Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

View Poll Results: Conteaza?
Da 117 72.22%
Nu 45 27.78%
Voters: 162. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 12-06-09, 15:50   #91
r0xanicutza

Stage 4
 
r0xanicutza's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 224
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

de ce sa te intereseze ce a facut in trecut? gen ce a lucrat, ce relatii a avut etc?
adica... de ce ar conta? a fost... nu mai e...
te intereseaza... dar nu ar trebuii sa conteze... nu stiu... e mai complicat decat pot sa explic...
r0xanicutza is offline   Reply With Quote
Old 12-06-09, 15:56   #92
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

Quote:
Originally Posted by joy4 View Post
de ce sa te intereseze ce a facut in trecut? gen ce a lucrat, ce relatii a avut etc?
adica... de ce ar conta? a fost... nu mai e...
te intereseaza... dar nu ar trebuii sa conteze... nu stiu... e mai complicat decat pot sa explic...
pai normal ca te intereseaza, adica mi se pare foarte logic sa te intereseze despre persoana de langa tine...ca asa o inveti...stiind si afland cat mai multe despre ea.
Normal ca m-ar interesa unde a lucrat, ce joburi a avut, unde i-ar placea sa lucreze, m-ar interesa ce relatii a avut si de ce nu au mers, m-ar interese ce ii placea sa manance cand era mic si ce nu-i placea, m-ar interesa cum se intelegea cu parintii cand era mic, m-ar interesa unde a crescut, m-ar interesa unde a facut scoala primara....adica wtf?! e de bun simt sa stii si sa vrei sa afli lucrurile astea
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 12-06-09, 16:00   #93
gbry_el_05-RSG
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
gbry_el_05-RSG's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

poi de la a te deranja si la a conta....e mult. te intereseaza unde a invatat...si afli ca are doar 8 clase. e normal sa sti unde a invatat si cat. dat conteaza in continuarea relatiei? daca afli ca a invatat intr-o scoala "de cartier" si n uare multe clase sigur nu conteaza? sau te intereseaza doar imformatia? aici tre sa afci diferenta. conteaza sau doar te intereseaza?
gbry_el_05-RSG is offline   Reply With Quote
Old 12-06-09, 16:05   #94
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

Quote:
Originally Posted by gbry_el_05-RSG View Post
poi de la a te deranja si la a conta....e mult. te intereseaza unde a invatat...si afli ca are doar 8 clase. e normal sa sti unde a invatat si cat. dat conteaza in continuarea relatiei? daca afli ca a invatat intr-o scoala "de cartier" si n uare multe clase sigur nu conteaza? sau te intereseaza doar imformatia? aici tre sa afci diferenta. conteaza sau doar te intereseaza?
la lista de mai sus doar ma intereseaza informatiile si poate ar conta, dar in alt mod, pt ca asa afla ce nu-i placea in trecut si nu m-as mai intalni cu situatii in care sa-i provoc neplaceri...dar pot continua o lista in care sa pun lucrurile care ar conta... acum pt mine ca femeie...e mai simplu sa accept un barbat, desi nu chiar atat de simplu pe cat pare, dar pt voi e mai greut, pt voi aia carora le pasa ce au si ce tin in casa, pt voi care vreti o relatie serioasa si stabila, nu 2-3 iesiri si gata...

Later: faza cu 8 clase... normal ca m-ar interesa..poate as putea sa-l motivez sa-si continue scoala

Last edited by Sasha; 12-06-09 at 16:10.
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 12-06-09, 16:09   #95
gbry_el_05-RSG
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
gbry_el_05-RSG's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

sa inteleg ca pt mine ar trebui sa conteze cate relatii a avut prietena mea? daca a avut mai mult de 10 e c...va? ce ar trebui sa conteze. da chestiile care ii provoaca neplaceri nu tine de trecutul fiecaruia. tin de genul fiecaruia. nu comfundam genul persoanei cu trecutul ei. vorbim strict de trecut. nu de obiceiuri si altceva.
gbry_el_05-RSG is offline   Reply With Quote
Old 12-06-09, 16:47   #96
MihaiS
Opel Driver

Stage 5
 
MihaiS's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,153
Member of:
[Opel]
[Oltcit]
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

sasha... e ok ce zici tu. ganditiva la o chestie. nimeni nu spune adevarul. daca intrebi pe cineva de trecut sau de o fosta relatie NIMENI su cred ca va spune adevarul. va spune ce vrei u sa auzi sau in asa fel incat sa pice el bine... adevarul va fi undeva la mijloc. unora le este foarte greu sa recunoasca cand gresesc. conteaza si trecutul... de exemplu eu nu m-as cupla cu o fata care a stat cu gbry_el(pt c suntem frati gemeni)
MihaiS is offline   Reply With Quote
Old 12-06-09, 18:56   #97
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

poate daca am vorbi mai la concret s-ar intelege mai bine ideea cu trecutul asta...
daca esti om destept,te intereseaza,asculti cu interes si tragi concluziile.sta departe de mine sa fiu genul de om care ar condamna o persoana pt anumite evenimente din trecutul lui sau al ei,insa daca ai aflat despre un om de exemplu,ca niciodata nu a reusit sa steie mai mult timp decit 1 luna la un loc de munca si mereu este implicat in tot felul de chestii necurate..poate ar fi o miscare inteligenta sa nu il angajezi ca si casier la firma ta...sau daca te gindesti la o familie si esti genul de om care isi doreste stabilitate si siguranta chiar nu ar fi cazul sa il iei de sot...de exemplu.
sau daca afli despre o femeie ca in clipa in care are impresia,ca a dat de un om cu influenta mai mare imediat se da la el,sau chiar la toti care apar in jurul ei...in mod cert(daca ai un pic de cap)ai sa te feresti sa ii oferi un inel de logodna.
sau...daca stii despre o femeie ca a lucrat mult timp cu soferi,oameni simpli...esti constient ca nu te poti astepta de la ea sa fie rusinoasa si cizelata ca o virgina de 16 ani.
sasha,trecutul unui om conteaza doar atunci cind esti sincer interesat de omul respectiv si te gindesti sa petreci mai mult decit 2 saptamini cu el.aici ai gresit tu.nu se gindeste toata lumea asa ca tine.

sper ca ati inteles ce am vrut sa zic.nu e vorba de prejudecati,doar de ratiune simpla de om logic.
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 12-06-09, 21:42   #98
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

Quote:
Originally Posted by joy4 View Post
hm... nu mai conteaza asa mult trecutul... as vrea totusi sa-l stiu, din curiozitate, dar pe de alta parte, poate n-as intelege asa cum ar trebuii, si interpretand gresit, mi-as schimba parerea si poate n-ar trebuii.
eu cred ca oamenii se pot schimba daca vor si au ambitie. e greu, dar nu imposibil (in unele cazuri).
Pot sa te intreb de ce te-ai razgandit???
Pentru ca acum cateva luni, cand ai deschis topicul asta, mai aveai putin si incercai prin toate metodele sa ma convingi ca ma insel cand spuneam ca nu conteaza trecutul. Imi puneai o serie de intrebari capcana: "daca tipa a fost puscariasa?"... si daca era, CE?
Crezi ca oamenii nu se schimba in timp? Crezi ca ma intereseaza ce a fost in trecut?
Putea sa fie si dama de companie (de lux)... daca nu are o boala, daca e ingrijita, daca a renuntat si isi doreste ceva serios... nu ma deranja!

Quote:
Originally Posted by joy4 View Post
de ce sa te intereseze ce a facut in trecut? gen ce a lucrat, ce relatii a avut etc?
adica... de ce ar conta? a fost... nu mai e...
te intereseaza... dar nu ar trebuii sa conteze... nu stiu... e mai complicat decat pot sa explic...
Daca te intereseaza, inseamna ca (scuzati cacofonia) conteaza!

Quote:
Originally Posted by MihaiS View Post
sasha... e ok ce zici tu. ganditiva la o chestie. nimeni nu spune adevarul. daca intrebi pe cineva de trecut sau de o fosta relatie NIMENI su cred ca va spune adevarul. va spune ce vrei u sa auzi sau in asa fel incat sa pice el bine... adevarul va fi undeva la mijloc. unora le este foarte greu sa recunoasca cand gresesc. conteaza si trecutul... de exemplu eu nu m-as cupla cu o fata care a stat cu gbry_el(pt c suntem frati gemeni)
Depinde cu cine te combini.
Oricine spune de fosti, daca ii intrebi. Si spune si de bine, si de rau. Dar daca te intereseaza ce spune de el... inseamna ca e foarte important trecutul ei => conteaza trecutul.

Cand o gagica incepe sa imi baliverneze despre fost, ii inchid gura din scurt: "nu ma intereseaza". Nu vreau sa aflu. Indiferent daca il lauda au ba... pentru ca daca nu il lauda si il critica, pot fi 99% sigur ca va manca acelasi rahat si despre mine, la urmatorul tip cu care se va combina.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 12-06-09, 23:22   #99
Anka Blonda

Stage 3
 
Anka Blonda's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 118
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

frate cate aberatii vad pe aici
daca nu te intereseaza decat pt o noapte o luna sau maxim 2 normal ca ti se rupe de trecutu lui . dar daca vrei o relatie de viitor nu are cum sa nu ti pese sau sa nu te deranjeze unele lucruri pe care le afli pe parcurs.
Anka Blonda is offline   Reply With Quote
Old 12-06-09, 23:34   #100
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

Quote:
Originally Posted by Anka Blonda View Post
frate cate aberatii vad pe aici
daca nu te intereseaza decat pt o noapte o luna sau maxim 2 normal ca ti se rupe de trecutu lui . dar daca vrei o relatie de viitor nu are cum sa nu ti pese sau sa nu te deranjeze unele lucruri pe care le afli pe parcurs.
Ai perfecta dreptate
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 13-06-09, 01:43   #101
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

Quote:
Originally Posted by Trixi View Post
poate daca am vorbi mai la concret s-ar intelege mai bine ideea cu trecutul asta...
daca esti om destept,te intereseaza,asculti cu interes si tragi concluziile.sta departe de mine sa fiu genul de om care ar condamna o persoana pt anumite evenimente din trecutul lui sau al ei,insa daca ai aflat despre un om de exemplu,ca niciodata nu a reusit sa steie mai mult timp decit 1 luna la un loc de munca si mereu este implicat in tot felul de chestii necurate..poate ar fi o miscare inteligenta sa nu il angajezi ca si casier la firma ta...sau daca te gindesti la o familie si esti genul de om care isi doreste stabilitate si siguranta chiar nu ar fi cazul sa il iei de sot...de exemplu.
sau daca afli despre o femeie ca in clipa in care are impresia,ca a dat de un om cu influenta mai mare imediat se da la el,sau chiar la toti care apar in jurul ei...in mod cert(daca ai un pic de cap)ai sa te feresti sa ii oferi un inel de logodna.
sau...daca stii despre o femeie ca a lucrat mult timp cu soferi,oameni simpli...esti constient ca nu te poti astepta de la ea sa fie rusinoasa si cizelata ca o virgina de 16 ani.
sasha,trecutul unui om conteaza doar atunci cind esti sincer interesat de omul respectiv si te gindesti sa petreci mai mult decit 2 saptamini cu el.aici ai gresit tu.nu se gindeste toata lumea asa ca tine.

sper ca ati inteles ce am vrut sa zic.nu e vorba de prejudecati,doar de ratiune simpla de om logic.

da mama, imi recunosc greseala, dar eu vorbeam strict din punctul meu de vedere. Si tot incercam sa subliniez fix ce a postat Mustang mai jos
Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Daca te intereseaza, inseamna ca (scuzati cacofonia) conteaza!
.

Quote:
Originally Posted by Anka Blonda View Post
frate cate aberatii vad pe aici
daca nu te intereseaza decat pt o noapte o luna sau maxim 2 normal ca ti se rupe de trecutu lui . dar daca vrei o relatie de viitor nu are cum sa nu ti pese sau sa nu te deranjeze unele lucruri pe care le afli pe parcurs.
bravo fetita!!!
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 06-10-09, 08:47   #102
Mas

Stage 5
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 602
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

Sasha, imi place cum gandesti. Bravo!
Mas is offline   Reply With Quote
Old 06-10-09, 15:41   #103
VladM
Seat Driver

Stage 5
 
VladM's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,605
Member of:
[SEAT]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[AUDI]
[Opel]
[Fiat]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

Quote:
Originally Posted by Anka Blonda View Post
frate cate aberatii vad pe aici
daca nu te intereseaza decat pt o noapte o luna sau maxim 2 normal ca ti se rupe de trecutu lui . dar daca vrei o relatie de viitor nu are cum sa nu ti pese sau sa nu te deranjeze unele lucruri pe care le afli pe parcurs.
Bine punctat !
VladM is offline   Reply With Quote
Old 14-10-09, 21:17   #104
riv_gms
Opel Driver

Stage 5
 
riv_gms's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,411
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

Quote:
Trecutul tre' să rămānă o simplă amintire. Prezentul şi, mai ales, viitorul contează !
Trecutul poate sa apropie doua suflete sau desparti , treecutul are doua taisuri , doar sa stii cum sa il iei si pe cine ai langa tine daca stii sa-ti arunce trecutul in farfurie mai bine stai acasa si spargi seminte decat sa fie o pers langa tine care traieste din reprosuri de trecut
riv_gms is offline   Reply With Quote
Old 05-05-14, 18:33   #105
romania inedit
 
romania inedit's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 0
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

Conteaza pentru ca trecutul ne influenteaza si viitorul.
romania inedit is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 08:43.


- Copyright 2024 4Tuning