Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 20-05-12, 22:54   #31
pavloss

Stock
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 3
Smile Re: indicator benzina Cielo

am si eu probleme k indicatorul de benzina la o honda civic.am descfacut ceasurile din bord si k un copil mic am pus degetul pe ceasu de la bezina si lam dereglat.akum nu imi arata decat full.noroc k mi se aprinde martorul si stiu knd raman fara benzina.mentionez k inainte sa il ating mergea perfect.se mai poate face ceva sau trebuie inlocuit......orice parere e bine venita........ms
pavloss is offline   Reply With Quote
Old 13-03-13, 10:54   #32
andrei 91

Stock
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 2
Default Re: indicator benzina Cielo

salut am si eu un cielo din 95 corean va-as ruga sa ma ajutati si pe mine cu o problema la indicatorul de benzina nu coboara de tot cand raman fara benzina adika ramane un pic mai sus de liniuta rosie si nu mi se aprinde nici un bec. va multumesc
andrei 91 is offline   Reply With Quote
Old 13-03-13, 11:14   #33
Lucian MC

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 446
Member of:
[DACIA]
Default Re: indicator benzina Cielo

Cel mai probabil sonda de benzina sa dus in timp. si eu am avut aceeasi problema la placintica numai ca la mine faceam plinul si imi arata 3 sferturi)
Lucian MC is offline   Reply With Quote
Old 13-03-13, 11:25   #34
andrei 91

Stock
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 2
Default Re: indicator benzina Cielo

da dar la mine cand bag benzina imi indica dar numai cand raman fara benzina nu se duce acul de tot in jos si inca ceva miai putea spune si mie cat reprezinta liniutele de la indicatorul de benzina mltumesc.
andrei 91 is offline   Reply With Quote
Old 13-03-13, 11:38   #35
Lucian MC

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 446
Member of:
[DACIA]
Default Re: indicator benzina Cielo

cielo are rezervor de 55 litri in carte deci ar trebui teoretic la o linie de benzina sa ai 14 litri de benzina aproximativ .
Lucian MC is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -