Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Divertisment

Divertisment Glume, imagini amuzante, stiti voi, orice starneste rasul.

Reply
 
Thread Tools
Old 21-06-10, 23:33   #31
elfs*Legolas

Stage 2
 
elfs*Legolas's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 66
Default Re: Ce sa fac??

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
1. citirea unui forum nu te face sofer, ci orele de sofat si kilometrii - combinati cu toate cazurile - tembeli in trafic, prostioare pe care le faci si tu in trafic, etc)

2. a fost o ironie ieftina, oricat ai vrea sa negi - se putea formula simplu fara: "asta e hobbyul meu, poate al tau este sa gatesti"

3. a intra in stalp datorita "pasiunii" se numeste, la o adica, tot inconstienta - si este considerata inconstienta si datorita varstei pe care o ai. De altfel, crede-ma ca in momentul cand te vei vedea cu plasticu' roz in mana si cu masina (ta sau a parintilor) ti se vor umfla un pic cojonesurile in fata prietenilor fara permise - toti am facut-o si toti o vor face - asta nu inseamna ca nu am fost (sau suntem) inconstienti.

4. eu m-am luat de tine ca ai divagat grav de la ideea de baza a ta: aceea cu kartingul - vezi ca poti gasi informatii pe google, nu e greu sa cauti - (http://www.selenamotorsport.ro/scoala-de-karting.html) - poftim, dupa o cautare simpla: scoala de karting. Practic asta iti doresti, nu?

5.1. toti ne dorim avioane - si eu imi doresc Mustang - dar nu le putem avea. De altfel, preturile spuse de tine cu privire la BMW M3 e46 sunt ireal de mici.
5.2. daca spui de 5000 ron... gandeste-te ca ar trebui sa muncesti 17 ani sa iti iei BMW M3 e46 (prin absurd zic, presupunand ca pui deoparte 5000 ron pe an).

6. Eu am mai mult de un hobby (acesta al masinilor) si sa stii ca stiu sa fiu si temperat. Si eu am visat la BMW-uri la 16 ani - dar nu la o "bestie" pe 4 roti. Eu visam la un ursulan in stare decenta - nu eram interesat de numarul de ponei de sub capota. Acum... sunt multumit cu ce am si voi fi multumit de ce voi avea in viitor. Nu te mai gandi acum la avioane. Sfatul meu e sa iei o masina demna de incepatori: Dacia clasica, Matiz, Tico, Oltcit, Logan (ca tot o sa devina ieftina ca braga la mana a doua), fa-ti "scoala" de dupa obtinerea permisului pe ea si avanseaza usor-usor la alta masina.

Fii mai realist si mai lasa jocurile pe calculator, ca dauneaza grav perspectivei (dupa cum spune un mare om de pe forumu' asta: Morpheus).
iti dau dreptate cu tot ce zici....si cu inconstienta...de cate ori prin masina sunt numai frane de mana...plecari in 6000 si asa mai departe...cat despre prima masina: prima masina pe care o sa o iau o sa fiu nevoit sa o pastrez cel putin 5 ani...si nu vreau sa ma apuce 22 cu o dacie...orice mi.as lua vreau sa fie cu motor macar peste 2000 benzina si sa fie tractiune spate sau 4*4...si cum zici tu...ca ai visat la bmwuri de la 16 ani...eu am "boala" asta de cand m-am nascut...stiu ca furam masina lu bunicu si ma plimbam prin curte...(nu se pune ca am rupt porti, garduri etc) ma rog...merci inca o data pentru comentarii
elfs*Legolas is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 23:35   #32
MeHiGH

Stage 5
 
MeHiGH's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 706
Default Re: Ce sa fac??

stii cum a aparut rumegusul ?


nu... chiar pe bune, ai o febra de nestapanit ? atunci apuca-te de carte : odata aia de legislatie si a doua oara cea de fizica.
a fi un pilot bun nu inseamna talent si-atat; trebuie sa cunosti si sa intelegi foarte bine fenomenele naturii.
mai presus de toate, fii mai temperat! si o masina cu mai putin de 100 de cp iti poate pune dificultati, in cazul in care te crezi superman


pana maine dimineata, vise placute !


PS : daca stii engleza, atunci ce mai cauti aici ? Google (poate aflii si cum a aparut rumegusul) ___ din pacate, materialele in limba romana nu sunt intr-atat de numeroase precum cele in limba engleza.
__________________

MeHiGH is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 23:37   #33
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Ce sa fac??

am eu un rx8 de vanzare ....poate te coafeaza...motor de 1300....230 de cai ...tractiune spate....cam se incadreaza la ceea ce vrei tu ...


ia legatura cu ONO e aici pe forum ....poate niste sfaturi de la profesionisti te vor face sa intelegi ce inseamna cursele
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html


Last edited by RIcKO; 21-06-10 at 23:39.
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 23:41   #34
elfs*Legolas

Stage 2
 
elfs*Legolas's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 66
Default Re: Ce sa fac??

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
am eu un rx8 de vanzare ....poate te coafeaza...motor de 1300....230 de cai ...tractiune spate....cam se incadreaza la ceea ce vrei tu ...


ia legatura cu ONO e aici pe forum ....poate niste sfaturi de la profesionisti te vor face sa intelegi ce inseamna cursele
are motor rotativ si nu stiu ce sa zic despre masina...nu ma interesat prea mult...oricum pana fac 18 ani mai e putin...cum a zis cineva mai sus cred ca o sa incep cu "cartea"
elfs*Legolas is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 23:45   #35
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Ce sa fac??

Quote:
Originally Posted by elfs*Legolas View Post
are motor rotativ si nu stiu ce sa zic despre masina...nu ma interesat prea mult...oricum pana fac 18 ani mai e putin...cum a zis cineva mai sus cred ca o sa incep cu "cartea"
esti pe drumul bun ...ma bucur
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 23:46   #36
elfs*Legolas

Stage 2
 
elfs*Legolas's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 66
Default Re: Ce sa fac??

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
esti pe drumul bun ...ma bucur
dupa 3 pagini am inteles si eu ca trebuie sa iau permisu prima data....) sigur sunt pe drumul cel bun ))
elfs*Legolas is offline   Reply With Quote
Old 22-06-10, 11:45   #37
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Ce sa fac??

esti penibil
nu trebuie intai sa iti iei permisu

trebuie intai sa constientizezi responsabilitatea pe care ti-o da ***-u ala de plastic


oricum bag de seama ca conversatia cu tine e la fel ca atunci cand vorbesti la pereti....
discutia a luat-o rau pe aratura
Ce sa fac?- Delete account
mihai88 is offline   Reply With Quote
Old 22-06-10, 16:46   #38
elfs*Legolas

Stage 2
 
elfs*Legolas's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 66
Default Re: Ce sa fac??

Quote:
Originally Posted by mihai88 View Post
esti penibil
nu trebuie intai sa iti iei permisu

trebuie intai sa constientizezi responsabilitatea pe care ti-o da ***-u ala de plastic


oricum bag de seama ca conversatia cu tine e la fel ca atunci cand vorbesti la pereti....
discutia a luat-o rau pe aratura
Ce sa fac?- Delete account
si??nu inteleg, unde e problema ta?daca vorbesti ca la pereti nu mai vorbi...eu am inteles destule si de la "mustang", acum daca tu consideri ca vorbesti cu peretii, asta e...

PS: merci pentru critica...si bafta in ceea ce faci
elfs*Legolas is offline   Reply With Quote
Old 22-06-10, 17:17   #39
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Ce sa fac??

stai tu linistit ca telu meu in viata la varsta de 17 ani nu era sa fac cunostiinta cu stalpii si cu plopii

nu te critic,spun doar purul adevar faca ocolisuri


vb cand o sa te maturizezi
mihai88 is offline   Reply With Quote
Old 22-06-10, 18:09   #40
2fast4u_DK

Stage 5
 
2fast4u_DK's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 847
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[RENAULT]
Default Re: Ce sa fac??

Am dat si eu peste topicul tau si am decis sa scriu cateva cuvinte.
Acum cativa ani cand nu aveam permis eram cam la fel...ma gandeam numai cum e sa sa conduc,sa am permis,sa petrec zilele,noptile doar la volan,am mai condus inainte sa am permis,si asta m'a facut sa imi doresc mai tare.Ca sa mai stapanesc aceasta pasiune,m'am apucat singur,din banii mei sa adaug cate ceva la masina familiei,care urma sa fie a mea,i'am facut diverse accesorii din fibra de sticla,etc.Eram zilnic langa masina.Adevarul este ca fiecare dintre noi am fost asa inainte sa avem permis,dar odata cu acesta am realizat ce inseamna cu adevarat o masina.Conduc foarte bine acum,dar inainte sa ma urc la volan ma simt putin ciudat,nu mai am increderea care o aveam inainte sa am permis,nu din cauza mea,ci din cauza celor din jur,deseori era sa am probleme din cauza celorlalti soferi din trafic,nu e asa de sigur cum pare.Si ca tot ziceai de curse.Nu sunt eu prea nebun de fel,dar am vazut si eu ce inseamna sa ii dai blana,sa faci burn,etc.Si dupa mine nu prea merita.O mai calc si eu,dar ma mai feresc.Nu stii ce te asteapta la 100 metri.Plus ca piesele de pe masina nu rezista o vesnicie.Am stricat destule si prin asta am invatat ca nu merita sa o fortezi mereu,asa ca gaseste'ti un hobby,de exemplu modelism.Incearca sa modifici cateva machete,pe mine m'a ajutat sa stii.Apuca'te de desenat,eu stiu.Pasiunea pentru masini nu sta doar in curse sa stii .Sper sa nu te fi plictisit cu postul meu,ci sa te fi ajutat..bafta in continuare si ai grija
__________________
2fast4u_DK is offline   Reply With Quote
Old 22-06-10, 21:31   #41
mareo

Stage 5
 
mareo's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,507
Default Re: Ce sa fac??

Ai in cap doar NeFeSe-uri...

ps : Se formeaza inca un racer!!
mareo is offline   Reply With Quote
Old 22-06-10, 22:27   #42
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Ce sa fac??

mareo ...daca nu ai nimic constructiv de zis ....poti sa zci pe alte topicuri . nefese ...zi ca nu te-ai jucat niciodata ...ai 18ani si esti zmeu ....esti mai rau ca el
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 22-06-10, 22:30   #43
mareo

Stage 5
 
mareo's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,507
Default Re: Ce sa fac??

Toti ne-am jucat odata si odata NFS,dar la 17 ani cred ca ar trebui sa iti revii din joc si sa gandesti mai logic putin,la el e cam grav,nu ma pun acuma sa citez din posturiile lui,ca doar le-ai citit si tu.
__________________

I may be slower,but cooler and lower..
MK - Mario Kareta Photography
mareo is offline   Reply With Quote
Old 22-06-10, 22:36   #44
radu.3

Stage 5
 
radu.3's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,116
Default Re: Ce sa fac??

Nu cred ca asta vroia mareo sa evidentieze, pentru ca nu cred ca exista cineva pe forumul acesta sa nu fi jucat vreun NFS vreodata. Doar ca majoritatea care nu avem carnet constientizam faptul ca totusi, daca trebuie sa astepti pana la 18 ani, astepti pana atunci.
Treaba cu kartingul e chiar ok, si mie mi-ar place asa ceva(fac si eu 17 ani peste putin timp), dar in Oradea mai slab asa ceva, chiar deloc. Dar de la karting pana la M3 E46 la 18 ani...e mult, prea mult. Iar pana la "m-am obisnuit cu ideea ca as putea da intr-un copac"...nebunie, parerea mea. .
O alta solutie ar fi sa-l rogi pe tatal tau sa mai mergeti in poligon, ceva.

P.S: Din cate stiu, era un baiat pe forum, Octavian, pe la sectiunea "manga" bantuia mai demult, care nu avea 18 ani dar concura pe o Corsa B la slalom paralel. Cauta-l si informeaza-te Multa bafta
radu.3 is offline   Reply With Quote
Old 23-06-10, 12:19   #45
Brian

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,179
Default Re: Ce sa fac??

Quote:
Originally Posted by radu.3 View Post
P.S: Din cate stiu, era un baiat pe forum, Octavian, pe la sectiunea "manga" bantuia mai demult, care nu avea 18 ani dar concura pe o Corsa B la slalom paralel. Cauta-l si informeaza-te Multa bafta
Apropo de asta .. pentru initiatorul topicului .. https://forum.4tuning.ro/127-masina-m...sm-44-dom.html
Intreaba-l pe baiat detalii si macar incearca.
Brian is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -