Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > RENAULT > Alte discutii Renault

Reply
 
Thread Tools
Old 15-12-06, 19:44   #646
b99gif

Stage 1
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 14
Default un vopsitor?

Cunoasteti un vopsitor meserias? Ceva mai cu preturi ....nepiperate! Vreau sa-mi vopsesc si eu bubulina! Pls un pic de ajutor! Un meseriash sau un centru mai ieftinache! Ms
b99gif is offline   Reply With Quote
Old 15-12-06, 19:46   #647
b99gif

Stage 1
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 14
Default P.S. Pt. parbriz

Cine are beleau cu parbrizul spart, sa stranga vreo 3 milioane (atat a costat unul nou- cu tot cu montaj)! La dezmembrari nici vorba de parbriz, doar luneta avea unul singur , iar la Dan de pe Giurg. .....370 ron (eu zic ca omuletzul acela face preturile dupa cum il taie capul)! Vreau si eu un sticker PLS
b99gif is offline   Reply With Quote
Old 15-12-06, 19:55   #648
Miez

Stage 5
 
Miez's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 714
Member of:
[RENAULT]
Default Re: P.S. Pt. parbriz

Quote:
Originally Posted by b99gif View Post
Cine are beleau cu parbrizul spart, sa stranga vreo 3 milioane (atat a costat unul nou- cu tot cu montaj)! La dezmembrari nici vorba de parbriz, doar luneta avea unul singur , iar la Dan de pe Giurg. .....370 ron (eu zic ca omuletzul acela face preturile dupa cum il taie capul)! Vreau si eu un sticker PLS
Parbriz si eu tre sa schimb ... de unde l-ai luat la bani astia ? si a venit si cu "cheder" sau cum i se mai zice inima ... ?

cat despre stiker ... ce culoare ?
__________________
Ex. Renault 5 GT Turbo Ph1 '87 owner
Miez is offline   Reply With Quote
Old 15-12-06, 20:10   #649
b99gif

Stage 1
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 14
Default Re: P.S. Pt. parbriz

Quote:
Originally Posted by Miez View Post
Parbriz si eu tre sa schimb ... de unde l-ai luat la bani astia ? si a venit si cu "cheder" sau cum i se mai zice inima ... ?

cat despre stiker ... ce culoare ?

Parbrizul l-am montat si luat de la EURO-GLASS, Iulian 0722375740, dar vezi ca imi cerea 350 ron prima oara! Mai jos de 320 n-a vrut sa lase! E lipit parbrizul daca ai super 5, daca nu, e pe cheder si e mai ieftin! Oricum, suna-l si in 4 ore il face :P Despre sticker ce sa zic, as vrea unul albastru! La ce pret e?
b99gif is offline   Reply With Quote
Old 15-12-06, 23:34   #650
villytzah

Stage 5
 
villytzah's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 636
Default Re: Club Renault 5

Quote:
Originally Posted by Miez View Post


mie imi cam bate o planetara ... da nush dc merita sa iau de la el.. nu e practic acelasi lucru ?
Eu stau mai rau cu planetara stanga : cand merg normal nu e nici o problema merge si cu 120km/h,dar cand iau viraje:
-dak stau pe loc si brachez la maxim si incerc sa ma deplasez tre sa o fac usor pt k-mi troncane de o ia dracii.
- dak nu e bracata la maxim si incerc sa ies intr-o strada principala pe un viraj stanga si fortez un pic face la fel de urat cred k e de la capul dinspre fuzeta (fuzeta care a fost schimbata la randul ei).Cred k e de capul de planetara si stau in dubii sa-l schimb cu unu nou sau sa iau planetara cu totul de la francez,mai degraba a doua varianta k ma scapa de multe si oricum eu sun multumit de ce am luat de la el pana acum.

Cat despre Dan de pe giurgilui nici nu vreau sa aud : imi cerea 600 mii p un rulment stanga si gasisem nou cu 800, asa k omu face pretul k sa mai lase la el,dar totusi e exagerat,de la lemo am luat fuzeta cu totul cu 500 mii-nu am mai stat sa ma chinui sa gasesc mecanic pun rulmetnul..........Hai k am scris cam mult.......
P.S.: O sa vreau si eu un sticker,o sa ma hotarasc si ce culoare,dar vreau sa vad mai intai exact cum o sa arate pe o luneta(la dimensiuni si pozitie ma refer )
villytzah is offline   Reply With Quote
Old 16-12-06, 13:35   #651
Miez

Stage 5
 
Miez's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 714
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Club Renault 5

<<P.S.: O sa vreau si eu un sticker,o sa ma hotarasc si ce culoare,dar vreau sa vad mai intai exact cum o sa arate pe o luneta(la dimensiuni si pozitie ma refer )>>

practic vrei sa vezi la alti - cobai ..
Miez is offline   Reply With Quote
Old 16-12-06, 14:39   #652
villytzah

Stage 5
 
villytzah's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 636
Default Re: Club Renault 5

NU neaparat cobai ...... dar nu prea am inteles care emblema cu R5 o sa fie pe stickere si nu prea pot aprecia cat de mari sunt,avand in vedere k masina mea e rosie mi-ar placea asta a ta de la semnatura.....dar nu prea pot aproxima dimensiunile ei ...:P....si cum o sa vina pe luneta ....Ma gandeam sa o pun stanga sus pe luneta,cred k asa o vor pune toti...
villytzah is offline   Reply With Quote
Old 16-12-06, 14:53   #653
Miez

Stage 5
 
Miez's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 714
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Club Renault 5

pai la asta ma gandeam ... iar locatie ori luneta .. oriunde.. ori geam spate intr-un colt undeva ...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	sigla_rosu.jpg
Views:	40
Size:	21.6 KB
ID:	189734  
Miez is offline   Reply With Quote
Old 16-12-06, 16:22   #654
villytzah

Stage 5
 
villytzah's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 636
Default Re: Club Renault 5

Parerea mea e k ar trebui sa fie in 2 culori ca sa se vada bine, adik R5 club sa scrie cu alb,iar fundalul sa ramana to rosu sau invers la fel k in semnatura ta si locul ideal e stanga sus pe luneta k sa o vada toti dupa ce vor fi depasiti , sau in timp ce ne depasesc ...:P....k sa nu fiu rau ...>
villytzah is offline   Reply With Quote
Old 16-12-06, 20:00   #655
Miez

Stage 5
 
Miez's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 714
Member of:
[RENAULT]
Default Ingenuncheata

da ... e de vazut cu stikeru ...
eu oricum vreau cum am pus ultima exemplu... da dc e poate facem si unu ca in semnatura sa vedem cu iese


btw. o mica modificare la masina poza 1 cand am luat masina poza 2 acum "ingenunchiata"

e mult mai bine acum, inainte era cam "fericita" de fata la viteza ... multumesc tm8bnz


Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Iunie_2006_173.jpg
Views:	72
Size:	494.8 KB
ID:	189839   Click image for larger version

Name:	Oct_2006_024.jpg
Views:	68
Size:	625.0 KB
ID:	189840  
Miez is offline   Reply With Quote
Old 16-12-06, 20:50   #656
Indy

Stage 3
 
Indy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 92
Member of:
[FORD]
Default Re: Ingenuncheata

Quote:
Originally Posted by Miez View Post
da ... e de vazut cu stikeru ...
eu oricum vreau cum am pus ultima exemplu... da dc e poate facem si unu ca in semnatura sa vedem cu iese


btw. o mica modificare la masina poza 1 cand am luat masina poza 2 acum "ingenunchiata"

e mult mai bine acum, inainte era cam "fericita" de fata la viteza ... multumesc tm8bnz


Scuza-ma..., dar eu chiar nu inteleg diferenta..., ce e schimbat?
Indy is offline   Reply With Quote
Old 17-12-06, 00:16   #657
Miez

Stage 5
 
Miez's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 714
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Club Renault 5



pai in perioada cand am facut prima poza puteam sa bag lejer un pumn intre roata si aripa ...
acum .. max 2 degete...
Miez is offline   Reply With Quote
Old 17-12-06, 12:39   #658
DnI

Stage 5
 
DnI's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 1,622
Member of:
[Moderators]
Default Re: Club Renault 5

ai lasat`o si de spate ? ce arcuri ai pus pe fata ?
DnI is offline   Reply With Quote
Old 17-12-06, 12:42   #659
Miez

Stage 5
 
Miez's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 714
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Club Renault 5

de spate e la fel cum era .. sunt in dubii .. parka ar fi ok da parka as mai lasa-o un dinte

arcuri rosi de la tm8bnz

Last edited by Miez; 17-12-06 at 12:46.
Miez is offline   Reply With Quote
Old 17-12-06, 12:48   #660
b99gif

Stage 1
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 14
Default cunoasteti un electrician?

vreau si eu un electrician bun! si un vopsitor! Sper sa nu cer prea multe! Ms
b99gif is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -