Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 12-01-12, 03:10   #121
the_rifle

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,112
Member of:
[BMW]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Topicul ăsta există dintr-un singur motiv:
acela de a oferi userilor care citesc secţiunea BMW siguranţa că informaţiile sau sfaturile primite vin de la un coleg de forum care chiar ştie despre ce vorbeşte atunci cānd vine vorba de BMW-uri.
Din cauza asta te rog, atunci cānd aderi la grup, să te gāndeşti dacă tu chiar ai ceva de oferit celor care-ţi citesc posturile şi care vor lua drept corecte şi sigure informaţiile pe care tu le oferi.
Dacă zici că te lipeşti de descrierea asta, şi dacă ai şi topic cu maşina ta, spune-ne şi nouă aici că vrei să intri īn grupul [BMW].
Mda... M-am uitat ca exemplu la userul BMMWe36... Are 600 de posturi. I-am citit doar 200 de posturi in care nu ofera nici macar o informatie tehnica ... Doar vand cutare , up up up , te-am vazut la semafor, superba masina etc etc...

Prin ce se evidentiaza astfel incat sa se incadreze in aceasta categorie ?

@BMMWe36 - Scuze ca te-am dat de exemplu. Trebuia sa aleg pe cineva si intamplator te-am ales pe tine. Nu am nimic personal cu tine, doar a trebuit sa nominalizez un user...
the_rifle is offline  
Old 12-01-12, 08:36   #122
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by the_rifle View Post
Mda... M-am uitat ca exemplu la userul BMMWe36... Are 600 de posturi. I-am citit doar 200 de posturi in care nu ofera nici macar o informatie tehnica ... Doar vand cutare , up up up , te-am vazut la semafor, superba masina etc etc...

Prin ce se evidentiaza astfel incat sa se incadreze in aceasta categorie ?

@BMMWe36 - Scuze ca te-am dat de exemplu. Trebuia sa aleg pe cineva si intamplator te-am ales pe tine. Nu am nimic personal cu tine, doar a trebuit sa nominalizez un user...
De asta cred că nu o să se ajungă niciodată la o nominalizare corectă să zic așa!

Īl cunosc personal pe Bogdan și credemă că știe cu se se mănāncă un Bmw, doar că nu pierde timpul pe forum cu sfaturi pentru oameni care nu merită!

Last edited by crysty.bobok; 12-01-12 at 08:51.
crysty.bobok is offline  
Old 12-01-12, 08:48   #123
SAX1987
4Tuning International Member


Stage 5
 
SAX1987's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,804
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by the_rifle View Post
Mda... M-am uitat ca exemplu la userul BMMWe36... Are 600 de posturi. I-am citit doar 200 de posturi in care nu ofera nici macar o informatie tehnica ... Doar vand cutare , up up up , te-am vazut la semafor, superba masina etc etc...

Prin ce se evidentiaza astfel incat sa se incadreze in aceasta categorie ?

@BMMWe36 - Scuze ca te-am dat de exemplu. Trebuia sa aleg pe cineva si intamplator te-am ales pe tine. Nu am nimic personal cu tine, doar a trebuit sa nominalizez un user...
E interesant ca ai fost capabil sa citesi 200 posturi le unui user oarecare ....
SAX1987 is offline  
Old 12-01-12, 11:11   #124
mihayyy2000

Stage 5
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 486
Member of:
[FORD]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by crysty.bobok View Post
De asta cred că nu o să se ajungă niciodată la o nominalizare corectă să zic așa!

Īl cunosc personal pe Bogdan și credemă că știe cu se se mănāncă un Bmw, doar că nu pierde timpul pe forum cu sfaturi pentru oameni care nu merită!
Mi-ai dat maxim ) "nu pierde timpul pe forum cu sfaturi pentru oameni care nu merita". Cu "up" si "frumoasa masina" nu pierde timpul?

Daca oamenii de pe forum nu merita de ce si-a mai facut cont aici?
__________________
Visinica
mihayyy2000 is offline  
Old 12-01-12, 11:21   #125
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by mihayyy2000 View Post
Mi-ai dat maxim ) "nu pierde timpul pe forum cu sfaturi pentru oameni care nu merita". Cu "up" si "frumoasa masina" nu pierde timpul?

Daca oamenii de pe forum nu merita de ce si-a mai facut cont aici?
Usergrupul e facut special pentru posesorii de bmw care "chiar au facut ceva la masinile lor si aici ma refer mai mult de o folie si o janta" sau pentru acei oameni care practic sunt niste "biblioteci ambulante" in acest domeniu si informatiile lor chiar sunt de folos si altora.
DEVIL's Style is offline  
Old 12-01-12, 13:28   #126
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

La sectiunea bmw e plina de oameni care isi cumpara un bmw din 1900 toamna ii pun o folie si etc si gata tuningul si crede ca are dreptul sa poarte rankul BMW sub username. eu as fi de acord sa se faca curatenie la fiecare marca in parte. E 4tuning , nu forum monomarca , pentru asta exista bmwclub si altele de genul , fara suparare. de asta sa ales solutia curateniei , sa se distinga clar oamenii care totusi au habar de bmw uri si care pot ajuta si pe altii cu sfaturi bune. NU orice pusti cu "318 is" de bulgaria sa vina sa isi dea el cu parerea ca asa a citit pe forumuri in afara , ca asa stim toti sa facem. Cand intru pe forum , vreau sa vad solutii la modificarile ce vor urma pe masina mea si sa fie deja testate , nu sa am 20 de pagini pe un topic de genul " ce jmekera e" "sau wow am facut un logan 1.6 cu is ul meu" sau alte chestii de acest gen. sectiunea bmw e deja "infectata" cu samsari si "cunoscatori" de genul , iar eu personal doresc sa scapam de oameni de genul.

Asta e doar parerea mea personala !

Last edited by aleks; 12-01-12 at 13:30.
DEVIL's Style is offline  
Old 13-01-12, 13:16   #127
Darkside_89
BMW Driver

Stage 5
 
Darkside_89's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 954
Member of:
[BMW]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by mihayyy2000 View Post
Mi-ai dat maxim ) "nu pierde timpul pe forum cu sfaturi pentru oameni care nu merita". Cu "up" si "frumoasa masina" nu pierde timpul?

Daca oamenii de pe forum nu merita de ce si-a mai facut cont aici?
Tu vorbesti colegul?Care te-am sunat pentru arcurile alea sport si nici nu stiai ce marca sunt si ca pe ele exista un cod..sa mai zic ca nu stiai cand te-am intrebat ce "drop" au?
Cand te-am intrebat daca arcurile sunt de 4 cilindrii ai tacut la telefon,te-ai blocat!!!
P.S.Esti un facaletz,nici nu stii pe ce lume traiesti,ca sa nu mai zic ca au facut baietii de la Zoa tehnica misto de tine in ultimul hal...
Uite,mai jos cunoscatorule!Beleste ochii la prostia de care ai dat dovada!
https://forum.4tuning.ro/290-zona-teh...-bord-e46.html
(Niciodata nu am jignit sau m-am enervat pe acest forum de cand activez ca si membru dar asta chiar m-a scos din pepeni,as fi acceptat critici de la oricare alt user dar nu de la asta)

Last edited by aleks; 14-01-12 at 00:28.
Darkside_89 is offline  
Old 13-01-12, 13:23   #128
Darkside_89
BMW Driver

Stage 5
 
Darkside_89's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 954
Member of:
[BMW]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by crysty.bobok View Post
De asta cred că nu o să se ajungă niciodată la o nominalizare corectă să zic așa!

Īl cunosc personal pe Bogdan și credemă că știe cu se se mănāncă un Bmw, doar că nu pierde timpul pe forum cu sfaturi pentru oameni care nu merită!
Iti multumesc pentru sustinere Cristi,esti atat un coleg cat si un prieten foarte bun!!
Oricum nu are rost sa ne certam acum pe tema asta,userul the_rifle este evident iritat de prezenta mea in usergroup-ul Bmw,motiv pentru care rog un moderator sa ma scoata de la acest grup deoarece nu doresc sa nasc controverse gen"nu merita,nu are 1231134 de posturi la Zona Tehnica"etc.
Motivul pentru care nu postez prea mult este ca nu prea am timp deoarece unii oameni mai au si alte ocupatii decat forumul 4tuning>Bmw>Zona Tehnica.
Iar legat de masina mea,consider cam am reusit sa transform o masina stock si fara prea multe dotari intr-o masina frumoasa cu un tuning de bun gust.
Vreti sa va zic ce este defapt important pentru mine???
Nu faptul ca sub nickname-ul meu scrie BMW Driver ci faptul ca am cunoscut o groaza de oameni de gasca,faptul ca mi-am facut prieteni aici pe sectiunea Bmw...

Last edited by Darkside_89; 13-01-12 at 13:37.
Darkside_89 is offline  
Old 13-01-12, 15:49   #129
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by mihayyy2000 View Post
Mi-ai dat maxim ) "nu pierde timpul pe forum cu sfaturi pentru oameni care nu merita". Cu "up" si "frumoasa masina" nu pierde timpul?

Daca oamenii de pe forum nu merita de ce si-a mai facut cont aici?
Quote:
Originally Posted by BMMWe36 View Post
Iti multumesc pentru sustinere Cristi,esti atat un coleg cat si un prieten foarte bun!!
Oricum nu are rost sa ne certam acum pe tema asta,userul the_rifle este evident iritat de prezenta mea in usergroup-ul Bmw,motiv pentru care rog un moderator sa ma scoata de la acest grup deoarece nu doresc sa nasc controverse gen"nu merita,nu are 1231134 de posturi la Zona Tehnica"etc.
Motivul pentru care nu postez prea mult este ca nu prea am timp deoarece unii oameni mai au si alte ocupatii decat forumul 4tuning>Bmw>Zona Tehnica.
Iar legat de masina mea,consider cam am reusit sa transform o masina stock si fara prea multe dotari intr-o masina frumoasa cu un tuning de bun gust.
Vreti sa va zic ce este defapt important pentru mine???
Nu faptul ca sub nickname-ul meu scrie BMW Driver ci faptul ca am cunoscut o groaza de oameni de gasca,faptul ca mi-am facut prieteni aici pe sectiunea Bmw...

Nu are rost sa va certati , mai ales tu mihay care nu ai avea ce sa comentezi pe planul asta , pentru ca momentan habar nu ai ce se ascunde sub capota unui bmw. Cu timpul vei cunoaste masina si vei avea habar de ceva cunostinte de mecanica , pana atunci da dovada de putin respect.

Bogdane ai o mare dreptate in ceea ce spui tu , nici pe mine nu ma interesat acel rank , ori cu el ori fara el , am ajuns sa cunosc oameni de nota 10 pe acest forum. Oricum ironia face ca eu am dat peste oameni modesti care fac o treaba criminala , se pare ca pana la urma conversia motorului meu va fi facuta la brasov , unde este un tip care mananca kompresoarele pe paine si culmea , nu e nici pe forum activ , dar face o treaba al naibii de buna. Datorita lui o sa apara primul bmw din barlad cu kompresor fara sa mi se ceara o suma aberant de mare ! Oamenii care intradevar cunosc , nu stau pe forumuri, ci ii gasesti lucrand pe sub o masina !
DEVIL's Style is offline  
Old 13-01-12, 16:08   #130
Darkside_89
BMW Driver

Stage 5
 
Darkside_89's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 954
Member of:
[BMW]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Nu are rost sa va certati , mai ales tu mihay care nu ai avea ce sa comentezi pe planul asta , pentru ca momentan habar nu ai ce se ascunde sub capota unui bmw. Cu timpul vei cunoaste masina si vei avea habar de ceva cunostinte de mecanica , pana atunci da dovada de putin respect.

Bogdane ai o mare dreptate in ceea ce spui tu , nici pe mine nu ma interesat acel rank , ori cu el ori fara el , am ajuns sa cunosc oameni de nota 10 pe acest forum. Oricum ironia face ca eu am dat peste oameni modesti care fac o treaba criminala , se pare ca pana la urma conversia motorului meu va fi facuta la brasov , unde este un tip care mananca kompresoarele pe paine si culmea , nu e nici pe forum activ , dar face o treaba al naibii de buna. Datorita lui o sa apara primul bmw din barlad cu kompresor fara sa mi se ceara o suma aberant de mare ! Oamenii care intradevar cunosc , nu stau pe forumuri, ci ii gasesti lucrand pe sub o masina !
Foarte bine spus!
Pai cand vii la Brasov da un semn,intotdeuna imi face placere sa cunosc persoane noi de pe forum si sa-mi fac prieteni.
Asta gandesc si eu,cu sau fara acel rank important este ca,cunosti lume noua.
Darkside_89 is offline  
Old 24-01-12, 00:50   #131
razvaneluu

Stage 5
 
razvaneluu's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,057
Member of:
[DACIA]
[DreamWorks Club]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

vreau si eu adaugare la grupul BMW , multumesc
razvaneluu is offline  
Old 24-01-12, 01:36   #132
JimGod
Pole Position Racers Member

Stage 5
 
JimGod's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 7,738
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by razvaneluu View Post
vreau si eu adaugare la grupul BMW , multumesc
pai vad ca ai deja usergroup DACIA la ce iti mai foloseste inca un usergroup?doar asa sa avem cat mai multe sa dea bine la status?
JimGod is offline  
Old 24-01-12, 08:41   #133
razvaneluu

Stage 5
 
razvaneluu's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,057
Member of:
[DACIA]
[DreamWorks Club]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

da dc te deranjeaza pe tine ?
razvaneluu is offline  
Old 24-01-12, 09:37   #134
SAX1987
4Tuning International Member


Stage 5
 
SAX1987's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,804
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by razvaneluu View Post
vreau si eu adaugare la grupul BMW , multumesc
Tu n'ai inteles nimic din topicul asta .
SAX1987 is offline  
Old 24-01-12, 09:48   #135
JimGod
Pole Position Racers Member

Stage 5
 
JimGod's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 7,738
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by razvaneluu View Post
da dc te deranjeaza pe tine ?
pai ma deranjeaza ca nu ai nicio legatura cu marca BMW.si o sa observi ca deranjeaza pe toata lumea nu numai pe mine
JimGod is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -