Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 06-01-12, 22:48   #106
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

scuze pentru ziua lipsa din program, am fost putin fugit
Krone, te rog sa dai adaugare la usergrup, il gasesti aici: https://forum.4tuning.ro/profile.php?do=editusergroups
justincase, bun venit in grup
aleks is offline  
Old 08-01-12, 00:42   #107
JustinCase

Stage 5
 
JustinCase's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 726
Member of:
[BMW]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Multumesc bix, bcoupe si aleks


SAX1987 - Mai acum cateva luni am vazut un E36/7 cu luneta taiata direct cu cutter-ul la bataie de joc. Chestia asta adunata cu patania unui prieten de a nu-si mai gasi capota pe masina plus ale "mici" maruntisuri gen oglinzi, bandouri, etc te duc foarte usor la paranoia si te fac sa te gandesti de doua ori daca intradevar vrei sa-ti faci masina vedeta. Nu stiu cum este la tine in Timisoara sau Alicante dar crede-ma ca in Bucuresti s-a ajuns efectiv la dementa cu ciordeala, ti-e frica sa lasi un pachet de tigari pe bord ca-ti gasesti geamul spart (si nu, nu stau intr-o zona rau famata, ba chiar din contra)
__________________
"Understeer is when you hit the wall with the front of the car and oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall, torque is how far you take the wall with you."
JustinCase is offline  
Old 10-01-12, 22:03   #108
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Abia astazi am remarcat ca imi "lipseste" acest grup de la profil si acum inteleg si de ce...
Insa nu prea inteleg cu ce NU ma incadrez la grup.

Citesc frecvent pe sectiune dar de cele mai multe ori nu raspund pentru ca au raspuns altii sau exista altii mai in masura. Si stiu ca nu am asa mare credibilitate ca fata.
Asta se intampla de cand, in urma cu cativa ani, am avut niste discutii cu niste tipi care mi-au "vorbit" de sus dupa ce am dat niste raspunsuri ce tineau de mecanica.... de altfel corecte, insinuand ca sta "taticu" in spatele meu si-mi dicteaza, eventual, ce sa scriu )
Pe alte forumuri am fost chiar acuzata ca sunt baiat si mi-am facut user de fata ca sa "dau bine" )

In prima faza dadusem Join la Grup pt ca intelesesem ca e un gup pt posesori, nu pentru experti in domeniu.

In fine, las la aprecierea celor in masura daca pot sau nu adera la grup. Nu este un capat de lume.

O seara buna!
__________________

KILLER DEAL!!!
Ne spui unde ai gasit piesa dorita la cel mai bun pret si ti-o oferim noi cu 5% MAI IEFTIN !
PIESE STRAINE LA PRETURI ROMANESTI!
Claudia is offline  
Old 10-01-12, 22:47   #109
JimGod
Pole Position Racers Member

Stage 5
 
JimGod's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 7,738
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by Claudia View Post
Abia astazi am remarcat ca imi "lipseste" acest grup de la profil si acum inteleg si de ce...
Insa nu prea inteleg cu ce NU ma incadrez la grup.

Citesc frecvent pe sectiune dar de cele mai multe ori nu raspund pentru ca au raspuns altii sau exista altii mai in masura. Si stiu ca nu am asa mare credibilitate ca fata.
Asta se intampla de cand, in urma cu cativa ani, am avut niste discutii cu niste tipi care mi-au "vorbit" de sus dupa ce am dat niste raspunsuri ce tineau de mecanica.... de altfel corecte, insinuand ca sta "taticu" in spatele meu si-mi dicteaza, eventual, ce sa scriu )
Pe alte forumuri am fost chiar acuzata ca sunt baiat si mi-am facut user de fata ca sa "dau bine" )

In prima faza dadusem Join la Grup pt ca intelesesem ca e un gup pt posesori, nu pentru experti in domeniu.

In fine, las la aprecierea celor in masura daca pot sau nu adera la grup. Nu este un capat de lume.

O seara buna!
claudia, probabil au vrut sa arate ca nu conteaza gradele de moderator si ca toti suntem egali,oricum chiar daca tu nu prea scrii pe forum tu esti prezenta live la toate intalnirile bmw,ba chiar te implici in organizare si foto!sa nu mai zic cate sedinte foto ai facut cu nu mai stiu cate bmw-uri (pe GRATIS) doar de dragul acestei pasiuni pt bmw.nu trebuie sa se bazeze pe activitatea la zona tehnica dupa cum am mai tot zis ca multi dau raspunsuri incorecte si total aiurea numai de dragul activitatii pt a primi [bmw] group.
JimGod is offline  
Old 10-01-12, 23:31   #110
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Nu văd de ce aș vrea să fac parte din acest usergroup!
Dacă aș fi să zicem un user nou cu destul de multe cunoștințe in domeniu și mi-aș face cont aici m-aș simți intr-un fel marginalizat pentru că nu pot să ajut, nu se ține cont de părerea mea deoarece nu am 'ștanța' BMW (nu cred că asta se dorește dar este oarecum inevitabil, după cum se și vede dealtfel)! Nu cred că este un lucru bun pentru buna funcționare pe viitor a forumului, mai ales că s-au laut măsurile astea doar in acest usergroup! De altfel și dacă esti în usergrup vei fi considerat superior de către majoritatea, și cu siguranță vor apărea polemicii pe tema asta, nu toți vrem asta, până la urmă suntem o comunitate și învățăm unii de la alți unii oferă mai puțin alții mai mult, personal în ultima perioadă am citit mai mult decât am postat, și nu mi-e rușine să recunosc că la început am postat aiurea sau în necunoștință de cauză, deoarece dacă nu aveai peste 500-600 de posturi erai laut peste picior, și se întâmplă și acum chestia asta!

Dacă mai este cineva de acord, și se poate pune în practică aș face o propunere ! Un topic pentru Off topic, chat, cum vreți să îi spuneți!
Pe majoritatea topic-urilor vezi diverși 'prieteni' diverse 'glume, miștouri' etc, nu cred ca am citit vre-un topic curat în care să nu fiu nevoit să schimb cateva paginii pentru a vedea mașina sau modificările aduse, la fel si zona tehnică și aproape pe tot forumul! Așa consider că ar fi mult mai puțină 'galagie' pe toate topic-urile și + de asta mult mai ușor de moderat! Care vor să vorbească de grătare, ce au făcut aseara sau orice subiect vor avea unde, nu mai folosesc topicurile inutil!

Nu înțeleg de ce nu sa implemetat până acum o măsură de genul ăsta, majoritatea forumurilor auto și nu numai au așa ceva!

Nu am îndrăznit să propun asta deoarece nu sunt eu cel mai în măsură, dar dacă mai sunt și alți useri, propun pentru început un topic respectiv pool unde să votăm și să discutăm pe tema asta, poate ajungem la un numitor comun și se implementează, consider că ar fi frumos și în același timp civilizat!

Cer aprobarea unui moderator de a deschide un topic pe tema asta, în care să votăm cu DA sau NU și să auzim diverse opinii!

O seară faină vă doresc!

Last edited by crysty.bobok; 10-01-12 at 23:34.
crysty.bobok is offline  
Old 11-01-12, 08:17   #111
Sparkle_81
BMW Driver

Stage 5
 
Sparkle_81's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,437
Member of:
[BMW]
Thumbs up Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by JimGod View Post
.....tu nu prea scrii pe forum tu esti prezenta live la toate intalnirile bmw,ba chiar te implici in organizare si foto!sa nu mai zic cate sedinte foto ai facut cu nu mai stiu cate bmw-uri (pe GRATIS) doar de dragul acestei pasiuni pt bmw......
Sustin cele afirmate de JimGod !
Sparkle_81 is offline  
Old 11-01-12, 15:02   #112
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by Claudia View Post
Abia astazi am remarcat ca imi "lipseste" acest grup de la profil si acum inteleg si de ce...
Insa nu prea inteleg cu ce NU ma incadrez la grup.
Intreaba-l pe Skillzu, el s-a ocupat...
aleks is offline  
Old 11-01-12, 15:03   #113
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Post Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by crysty.bobok View Post
Nu văd de ce aș vrea să fac parte din acest usergroup!
Dacă aș fi să zicem un user nou cu destul de multe cunoștințe in domeniu și mi-aș face cont aici m-aș simți intr-un fel marginalizat pentru că nu pot să ajut, nu se ține cont de părerea mea deoarece nu am 'ștanța' BMW (nu cred că asta se dorește dar este oarecum inevitabil, după cum se și vede dealtfel)! Nu cred că este un lucru bun pentru buna funcționare pe viitor a forumului, mai ales că s-au laut măsurile astea doar in acest usergroup! De altfel și dacă esti în usergrup vei fi considerat superior de către majoritatea, și cu siguranță vor apărea polemicii pe tema asta, nu toți vrem asta, până la urmă suntem o comunitate și învățăm unii de la alți unii oferă mai puțin alții mai mult, personal în ultima perioadă am citit mai mult decât am postat, și nu mi-e rușine să recunosc că la început am postat aiurea sau în necunoștință de cauză, deoarece dacă nu aveai peste 500-600 de posturi erai laut peste picior, și se întâmplă și acum chestia asta!

Dacă mai este cineva de acord, și se poate pune în practică aș face o propunere ! Un topic pentru Off topic, chat, cum vreți să îi spuneți!
Pe majoritatea topic-urilor vezi diverși 'prieteni' diverse 'glume, miștouri' etc, nu cred ca am citit vre-un topic curat în care să nu fiu nevoit să schimb cateva paginii pentru a vedea mașina sau modificările aduse, la fel si zona tehnică și aproape pe tot forumul! Așa consider că ar fi mult mai puțină 'galagie' pe toate topic-urile și + de asta mult mai ușor de moderat! Care vor să vorbească de grătare, ce au făcut aseara sau orice subiect vor avea unde, nu mai folosesc topicurile inutil!

Nu înțeleg de ce nu sa implemetat până acum o măsură de genul ăsta, majoritatea forumurilor auto și nu numai au așa ceva!

Nu am îndrăznit să propun asta deoarece nu sunt eu cel mai în măsură, dar dacă mai sunt și alți useri, propun pentru început un topic respectiv pool unde să votăm și să discutăm pe tema asta, poate ajungem la un numitor comun și se implementează, consider că ar fi frumos și în același timp civilizat!

Cer aprobarea unui moderator de a deschide un topic pe tema asta, în care să votăm cu DA sau NU și să auzim diverse opinii!

O seară faină vă doresc!
Au tot fost topicuri din astea, daca vreti se poate deschide o Cafenea BMW, nu costa nimic.
aleks is offline  
Old 11-01-12, 15:09   #114
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Au tot fost topicuri din astea, daca vreti se poate deschide o Cafenea BMW, nu costa nimic.
Eu sunt pentru, dacă mai sunt doritori chiar te rog!
crysty.bobok is offline  
Old 11-01-12, 15:31   #115
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Sunt pentru Cafenea... poate asa se mai diminueaza offtopicul si discutiile prietenesti de pe topicuri.... sper.......
Claudia is offline  
Old 11-01-12, 15:52   #116
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by Claudia View Post
Sunt pentru Cafenea... poate asa se mai diminueaza offtopicul si discutiile prietenesti de pe topicuri.... sper.......
Deschide tu la alte discutii, eu nu sunt tocmai cel mai popular personaj pe zona
aleks is offline  
Old 11-01-12, 18:30   #117
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Done!

https://forum.4tuning.ro/291-discutii...ml#post4821069
Claudia is offline  
Old 11-01-12, 18:49   #118
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by Claudia View Post
Bravo
E sticky
aleks is offline  
Old 11-01-12, 18:50   #119
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by Claudia View Post
Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Bravo
E sticky

Săru'mâna, sper să ajute!

P.s : ar fi o chestie să nu se contorizeze posturile în 'Bimmer cafe' așa am văzut pe majoritatea forumurilor, e doar o idee
crysty.bobok is offline  
Old 11-01-12, 18:52   #120
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Mai sunt si pe la noi zone necontorizate, deocamdata... sa vedem ce o sa iasa.
aleks is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -