Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 02-12-12, 14:25   #1
flaviusbox

Stage 3
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 166
Default Difuzoare e36

Cine stie ce fel de difuzoare trebuie in mediile de pe usa? Ma refer la dimensiune. In poza de mai jos am indicat despre ce vb.

Si ar mai fi o chestie.....doresc sa imi pun tweetere si am observat ca in spate e punctat pe fata de usa ca sa poti decupa...intrebarea este....ce fire imi trebuie sau cine a mai facut vreo lucrare de genu? Adica sa nu aibe tweetere dar sa puna in fetele de usi. Sau defapt cred ca daca cumpar sistem pe fata tweeterele alea au ele fire....nu?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	100_9032Bettefr.jpg
Views:	82
Size:	106.2 KB
ID:	2627951  
flaviusbox is offline   Reply With Quote
Old 07-12-12, 21:23   #2
adrianE36

Stage 4
 
adrianE36's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 183
Default Re: Difuzoare e36

Quote:
Originally Posted by flaviusbox View Post
Cine stie ce fel de difuzoare trebuie in mediile de pe usa? Ma refer la dimensiune. In poza de mai jos am indicat despre ce vb.

Si ar mai fi o chestie.....doresc sa imi pun tweetere si am observat ca in spate e punctat pe fata de usa ca sa poti decupa...intrebarea este....ce fire imi trebuie sau cine a mai facut vreo lucrare de genu? Adica sa nu aibe tweetere dar sa puna in fetele de usi. Sau defapt cred ca daca cumpar sistem pe fata tweeterele alea au ele fire....nu?

din cate stiu medile o sati mearga de 9cm diametru,inalte se pot monta si eu am montat,dar pe inalta daca nu ai filtru sau ceva rezistenta o sa ti le arda,nu o sa mearga,firele le ai deja in usa de la aleea vechi doar legi plus la plus si minus la minus
adrianE36 is offline   Reply With Quote
Old 07-12-12, 23:11   #3
flaviusbox

Stage 3
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 166
Default Re: Difuzoare e36

Quote:
Originally Posted by adrianE36 View Post
din cate stiu medile o sati mearga de 9cm diametru,inalte se pot monta si eu am montat,dar pe inalta daca nu ai filtru sau ceva rezistenta o sa ti le arda,nu o sa mearga,firele le ai deja in usa de la aleea vechi doar legi plus la plus si minus la minus
firele pt tweetere nu le am! dar am inteles ca dimensiunea pt tweetere e de 20 mm si alea vin direct cu fire si cu acel filtru dar asta daca ai sistem doar compus din midbass si tweeter cu filtru high pas si low pas
flaviusbox is offline   Reply With Quote
Old 08-12-12, 19:05   #4
adrianE36

Stage 4
 
adrianE36's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 183
Default Re: Difuzoare e36

[QUOTE=flaviusbox;5277401]firele pt tweetere nu le am! dar am inteles ca dimensiunea pt tweetere e de 20 mm si alea vin direct cu fire si cu acel filtru dar asta daca ai sistem doar compus din midbass si tweeter cu filtru high pas si low pas[/Q

maine iti fac o poza la fata mea de usa sa vezi cum le-am montat,firele de la inalte le legi de celalalte fire originale,fara nicio problema,dar inaltele sa fie cu filtru
adrianE36 is offline   Reply With Quote
Old 08-12-12, 19:25   #5
flaviusbox

Stage 3
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 166
Default Re: Difuzoare e36

[QUOTE=adrianE36;5278248]
Quote:
Originally Posted by flaviusbox View Post
firele pt tweetere nu le am! dar am inteles ca dimensiunea pt tweetere e de 20 mm si alea vin direct cu fire si cu acel filtru dar asta daca ai sistem doar compus din midbass si tweeter cu filtru high pas si low pas[/Q

maine iti fac o poza la fata mea de usa sa vezi cum le-am montat,firele de la inalte le legi de celalalte fire originale,fara nicio problema,dar inaltele sa fie cu filtru
s-a inteles! astept pozele...
flaviusbox is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -