![]() |
La ce folosesc ?
1 Attachment(s)
La ce folosesc aceste 2 "stuturi" ca nu stiu pentru ce sunt, si mai am o intrebare, am un carburator de oltcit, Carfil, si la conductele de benzina are 2 tevi una de tur, si una banuiesc de retur, dar cum pun eu retur la o berlina din 98? astept raspuns
La cele 2 tevi de pe galeria din poza |
Re: La ce folosesc ?
ns daca ai aflat intre timp ce si cum...
returul de la carburator trebuie dus in returul de la pompa de benzina....cu un T-u... altii il baga in turul de la carb.. sau pur si simplu infunda "stutul" de retur:) iar legat de "stuturile" incercuite in poza... prin ele circula apa (nu ar trebui sa comunice cu admisia:))) in cea de sus (din poza) vine furtunul care pleaca din T-ul cu aerisire imediat deasupra pompei de apa.. iar cel de jos vine in chiulasa... ns exact dc trece prin admisie.. dar eu am renuntat la ea:P am tras direct din T-ul de la pompa direct in chiulasa:) sper ca ai inteles bft |
| All times are GMT +2. The time now is 01:56. |
- Copyright 2026 4Tuning