Salutare! Mi-am cumparat si eu un e30 2.3 si am o mica problema.
Deci masina are scanteie, ii vine benzina..dar nu porneste. Daca ii bag benzina direct in admisie fara debimetru porneste si merge. Oare de la ce e? Si ce ar trebui sa verific? merci
pei am dus-o la un mecanic si a facut-o din pacate nu am stat langa el...ca a trebuit sa plec la munca. Era din debimetru, releul de la pompa, si niste fire puse aiurea...a avut ceva de munca, multa improvizatie.