Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Divertisment

Divertisment Glume, imagini amuzante, stiti voi, orice starneste rasul.

Reply
 
Thread Tools
Old 21-06-10, 13:53   #16
elfs*Legolas

Stage 2
 
elfs*Legolas's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 66
Default Re: Ce sa fac??

Quote:
Originally Posted by golf.gti75 View Post
asta chiar e tare. nu prea imi vine a crede. chiar acum o sa arunc si eu un ochi sa vad cum sta treaba. si eu eram la fel. o sa treaca. in loc sa te uiti seara la curse de plictiseala mai arunci un ochii in cartea aia cu intrebari, mai inveti un semn, etc. o sa vina el si permisul. iti doresc sa-ti achizitionezi exact masina pe care ti-o doresti. Bafta
merci mult...desi sunt sigur ca pe asta o iau...cu riscul de as vinde un rininchi...
elfs*Legolas is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 14:12   #17
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Ce sa fac??

cand ti-am recomandat sculptura ai zis ca nu ai nevoie
acuma iti recomand un dictionar de engleza

nu tot ce zboara pe mobile de se mananca


spunemi si mie daca tu acum la 16 17 ani esti deja mort dupa curse ,nu dormi noaptea,numai asta mananci,etc
dupa ce iti iei permisu ce o sa faci?
te iei la pupat cu vreun copac sau stalp?

cauta si tu o gagica si "ardeo" aiurea cu ea
nu mai fi asa disperat dupa cuuuuuuuurseeeeeeeeeee
mihai88 is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 14:29   #18
elfs*Legolas

Stage 2
 
elfs*Legolas's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 66
Default Re: Ce sa fac??

Quote:
Originally Posted by mihai88 View Post
cand ti-am recomandat sculptura ai zis ca nu ai nevoie
acuma iti recomand un dictionar de engleza

nu tot ce zboara pe mobile de se mananca


spunemi si mie daca tu acum la 16 17 ani esti deja mort dupa curse ,nu dormi noaptea,numai asta mananci,etc
dupa ce iti iei permisu ce o sa faci?
te iei la pupat cu vreun copac sau stalp?

cauta si tu o gagica si "ardeo" aiurea cu ea
nu mai fi asa disperat dupa cuuuuuuuurseeeeeeeeeee
am vazut destule anunturi si chiar am vorbit cu un baiat care se ocupa cu adusul de masini..si el a zis de 8000...si in legatura cu gagica...am deja... dar masinile sunt singurul meu hobby...ar mai fi inotul dar nu se compara senzatia...

PS:SUNT CONSTIENT CA E POSIBIL SA MA PUP CU UN POM...DAR ASTA E...NU STIU CUM SA ITI EXPLIC...sa zicem ca m-am impacat cu ideea

Last edited by elfs*Legolas; 21-06-10 at 14:31.
elfs*Legolas is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 19:18   #19
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Ce sa fac??

Faci misto, nu?
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 21:03   #20
elfs*Legolas

Stage 2
 
elfs*Legolas's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 66
Default Re: Ce sa fac??

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Faci misto, nu?
ti se pare ca as face misto?asta e hobbyul meu...poate tie iti place sa gatesti...)
elfs*Legolas is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 21:27   #21
RideTheRiddle

Stage 5
 
RideTheRiddle's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 3,133
Member of:
[VW]
Default Re: Ce sa fac??

singurele optiuni sunt ori o "mobra" sa te plimbi toata ziua cu ea, ori sa iti iei microcar. a avut un var de-al meu, am mers cu el, nu e asa puturos si la o adica cum te plimbi doar prin oras nu vad de ce nevoia de viteza, iti faci damblaua pana la 18 ani, sa inveti sa conduci, pentru ca la 18 ani sa fii the future of ricing in craiova!!!
__________________
RideTheRiddle is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 21:34   #22
elfs*Legolas

Stage 2
 
elfs*Legolas's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 66
Default Re: Ce sa fac??

Quote:
Originally Posted by RideTheRiddle View Post
singurele optiuni sunt ori o "mobra" sa te plimbi toata ziua cu ea, ori sa iti iei microcar. a avut un var de-al meu, am mers cu el, nu e asa puturos si la o adica cum te plimbi doar prin oras nu vad de ce nevoia de viteza, iti faci damblaua pana la 18 ani, sa inveti sa conduci, pentru ca la 18 ani sa fii the future of ricing in craiova!!!
decat sa merg cu asa ceva mai bine fur masina de acasa si stiu o treaba...pe mine ma intereseaza sa stiu daca pot sa fac ceva pana la 18 ani(sa conduc)am vrut sa ma duc la karting dar in craiova nu e cine stie ce...(asa se aude)eu nu vreau sa ma apuc de sculptat cum zicea cineva mai sus...eu vreau sa fac ceva din hobbyul asta...
elfs*Legolas is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 21:39   #23
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Ce sa fac??

iati un xbox ...:d si colin mcrae dirt
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 21:42   #24
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Ce sa fac??

deci din ce zici tu mai sus eu inteleg ca iti doresti sa ti se cante vesnica pomenire

ti-am sugerat sculptura(si chiar am vb serios)
ti-am sugerat un dictionar
ti-am sugerat o gagica

....fara rezultate


acuma iti sugerez un psihiatru ca ai mare nevoie
asa ceva nu se zice nici macar in gluma
"PS:SUNT CONSTIENT CA E POSIBIL SA MA PUP CU UN POM...DAR ASTA E...NU STIU CUM SA ITI EXPLIC...sa zicem ca m-am impacat cu ideea "

la liceu la care esti garantez ca au cabinet de psihiatrie...
viziteaza-l
nu e ceva rau mersul la un psihiatru
mihai88 is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 21:44   #25
elfs*Legolas

Stage 2
 
elfs*Legolas's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 66
Default Re: Ce sa fac??

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
iati un xbox ...:d si colin mcrae dirt
asta nu o sa ma ajute prea mult sa ma fac afirmat sau macar sa invat sa conduc...

mihai88 crede-ma daca nu iti place lucru asta nu o sa ma intelegei....nu am spus ca vreau sa dau cu masina in stalp...am spus doar ca daca o sa se intample asta e...asa cum unui bucatar poate sa ii sara aragazu in aer...

PSoate tie iti place sa desenezi si ai vrea sa devi arhitect...) mie imi place sa conduc si as vrea sa fac ceva cu asta...(sper ca ma intelegi)

Last edited by elfs*Legolas; 21-06-10 at 21:47.
elfs*Legolas is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 21:44   #26
RideTheRiddle

Stage 5
 
RideTheRiddle's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 3,133
Member of:
[VW]
Default Re: Ce sa fac??

si furi masina de acasa, te plimbi o ora doua te simti bine, te ia politia si iti prelungesti "suferinta" cu inca vreo 2-3 ani plus un dosar penal care iti poate distruge viata mai tarziu. mie nu mi se par rele microcarurile, mai ales cum si-l facuse varul meu, era foarte frumos! acum fiecare cu gusturile lui, daca stii ceva de karting in craiova spune-mi si mie pentru ca parca mi-e dor de omorat o masina fara consecinte si bani bagati in piese
RideTheRiddle is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 21:46   #27
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Ce sa fac??

Quote:
Originally Posted by elfs*Legolas View Post
asta nu o sa ma ajute prea mult sa ma fac afirmat sau macar sa invat sa conduc...
sa te afirmi nu te ajuta ...dar la condus sunt 100% ca te ajuta , plus ca ai modul cockpit..
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 21:57   #28
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Ce sa fac??

Quote:
Originally Posted by elfs*Legolas View Post
ti se pare ca as face misto?asta e hobbyul meu...poate tie iti place sa gatesti...)
Intrebarea a fost serioasa. Poate ar fi frumos sa renunti la ironii, mucea - nu am pretentii de respect la varsta... da' 7 ani diferenta sunt destui incat sa nu ma iei la misto, clar?

Si permite-mi sa te fac asa din 3 motive:

1. esti un pustiulica doar cu mintea la NFS si la Fast&Furious.

2. "PS:SUNT CONSTIENT CA E POSIBIL SA MA PUP CU UN POM...DAR ASTA E...NU STIU CUM SA ITI EXPLIC...sa zicem ca m-am impacat cu ideea " - cea mai mare aberatie auzita in toata viata mea... de reisari din astia de viseaza cursele si permisele inca din burtile mamelor. Habar n-ai ce vorbesti - o sa pretuiesti viata cand o sa fii aproape sa ti-o pierzi. Ce-i mai grav e ca exista sansa (nenorocul) sa ai la dispozitie doar o incercare... si sa omori si pe altcineva dintr-o prostie de-a ta (depasiri proaste pe drumuri judetene, pupat pom avand pe cineva in dreapta, etc) - pe motivul ca tu ai cojonesurile mari si ai un bolid de haptispe cai putere.

3. vrei M3 la 18 ani??? Tu habar nu o sa ai cum se comporta o tractiune spate cu electronica, daramite sa o tii pe gheata? Sa iti arat un sofer foarte bun care a fost "invins" de electronica si si-a facut praf un A3 (deci tractiune FATA) intrand in stalp cu el? De ce? Ca s-a "bagat in seama" si ESP-ul pe un asfalt 99,99 uscat, avand doar o bucatica de gheata... Bucatica de gheata care l-a trimis la cules de capsune.

4. esti atat de naiv incat sa crezi ca BMW M3 este atat de ieftin si bun... te inseli amarnic - probabil au fost facute praf si reparate. Iti arat un Renault Megane 2009 facut praf, dupa care a fost reparat si a ajuns de vanzare cu 1200 de euro pe Mobile.de? (asta daca nu cumva s-a dat intre timp, luata de vreun fraier de roman).

5. te gandesti la curse, cand tu probabil nici nu stii toate semnele de circulatie din cartea aia blestemata. Si pe langa asta... visezi curse si cred ca nici nu ai idee cum functioneaza un motor cap-coada.

Vrei sa continui cu lista?
Toti pustanii au ajuns pe forumul asta si doar 5% au habar ce vorbesc, pustani care merita toata stima celor care au permise. Pustani care nu se gandesc sa conduca avioane, care sunt rezervati si care isi dau cu parerea intr-un mod civilizat, fara ironii ieftine si cu tendinte de super-driveri!
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 22:06   #29
elfs*Legolas

Stage 2
 
elfs*Legolas's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 66
Default Re: Ce sa fac??

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Intrebarea a fost serioasa. Poate ar fi frumos sa renunti la ironii, mucea - nu am pretentii de respect la varsta... da' 7 ani diferenta sunt destui incat sa nu ma iei la misto, clar?

Si permite-mi sa te fac asa din 3 motive:

1. esti un pustiulica doar cu mintea la NFS si la Fast&Furious.

2. "PS:SUNT CONSTIENT CA E POSIBIL SA MA PUP CU UN POM...DAR ASTA E...NU STIU CUM SA ITI EXPLIC...sa zicem ca m-am impacat cu ideea " - cea mai mare aberatie auzita in toata viata mea... de reisari din astia de viseaza cursele si permisele inca din burtile mamelor. Habar n-ai ce vorbesti - o sa pretuiesti viata cand o sa fii aproape sa ti-o pierzi. Ce-i mai grav e ca exista sansa (nenorocul) sa ai la dispozitie doar o incercare... si sa omori si pe altcineva dintr-o prostie de-a ta (depasiri proaste pe drumuri judetene, pupat pom avand pe cineva in dreapta, etc) - pe motivul ca tu ai cojonesurile mari si ai un bolid de haptispe cai putere.

3. vrei M3 la 18 ani??? Tu habar nu o sa ai cum se comporta o tractiune spate cu electronica, daramite sa o tii pe gheata? Sa iti arat un sofer foarte bun care a fost "invins" de electronica si si-a facut praf un A3 (deci tractiune FATA) intrand in stalp cu el? De ce? Ca s-a "bagat in seama" si ESP-ul pe un asfalt 99,99 uscat, avand doar o bucatica de gheata... Bucatica de gheata care l-a trimis la cules de capsune.

4. esti atat de naiv incat sa crezi ca BMW M3 este atat de ieftin si bun... te inseli amarnic - probabil au fost facute praf si reparate. Iti arat un Renault Megane 2009 facut praf, dupa care a fost reparat si a ajuns de vanzare cu 1200 de euro pe Mobile.de? (asta daca nu cumva s-a dat intre timp, luata de vreun fraier de roman).

5. te gandesti la curse, cand tu probabil nici nu stii toate semnele de circulatie din cartea aia blestemata. Si pe langa asta... visezi curse si cred ca nici nu ai idee cum functioneaza un motor cap-coada.

Vrei sa continui cu lista?
Toti pustanii au ajuns pe forumul asta si doar 5% au habar ce vorbesc, pustani care merita toata stima celor care au permise. Pustani care nu se gandesc sa conduca avioane, care sunt rezervati si care isi dau cu parerea intr-un mod civilizat, fara ironii ieftine si cu tendinte de super-driveri!
1:eu nu ma consider un super driver, asta e si motivul pentru care citesc pe fiecare zi forumul asta...si incer sa aflu cat mai multe...
2: nu te-am luat la misto doar am dat un exemplu...(nu as face asa ceva tinand cont ca esti cu 7 ani mai mare...stiu si eu sa respect)
3:nu sunt inconstient...am spus doar ca daca ar fi sa dau in stalp asta e....in niciun caz nu as merge ca un tembel cand sunt cu cineva in masina...si nici cand sunt singur daca este trafic.
4:am vrut doar un sfat unde se mai poate face ceva:karting etc....
si 5: bmw m3 as vrea acum nu sunt sigur ca o sa il am...ai mei nu sunt nici becali nici tiriac...poate chiar fac sacrificii pentru masina asta...ex..pana acum am in jur de 5000ron...stiu ca mai e mult de strans...dar...asta este....

PS:ai tot respectul meu pentru ce ai scris acolo...stiu ca ti.ai batut capul cu mine....dar asa cum am mai spus asta e singurul meu hobby
elfs*Legolas is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 22:26   #30
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Ce sa fac??

Quote:
Originally Posted by elfs*Legolas View Post
1:eu nu ma consider un super driver, asta e si motivul pentru care citesc pe fiecare zi forumul asta...si incer sa aflu cat mai multe...
2: nu te-am luat la misto doar am dat un exemplu...(nu as face asa ceva tinand cont ca esti cu 7 ani mai mare...stiu si eu sa respect)
3:nu sunt inconstient...am spus doar ca daca ar fi sa dau in stalp asta e....in niciun caz nu as merge ca un tembel cand sunt cu cineva in masina...si nici cand sunt singur daca este trafic.
4:am vrut doar un sfat unde se mai poate face ceva:karting etc....
si 5: bmw m3 as vrea acum nu sunt sigur ca o sa il am...ai mei nu sunt nici becali nici tiriac...poate chiar fac sacrificii pentru masina asta...ex..pana acum am in jur de 5000ron...stiu ca mai e mult de strans...dar...asta este....

PS:ai tot respectul meu pentru ce ai scris acolo...stiu ca ti.ai batut capul cu mine....dar asa cum am mai spus asta e singurul meu hobby
1. citirea unui forum nu te face sofer, ci orele de sofat si kilometrii - combinati cu toate cazurile - tembeli in trafic, prostioare pe care le faci si tu in trafic, etc)

2. a fost o ironie ieftina, oricat ai vrea sa negi - se putea formula simplu fara: "asta e hobbyul meu, poate al tau este sa gatesti"

3. a intra in stalp datorita "pasiunii" se numeste, la o adica, tot inconstienta - si este considerata inconstienta si datorita varstei pe care o ai. De altfel, crede-ma ca in momentul cand te vei vedea cu plasticu' roz in mana si cu masina (ta sau a parintilor) ti se vor umfla un pic cojonesurile in fata prietenilor fara permise - toti am facut-o si toti o vor face - asta nu inseamna ca nu am fost (sau suntem) inconstienti.

4. eu m-am luat de tine ca ai divagat grav de la ideea de baza a ta: aceea cu kartingul - vezi ca poti gasi informatii pe google, nu e greu sa cauti - (http://www.selenamotorsport.ro/scoala-de-karting.html) - poftim, dupa o cautare simpla: scoala de karting. Practic asta iti doresti, nu?

5.1. toti ne dorim avioane - si eu imi doresc Mustang - dar nu le putem avea. De altfel, preturile spuse de tine cu privire la BMW M3 e46 sunt ireal de mici.
5.2. daca spui de 5000 ron... gandeste-te ca ar trebui sa muncesti 17 ani sa iti iei BMW M3 e46 (prin absurd zic, presupunand ca pui deoparte 5000 ron pe an).

6. Eu am mai mult de un hobby (acesta al masinilor) si sa stii ca stiu sa fiu si temperat. Si eu am visat la BMW-uri la 16 ani - dar nu la o "bestie" pe 4 roti. Eu visam la un ursulan in stare decenta - nu eram interesat de numarul de ponei de sub capota. Acum... sunt multumit cu ce am si voi fi multumit de ce voi avea in viitor. Nu te mai gandi acum la avioane. Sfatul meu e sa iei o masina demna de incepatori: Dacia clasica, Matiz, Tico, Oltcit, Logan (ca tot o sa devina ieftina ca braga la mana a doua), fa-ti "scoala" de dupa obtinerea permisului pe ea si avanseaza usor-usor la alta masina.

Fii mai realist si mai lasa jocurile pe calculator, ca dauneaza grav perspectivei (dupa cum spune un mare om de pe forumu' asta: Morpheus).
Mustang is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -