Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona tehnica BMW (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw.html)
-   -   e30 problema?! (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw/217029-e30-problema.html)

NightClubRacer 27-10-10 21:45

e30 problema?!
 
Salutare! Mi-am cumparat si eu un e30 2.3 si am o mica problema.
Deci masina are scanteie, ii vine benzina..dar nu porneste. Daca ii bag benzina direct in admisie fara debimetru porneste si merge. Oare de la ce e? Si ce ar trebui sa verific? merci

NightClubRacer 29-10-10 09:47

Re: e30 problema?!
 
am rezolvat, era ceva pe electrica. Merci, se poate inchide!

AlexSpeed 31-10-10 16:36

Re: e30 problema?!
 
spune-ne si noua poate dam de aceaiasi problema.

NightClubRacer 31-10-10 22:07

Re: e30 problema?!
 
pei am dus-o la un mecanic si a facut-o din pacate nu am stat langa el...ca a trebuit sa plec la munca. Era din debimetru, releul de la pompa, si niste fire puse aiurea...a avut ceva de munca, multa improvizatie. :rolleyes2


All times are GMT +2. The time now is 18:53.

- Copyright 2026 4Tuning