Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 13-09-10, 23:17   #1
tribeca

Stage 2
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 58
Post Geometrie computerizata

Salutare,

Am schimbat de curand bascule, capete de bara, pivoti si bielete de directie si mecanicul mi-a recomandat sa fac geometria neaparat. Am googalit un pic insa nu am gasit nimic concret. Ma puteti ajuta cu o recomandare in Bucuresti, vreau ceva sa iasa bine, chiar daca e un pic mai scump.

Merci
tribeca is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 22:10   #2
Vioar

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,150
Default Re: Geometrie computerizata

http://www.auto-soft.ro/Service-roti-141.htm
Vioar is offline   Reply With Quote
Old 15-09-10, 20:52   #3
tribeca

Stage 2
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 58
Default Re: Geometrie computerizata

Quote:
Originally Posted by Vioar View Post
chiar azi am fost la ei, din pacate fara programare nu se poate, nu e loc. nu ma asteptam la atatea masini sa faca geometria.

pentru solenza costa 80 de lei, urmeaza sa o fac maine si o sa va spun cum a fost.

oricum baietii par profi, era curat pe acolo, echipamente ingrijite
tribeca is offline   Reply With Quote
Old 15-09-10, 21:26   #4
Vioar

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,150
Default Re: Geometrie computerizata

sunt foarte ok.
Vioar is offline   Reply With Quote
Old 17-09-10, 19:20   #5
tribeca

Stage 2
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 58
Default Re: Geometrie computerizata

Am fost acolo si a iesit peste asteptari. Mi-a facut baiatul geometria aproape perfect. Aveam un amortizor mai sus, iar rotile erau inclinate spre interior. Problem solved. 80 de lei la casierie si 10 lei la baiatu' ca a facut treaba buna.

Recomand autosoft.
tribeca is offline   Reply With Quote
Old 27-08-11, 12:59   #6
doio77

Stage 2
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 59
Default Re: Geometrie computerizata

Auto soft sunt praf la geometrie. Am fost joia trecuta, am plecat cu volanul statea spre stanga, azi sambata sta spre dreapta, si cand mi-au dat banii inapoi au zis k l-au pus ca atunci cand am venit, dar sta mai mult spre stanga acum. SUNT VARZA RAU LA GEOMETRIE, habar nu au sa foloseasca aparatura aia. Nu recomand AUTO SOFT !!!
doio77 is offline   Reply With Quote
Old 28-08-11, 12:15   #7
SOLENZAXJG

Stage 5
 
SOLENZAXJG's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,092
Default Re: Geometrie computerizata

Lasa ma omule isi fac deja cativa le iese totul bine sta volanul drept tie nu ca tu esti mai presus ca toti.Deci la colegul de sus ia iesit bine la solenza si tie nu iti iese si nu cred ca are cum sa stea sprea dreapta sau stanga pentru ca ei iti blocheaza volanul cu dispozitiv si asa ca ala nu misca dute pe drum drept si vezi nu hartoape.
SOLENZAXJG is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -