Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Divertisment

Divertisment Glume, imagini amuzante, stiti voi, orice starneste rasul.

Reply
 
Thread Tools
Old 25-06-10, 22:17   #61
elfs*Legolas

Stage 2
 
elfs*Legolas's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 66
Default Re: Ce sa fac??

in sfarsit cineva care mai simte aceasi senzatie....
elfs*Legolas is offline   Reply With Quote
Old 25-06-10, 22:23   #62
mitza mtb
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,849
Member of:
[4Rally]
Default Re: Ce sa fac??

Toti au simtit senzatia asta , dar orgoliul nu-i lasa sa creada ca au fost si ei nerabdatori sa ia carnetul..
mitza mtb is offline   Reply With Quote
Old 25-06-10, 22:32   #63
mareo

Stage 5
 
mareo's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,507
Default Re: Ce sa fac??

Toti am fost/suntem/vom fi nerabdatori sa luam carnetul,dar nu cred ca vreunul a aberat/exagerat atata de mult...
mareo is offline   Reply With Quote
Old 25-06-10, 22:37   #64
elfs*Legolas

Stage 2
 
elfs*Legolas's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 66
Default Re: Ce sa fac??

aberatii?tu daca iti doresti o masina este o aberatie?sau daca ai vrea sa devi medic este o aberatie?(doar un ex)...sincer tu vorbesti sa nu adormi...
elfs*Legolas is offline   Reply With Quote
Old 25-06-10, 22:49   #65
mareo

Stage 5
 
mareo's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,507
Default Re: Ce sa fac??

"noapte nu mai dorm, ma uit doar la masini curse"
"pff pana iau nenorocitu ala de permis cred ca o sa ajung la nebuni"
"eu zic sa strang suficient pentru un m3 e46"
"de cate ori prin masina sunt numai frane de mana...plecari in 6000 si asa mai departe"

Astea da aberatii,si stupid e ca le-ai spus chiar tu...


ps : cred ca ar trebui sa iti dea de gandit daca topicul tau a fost mutat la 'divertisment'
__________________

I may be slower,but cooler and lower..
MK - Mario Kareta Photography
mareo is offline   Reply With Quote
Old 25-06-10, 22:51   #66
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Ce sa fac??

ce a zis elf mai sus suna cam asa:
o viata avem,hai sa o fw%%m si pe asta ,ce conteaza ca parinti au bagat zeci de milioane in c##u nostru,exceptand faptu ca suntem copii cuiva ,si ca un parinte si-ar da ochii din cap pentru "puiu" lui ,ce conteaza ca o sa sufere ,etc,hai sa ne dam cu frana de mana cand avem experienta ioc,cooooool
crezi tu ca nu ai pus viata nimanui in pericol?,ce spui de viata ta?sau asta e doar un detaliu minor care nu conteaza?
nu ai experienta in a conduce,faptu ca "te dai cu frana de mana si o tai numai in 6000 rpm" ar fi ceva care in dex il gasesti intre prostie - inconstienta,ca sa ai cu ce te mandri in cercul tau de prieteni cu varste intre 14-17 ani,sa pari mare bo$$,cu parere de rau iti tai craca,nu demonstrezi nimic
mersu pe ulita ,chiar si acolo pui vietile in pericol,nu sunt putine gainile care au cazut prada celor ca tine care viseaza cuuuuuuuuuuuuurrrseeeeeeeee pe ulita

adevarat ce zici mitza mtb,poate ca sunt persoane care au fost ceva in genu lui elf da nu cred ca vreunu a zis :
"PS:SUNT CONSTIENT CA E POSIBIL SA MA PUP CU UN POM...DAR ASTA E...NU STIU CUM SA ITI EXPLIC...sa zicem ca m-am impacat cu ideea"
e una dintre cele mai mari prostii auzite
voi ziceti ca toti am fost nerabdatori sa luam permisu,e aici iar va tai craca,sunt si personaje care ii cam doare la basca de permis,printre care si eu,ptr ca daca eram nerabdator il luam din prima(nu din a 3),si garantez ca sunt multi care chiar sunt pasionati de automobilism,dar se/ s-au abtinut pana au vazut plasticu

iti dau un sfat "prietenesc"- cheama familia la un consiliu si pune problema pe masa
asa ceva ajuta destul de mult,si daca este vointa ,plus detaliul acela minor numit "RON" ,poate o sa faci ceva
ai pe o pagina sau 2 in urma un link,ia exemplu de acolo
a vrut sa faca ceva ,si uite culmea a reusit si ii urez la mai multe
dar diferenta intre el si tine este ca el nu a aberat aiurea pe forum,danduse mare reisar ,cu masina furata de la parinti
o parcare stii macar sa faci?sa o pui la marele fix inapoi,ptr ca un parinte iti garantez ca se prinde daca masina a fost mutata

lasa figurile si pune mana pe carte, sa stii macar ce inseamna semnele alea de pe strada



si ca tot suntem la divertisment:ati observat ca post-urile lui elf nici nu le contorizeaza
mihai88 is offline   Reply With Quote
Old 25-06-10, 22:52   #67
elfs*Legolas

Stage 2
 
elfs*Legolas's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 66
Default Re: Ce sa fac??

cred ca e problema mea la ce ma uit ce fac si asa mai departe...
elfs*Legolas is offline   Reply With Quote
Old 25-06-10, 22:55   #68
mnc.risty
Freehand Design Team Member

Stage 5
 
mnc.risty's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,258
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Ce sa fac??

Am vrut sa nu ma bag, dar simt nevoia sa imi spun si eu parerea.
OK, eu sunt de aceeas parere cu mareo, cu -Claudia- si cu altii. Exagerezi cand spui ca nu poti dormi noaptea si alte aberatii de genul asta, nu cred ca daca iti impui nu poti scapa de "problema" asta. Multi dintre noi ne dorim masini, dar nu cred ca e o chestie atat de grava incat sa nu poti dormi.
mitza mtb spuneai de cei care au carnet deja ca au uitat de unde au plecat. Nu cred ca au uitat, dar asemenea indei si comportament sunt normale. Nici eu nu am inca carnetul, dar nu ma disper, vorba aia " Cu rabdarea treci marea!"

Last edited by mnc.risty; 25-06-10 at 22:59.
mnc.risty is offline   Reply With Quote
Old 25-06-10, 22:59   #69
elfs*Legolas

Stage 2
 
elfs*Legolas's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 66
Default Re: Ce sa fac??

poate am exagerat putin cand am zis ca nu mai pot sa dorm...dar ma gandesc destul de mult la chestia asta...nush poate ca masini si fete ne dorim toti...si asta e motivu...fete sunt...deci ma gandesc la masina ca nu am
elfs*Legolas is offline   Reply With Quote
Old 26-06-10, 01:49   #70
mistreku

Stage 5
 
mistreku's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,239
Thumbs up Re: Ce sa fac??

Quote:
Originally Posted by elfs*Legolas View Post
nu inteleg de ce va tot referti la m3....am zis ca asta mi-as dori nu am spus ca o sa il iau...poate nu o sa am bani nici de tico...
Quote:
Originally Posted by elfs*Legolas View Post
in legatura cu masina,,,nu stiu daca o sa fie a parintilor...am tot strans niste bani si am de gand sa imi iau masina pe banii mei sa nu imi poata zice nimeni ca de ce merg asa sau etc. eu zic sa strang suficient pentru un m3 e46...
n-am inteles eu inseamna..

ca sa-ti raspund si on-topic: poti sa cauti o scoala de pilotaj si sa faci niste cursuri, mai ales daca "ai strans deja niste bani". kart-uri e cam greu la noi (craiova), pt ca nu snt. si daca vrei sa faci ceva, tre sa te tii de ele. si nu cred ca o faci naveta de 4 ori pe sapt prin nu stiu ce oras pe unde gasesti karturi. si app de M3, desi nu cred ca e vreun pericol real, ipotetic vorbind, daca ai avea bani de M3 crede-ma ca nu e chiar cea mai indicata masina sa inveti sa conduci. si nici cea mai ieftina de reparat, in caz ca se intampla ceva. si de obicei, "ceva"-uri se mai intampla cand esti incepator, mai ales daca ai o masina de 300 de cai. ca sa concluzionam, as zice sa-ti iei o masina la mana a doua, pe care sa inveti sa mergi si care sa fie ieftin de achizitionat/intretinut si mai vezi tu mai departe. poti sa te orientezi la o Astra mai veche, un Golf, variante snt. Deocamdata eu zic sa nu te mai stresezi cu cursele asa tare, afara de varianta cu scoala de pilotaj. Pt ca daca e sa se intample ceva in timp ce faci tu vreo "cursa", crede-ma ca se intampla f repede, si nu stiu daca ai instinctele asa de "precoce" sa mai faci ceva. in rest, bafta! cred ca 80% din cei de pe forumul asta au trecut prin astea. se rezolva cu timpul!
mistreku is offline   Reply With Quote
Old 27-06-10, 14:40   #71
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: Ce sa fac??

si eu sunt nerabdator sa imi iau permisul, si eu am tot 16 jumate, ma rog eu nu visez asa tare la curse... eu visez la masina
ca sfat ia-ti o masina mica, (in 2 portiere, ieftina si buna, un golf2-3, un corsa b, ce vrei tu) si ziceai ca ai posibilitatea sa conduci la bunica ta la tara(sau mai cauta si alte drumuri parasite), ei bine pe acolo ia si o condu cat vrei ? si apoi faci cum vrei , bagi bani in modificari etc. ca era un baiat pe forum de vreo 16 ani, ca si noi si conducea la rally o corsa b , numa ca ala facea treaba destul de oficial .
asa eram si eu cu scuterele si motocicletele, da dupa un accident de scuter mai grav mam linistit (tot imi plac tot mi-as dori unul, stiu ca nu se poate dar nah, dar nu cum eram inainte), nu mai strang bani pt astea si ii sparg cu prietenii (ca se duc anii ).

Last edited by ZaNe94; 27-06-10 at 14:45.
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 27-06-10, 14:45   #72
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Ce sa fac??

exista o reteta simpla pt tine...usor de achizitionat (daca tot esti plin de bani si vrei M3)...PC/Playstation2/Playstation3/Xbox + Logitech G25/G27 + Rack si scaun scoica Recaro...mai adaugi o plasma de dimensiuni decente, un sistem audio ok...si pana la 18 ani ai ocupatie...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	alcantara-logitech-g27_1.jpg
Views:	75
Size:	56.5 KB
ID:	1538656  

Last edited by HoricutzWSR; 27-06-10 at 14:51.
HoricutzWSR is offline   Reply With Quote
Old 27-06-10, 18:34   #73
marian92

Stage 5
 
marian92's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 614
Default Re: Ce sa fac??

mihai88 la rubrica "Divertisment" si "Tot ce nu poate fi incadrat" nu se contorizeaza posturile

Si eu inainte eram inebunit dupa curse dar acum mai am putin si incep scoala de soferi si parca nu ma mai atrag asa de mult cursele intai vreau sa invat sa merg regulamentar ,sa mai capat experienta...O secunda de neatentie te poate costa viata,mai ales cand vad accidente la stiri majoritatea din cauza vitezei mai bine imi vad de drumul meu ca nu ma incalzeste cu nimic sa demonstrez ca eu sunt mai tare sau ca am masina mai puternica.
Asta e parerea mea
marian92 is offline   Reply With Quote
Old 27-06-10, 21:28   #74
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Ce sa fac??

Quote:
Originally Posted by marian92 View Post
mihai88 la rubrica "Divertisment" si "Tot ce nu poate fi incadrat" nu se contorizeaza posturile

asta nu stiam
retrag partea cu contorizarea
mihai88 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -