Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 22-07-11, 14:33   #1
Cosmin-SNR

Stage 5
 
Cosmin-SNR's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,090
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default La ce folosesc ?

La ce folosesc aceste 2 "stuturi" ca nu stiu pentru ce sunt, si mai am o intrebare, am un carburator de oltcit, Carfil, si la conductele de benzina are 2 tevi una de tur, si una banuiesc de retur, dar cum pun eu retur la o berlina din 98? astept raspuns


La cele 2 tevi de pe galeria din poza
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	CIMG7485.JPG
Views:	202
Size:	566.5 KB
ID:	2093036  
__________________

Bmw e34 525 TDS - P 2885 BB
My First Car: Dacia 1310 L DB 07 VNF back in business !
New Project Dacia 1310 AG-83-WRC
Cosmin-SNR is offline   Reply With Quote
Old 21-08-11, 12:32   #2
(!8Y_M

Stage 5
 
(!8Y_M's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[DACIA]
Default Re: La ce folosesc ?

ns daca ai aflat intre timp ce si cum...

returul de la carburator trebuie dus in returul de la pompa de benzina....cu un T-u... altii il baga in turul de la carb.. sau pur si simplu infunda "stutul" de retur

iar legat de "stuturile" incercuite in poza... prin ele circula apa (nu ar trebui sa comunice cu admisia)) in cea de sus (din poza) vine furtunul care pleaca din T-ul cu aerisire imediat deasupra pompei de apa.. iar cel de jos vine in chiulasa... ns exact dc trece prin admisie.. dar eu am renuntat la ea:P am tras direct din T-ul de la pompa direct in chiulasa

sper ca ai inteles
bft
__________________
Old school lover!

Ain`t no replacement for displacement!!!
I`m not driving fast...
I`m just flying low...
(!8Y_M is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -