Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 17-12-11, 19:08   #1
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Topicul ăsta există dintr-un singur motiv:
acela de a oferi userilor care citesc secţiunea BMW siguranţa că informaţiile sau sfaturile primite vin de la un coleg de forum care chiar ştie despre ce vorbeşte atunci cānd vine vorba de BMW-uri.
Din cauza asta te rog, atunci cānd aderi la grup, să te gāndeşti dacă tu chiar ai ceva de oferit celor care-ţi citesc posturile şi care vor lua drept corecte şi sigure informaţiile pe care tu le oferi.
Dacă zici că te lipeşti de descrierea asta, şi dacă ai şi topic cu maşina ta, spune-ne şi nouă aici că vrei să intri īn grupul [BMW].

Last edited by aleks; 17-12-11 at 19:35.
aleks is offline  
Old 18-12-11, 17:26   #2
mihayyy2000

Stage 5
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 486
Member of:
[FORD]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Topicul ăsta există dintr-un singur motiv:
acela de a oferi userilor care citesc secţiunea BMW siguranţa că informaţiile sau sfaturile primite vin de la un coleg de forum care chiar ştie despre ce vorbeşte atunci cānd vine vorba de BMW-uri.
Din cauza asta te rog, atunci cānd aderi la grup, să te gāndeşti dacă tu chiar ai ceva de oferit celor care-ţi citesc posturile şi care vor lua drept corecte şi sigure informaţiile pe care tu le oferi.
Dacă zici că te lipeşti de descrierea asta, şi dacă ai şi topic cu maşina ta, spune-ne şi nouă aici că vrei să intri īn grupul [BMW].
De aici sa inteleg ca prin aceasta manevra se doreste "trierea" userilor care fac parte din grup. Adica daca stii cu ce "se mananca" bmw si ai si topic poti sa aderi daca nu, nu.
Intrebarea este: cati dintre cei care au facut parte sau vor sa faca parte pot sa fie sinceri, atat cu ei cat si cu ceilalti, si sa recunoasca ca nu au nici o treaba cu asta. Sau cati vor intelege cu adevarat care este scopul acestui usergroup? Cati vor veni cu adevarat cu informatii sigure, documentate, testate si cati vor face misto de unii care nu stiu.
Eu unul nu o sa mai ader pentru ca recunosc ca nu am nici o treaba cu mecanica (& altele). Eu sunt unul care intru pe aici ca sa ma "luminez".
Cum isi va da cineva seama daca un user care da add stie ceva despre bmw sau nu? Se va da un test/interviu?
__________________
Visinica
mihayyy2000 is offline  
Old 18-12-11, 22:47   #3
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by mihayyy2000 View Post
De aici sa inteleg ca prin aceasta manevra se doreste "trierea" userilor care fac parte din grup. Adica daca stii cu ce "se mananca" bmw si ai si topic poti sa aderi daca nu, nu.
Intrebarea este: cati dintre cei care au facut parte sau vor sa faca parte pot sa fie sinceri, atat cu ei cat si cu ceilalti, si sa recunoasca ca nu au nici o treaba cu asta. Sau cati vor intelege cu adevarat care este scopul acestui usergroup? Cati vor veni cu adevarat cu informatii sigure, documentate, testate si cati vor face misto de unii care nu stiu.
Eu unul nu o sa mai ader pentru ca recunosc ca nu am nici o treaba cu mecanica (& altele). Eu sunt unul care intru pe aici ca sa ma "luminez".
Cum isi va da cineva seama daca un user care da add stie ceva despre bmw sau nu? Se va da un test/interviu?
Sigur ca asta e scopul: sa incerce oamenii care se pricep sa-si aleaga colegii de grup.
E posibil ca multi sa nu fie sinceri, ai dreptate, dar de asta suntem o comunitate, si de asta sper ca oamenii se vor sesiza si vor spune, public sau privat, cand un membru al grupului n-are ce cauta acolo.
Nu discutam despre nicio testare, ci doar despre oameni normali care discuta cu alti oameni normali, sper sa reusim asta, nu?
aleks is offline  
Old 20-12-11, 15:52   #4
florineluspr

Stage 5
 
florineluspr's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,198
Member of:
[Competitor CNCA]
[BMW]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Daca nu am masina prezentata inca nu pot intra in grup?Am vrut sa o prezint dar mai astept pana la primavara ca sa o aranajez cum vreau eu si atunci o voi prezenta cu siguranta!
florineluspr is offline  
Old 20-12-11, 22:43   #5
Seryoga

Stage 4
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 191
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Daca nu ai kit m ai incurcat-o.....glumeam! dar din pacate asa este!

Se tot vorbeste de utilizatori dar daca moderatorii ar fii mai ACTIVI s-ar linisti repede instinctele de turma si saritorii cu pareri.
Seryoga is offline  
Old 20-12-11, 22:56   #6
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by Seryoga View Post
Daca nu ai kit m ai incurcat-o.....glumeam! dar din pacate asa este!

Se tot vorbeste de utilizatori dar daca moderatorii ar fii mai ACTIVI s-ar linisti repede instinctele de turma si saritorii cu pareri.
Daca este unul pe forumul asta sa fie sa nu zic anti ca suna urat dar adeptul altor modificari decat M , este chiar Aleks asa ca ...fiti siguri ca daca este cineva sa nu aiba kit M si sa aiba o masina ingrijita si pusa la punct , eu imi bag mana in foc ca va fi admis in usergroup

Bun , astea fiind zise , eu as dorii sa ader la usergroup , mai jos este linkul cu prezentarea masinii mele ....enjoy :P , multumesc

https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...rth-vader.html
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline  
Old 21-12-11, 12:20   #7
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by florineluspr View Post
Daca nu am masina prezentata inca nu pot intra in grup?Am vrut sa o prezint dar mai astept pana la primavara ca sa o aranajez cum vreau eu si atunci o voi prezenta cu siguranta!
Din punctul meu de vedere nu trebuie sa te grabesti cu aderarea, nu-ti aduce niciun avantaj real, nu?
Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
Daca este unul pe forumul asta sa fie sa nu zic anti ca suna urat dar adeptul altor modificari decat M , este chiar Aleks asa ca ...fiti siguri ca daca este cineva sa nu aiba kit M si sa aiba o masina ingrijita si pusa la punct , eu imi bag mana in foc ca va fi admis in usergroup

Bun , astea fiind zise , eu as dorii sa ader la usergroup , mai jos este linkul cu prezentarea masinii mele ....enjoy :P , multumesc

https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...rth-vader.html
Iar, din punctul meu de vedere, esti binevenit, dar as vrea sa isi mai dea si altii cu parerea, membrii sectiunii, ca ei sunt cei care o tin in viata, nu eu, care am 20 de posturi aici cu totul, si atunci numai sa ma cert cu cate cineva
Rugaminte la BMMWe36 si gangsta, nu dati adaugare direct la grup pentru ca nu se da accept pe neveu, doar dupa ce se discuta aici
aleks is offline  
Old 21-12-11, 13:12   #8
Darkside_89
BMW Driver

Stage 5
 
Darkside_89's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 954
Member of:
[BMW]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Da,imi cer scuze ca am aderat direct.

Doresc sa fac parte din acest grup.Consider ca indeplinesc conditiile necesare aderarii acestui grup iar daca moderatorii considera ca nu indeplinesc conditiile necesare le voi respecta decizia.Multumesc!
Un link ce duce la topicul de prezentare a masinii mele https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...6-hellrot.html
Multumesc!
Darkside_89 is offline  
Old 21-12-11, 13:23   #9
gangsta

Stage 5
 
gangsta's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 774
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[TIME SQUAD]
[SEAT]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Rugaminte la BMMWe36 si gangsta, nu dati adaugare direct la grup pentru ca nu se da accept pe neveu, doar dupa ce se discuta aici
As dori sa fac si eu parte din acest grup , nu stiam cum se procedeaza de aceea am dat adugare "pe neveu".
Topicul masinii : https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...cj-04-xiy.html
__________________
gangsta is offline  
Old 21-12-11, 13:34   #10
Sparkle_81
BMW Driver

Stage 5
 
Sparkle_81's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,437
Member of:
[BMW]
Post Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
..........
eu as dorii sa ader la usergroup , ...... multumesc
Quote:
Originally Posted by aleks View Post
......
, esti binevenit, dar as vrea sa isi mai dea si altii cu parerea, membrii sectiunii, ca ei sunt cei care o tin in viata,
.......
Pentru RIcKO + , din partea mea !

Doresc aderare la grup; nu am topic cu masina pentru ca nu vreau sa am ! In schimb am album la profil !



Voie buna !
Sparkle_81 is offline  
Old 21-12-11, 13:48   #11
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Daca Ricko ar binevoi sa dea si subscribe la usergroup, ar fi ok
Mai astept pareri, nu va sfiiti
aleks is offline  
Old 21-12-11, 14:36   #12
05aBi

Stage 5
 
05aBi's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 959
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Nu pot sa nu observ faptul ca un anume moderator a bifat din greseala sau intentionat casuta de la usergroup bmw, desi nu are topic cu o masina marca bmw, sau sa fi dat in ultima vreme un feedback cu o rezolvare unui posesor marca bmw. In cazul acesta, de unde pot sa imi dau seama ca informatiile primite nu sunt eronate ? Sau primul post din cadrul acestui topic nu e pentru toata lumea ?
__________________
Baby Six
05aBi is offline  
Old 21-12-11, 18:24   #13
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

In caz ca te gandeai la mine, calmeaza-te, m-am trecut la usergrup pentru a putea manui intrarile si iesirile cat skillzu nu e prin zona si imi apare automat sub nume. La fel si la Alfa Romeo si Participant Curse, singura zona unde stiu cu ce se mananca e Mercedes, restul e doar chestiune de moderare.
Deci relaxeaza-te, nu te pandeste pericolul de a primi informatii eronate de la mine
aleks is offline  
Old 21-12-11, 21:08   #14
05aBi

Stage 5
 
05aBi's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 959
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

Am inteles, in cazul acesta imi cer scuze.
Si totusi de ce nu s-a actionat global ? Pentru ca, sa zicem, si ceilalti membri din celelalte usergroup-uri se afla intr-o situatie asemanatoare cu aceasta ...
Nu era mai simplu sa se creeze un alt usergroup care sa fie numit "BMW +" ( sau ceva de genul ) care astfel sa se faca diferenta intre posesori de bmw si cei care chiar stiu ceva despre aceasta marca ? Prin aceasta triere s-au taiat niste drepturi care ar trebui sa existe din moment ce exista posesori de aceasta marca, fie ei buni sau rai.

Last edited by 05aBi; 21-12-11 at 21:12.
05aBi is offline  
Old 21-12-11, 23:09   #15
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Grupul de useri: [BMW] (cereri de aderare)

S-a procedat asa pentru ca la BMW s-a pierdut total situatia din mana, foarte foarte multi din cei care aveau usergrupul nu prea aveau in realitate nicio legatura cu zona bmw de pe 4tuning, practic nu avea nicio valoare treaba aia pusa acolo.
Liderul de grup activ a decis ca e cazul sa spunem "punct si de la capat", a deschis topicul de discutii privind treaba asta, oamenii si-au dat cu parerea si asta a iesit
aleks is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -