Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

View Poll Results: Conteaza?
Da 117 72.22%
Nu 45 27.78%
Voters: 162. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 26-11-08, 15:20   #1
r0xanicutza

Stage 4
 
r0xanicutza's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 224
Default Cat de mult conteaza trecutul?

ma refer la trecut in general familie, intamplari, sanatate, locuri de munca, studii. nu numai la fosti/foste parteneri/partenere sau iubiti/iubite.
(daca conteaza) cat si de ce?

later edit:
as mai adauga... conteaza ce spun ceilalti despre ea/el?

Last edited by r0xanicutza; 26-11-08 at 17:28.
r0xanicutza is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 15:36   #2
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

Trecutul tre' să rămānă o simplă amintire. Prezentul şi, mai ales, viitorul contează !
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 17:11   #3
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

Mai bine spuneai de trecutul la capitolul relatii.
Pentru ca suntem pe o sectiune numita FEMEI, iar relatiile se apropie mai mult femei, decat intamplarile de la joburi, etc etc.

Cat despre raspuns: nu am ce sa mai zic in plus fata de ceea ce a zis Gabi mai sus.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 17:11   #4
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

Hmmm , trecutul..depinde foarte mult de situatie.. Dar conteaza, si va zic si de ce..,cand te intalnesti cu o persoana , fie barbat fie femeie..si se presupune ca e vorba de o relatie de amicitie ..sau Nu numai de amicitie ! (Nu intru in definirea relatiei ) se contureaza mult prin caracterizarea persoanei de fata.. trasaturi , toate acestea fiind de domeniul trecutului+ prezentului. nicidecum al viitorului..deci ca sa cunosti o persoana cel mai bine conteaza (dar nu cautati voi trecutul persoanelor.. ci lasati ca ele sa va zica )
Trecutul prin anumite stari de comportament , trairi poate influenta prezentul..asa ca pentru uni/unele persoane conteaza.. dar depinde mult de situatie
Sper ca m-a intels toata lumea .. de nu asta e!!!! am fost cat se poate de liber in exprimare

Last edited by bodyspeed; 26-11-08 at 17:56.
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 17:13   #5
r0xanicutza

Stage 4
 
r0xanicutza's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 224
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post
Mai bine spuneai de trecutul la capitolul relatii.
Pentru ca suntem pe o sectiune numita FEMEI, iar relatiile se apropie mai mult femei, decat intamplarile de la joburi, etc etc.

Cat despre raspuns: nu am ce sa mai zic in plus fata de ceea ce a zis Gabi mai sus.
am intrebat daca conteaza trecutul (in cazul tau) ei... unde a lucrat, la ce scoala a mers, ce educatie a primit, unde a locuit etc

daca era o fosta puscariasa (si aflai) mai stateai cu ea?

Last edited by r0xanicutza; 26-11-08 at 17:17.
r0xanicutza is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 17:28   #6
ziemenz

Stage 5
 
ziemenz's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 701
Member of:
[BMW]
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

Depinde cum privesti problema.

Daca tacsu` e un alcoolist, bataus, provine dintr-o familie fara educatie (vb de fam aici), de la tara, saraca sau familia ei ar fi in razboi cu familia ta de vreo 10 ani, etc nu cred ca ar conta, la urma urmei stai cu ea nu cu familia ei. Cum s-a spus si mai sus, viitorul si prezentul conteaza.

In schimb daca persoana ar fi o ex puscariasa, centurista, ar lucra ca femeie de servici din start diferentele dintre mine si ea ar fi enorm de mari si nu cred ca mai poate fi vorba de ceva intre noi doi.
ziemenz is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 17:42   #7
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

Quote:
Originally Posted by joy4 View Post
am intrebat daca conteaza trecutul (in cazul tau) ei... unde a lucrat, la ce scoala a mers, ce educatie a primit, unde a locuit etc

daca era o fosta puscariasa (si aflai) mai stateai cu ea?
Eheee asta cu puscariasa..depinde de foarte multe.
De Asta repet conteaza trecutul..conteaza dintr-un anumit motiv.. Dar oamenii nu pot fi catalogati sau caracterizati complet la ce au facut in trecut .. , multi facand greseli, pentru care o buna parte din viata au regretat .. nu au vina si nu trebuie sa ne purtam de parca noi am fi cei mai tari din trecut ..prezent si viitor ..
Sa ne traim prezentul..dar nu sub masca trecutului

Last edited by bodyspeed; 26-11-08 at 17:45.
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 19:01   #8
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

Oamenii se schimba in timp.
In plus, daca esti sigur ca esti aur pentru ea cum e si ea pentru tine, nu vad de ce sa nu incerci.
Doar nu o iei de sotie, nu?
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 19:07   #9
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post
Oamenii se schimba in timp.
In plus, daca esti sigur ca esti aur pentru ea cum e si ea pentru tine, nu vad de ce sa nu incerci.
Doar nu o iei de sotie, nu?
Chiar daca se schimba... totusi o sa fii usor influentat de trecutul ei, acum depinde in ce fel... Depinde foarte mult si de persoanele in cauza...
Dar in principal conteaza, chiar daca e un simplu TRECUT si viata merge inainte si ai timp sa-ti repari greselile si sa te schimbi in bine un trecut intotdeauna te ajunge din urma...
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 19:24   #10
r0xanicutza

Stage 4
 
r0xanicutza's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 224
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

eu sunt de acord cu Sasha!

@Mustang - daca nu te gandesti sa o iei de sotie de ce mai stai cu ea? sa faci sacrificii, compromisuri si alte d-astea pt ea si cand ajungi la varsta la care vrei sa te insori ce faci? te desparti din cauza trecutului ei si iti cauti alta dupa ca ai petrecut atat timp cu ea?
eu nu zic ca in orice relatie te gandesti la casatorie, dar totusi... ce rost are sa stai cu o persoana daca nu te gandesti sa-ti petreci restul vietii langa ea?
r0xanicutza is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 19:27   #11
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

Din moment ce vrei sa incepi o RELATIE serioasa bazata pe mult mai multe lucruri decat sex/funny and stuff ar trebui sa te intereseze persoana cu totul si ce a fost pana s-o intalnesti... dar daca nu ai de gand decat lucrurile precizate mai sus... nu-i bai
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 20:00   #12
gbry_el_05-RSG
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
gbry_el_05-RSG's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

si daca fata cu care esti acum are un trecut cam urat? daca iti demonstreaza ca s-a schimbat pt tine? e vb despre mine si despre relatia mea. fata cu care sunt acum nu are un trecut prea frumos. detaliile nu conteaza. si totusi pt mine s-a schimbat radical. nici un prieten de o cunostea inainte si stia de persoanlitatea si caracterul ei nu o mai recunosc. stiu ca lumea arunca tot felul de replici jignitoate. acum ce sa fac sa nu mai stau cu ea pt lume? mi-a demonstrat ca s-a schimbat. tin la ea foarte mult si ea tine la mine foarte mult. pt mine nu a mai contat trecutul. si nici nu mai conteaza. mai bine sa sti trecutul cuiva decat sa il afli dupa ce te indragostesti sau mai rau sa te casatoresti cu persoana respectiva. eu am reusit sa trec peste vorbele rele,peste trecutul ei,peste greselile ei.depinde de fiecare. daca consideri ca merita poti uita trecutul.
gbry_el_05-RSG is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 20:06   #13
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

Quote:
Originally Posted by gbry_el_05-RSG View Post
si daca fata cu care esti acum are un trecut cam urat? daca iti demonstreaza ca s-a schimbat pt tine? e vb despre mine si despre relatia mea. fata cu care sunt acum nu are un trecut prea frumos. detaliile nu conteaza. si totusi pt mine s-a schimbat radical. nici un prieten de o cunostea inainte si stia de persoanlitatea si caracterul ei nu o mai recunosc. stiu ca lumea arunca tot felul de replici jignitoate. acum ce sa fac sa nu mai stau cu ea pt lume? mi-a demonstrat ca s-a schimbat. tin la ea foarte mult si ea tine la mine foarte mult. pt mine nu a mai contat trecutul. si nici nu mai conteaza. mai bine sa sti trecutul cuiva decat sa il afli dupa ce te indragostesti sau mai rau sa te casatoresti cu persoana respectiva. eu am reusit sa trec peste vorbele rele,peste trecutul ei,peste greselile ei.depinde de fiecare. daca consideri ca merita poti uita trecutul.
da ok, e foarte bine... n-am spus ca trecutul e un motiv pt a nu sta langa persoana iubita, ci doar ca e bine sa-l stii si cum ai spus si tu sa-l stii de la inceput...pt ca asa esti constient in ce te bagi... oamenii se schimba in general, dar raman la ideea mea ca trecutul conteaza si ca o sa-l stii toata viata
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 20:08   #14
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

Quote:
Originally Posted by gbry_el_05-RSG View Post
si daca fata cu care esti acum are un trecut cam urat? daca iti demonstreaza ca s-a schimbat pt tine? e vb despre mine si despre relatia mea. fata cu care sunt acum nu are un trecut prea frumos. detaliile nu conteaza. si totusi pt mine s-a schimbat radical. nici un prieten de o cunostea inainte si stia de persoanlitatea si caracterul ei nu o mai recunosc. stiu ca lumea arunca tot felul de replici jignitoate. acum ce sa fac sa nu mai stau cu ea pt lume? mi-a demonstrat ca s-a schimbat. tin la ea foarte mult si ea tine la mine foarte mult. pt mine nu a mai contat trecutul. si nici nu mai conteaza. mai bine sa sti trecutul cuiva decat sa il afli dupa ce te indragostesti sau mai rau sa te casatoresti cu persoana respectiva. eu am reusit sa trec peste vorbele rele,peste trecutul ei,peste greselile ei.depinde de fiecare. daca consideri ca merita poti uita trecutul.


asa e lumea in ziua de azi ... toata lumea are ceva de spus... de comentat nu le convine nimic ... trecutu de acord ca te ajunge cateodata si subliniez ... cateodata din urma ... asta depinde de multe ... daca nu ai hobby`uri ... cazi des pe ganduri ... apar certuri frecvente in relatie sunt multe ... dar oricum ... gurile rele sunt peste tot ... atata timp cat tu simti ca ce faci e bine ... go on ... si daca te arzi ... asta e ... asa prinzi experienta de viata ... si avantaju e ca poti sa o iei oricand de la capat.
RoByNeT is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 20:30   #15
gbry_el_05-RSG
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
gbry_el_05-RSG's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

e complicata situatia.din cauza trecutului a plecat din oras. a ales sa faca facultatea la timisoara. pt a scapa de toata lumea rea si de tot raul din jur. acolo nu o cunoaste nimeni si are ocazia de la inceput.problema e delicata rau. un anume tip a profitat de ea. de ma imulte ori. o urmarea,a amenintato cu moartea. numai in filme credeam ca se poate. fara sa vreau am fost cu ea cand l-a vazut pe respectivul. nu pot descrie cum a reactionat. tremura toata,privea in gol. aiurea rau...acum ne chinuim sa afcem fata distantei. cu greu dar reusim. am vazut la ea ce nu au vazut toti. a apreciat asta si s-a schimbat pt mine. pt mine a contat mult. imi e tot mai greu fara ea.e departe. ne vedem destul de rar. dar nu am tinut cont de vorbele rele si de trecutul ei. pana acum a meritat. nu regret nimic. sper sa merite mereu si sa nu regret niciodata. TRECUTUL CONTEAZA DAR IN CE MASURA TRE SA TI CONT DE EL? asta e intrebarea mea. sper sa primesc un raspuns...
gbry_el_05-RSG is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 21:03.


- Copyright 2024 4Tuning