Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Divertisment

Divertisment Glume, imagini amuzante, stiti voi, orice starneste rasul.

Reply
 
Thread Tools
Old 23-06-10, 22:41   #46
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Ce sa fac??

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
mareo ...daca nu ai nimic constructiv de zis ....poti sa zci pe alte topicuri . nefese ...zi ca nu te-ai jucat niciodata ...ai 18ani si esti zmeu ....esti mai rau ca el
Stii care e chestia Ricko? Mareo cam are dreptate.
Daca urmaresti topicul in care se vorbesc tot felul de copilasi care "fura" masinile parintilor sa se plimbe pe strazi, ai sa observi ca situatia este alarmanta pentru tara asta. Presupunand ca 15% din tot ce spun acolo este adevarat, avem o problema serioasa.

Daca un individ din asta, mic, fura masina parintilor sa te trosneste pe strada... ai cam belit-o: nu te poti folosi nici de asigurarea lui, o sa primesti banii pe reparatii poimarti... sau mai grav... te poate omori un taca din asta care nu stie sa "citeasca" semnele de circulatie.

Si sa te gandesti la "reising" si la alergari, bolizi de sute de cai, imediat dupa ce se trage in tipla cartonul ala roz... e si mai grav.

Eu sunt ferm convins ca toti parintii care iau copiilor masini de sute de cai, imediat dupa ce si-au luat permisele, au o problema la mansarda. Si tu, si eu, si toata lumea de pe forumul asta ar uita de "responsabilitate" in trafic, ni s-ar face coaele cat Casa Poporului si ne-am face colac (sau acordeon, cum vrei tu) pe un stalp din 2 motive: smecherie si lipsa de experienta.

Cate stiri la ora 5 ai vazut cu pustani de bani gata, cu BMW-u' cadou de la mamica si taticu', facuti praf pe drumuri judetene, avand inca lamaile in geam? Ce crezi ca aveau in cap cei de la volan?
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 24-06-10, 09:24   #47
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Ce sa fac??

nu zic ca nu ai dreptate .....dar nici chiar asa frate ......gata a vazut omul ca e loc de aruncat cu noroi ce a zis....hop si eu .....clar , gandirea lui legolas e putin deviata , dar daca vine unu si zice ....bahhh reisare , bahh nefeseule ....crezi ca il ajuta cu ceva ?,,,,,deaia am zis ..pt ca sunt satul de pustii astia care merg asa cu multimea ( si e plin forumul asta )....ai ceva de zis ( constructiv ) , vrei sa ajuti ? posteaza .....dac nu ...lasai pe ceilalti ...nu ti se pare corect ?
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 24-06-10, 10:09   #48
mareo

Stage 5
 
mareo's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,507
Default Re: Ce sa fac??

Putin deviata gandirea lui? eu am impresia ca are probleme destul de grave,daca la 16 ani,nu poate sa doarma noaptea din cauza curselor.
Insist cu faza "se formeaza un racer" : azi nu doarme noaptea,peste un an - doi primeste masina de la parinti,si cu nebunia ce o are acuma in cap,da in primul copac,sau mai grav in unul dintre noi/voi. Iar atunci ce o sa ai de zis ?
La astfel de probleme raspunul nu il gasesti pe un forum de tuning,ci la un pshiholog!!
__________________

I may be slower,but cooler and lower..
MK - Mario Kareta Photography
mareo is offline   Reply With Quote
Old 24-06-10, 19:37   #49
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Ce sa fac??

Quote:
Originally Posted by mareo View Post
Putin deviata gandirea lui? eu am impresia ca are probleme destul de grave,daca la 16 ani,nu poate sa doarma noaptea din cauza curselor.
Insist cu faza "se formeaza un racer" : azi nu doarme noaptea,peste un an - doi primeste masina de la parinti,si cu nebunia ce o are acuma in cap,da in primul copac,sau mai grav in unul dintre noi/voi. Iar atunci ce o sa ai de zis ?
La astfel de probleme raspunul nu il gasesti pe un forum de tuning,ci la un pshiholog!!
hai sa iti zic ceva ...bun acum nu doarme noaptea, la 18 ani primeste o masina ...bla bla .....si ajunge copilu un sofer adevarat , la legale , ilegale ce vrei tu ...atunci ce mai zici ? ....repede il bagati in pomi, groapa etc , cine stie ce talent ascunde pustiul....decat sa fie luat in deradere mai bine ar fi indreptat spre o scoala de pilotaj ...am mai spus-o cuvintele de genul " nefeseule , reisar ....nu il ajuta cu nimic
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 25-06-10, 10:35   #50
elfs*Legolas

Stage 2
 
elfs*Legolas's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 66
Default Re: Ce sa fac??

RIcKO merci mult ca mi-ai luat apararea...si multumesc si celorlalti pentru critici...la urma urmei fiecare sut e un pas in fata...cat despre ce am citit...multe sunt aberatii! Am specificat ce masina mi-as dori...nu am spus ca o sa mi-o permit...si de parinti nici nu vine vorba...clar nu mi-ar lua un m3...

si exagerati cand e vorba de "catarat" cu masina in copaci, la urma urmei a murit el Ayrton Senna in accident de masina...si poti sa mori in 1000 de moduri...macar daca e sa mori sa mori facand ce iti place...

as mai zice cateva dar acum am ajuns acasa dupa o scurta vacanta si sunt rupt de oboseala...

PS:ricko ce ai zis in ultimul post...parca mi-ai spus visul...
elfs*Legolas is offline   Reply With Quote
Old 25-06-10, 12:58   #51
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Ce sa fac??

Am avut rabdare sa citesc tot topicul si am inteles asa:

Avem un pusti <17 ani, care are multi prieteni "reisari"... sau poate(cum spunea cineva mai sus) e doar pustiul care cumpara suc si seminte pt baietii mari, sau care da de 6 cand vine garda...
Acest pusti, frustrat de faptul ca e prea mic ca sa aiba dreptul legal sa conduca, si implicit, sa participe alaturi de tovarasii lui la curse, a adunat in el o sete nebuneasca de a se face remarcat, de a fii si el cineva in grupul sau.

Adolescentii sunt foarte influentabili de grupul in care activeaza. Daca prietenii lui mai mari se dau smecheri si merg noaptea la curse, HOP! "asta trebuie sa fac si eu!".

- Crede-ma ca daca baietii astia nu iti impartasesc gandurile cu privire la curse la 17 ani, furat masina parintilor, infipt in gard si altele nu inseamna ca ei NU IMPARTASESC PASIUNEA pentru AUTOMOBILISM... ci sunt exemplu pe care TU trebuie sa-l urmezi! sunt baieti temperati, care au pus rationamentul inainte de adrenalina!!

Si eu merg la curse cu prietenii mei de la 17 ani, am 23 acum si inca nu mi-a iesit setea asta din sange, insa mi-am asteptat timpul sa obtin permisul si sa-mi cumpar o masina, si uite ca dupa atatia ani nu am pierdut nimic, ci am invatat sa conduc! A conduce nu inseamna sa schimbi viteze si sa corelezi pedale... orice fraier invata asta! Ce-nseamna sa CONDUCI o sa realizezi dupa ani si km de experienta....

- Ai spus ca vrei o masina din banii tai... nu o sa te intreb de unde faci TU bani, ca nu sunt de la Fisc,insa nu cred ca din impartit de pliante . Tot de la parinti vin si banii aia pe care ii pui tu deoparte...
Spui ca vrei o masina pentru 5 ani.... dar in acelasi timp povestesti cum omori masina parintilor cu frana de mana si plecari in 6000 de ture. In stilul asta nu faci decat sa fwti o masina, nicidecum sa-ti satisfaci setea de adrenalina intr-un mod constructiv. Intr-un astfel de regim, viitoarei tale masini nu ii dau mai mult de 1 an de viata pe mainile tale.
Si sa stii ca nu e o lauda sa omori masina aiurea si nu te face mai smecher.

- Ce vezi la prietenii tai si prin jocurile pe calculator, iti GARANTEZ ca nu e la fel de simplu cum pare.

Daca vrei niste sfaturi, cred eu, constructive, asculta ce au spus baietii.
Sunt sigura ca tatal tau(sau un prieten apropiat) si-ar putea face timp sa te duca intr-un poligon sa te invete sa conduci civilizat (in primul rand), sa faci o parcare, etc.
E normal ca daca pe tine nu te ajuta nimeni sa inveti, atunci cand prinzi o masina nu stii decat sa o omori.

Ia-o usor, pune inainte prioritatile specifice varstei, iar daca vrei sa faci ceva pentru a trece mai usor vremea pana cand obtii permisul, roaga-ti parintii sa te ajute sa-ti iei o masina la vreo 2000 de euro... la care sa mesteresti si pe care sa o pregatesti in tot timpul asta. Desfacand o masina intelegi cum functioneaza, mai schimbi o piesa, etc, o mai scoti in probe cateva sute de metri...
Intre timp mai inveti si cate ceva din cartea aia galbena... si uite asa se face anu`, iti iei permisul si poti iesi cu o masina pe care deja o cunosti si fara acea sete nebuneasca s-o omori, pentru ca esti deja obisnuit cu ea.

Mult succes!
__________________

KILLER DEAL!!!
Ne spui unde ai gasit piesa dorita la cel mai bun pret si ti-o oferim noi cu 5% MAI IEFTIN !
PIESE STRAINE LA PRETURI ROMANESTI!
Claudia is offline   Reply With Quote
Old 25-06-10, 15:34   #52
elfs*Legolas

Stage 2
 
elfs*Legolas's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 66
Default Re: Ce sa fac??

cam asa e claudia....dar daca merg destul de rar(1-2 ori pe saptamana) si atunci maxim 6km...parca nu ma mai gandesc la parcari etc...prind drum liber si incep sa uit sa merg linisti...decat cu masina lu tata merg incet si fac intoarceri, parcari etc ca e hidramata si nu pot sa fac mare lucru cu ea...
elfs*Legolas is offline   Reply With Quote
Old 25-06-10, 17:59   #53
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Ce sa fac??

foarte bine ce spune claudia
......dar elf nu il baga pe ayrton senna in acelasi $%^
acolo e vorba despre o cu totul alta poveste
o asa comparatie nu isi are rostu
mihai88 is offline   Reply With Quote
Old 25-06-10, 18:02   #54
elfs*Legolas

Stage 2
 
elfs*Legolas's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 66
Default Re: Ce sa fac??

mihai zau ca nu inteleg...pana la urma unde vrei sa ajungi?
elfs*Legolas is offline   Reply With Quote
Old 25-06-10, 18:46   #55
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Ce sa fac??

bai baiatule tu il bagi pe ayrton senna pe aceeasi felie cu tine

nu iti suna umpic ciudat?

PS:nu era o masina,ci un monopost
mihai88 is offline   Reply With Quote
Old 25-06-10, 18:49   #56
marian92

Stage 5
 
marian92's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 614
Default Re: Ce sa fac??

Quote:
Originally Posted by elfs*Legolas View Post
cam asa e claudia....dar daca merg destul de rar(1-2 ori pe saptamana) si atunci maxim 6km...parca nu ma mai gandesc la parcari etc...prind drum liber si incep sa uit sa merg linisti...decat cu masina lu tata merg incet si fac intoarceri, parcari etc ca e hidramata si nu pot sa fac mare lucru cu ea...
Prinzi drum liber si incepi sa uiti sa mergi linistit? e periculos in trafic daca iti iese un caine sau in copil in fata ce mai faci?mai ales ca nu ai nici experienta. Cum a zis si cineva mai sus mai bine te duci in poligon si ii dai sa ii sara capacele dar nu in trafic ca poti sa lovesti alti oameni nevinovati.
marian92 is offline   Reply With Quote
Old 25-06-10, 19:18   #57
myky99

Stage 5
 
myky99's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,553
Member of:
[Opel]
[BMW]
Default Re: Ce sa fac??

si uite asa am mai pierdut inca 15 minute sa citesc inca un thread cretin) dar nu regret..m-am distrat copios)
ce rau o sa fie cand o sa faci scoala de soferi si te dai cu capu de asfalt cand vezi ca si fabia aia pe care faci e prea puternica pt tine ...dar visam M3 . .. plecari grave...iauzi frana de mana ...dar ..dau pariu ca nu stii semnele de circulatie ..dar noi suntem reisari ..
grav frate ..grav..sper sa nu ne intalnim in trafic !
apropo: cu 5500 lei am vandut un tico stiu ca nu se compara cu M3 , dar e ok !
__________________
office@freaktuning.ro
myky99 is offline   Reply With Quote
Old 25-06-10, 19:33   #58
mistreku

Stage 5
 
mistreku's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,239
Default Re: Ce sa fac??

e bun thread-ul asta la divertisment. se incadreaza. M3 ala la 7000 de l-ai vzt tu, are adresa de state. ca sa il iei, tu trimiti aia 7000 intr-un cont, si el ti-l pune intr-un container si il trimite in romania. daca vrei, am si eu unu de vanzare, si mai ieftin: 5000e, de criza. si nu 50.000km ca ala, ca e uzat deja, io ti-l dau la 10.000km, doar rodat.
mistreku is offline   Reply With Quote
Old 25-06-10, 21:49   #59
elfs*Legolas

Stage 2
 
elfs*Legolas's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 66
Default Re: Ce sa fac??

nu inteleg de ce va tot referti la m3....am zis ca asta mi-as dori nu am spus ca o sa il iau...poate nu o sa am bani nici de tico...si in legatura cu frana de mana si etc...voi nu ati incercat niciodata?si stati voi linistiti ca nu am pus viata nimanui in pericol...

PS:la urma urmei o viata aveam...

si chiar nu ma interesa parerea voastra despre mine...am vrut sa aflu doar ce se poate face, acum cine a vrut sa imi raspunda si chiar a inteles a facuto...restu...ati luato ca pe o gluma...

Last edited by elfs*Legolas; 25-06-10 at 21:56.
elfs*Legolas is offline   Reply With Quote
Old 25-06-10, 22:14   #60
mitza mtb
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,849
Member of:
[4Rally]
Default Re: Ce sa fac??

E usor sa vorbiti dupa ce aveti carnetu de sofer in mana , cand deja v-ati plictisit de volan si etc..
Ia dati timpul inapoi si amintiti-va de cum erati voi la 16 ani , vedeati vecinii cum se plimba cu masina , cum aranjau sa plece toti intr-un anumit loc cu masinile si etc... Si dupa ce vezi o cursa de drift sau f1 sau wrc , ceva in tine creste si vrei sa conduci , nu neaaparat sa-i dai in gura pana ii distrugi pistoanele .. sa conduci pur si simplu , civilizat ..
Acum normal ca radeti de cineva care inca nu are varsta voastra , dar amintiti-va ca si voi ati fost ca el , el nu a fost ca voi .


Si care e problema daca are vise ? Foarte bine , toti avem vise , poate cei cu masinile , visati un kit turbo sau o femeie buna sau o casa in Miami sau mai stiu eu ce .. El viseaza un M3 .. nu s-a dus prea departe la lamborghini , ferrari sau alte supercaruri care pun stapanire pe visele adolescentilor de varsta lui ( a noastra , ca avem aproape aceeasi varsta .. in caz ca va rodea curiozitatea sa aflati ce varsta am ) .. Si spuneati de el , ca nu are carnet dar vrea m3 , poate multi din voi aveti experienta aproape minima in sofat dar ati vrea un kit turbo .. e acelasi lucru.


Sper ca nu deranjeaza pe nimeni reply-ul meu ... dar simteam nevoia sa-l postez.

Last edited by mitza mtb; 25-06-10 at 22:19.
mitza mtb is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -