Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

View Poll Results: Cum se postează pe secţiune?
Mult şi prost 128 46.38%
Se postează ok 97 35.14%
Mi se rupe 51 18.48%
Voters: 276. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 19-06-11, 21:31   #1
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

O particularitate aici pe Maşina mea BMW Seria 3 e că se vorbeşte mult...foarte mult... pe majoritatea topicurilor.
Nu vreau să fac eu presupuneri, mai degrabă îţi cer părerea de membru 4t: e ok, te deranjează, te ţine aproape de secţiune, îţi vine să-ţi bagi p.. în el forum, sau cum reacţionezi?
Am făcut şi un poll, dar n-ar fi rău să dai o părere, mai aflăm şi de ce ai votat...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 19-06-11, 22:32   #2
jipianu

Stage 5
 
jipianu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,458
Member of:
[Moderators]
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

e de asteptat ca multi care intra la Thread-ul unei masini (majoritatea posesori a altor tipuri de masini cu exceptiile de rigoare) si vede 10...20... pag pe care cu siguranta nu le citeste sa spuna ca se posteaza Mult si prost.

Eu sunt de parere ca se posteaza catusi de cat Ok...dupa cum am si votat de altfel chiar daca acum dupa acest post o sa imi sara unii in cap asta e parerea mea... si astept sa vad si voturile altor posesori de seria 3 care frecventeaza forumul si care sunt activi atat la rubrica aceastas cat si la celelalte
__________________
jipianu is offline   Reply With Quote
Old 20-06-11, 00:45   #3
AsToR

Stage 3
 
AsToR's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 158
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Ceea ce ma intereseaza si ce imi place in mod special la masini, gasesc aici. Fiind un impatimit al pisicutzelor, e si normal sa zic asta. Am votat ca se posteaza ok. E si normal ca aici sa fie activitate crescuta, fiecare isi prezinta masina si modificari sau planuri pentru a cere sfaturi, sau pur si simplu pentru a studia piatza, pentru a vedea ce si cum ar iesi mai bine, dar si pentru a simti un pic mai multa bucurie fata de ceea ce a facut.

Peste tot o sa se gaseasca cate o uscatura a padurii care sa nu tina cont de faptul ca fiecare are dreptul la o opinie perfect personala, si sa se creada buricul pamantului, si ca toate ar trebui sa fie cum vrea el. Ei nu e asa, si cine intelege ce zic aici, stie sa ignore astfel de persoane.

Numai bine si asfalt drept, intins, uscat si curat!
AsToR is offline   Reply With Quote
Old 20-06-11, 01:01   #4
SAX1987
4Tuning International Member


Stage 5
 
SAX1987's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,804
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

E destul de OK , cui nu-i convine sa nu citeasca .

Sunt unele topicuri stil "chat " dar n-ai ce face ca sunt multi care se cunosc si posteaza fiecare pe topicul celuilalt , oricum eu nu vad nimic rau in asta .
SAX1987 is offline   Reply With Quote
Old 20-06-11, 07:48   #5
SiLoTh

Stage 5
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 726
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

sunt cativa useri care pur si simplu niciodata nu sunt la subiect, tot timpu vorbesc codat cu initiatorii topicurilor, nu mi se pare normal se posteaza mult si fara legatura cu masinile
SiLoTh is offline   Reply With Quote
Old 20-06-11, 21:43   #6
mihayruncanu

Stage 5
 
mihayruncanu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 609
Thumbs up Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Vorbaria la subiect este buna dar se mai sare gardu
parerea mea
mihayruncanu is offline   Reply With Quote
Old 21-06-11, 00:01   #7
Radu.

Stage 5
 
Radu.'s Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 569
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Este ok, dar apropo de chat pe topicuri, atat timp cat pe initiatorul topicului nu-l deranjeaza unele posturi offtopic nu stiu unde ar fi problema.
Radu. is offline   Reply With Quote
Old 21-06-11, 18:20   #8
DaNn.ZyX
Opel Driver

Stage 5
 
DaNn.ZyX's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 2,934
Member of:
[PEUGEOT]
[Opel]
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Quote:
Originally Posted by Radu. View Post
Este ok, dar apropo de chat pe topicuri, atat timp cat pe initiatorul topicului nu-l deranjeaza unele posturi offtopic nu stiu unde ar fi problema.
+1...daca initiatorul topicului nu are nimic de comentat...nu vad unde e problema !
DaNn.ZyX is offline   Reply With Quote
Old 21-06-11, 20:03   #9
JimGod
Pole Position Racers Member

Stage 5
 
JimGod's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 7,738
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Quote:
Originally Posted by DaNn.ZyX View Post
+1...daca initiatorul topicului nu are nimic de comentat...nu vad unde e problema !
+1.
sectiunea BMW are ce-i mai multi utilizatori si cele mai multe view-uri probabil din cauza asta tu sa parut ca e debandada pe aici.daca cuiva nu ii convine ce se spune pe topicul lui e poate rezolva cu un simplu PM oricarui moderator.
JimGod is offline   Reply With Quote
Old 21-06-11, 20:14   #10
RideTheRiddle

Stage 5
 
RideTheRiddle's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 3,133
Member of:
[VW]
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

sunt multe topicuri unde chiar ai ce citi, dar e inevitabil pe oricare dintre ele sa nu gasesti o conferinta de mess si o serie de glume proaste. am votat mult si prost pentru ca asa sunt unele, multe defapt, dar daca initiatorul topicului nu este deranjat nu ar trebui sa fie problema, sari 1-2-200 de pagini, dupa caz, daca, chiar te intereseaza topicul

le: mai enervante sunt comentariile de gen, fa-o clin si las-o blaaaaannaaaaaaaa
__________________

Last edited by RideTheRiddle; 21-06-11 at 20:18.
RideTheRiddle is offline   Reply With Quote
Old 22-06-11, 00:55   #11
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Ca să înţelegem de ce există topicul: feed-back-ul pe care-l primesc de pe secţiune e, evident, mult mai masiv decât de pe alte zone, datorită popularităţii modelelor de aici.
Ceea ce e scris aici e doar vârful icebergului, sunt destui cei care nu intră în polemici şi nu scriu public, iar în locul unei decizii oarecare am preferat să existe o zonă de discuţii directe, eventual între taberele adhoc create.
Vă reamintesc un lucru: iniţiatorul topicului şi gaşca lui de prieteni trebuie totuşi să îşi amintească faptul că există messenger, telefonie şi viaţă reală, iar pe secţiunea Maşina mea, discutăm despre maşina lui . Asta ca observaţie personală, fără influenţe asupra topicului.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 22-06-11, 01:58   #12
liviu tex

Stage 5
 
liviu tex's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,876
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

pe mine ma atrage vorbaria! suntem majoritatea pana'n 35 de ani,lasati'o'n plm ca daca vb numai de masini ne plictisim! hai sa cititi toti ca mi-am schimbat eu uleiu'!!! ce faceti,ma felicitati??''bravo Liviu'' mai facem si caterinca ca eu nu mai intru pe forum daca vb numai de masini! imi plac masinile,imi plac discutiile despre masini dar sa nu devenim obsedati si asta sa fie strict obiectul discutiei!!

hai pa....
liviu tex is offline   Reply With Quote
Old 22-06-11, 02:10   #13
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Păi... pe Maşina mea vorbeşti de maşina ta, pe Cafenele vorbeşti ce vrei tu, pe zona de Femei vorbeşti despre femei...
Daca te plictisesc discuţiile despre maşini nu trebuie neapărat să li te alături, poţi folosi forumul şi doar pentru chat, dar în alte arii... nu?
Treaba aia cu "hai pa" e semnătura ta sau o foloseşti doar când vrei să fii politicos?

Last edited by aleks; 22-06-11 at 02:23.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 22-06-11, 19:44   #14
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

exagerat de mult si prost.
cum nu mai exista pe nici o sectiune.
nici macar la tot ce nu poate fi incadrat.

nu ma intereseaza gusturile muzicale ale unora care posteaza pe acest forum si tin sa le arate la fiecare post, nu ma intereseaza ce a mancat si cat s a c*c*t ulterior.

cine sustine ca il atrage vorbaria, sa iasa din casa, sa socializeze, sa discute la telefon/messenger/skype oriunde.
dar nu pe un forum de masini, si in nici un caz la o sectiune masina mea/bmw

mi se pare o foarte mare pierdere de timp
dar tot odata, ceva normal in lipsa unei ocupatii
phaeton is offline   Reply With Quote
Old 22-06-11, 23:24   #15
liviu tex

Stage 5
 
liviu tex's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,876
Default Re: Te deranjează sau te atrage vorbăria de pe secţiune?

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Păi... pe Maşina mea vorbeşti de maşina ta, pe Cafenele vorbeşti ce vrei tu, pe zona de Femei vorbeşti despre femei...
Daca te plictisesc discuţiile despre maşini nu trebuie neapărat să li te alături, poţi folosi forumul şi doar pentru chat, dar în alte arii... nu?
Treaba aia cu "hai pa" e semnătura ta sau o foloseşti doar când vrei să fii politicos?
pasionatilor.....

moderatorule,eu mi-am spus parerea! tu ai intrebat daca ne atrage sau nu vorbaria pe forum! trebuia sa fiu de acord cu tine?

si da,sunt politicos!

Quote:
Originally Posted by phaeton View Post
exagerat de mult si prost.
cum nu mai exista pe nici o sectiune.
nici macar la tot ce nu poate fi incadrat.

nu ma intereseaza gusturile muzicale ale unora care posteaza pe acest forum si tin sa le arate la fiecare post, nu ma intereseaza ce a mancat si cat s a c*c*t ulterior.

cine sustine ca il atrage vorbaria, sa iasa din casa, sa socializeze, sa discute la telefon/messenger/skype oriunde.
dar nu pe un forum de masini, si in nici un caz la o sectiune masina mea/bmw

mi se pare o foarte mare pierdere de timp
dar tot odata, ceva normal in lipsa unei ocupatii
ai dreptate! pai ce eu nu stiu ca tu asa faci? tu iesi din casa,socializezi,discuti la tel,pe mess,pe skype si nu oricum! ORIUNDE!!!

SUPARATI SUNTETI PE VIATA!!
liviu tex is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -