daca este un rezervor facut de nu stiu ce mester. (cauta pe net o poza cu un rezervor si vezi cum arata)
pontilius_ran is offline   Reply With Quote
Old 20-11-11, 09:29   #984
piciu683

Stage 1
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 21
Default Re: CLUB Fiat SEICENTO

Bun in cazul in care este ok rezervorul care ar fii urmatorul pas?? sa schimb direct pompa aia care are si plutitorul banuiesc nu???
piciu683 is offline   Reply With Quote
Old 20-11-11, 11:25   #985
pontilius_ran

Stage 3
 
pontilius_ran's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 116
Default Re: CLUB Fiat SEICENTO

Nu are rost sa cumperi pompa cu totul, costa foarte mult.Ia doar plutitorul cu suportul de prindere pe pompa.Dar verifica mai intai ce ti-am spus mai sus.Apoi daca tot desfaci pompa, undeva ai pe ia o placuta in semicerc din cupru, vezi sa fie curata si vezi daca face contact cum trebuie plutitorul pe fiecare portiune.O treaba buna dar riscanta ar fi asa: cu pompa scoasa cineva sa-ti puna contactul la masina, apoi tu treci cu plutitorul pe fiecare portiune a placutei din cupru(minim, jumate si full)si vezi cum ti se misca acul in bord.
pontilius_ran is offline   Reply With Quote
Old 20-11-11, 16:01   #986
piciu683

Stage 1
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 21
Default Re: CLUB Fiat SEICENTO

mda am desfacut capacul ala m-am uitat am constatat dar nu se poate nush sa deschid ala si decat sa ma bag aiurea unde nu stiu mai bine sper sa gasesc pe cineva care stie ..... asa ca daca cineva care stie sa desfaca chestia aia si vrea sa ma ajute sa ma contacteze si pe mine ....o seara buna
piciu683 is offline   Reply With Quote
Old 20-11-11, 17:02   #987
pontilius_ran

Stage 3
 
pontilius_ran's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 116
Default Re: CLUB Fiat SEICENTO

Cand o aveam eu erau mai multi de prin bucuresti, de treaba.
Placuta respectiva de cupru este pe exterior, se vede cu ochii liberi si fara sa dezmembrezi pompa.
pontilius_ran is offline   Reply With Quote
Old 20-11-11, 17:31   #988
piciu683

Stage 1
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 21
Default Re: CLUB Fiat SEICENTO

ideea era ca eu nush cum sa scot pompa de acolo ca mai sunt cateva suruburi mici pe margine trebuie sa le desfac si pe alea nici nu stiu . Stiu ca sunt cam tolomac dar decat sa o fac bucati mai bine intreb de 5 ori . In pasi simplii am scos capacul ala care mascheaza pompa si dupa aia ce fac ce mai desfac si cum ca daca imi spune cineva cum trebuie sa fac ma prind rpd. Multumesc
piciu683 is offline   Reply With Quote
Old 20-11-11, 18:06   #989
pontilius_ran

Stage 3
 
pontilius_ran's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 116
Default Re: CLUB Fiat SEICENTO

Am uitat sa-ti spun ca sunt 2 capace.Da, il scoti pe ala in 4 suruburi, este rombic parca, apoi pe cel rotund cu mai multe suruburi.Dar ai grija cum il scoti.S-ar putea sa se fi "sudat" (al 2-lea)in timp de rezervor datorita caldurii si condensului.Ii dai usor cu surubelnita de jur imprejur.Bagi doar varful la o surubelnita micuta.Dupa ce sa dezlipit tragi usor si drept in sus afara.La un moment dat o sa se opreasca in plutitor, si trebuie sa-l inclini, sa-i cauti pozitia.O sa vezi ca iese usor.Din povestiri pare greu dar nu este.Asa am crezut si eu prima oara.Este postat pe aici pe undeva.
Daca tot desfaci acolo curata si rezervorul, sa scoti apa din el.
pontilius_ran is offline   Reply With Quote
Old 20-11-11, 18:27   #990
piciu683

Stage 1
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 21
Default Re: CLUB Fiat SEICENTO

Pana la urma trebuiesc desfacute in ce fel ca sunt si niste surubele micute pe acolo cum am zis nub-ul tot nub ramane ) am atasat o poza pt a putea sa imi fac o idee mai buna despre ce si cum trebuie facut.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	images.jpg
Views:	69
Size:	7.5 KB
ID:	2231804  
piciu683 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -