Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

View Poll Results: Conteaza?
Da 117 72.22%
Nu 45 27.78%
Voters: 162. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 16-04-09, 13:13   #76
Dede23

Stock
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 2
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

conteaza trecutul si nu prea conteaza trecutul. pentru ca fiecare experienta in parte te-a marcat in mod special si te-a ajutat sa evoluezi sau sa involuezi. insa nu trebuie sa lasi trecutul sa te conduca. e exact ca la masini: ai o masina (trecutul e masina ta) se strica te duci cu ea la mecanic, mecanicu e prost, schimbi mecanicu dar t oftici ca ai dat bani si ti-ai pierdut timpul, apoi o pui p sora-ta sa spele masina k nu ai bani de spalatorie, mai chemi un prieten sa-ti schimbe uleiu si il pui pe taica-tu sa schimbe roata. insa cand vei schimba masina, va trebuie sa ii dai aceeasi atentie nu sa bombani din 5 in 5 minute ca asta face ceva mai bun sau mai prost decat cea veche. in fond trecutu nu face rau decat daca iti faci tu rau legandu-te de trecut. fostii tai au gresit undeva cumva, daca nu mai sunt si actuali. sau tu ai gresit undeva cumva si i-ai pierdut dar cel putin ai invatat sa nu mai faci aceleasi greseli pentru ca o pierdere aduce cu sine si durere.
in ceea c priveste trecutul partenerului, exista un motiv anume pentru care iti umple ochii de bucurie, exista ceva ce ti-a placut intai si intai la el si acest lucru nu poate fi trecutul lui decat daca tu esti fata lu mafalda si l-ai mirosit... daca iti place un om, il iei asa cum e, cu hobbyurile lui, cu prietenii lui, cu familia lui. daca vrei un om fara trecut, ia-ti un pusti de 10 ani al carui trecut inseamna doar scoala si tenis cu piciorul, si ca sa fi sigura ca nu are anturaj si familie "deranjanta" iti poti alege un iubit de la casa de copii. ce zici, te mai tenteaza unu fara trecut?
Dede23 is offline   Reply With Quote
Old 20-04-09, 23:53   #77
Blondy26
Seat Driver

Stage 4
 
Blondy26's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 224
Member of:
[SEAT]
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

Conteaza trecutul, normal, pentru ca trecutul influenteaza un om in a fi ceea ce este in prezent si ce va fii in viitor. Fie ca isi corecteaza greselile sau le repeta, experientele trecute au influenta asupra starii prezente.
Si oricum, e important sa stii de unde vine un om, cu ce s-a ocupat, din ce mediu provine etc. Sunt detalii relevante care iti fac o idee despre cum este un om. Vrem, nu vrem trecutul este acolo, chiar daca poate regretam unele lucruri facute.
Din punctul de vedere al unei relatii, conteaza, chiar si pentru un baiat, pentru ca asa cum o fata cu un palmares vast e categorisita ca usuratica (ca sa nu folosesc un termen mai urat), asa e si un baiat cu o istorie asemanatoare...Plus de asta, pentru cei care au trecut de o anumita varsta, nu cred ca vor sa se trezeasca surprinsi ca partenerul are sot/sotie si copii) Cam din motivele astea e important trecutul.
Blondy26 is offline   Reply With Quote
Old 19-05-09, 12:10   #78
Chast
 
Chast's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 0
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

Normal ca da, conteaza. In prezent mereu ma voi uita in trecut pentru a-mi vedea greselile si a nu le mai repeta pe viitor. Cat despre lucrurile bune gen copilarie, parinti, profesori, scoala, mi le pun pe ranile deschise cand ma simt aiurea. Vorba aia, cand eram copil, imi doream sa fiu mare, acum ca-s mare imi doresc sa fiu copil caci ori ajung cu streangu de gat, ori fericit.
Chast is offline   Reply With Quote
Old 19-05-09, 19:10   #79
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

Quote:
Originally Posted by Dede23 View Post
... experienta in parte te-a marcat in mod special si te-a ajutat sa evoluezi sau sa involuezi...

Eu intotdeauna am vazut ca dupa o experienta, uneori castigi cate ceva, alteori inveti ceva.
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 26-05-09, 18:01   #80
VladM
Seat Driver

Stage 5
 
VladM's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,605
Member of:
[SEAT]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[AUDI]
[Opel]
[Fiat]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

Quote:
Originally Posted by RA_2fast4u View Post
Eu intotdeauna am vazut ca dupa o experienta, uneori castigi cate ceva, alteori inveti ceva.
Asa e,dar,conteaza si trecutul,foarte mult,cel putin pentru mine. "Nu stiu altii cum sunt" dar pentru mine conteaza. L-am citat putin si pe tovarasul Ion Creanga.
VladM is offline   Reply With Quote
Old 28-05-09, 12:53   #81
alex22das

Stage 5
 
alex22das's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 312
Member of:
[Opel]
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

eu cred k trecut conteaza.... si chiar conteaza foarte mult.... te ajuta sa inveti ceva sau sa ramai cu amintiri.... dar orice ar spune orisicine k viitorul e imortant si trecutul nu e eu nu le dau dreptate.... da e normal sa nu traiesti in trecut ci in viitor dar trecutul itsi pune amprenta si pe viitorul tau ... te formeaza cine esti sau in ceea ce vrei sa devii... k sa fiu mai practic dau un ex real.... sa spunem ca al putem compara in unele asemanari cu un cv . ciudat sa spun asta ....? nu..? din contra... trecutul e la fal cu datele din cv... ai lucrat acolo.... ai invatat acolo..... sa fiu mai exact... ai lucrat mecanic... si vrei sa lucrezi in it... vei reusi dar foarte greu pt nimeni nu iti va da usor o sansa di cauza trecutului si amprentei care sia puso in viata ta.... si e valabil in orice situatie si daca suntem realisti si putin pragmatici o sa ne dam seama k se intampla zi de zi si e adevarul...
alex22das is offline   Reply With Quote
Old 28-05-09, 13:39   #82
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

Quote:
Originally Posted by alex22das View Post
eu cred k trecut conteaza.... si chiar conteaza foarte mult.... te ajuta sa inveti ceva sau sa ramai cu amintiri.... dar orice ar spune orisicine k viitorul e imortant si trecutul nu e eu nu le dau dreptate.... da e normal sa nu traiesti in trecut ci in viitor dar trecutul itsi pune amprenta si pe viitorul tau ... te formeaza cine esti sau in ceea ce vrei sa devii... k sa fiu mai practic dau un ex real.... sa spunem ca al putem compara in unele asemanari cu un cv . ciudat sa spun asta ....? nu..? din contra... trecutul e la fal cu datele din cv... ai lucrat acolo.... ai invatat acolo..... sa fiu mai exact... ai lucrat mecanic... si vrei sa lucrezi in it... vei reusi dar foarte greu pt nimeni nu iti va da usor o sansa di cauza trecutului si amprentei care sia puso in viata ta.... si e valabil in orice situatie si daca suntem realisti si putin pragmatici o sa ne dam seama k se intampla zi de zi si e adevarul...
1. Incearca sa scrii in limba romana, sa nu-ti "obligi" colegii de forum sa stea 5 min ca sa descifreze ce ai postat
2. aici este vorba despre trecutul partenerei/ului
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 28-05-09, 16:38   #83
razy88

Stage 4
 
razy88's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 298
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

Quote:
Originally Posted by MihaiS View Post
frumos citat a lui eminescu din cate tin minte... am si eu o intrebare. daca ai o relatie cu o tipa de 3 ani si cateva luni apoi te minte intr-o seara si se intalneste cu asa zis "un amic" si iti mai si spune... chestia este ca vorbea mereu de el c se intelege bine cu el, ca l-a vazut azi, c i-a zis ceva... apoi cu sufletul la gura iti povesteste ca s-a intalnit cu el... eu unul i-am zis ca daca a facut aceasta chestie ii urez sa fie fericita si o voi privi ca pe o amica... a inceput sa planga, ca ma iubeste, a gresit m-a rugat s-o iert, mi-a jurat c nu a fost nimik decat o plimbare... am lasat-o sa ma caute putin timp si apoi am iertat-o. soarta a facut ca ea sa continue sa se intalneasca cu el pe ascuns pana cand am aflat. ne-am despartit si a iesit rau. mama ei i-a reprosat anumite chestii, nu mai vormea cu ea, tot timpul o jignea.(tipul avea 28 de ani si ea 1 dupa 6 luni ne-am impacat... i-am spus c nu pot sa o las sa-mi scape deoarece tin foarte mult la ea... in prezent ne intelegem bine dar tot timpul imi aduc aminte de trecut. cum eu stateam acasa si plangeam iar prietenii ma sunau si imi spuneau ca au vazut-o pe prietena mea cu unul in oras.... sa tin cont de trecut? in opinia mea nu exista prezent. e prea scut pentru a vorbi despre prezent. totul se rezuma la trecut...
Urmatoarea fratica !

Nu merita Fa-ti alta gagica !
razy88 is offline   Reply With Quote
Old 30-05-09, 21:01   #84
Anka Blonda

Stage 3
 
Anka Blonda's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 118
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

Conteaza destul de mult.
stiti vorba aia: trecutul intotdeauna te ajunge din urma
Anka Blonda is offline   Reply With Quote
Old 07-06-09, 14:07   #85
momo

Stage 5
 
momo's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,295
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

Quote:
Originally Posted by Anka Blonda View Post
trecutul intotdeauna te ajunge din urma
chiar crezi?... sau de ce crezi chestia asta?
momo is offline   Reply With Quote
Old 12-06-09, 10:12   #86
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

Pentru mine sincera sa fiu , conta la momentul respectiv , acuma chiar nu ma mai intereseaza ceva din trecut ...totul a ramas o simpla amintire .
Ma gandesc acuma numai si numai la prezent , viitorul nu vad de ce m-ar interesa , pentru ca nu stiu ce se intampla azi pe maine , poate sa se intample un lucru bun / poate sa se intample un lucru rau ...asa ca raman la prezent .

@ Votul meu a fost Nu
DTH is offline   Reply With Quote
Old 12-06-09, 15:08   #87
r0xanicutza

Stage 4
 
r0xanicutza's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 224
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

hm... nu mai conteaza asa mult trecutul... as vrea totusi sa-l stiu, din curiozitate, dar pe de alta parte, poate n-as intelege asa cum ar trebuii, si interpretand gresit, mi-as schimba parerea si poate n-ar trebuii.
eu cred ca oamenii se pot schimba daca vor si au ambitie. e greu, dar nu imposibil (in unele cazuri).
r0xanicutza is offline   Reply With Quote
Old 12-06-09, 15:10   #88
gbry_el_05-RSG
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
gbry_el_05-RSG's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

din posturile tale...incep sa cred ca nu am innebunit. de fapt ca nu sunt singurul de gandeste asa... o iau ca pe o sustinere. merci roxi!


deci: "Ce a fost a fost, conteaza ce va fi!

Last edited by gbry_el_05-RSG; 12-06-09 at 15:38.
gbry_el_05-RSG is offline   Reply With Quote
Old 12-06-09, 15:21   #89
r0xanicutza

Stage 4
 
r0xanicutza's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 224
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

Quote:
Originally Posted by gbry_el_05-RSG View Post
din posturile tale...incep sa cred ca nu am innebunit. de fapt ca nu sunt singurul de gandeste asa... o iau ca pe o sustinere. merci roxi!
deci: "Ce a fost a fost, conteaza ca va fi!
nici chiar asa... adica... sunt de parere ca trebuie sa traiesti clipa fara sa te gandesti la viitor... uite... incercam sa cuplex un prieten cu o prietena si tipul imi zicea ca vrea relatie serioasa... daca ii ziceam ei, o lua la fuga si invers daca ar fi fost. oamenii in general, se feresc de angajamente.

eu cred ca e foarte important sa traiesti clipa... bine... asta nu inseamna sa iei azi salariul si sa te opresti in primul cazino... dar, pe partea de relatii, trebuie sa traiesti momentul; nu stii cand si cum se termina... adica... nu trebuie sa-ti faci planuri... te desparti cand ti-e lumea mai draga... si atunci iti dai seama ca au fost multe lucruri pe care ai fi vrut sa le faci si n-ai mai apucat, pt ca ai crezut ca ai timp... nu ai timp! viata se scurge repede!
r0xanicutza is offline   Reply With Quote
Old 12-06-09, 15:43   #90
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Cat de mult conteaza trecutul?

Quote:
Originally Posted by joy4 View Post
nici chiar asa... adica... sunt de parere ca trebuie sa traiesti clipa fara sa te gandesti la viitor... uite... incercam sa cuplex un prieten cu o prietena si tipul imi zicea ca vrea relatie serioasa... daca ii ziceam ei, o lua la fuga si invers daca ar fi fost. oamenii in general, se feresc de angajamente.

eu cred ca e foarte important sa traiesti clipa... bine... asta nu inseamna sa iei azi salariul si sa te opresti in primul cazino... dar, pe partea de relatii, trebuie sa traiesti momentul; nu stii cand si cum se termina... adica... nu trebuie sa-ti faci planuri... te desparti cand ti-e lumea mai draga... si atunci iti dai seama ca au fost multe lucruri pe care ai fi vrut sa le faci si n-ai mai apucat, pt ca ai crezut ca ai timp... nu ai timp! viata se scurge repede!
asta nu are nici o treaba cu trecutul, right?


Nu poti sa fii absurd si sa spui ca nu te intereseaza DELOC ce a facut persoana iubita in trecut. Cand te intereseaza o persoana te intereseaza overall...si aici includem si trecutul, nu spun sa traiesti in trecut sau sa-ti faci 7269187 de filme, dar nici indiferent nu poti fi.
Sasha is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 03:25.


- Copyright 2024 4Tuning