Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Divertisment (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment.html)
-   -   Ce sa fac?? (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment/195036-fac.html)

elfs*Legolas 20-06-10 23:26

Ce sa fac??
 
Cel mai mare hobby al meu sunt masinile..cursele...etc, dar este o problema am decat 16 aproape 17 ani...si nu mai pot fara masina (am condus toate masinile pretenilor, familiei etc) noapte nu mai dorm, ma uit doar la masini curse....dar nu asta e problema...problema este ca chiar as vrea sa fac ceva, simt ca asta imi e destinat sa fac...daca stiti o scoala de carting buna..sau chiar o scoala de pilotaj( sa nu trebuiasca sa ai 18 ani) nu neaparat in tara...


E PRIMUL MEU POST PE ACEST FORUM SI CHIAR VORBESC SERIOS!ASTEPT UN RASPUNS BUN...

PS:VOI CUM VATI DESCURCAT?

RIcKO 20-06-10 23:40

Re: Ce sa fac??
 
incearca sa nu te mai uiti la eurosport......ce amm facut noi? nu stiu...eu unul am arso pe forumul asta foarte mult timp inainte sa i-mi iau permisul...( doar citeam., )....in timpul liber mai desenam masinile preferate , aveam ceva prieteni mai mari cu masini modificate , mai dadeam si io o mana de ajutor ( gen : mergeam dupa tigari si bere ) ...chestii normaale ....incerarca sa nu te disperi si lasa timpul sa curga ,mergi si tu la chefuri , gagici , alea alea ...acum e mondialul la tv , vine wimbledonul .......:D

elfs*Legolas 20-06-10 23:52

Re: Ce sa fac??
 
am incercat....dar pana la urma tot acolo ajung....nu e joi sa nu ma duc la curse...pff pana iau nenorocitu ala de permis cred ca o sa ajung la nebuni...( m.am saturat sa merg cu masina 1 km maxim 2 si asta doar cand ma duc pe la tara...)dar cred ca nu e altceva de facut decat sa astept...:((

andi_cimpean 20-06-10 23:57

Re: Ce sa fac??
 
Dacă ai bani de tocat, bagă-te şi dă de permis, B1.
Cumperi şi un Lăstun sau un Fiat 500 şi ai terminat cu nebunia.

Sau mai ieftin decāt cele menţionate sus - Microcar.

elfs*Legolas 20-06-10 23:59

Re: Ce sa fac??
 
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 3456489)
Dacă ai bani de tocat, bagă-te şi dă de permis, B1.
Cumperi şi un Lăstun sau un Fiat 500 şi ai terminat cu nebunia.

Sau mai ieftin decāt cele menţionate sus - Microcar.

ma batea gandul...dar pentru un an jumatate nu cred ca se merita...si cu masinile alea o sa depasasca si aia cu picior in ghips...:))

RIcKO 21-06-10 00:02

Re: Ce sa fac??
 
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 3456489)
Dacă ai bani de tocat, bagă-te şi dă de permis, B1.
Cumperi şi un Lăstun sau un Fiat 500 şi ai terminat cu nebunia.

Sau mai ieftin decāt cele menţionate sus - Microcar.

dale pace ....nu merita, iti dau un sfat prietenesc . lasa cursele pt cei care pot, tu inca nu ai permis si visezi la curse, .....pun pariu ca imediat ce ai permis esti la curse cu masina parintilor....eu zic sa deschizi ochii putin masina nu inseamna curse ....masina inseamna masina,vrei sa faci tuning, fa styling, audio...astea nu se pupa cu cursele ...vrei curse du-te si da-te cu carturile pana iti sar ochii din cap.....

elfs*Legolas 21-06-10 00:08

Re: Ce sa fac??
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 3456500)
dale pace ....nu merita, iti dau un sfat prietenesc . lasa cursele pt cei care pot, tu inca nu ai permis si visezi la curse, .....pun pariu ca imediat ce ai permis esti la curse cu masina parintilor....eu zic sa deschizi ochii putin masina nu inseamna curse ....masina inseamna masina,vrei sa faci tuning, fa styling, audio...astea nu se pupa cu cursele ...vrei curse du-te si da-te cu carturile pana iti sar ochii din cap.....

aici ai dreptate...inca nu am permis acum vorbesc putin sa nu adorm...dar in legatura cu masina,,,nu stiu daca o sa fie a parintilor...am tot strans niste bani si am de gand sa imi iau masina pe banii mei sa nu imi poata zice nimeni ca de ce merg asa sau etc. eu zic sa strang suficient pentru un m3 e46... acum o sa vedem...merci pentru sfaturi...si poate o sa ne dam cand o sa fac 18...:))

RIcKO 21-06-10 00:13

Re: Ce sa fac??
 
Quote:

Originally Posted by elfs*Legolas (Post 3456513)
aici ai dreptate...inca nu am permis acum vorbesc putin sa nu adorm...dar in legatura cu masina,,,nu stiu daca o sa fie a parintilor...am tot strans niste bani si am de gand sa imi iau masina pe banii mei sa nu imi poata zice nimeni ca de ce merg asa sau etc. eu zic sa strang suficient pentru un m3 e46... acum o sa vedem...merci pentru sfaturi...si poate o sa ne dam cand o sa fac 18...:))


m3 e46...inseamna ca mai ai putin de mancat.....frumoasa masina ai ales......iti doresc sa o si achizitionezi, nu cred ca o sa "ne dam "prea curand pt ca eu nu" ma dau ":D nu am masina de " dat" ...dar te invit la o cursa de karturi :P chiar azi am castigat un concurs local de karting .....si un plin la masina mea ......

marian92 21-06-10 09:37

Re: Ce sa fac??
 
Quote:

Originally Posted by elfs*Legolas (Post 3456513)
aici ai dreptate...inca nu am permis acum vorbesc putin sa nu adorm...dar in legatura cu masina,,,nu stiu daca o sa fie a parintilor...am tot strans niste bani si am de gand sa imi iau masina pe banii mei sa nu imi poata zice nimeni ca de ce merg asa sau etc. eu zic sa strang suficient pentru un m3 e46... acum o sa vedem...merci pentru sfaturi...si poate o sa ne dam cand o sa fac 18...:))

M3 E46?:shock: Stii cat costa? De la 15 000 de euro in sus SH(poate E46 cu kit de M) .Si motor de M3,tractiune spate pentru un incepator eu zic ca e prea mult oricum succes;)

mihai88 21-06-10 11:02

Re: Ce sa fac??
 
apucate de sculptat

elfs*Legolas 21-06-10 12:42

Re: Ce sa fac??
 
Quote:

Originally Posted by marian92 (Post 3457033)
M3 E46?:shock: Stii cat costa? De la 15 000 de euro in sus SH(poate E46 cu kit de M) .Si motor de M3,tractiune spate pentru un incepator eu zic ca e prea mult oricum succes;)

aici te contrazic...sunt de la 7000 in germania

cat despre sculptat... nu este pentru mine...

marian92 21-06-10 12:46

Re: Ce sa fac??
 
Quote:

Originally Posted by elfs*Legolas (Post 3457660)
aici te contrazic...sunt de la 7000 in germania

cat despre sculptat... nu este pentru mine...

Posibil sa fie de la 7 000 in Germania,dar in Romania am vazut numai de la 15 000E

RIcKO 21-06-10 12:50

Re: Ce sa fac??
 
poate M pack de la 7000 ....un M3 e 46 e pe la 15-20 de mii

elfs*Legolas 21-06-10 12:55

Re: Ce sa fac??
 
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...3&pageNumber=1 dar acum nu prea sunt...ieri, alarteri erau mai multe...probabil sau mai vandut...am vazut in koln unul pe la 6 000 si ceva...

golf.gti75 21-06-10 13:47

Re: Ce sa fac??
 
Quote:

Originally Posted by elfs*Legolas (Post 3457699)
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...3&pageNumber=1 dar acum nu prea sunt...ieri, alarteri erau mai multe...probabil sau mai vandut...am vazut in koln unul pe la 6 000 si ceva...

:?::?::?: asta chiar e tare. nu prea imi vine a crede. chiar acum o sa arunc si eu un ochi sa vad cum sta treaba. si eu eram la fel. o sa treaca. in loc sa te uiti seara la curse de plictiseala mai arunci un ochii in cartea aia cu intrebari, mai inveti un semn, etc. o sa vina el si permisul. iti doresc sa-ti achizitionezi exact masina pe care ti-o doresti. Bafta


All times are GMT +2. The time now is 12:12.

- Copyright 2024 4Tuning