Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > RENAULT > Alte discutii Renault

Reply
 
Thread Tools
Old 13-12-06, 12:46   #631
g3org3

Stock
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 8
Default Re: Club Renault 5

Quote:
Originally Posted by villytzah View Post
Ma intereseaza pe mine puntea spate,cat vrei pe ea si de pe ce model de super 5 a fost luata am impresia k tu ai piese de R5 modelul panain '85,k jantele de care ziceai k ai si tu sunt in 3 prezoane nu in 4 ......Oricum vreau sa stiu un pret la punte.Ms ....
Am punte spate completa pentru modelul pana in '84 stare perfecta pentru roti cu 3 prezoane.Pretul este de 50E
g3org3 is offline   Reply With Quote
Old 13-12-06, 15:10   #632
b99gif

Stage 1
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 14
Default Ma primiti si pe mine in club?!

Tocmai mi-am cumparat un r super 5 1600cmc, 1987 la 14miloane doar! Primele impresii: tabla arata bine pt. varsta ei (nu are rugina decat la un prag-dr.) si cred ca e matuita pt. vopsitorie! Mai are cauciucurile noi Michelin, planetarele si radiatorul! Are insa parbrizul crapat! Am mers cu 120km/h si nu facea deloc urat, dar mai mult nu mergea(cred ca tre. schimbate filtrele)! As dori sa aflu parerea voastra despre achizitie avand in vedere si pretul! Vreau sa o vopsesc pe toata (si ornamentele) in albastru inchis! Credeti ca e o idee buna? sau sa pastrez ornamentele in gri? P.S. Daca stiti un mecanic si un electrician din bucuresti cu preturi studentesti v-as fi f.f.f. recunoscator!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imagine(15)445.JPG
Views:	123
Size:	119.2 KB
ID:	188418  
b99gif is offline   Reply With Quote
Old 13-12-06, 19:16   #633
g3org3

Stock
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 8
Default Re: Club Renault 5

Quote:
Originally Posted by iulian_R5 View Post
Merci!

Ma gandeam ca agata pe undeva, dar ma gandeam ca poate stie cineva unde ar putea sa se agate. Avand in vedere ca nu ma pricep sa-l schimb sa fi stiut ce-i spun celui care mi-l schimba la ce sa fie atent.
verifica partea de deasupra pedalei de ambreiaj. Ramane blocata si atunci cand apesi formeaza un unghi ascutit care rupe in timp cablu
g3org3 is offline   Reply With Quote
Old 13-12-06, 22:30   #634
NICK_Renault5

Stage 2
 
NICK_Renault5's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 45
Member of:
[Speed Daemons]
Default Re: Club Renault 5

tare sa o stapnesti sanatos si eu ma bag la o intalnire anu asta nu am mai postat de mult ca am fost cam ocupat,imi trebuie si mie niste piese si va rog sa ma informati si pe mine ca vreau sa ma prinda zapda cu ea reparata am 1,1 din 85 si am nevoi de planetara dreapta,si selectoru de viteze ca mi sa spart o bucsa la el si acum abia mi-au pozitionato niste mecanici dar io dau cu japca pe a 2 a treapta si mentionez ca sunt din bucuresti .planetra si selector de viteze vreau noi asa ca dati preturile si magazinele unde pot gasi noi,si puntea spate ca bate de rupe si cum am vazut ca ati mai postat nu am alta solutie decat sa o schimb e bucsa mare de cauciuc care din cate am inteles nu se poate inlocui.ASTEPT urgent posturile vostre va multumesc cu respect ptr toi MEMBRII
NICK_Renault5 is offline   Reply With Quote
Old 14-12-06, 09:19   #635
Piry
TIME SQUAD Member

Stage 5
 
Piry's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,105
Member of:
[TIME SQUAD]
Default Re: Club Renault 5

tzorrro, nu vreau sa pun carb de dacie, ca totusi....vreau ca masina sa mai si traga, ca merge foarte bine, nu am chef sa ma faca daciile la drag :P plus ca sa nu mai vorbim ca ma tin bine si dupa opel tigra de 90 de cai (mi-a dat o masina)

b99gif, sa o stapanesti sanatos, daca tot is vopsite macar vopseste-le culoarea masinii. eu am prins usor cu amea 140 dupa care m-a oprit politia. cu cat ai luato?
Piry is offline   Reply With Quote
Old 14-12-06, 10:35   #636
worm

Stage 3
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 76
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Club Renault 5

a zis ca a luat-o la 14 milioane. un pret foarte bun zic eu....
worm is offline   Reply With Quote
Old 14-12-06, 18:54   #637
DnI

Stage 5
 
DnI's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 1,622
Member of:
[Moderators]
Default Re: Club Renault 5

un GTT inmatriculat la pret bun nu stie careva de vanzare ??
DnI is offline   Reply With Quote
Old 14-12-06, 20:34   #638
NICK_Renault5

Stage 2
 
NICK_Renault5's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 45
Member of:
[Speed Daemons]
Default Re: Club Renault 5

se straduie careva sa raspunda si la postu meu adika speram sa obtin ajutor din partea vostra dar vad ca nici macar nu sunt luat in seama totusi astept si eu un raspuns multumesc
NICK_Renault5 is offline   Reply With Quote
Old 14-12-06, 23:05   #639
Miez

Stage 5
 
Miez's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 714
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Club Renault 5

Quote:
Originally Posted by DnI View Post
un GTT inmatriculat la pret bun nu stie careva de vanzare ??
mai vrei unu ?
Miez is offline   Reply With Quote
Old 14-12-06, 23:13   #640
Miez

Stage 5
 
Miez's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 714
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Club Renault 5

Quote:
Originally Posted by NICK_Renault5 View Post
tare sa o stapnesti sanatos si eu ma bag la o intalnire anu asta nu am mai postat de mult ca am fost cam ocupat,imi trebuie si mie niste piese si va rog sa ma informati si pe mine ca vreau sa ma prinda zapda cu ea reparata am 1,1 din 85 si am nevoi de planetara dreapta,si selectoru de viteze ca mi sa spart o bucsa la el si acum abia mi-au pozitionato niste mecanici dar io dau cu japca pe a 2 a treapta si mentionez ca sunt din bucuresti .planetra si selector de viteze vreau noi asa ca dati preturile si magazinele unde pot gasi noi,si puntea spate ca bate de rupe si cum am vazut ca ati mai postat nu am alta solutie decat sa o schimb e bucsa mare de cauciuc care din cate am inteles nu se poate inlocui.ASTEPT urgent posturile vostre va multumesc cu respect ptr toi MEMBRII
Dc vrei sa vi la intalnire ... te uiti pe forum si cand se stabileste o zi te asteptam acolo

legat de piese e simplu .. cauti pe net nr de tel de la mari importatori .. ex. alpadrino meteor unixtrade ... dai telefon si afli pretu vezi unde e mai ieftin si aia e
e chiar un post mai vechi cu mai multe firme..

legat de bucsa .. vezi cine a posta si cere detalii dc asta vrei.

Bafta mare
__________________
Ex. Renault 5 GT Turbo Ph1 '87 owner
Miez is offline   Reply With Quote
Old 15-12-06, 16:04   #641
50mps

Stage 3
 
50mps's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 81
Default Re: Club Renault 5

Quote:
Originally Posted by NICK_Renault5 View Post
se straduie careva sa raspunda si la postu meu adika speram sa obtin ajutor din partea vostra dar vad ca nici macar nu sunt luat in seama totusi astept si eu un raspuns multumesc
0724 790 164 dar este din ploiesti si nu lucreaza scump, mi-a luat 30 lei sa-mi puna placute de frana si sa-mi schimbe cilindrul de frana care era cam varza.
50mps is offline   Reply With Quote
Old 15-12-06, 16:46   #642
villytzah

Stage 5
 
villytzah's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 636
Default Re: Club Renault 5

Quote:
Originally Posted by NICK_Renault5 View Post
se straduie careva sa raspunda si la postu meu adika speram sa obtin ajutor din partea vostra dar vad ca nici macar nu sunt luat in seama totusi astept si eu un raspuns multumesc
Ti-am mai zis de vreo 2 ori :
Dak vrei la mana a doua www.lemofrance.ro - acum o sa zica baietii k i-am facut reclama francezului, cu toate k nu am nici o treaba cu el, dar de cate ori am postat link-ul cred k s-au saturat si ei......sau pe Giurgiului nr 30 la DAN.

Dak vrei noi nu prea stiu ce sa-ti zic si nu cred k se merita sa iei noi ......SUCCES...
villytzah is offline   Reply With Quote
Old 15-12-06, 18:00   #643
Miez

Stage 5
 
Miez's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 714
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Club Renault 5

da da da .. stim noi ca ai intelegere cu francezu ..
macar le iei si tu la juma de pret
Miez is offline   Reply With Quote
Old 15-12-06, 18:23   #644
villytzah

Stage 5
 
villytzah's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 636
Default Re: Club Renault 5

Da-l in ***, s-a bulangit cand mi-am luat caseta de directie, mi-a dat-o fara un pivot si cu o bieleta stramba si nu a lasat deloc la pret, iar cand am mai fost la fel nici vb de reducere de fidelitate..........
villytzah is offline   Reply With Quote
Old 15-12-06, 18:42   #645
Miez

Stage 5
 
Miez's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 714
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Club Renault 5



mie imi cam bate o planetara ... da nush dc merita sa iau de la el.. nu e practic acelasi lucru ?
Miez is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -