Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Reply
 
Thread Tools
Old 19-04-13, 19:18   #16
Tsunnami

Stock
 
Tsunnami's Avatar
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 6
Default Re: Cautat!

ce mai conteaza vehiculul daca esti in viata?
si daca ar fi a ta si ai gasi-o cu geamu spart la fel ai zice?

nu eu am fost lovit. ma deranjeaza insa cand vad d-astia de pe margine care protejeaza mizeria si lasii societatii. mi se rupe-n 14 ca ala avea masina si alaltu motocicleta. nu e mai bun pentru ca avea masina. e insa un marlan ca loveste si fuge. si cei care au vazut prin faptul ca au stat impasibili nu-i face mai buni. nu sa fugi dupa el, dar politie, salvare, ajutor pentru cel lovit.
pe tine insa nu te cred. te umfli si tu-n pene pe forum
Tsunnami is offline   Reply With Quote
Old 19-04-13, 19:25   #17
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Cautat!

Quote:
Originally Posted by Tsunnami View Post
ce mai conteaza vehiculul daca esti in viata?
si daca ar fi a ta si ai gasi-o cu geamu spart la fel ai zice?

nu eu am fost lovit. ma deranjeaza insa cand vad d-astia de pe margine care protejeaza mizeria si lasii societatii. mi se rupe-n 14 ca ala avea masina si alaltu motocicleta. nu e mai bun pentru ca avea masina. e insa un marlan ca loveste si fuge. si cei care au vazut prin faptul ca au stat impasibili nu-i face mai buni. nu sa fugi dupa el, dar politie, salvare, ajutor pentru cel lovit.
pe tine insa nu te cred. te umfli si tu-n pene pe forum
DA,mi se pare mai logic sa fii in viata..decat mort si masina putin lovita.unde e gandirea?
Si daca o gaseam cu geamul spart..nu ma ajuta nimeni,ma descurcam singur,nu ma plangeam pe un forum.
Nu cumva accidentul s a produs pe sos magurele..langa o trecere de pietoni? la 50m de trecere si un depozit? in stanga era loc liber..cu gunoaie..si in dreapta o vila cu gard urat? Ce vrei sa iti mai dau? Si poze?
__________________


~ Haters make me Famous ~
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 19-04-13, 20:01   #18
Tsunnami

Stock
 
Tsunnami's Avatar
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 6
Default Re: Cautat!

esti aburitor, m-am lamurit
Tsunnami is offline   Reply With Quote
Old 25-04-13, 22:03   #19
rdy4ever

Stage 5
 
rdy4ever's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 1,287
Default Re: Cautat!

Quote:
Originally Posted by b28kft View Post
Este cautat pt a fi ucis posesorul unui un BMW seria 5 negru cu numar de Bulgaria B 2452 KM. Pe 12-04-2013, orele 15, pe soseaua Bucuresti – Magurele, a lovit intentionat un motociclist. Cine poate oferi informatii va fi recompensat. Daca il cunoasteti, transmiteti-i ca va fi lasat in viata daca se preda la Politie.
Chuck Norris, tu esti ma?
S-a umplut forumul de "justitiari".
N-am fost acolo, habar n-am ce s-a intamplat (si chiar nu-mi pasa), nu iau apararea nimanui, dar daca si motociclistii ar respecta in plm cat de cat codul rutier si nu ar circula printre benzi cu suta la ora printre masinile oprite la semafor, poate ca ar fi mai putini "donatori de organe" (care vorba aia, nici macar nu mai sunt bune de nimic pana la urma).
Unde scrie in codul ruter ca motociclistii au voie sa circule printre benzi si sa depaseasca pe ca parte au ei chef, fara sa se asigure sau semnalizeze? Daca ar folosi benzile de circulatie ca orice alt vehicul (adica mergand pe centrul lor), s-ar reduce la 10% accidentele in care este implicata o motocilcleta si un alt autovehicul.
Asa ca de asta chiar nu ma mai mira sau impresioneaza toate fazele astea.

In cazul de fata, din cate vad s-au intalnit doi nesimtiti, iar nesimtitul cu un gabarit mai mare a castigat disputa si a fugit. Ce atata drama?
rdy4ever is offline   Reply With Quote
Old 25-04-13, 22:27   #20
zpzpzpo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 886
Default Re: Cautat!

Multi cu motoare o ard prea racing pentru drumurile care le avem in Romania,desi sunt portiuni unde chiar poti sa ii dai blana,dar nici atunci nu poti fi sigur ca nu intoarce unu in mijlocu drumului,nu apare o caruta sau un caine.
In Germania n am vazut niciun motociclist sa mearga cu mai mult de 80 km/h in oras.
Asta cu donator de organe e cea mai oribila si cretina expresie,evident inventata si propagata de mass media.
Romanii nu au educatie rutiera si respect fata de motociclisti si biciclisti.
zpzpzpo is offline   Reply With Quote
Old 26-04-13, 00:13   #21
the_rifle

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,112
Member of:
[BMW]
Default Re: Cautat!

Cu asta cu bicilistii nu sunt de acord... Sa mearga in plm pe banda pt biciclisti daca exista , iar daca nu , sa se care cu ea in spate sau cu metroul. Da' eu de ce sa nu merg cu skiurile pe sosea sau cu caiacul ???? Si daca nu e apa pe strada care-i problema ? Unde scrie ca e obligatoriu sa fie ??? Care e diferenta ?
Nu m-am trezit cu un bou pe bicicleta pe banda 3 la Universitate si cu castile in urechi ?
Vedea-l-as mort calcat de vapor , tren , avion de 3 ori de fiecare !
Si alt dobitoc tot la universitate pe skatebord pe banda 2 ... Cu ala m-am luat la injurat si l-am si fugarit nitel cu masina . Era si "ardilliean " si cu beshini de hipster . Imi explica el mie ca e liber sa mearga pe unde vrea. Manca-l-ar cainii comunitari bucata cu bucata...

Pt prosti ca astia ajungi sa ai belele !

Bicilistul e cel mai cretin participant in trafic ! E RUTIER si se crede pieton.
" Pai frate.... Treceam calare pe trecerea de pietoni si era sa ma leshini pe capota..."
Pai dute-n mortii ma-tii ca nu esti pieton ESTI BICICLIST s-o sparg pe ma-ta-n fâs ! MORI dute dracu !
Toti cacatii corporatisti s-au trezit hipsteri eco peste noapte .

Last edited by the_rifle; 26-04-13 at 00:43.
the_rifle is offline   Reply With Quote
Old 26-04-13, 00:44   #22
the_rifle

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,112
Member of:
[BMW]
Default Re: Cautat!

Quote:
Originally Posted by zpzpzpo View Post
Multi cu motoare o ard prea racing pentru drumurile care le avem in Romania,desi sunt portiuni unde chiar poti sa ii dai blana ,dar nici atunci nu poti fi sigur ca nu intoarce unu in mijlocu drumului,nu apare o caruta sau un caine.
Pe portiunea unde poti sa ii dai blana caruta n-are voie nici aici si nici in germania...

Da' noua , neam de "corturari" , ni se pare normal ca pe autostrazile Romaniei sa vedem carute si ne miram tare ca nemtii n-au ... si ne ofensam tare ca motociclistul n-a evitat caruta de pe autostrada care intorcea regulamentar peste parapetul de aluminiu demult furat...
Si al dracu caine cu mama lui si cu comunitatea de care cica apartine de ce mortii lui nu e supravegheat daca e comunitar , si cu lesa si botnita ? Iar daca nu e.... SA MOARA jumulit si facut sapun ca sa nu moara motoristu' care e om !!!!!

Last edited by the_rifle; 26-04-13 at 00:56.
the_rifle is offline   Reply With Quote
Old 26-04-13, 05:32   #23
R1s3

Stage 5
 
R1s3's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 747
Default Re: Cautat!

Auzi vorba: "Este cautat pt a fi ucis" ))
Nu stiam ca James Bond are cont pe forum.
R1s3 is offline   Reply With Quote
Old 26-04-13, 10:41   #24
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Cautat!

Voi aveti permis de vorbiti despre ce "nu are voie" motociclistul? Ia luati voi legislatia la citit si vedeti ca are voie sa treaca printre masini... mai fumati si o tigare, sau mancati un grisulet, ca vad ca v-ati nervozat virtual.
rdy4ever: ai macar habar ce s-a intamplat de il faci nesimtit pe motociclist? Sunt sigur ca nu... dar na, el e nesimtit ca a circulat pe un drum public, pe langa un bizon.
Mare parte a accidentelor se intampla din cauza masinilor, a soferilor cu gandire obtuza si care habar n-au legislatia, dar se cred indreptatiti sa loveasca sau sa injure, desi ei tot gresesc. Prostului nu poti sa-i explici ca-i prost...

p.s: da, exprimarea cu "ucisul" e hilara
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 26-04-13, 12:33   #25
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Cautat!

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
Ia luati voi legislatia la citit si vedeti ca are voie sa treaca printre masini
Mare parte a accidentelor se intampla din cauza masinilor, a soferilor cu gandire obtuza si care habar n-au legislatia, dar se cred indreptatiti sa loveasca sau sa injure, desi ei tot gresesc. Prostului nu poti sa-i explici ca-i prost..
Da cu distanta care trebuie s-o respecti fata de ceilalti participanti la trafic cum e??
Normal ca motociclistul are voie sa treaca razant pe langa oglinzile mele da ia sa trec si eu cu duba razant pe langa picioarele lui sa vezi cum sare de cur in sus.Vezi tu , treaba asta merge in ambele directii nu numa cum ii convine motociclistului.

Da , marea majoritate se intampla din cauza masinilor INSA faptu ca motociclistu vine cu suta crosetand de pe banda 3 pe banda 1 si invers in cateva secunde chiar nu ajuta cu nimic.
Eu degeaba ma uit in oglinda ca el nu-i acolo , el in 2 secunde sare 2 benzi cu suta....asa ca , daca s-ar merge legal cu 60 pe centru unei singure benzi poate l-ar vedea lumea mai bine.
Nu mai luati voi apararea maimutoilor pe 2 roti ca ei nu respecta nici un fel de legi in trafic.De la limita de viteza , pastrarea distantei , semnalizat , schimbat benzi SUCCESIV , purtat echipament obligatoriu , taiat fata si multe altele.
Asa ca la fel de bine pot sa ignor si eu absolut toate legile si sa nu-i aud cum sar de cur in sus ca , p**a mea , am si eu dreptu' sa nu respect nimic la fel ca ei.
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 26-04-13, 12:55   #26
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Cautat!

Nu mai generaliza. Nu toti motociclistii sunt la fel, cum nici toti oamenii nu sunt la fel. Fiecare padure are uscaturile ei si pt niste "reisari de Magheru" nu trebuie catalogati toti motociclistii la fel. Astia sunt usor de recunoscut... fara echipament, sau maxim o casca cat mai colorata (nu conteaza ca e de 2 lei), trag de gaz ca maimutele in linie dreapta... toti motociclistii seriosi pe care ii cunosc sau pe care i-am intalnit in trafic intamplator au trecut la distanta de masini, la semafoare se strecoara usor, asteapta cand nu au loc, multumesc cand li se face loc...
In cazul de fata alta a fost situatia, nu trecutul razant cu 100 km/h pe langa oglinda masini...
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 26-04-13, 13:30   #27
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Cautat!

Normal ca nu toti sunt la fel dar asa cum ei generalizeaza si toti astia cu 4 roti sunt la fel si nu le dau prioritate si nu-i respecta nimeni in trafic asa generalizez si eu cand din 5 motociclisti 4 sunt zmei si nu respecta nici o lege.

Cat despre strecuratu' asta printre masini eu unu nu-s de acord.Daca nu treci la cel putin 1m de mine nu mai forta aiurea.
Eu n-am dat 1000euro sa vopsesc masina sa se intample vreodata sa forteze unu cu motoru nota si sa rascheteze masina sau din cine stie ce senzatie sa-mi cada mie peste usi.
Ca la semafor eu nu ma strecor pe langa ei si daca e vreun motociclist primu nu trag langa picioarele lui pe aceasi banda , eu stau frumos in spatele lui.

De fiecare data le fac loc sa treaca , si la semafor daca-i vad ca vin printre masini daca am loc trag mai hacana , da nu sa le fac loc , ci sa stau eu linistit ca are ghibolu loc de manevra si nu-mi complica viata dintr-o prostie.
Ca pe el il doare-n c*r daca se intampla ceva , da eu tre sa ma vantur cu masina prin service-uri de *** si sa mi-o carpeasca si s-o peticeasca aia asa la vrajeala cat sa incaseze bani si intr-un final tot infect iese si tre sa scot bani din buzunar s-o fac calumea.
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 26-04-13, 13:49   #28
cris.cristi

Stage 3
 
cris.cristi's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 79
Default Re: Cautat!

Cu 3 oglinzi si 2 ochi , ce e asa greu sa scanezi traficul din jurul tau ca un radar ) mare munca titanica ce aveti de facut. nici macar nu sunt motocilist, dar niciodata nu am condus ca un ametit in trafic fara sa stiu ce am pe langa mine. A fi sofer e o responsabilitate si nu numai a ta. daca nu sunteti capabili stati acasa!
cris.cristi is offline   Reply With Quote
Old 26-04-13, 14:42   #29
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Cautat!

Altu care vorbeste sa nu adoarma...fugi si te culci ca esti pe langa.
Sa stai tu cu ochii numa in oglinzi dupa motociclisti care zburda cu suta prin oras da?
Da-i in p*m pe aia din fata , da-i in p*m de pietoni care se arunca pe strada kamikaze , caini , semafoare , alti cretini cu 4 roti care pun frana din senin sau care schimba benzile cupa cum ii taie capu si colac peste pupaza mai trec si 2 avioane pe langa tine ca acu 2 secunde cand te-ai uitat in oglinda nu erau in raza vizuala....
Pana una alta tu stai acolo cu ochii beliti numa in oglinzile alea dupa motociclisti si lasa-ne pe noi astialalti in pace....
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 26-04-13, 16:16   #30
cris.cristi

Stage 3
 
cris.cristi's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 79
Default Re: Cautat!

Pastreaza-ti frustrarile pentru alte persoane. in ceea ce ma priveste te rog sa pastrezi limita decentei in discutiile ce imi sunt adresate.
Daca nu esti capabil sa-ti asumi grija fata de pietoni, alte masini si motocilisti stai casa. Un sofer nu este cel care stie sa plece de pe loc cu masina. sa nu omori pe altii prin incompetenta ta este principiul fundamental al soferiei.
Sa nu intram in polemici, daca ai de gand sa faci pe zemul, te rog s-o faci prin PM
cris.cristi is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -