Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 17-07-04, 20:46   #61
intercooler

Stage 2
 
intercooler's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 48
Default

Discutia este despre FETELE CARE VIN LA CURSE.

Asa cum se vede la fiecare adunare, sunt mai multe tipuri de astfel de fete:
-agatatoare
-pricepute
-incurajatoare
-curioase
-ratacite

Si probabil ca se mai pot face niscai categorii, dar cred ca ideea principala este - CA SI PE STRADA - ca e loc pt toata lumea.

DAR la noi pe strada NU e loc pt toata lumea. Cei mai multi uita cum conduceau cind abia isi luasera carnet - si ce urit fac acum cind vad o masina de scoala mergind in fata lor cu viteza mica.

Si astept sa vad maturizarea la romani - pe strada, pe forum, peste tot - maturizare tradusa in INTELEGERE, in TOLERANTA.

Bafta!
intercooler is offline  
Old 18-07-04, 13:47   #62
maryo

Stage 5
 
maryo's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,480
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

In legatura cu fetele si \"VOLANUL\"!
Am intalnit 2 personaje care pe mine m-au lasat \"MASCA\"
Rupeau masina si asta la modul finutz!Nu cred in ideea ca femeile nu stiu sa conduca si ca sunt bune doar pt.......................etc ce vreti voi!
Acum 3 saptamani am mers cu o tipa Maria cu un polo din 2000.Era o ploaie infernala dar gacica dadea mucu la multa lume....asa ca........RESPEKT!
Am vazut si multe fete care nu aveau nimic de-a face cu volanul dar asa sunt si multi baieti care.......... :P :P :P
cat despre personajele care fac scoala de soferi-nu am nimic cu nimeni dar frate nu se poate ca instructorul ala din dreapta sa stea sa frece menta si omu care invata saracu sa se chinuie de unul singur!Daca injur pe cineva atunci il injur pe BOUL ala care sta in dreapta si care se crede instructor cica.....
Cam atat despre discutiile voastre!
Pa
maryo is offline  
Old 19-07-04, 03:56   #63
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

ehh... sunt multe variante... alea bune dar paralele care stau in masina...

alea bune ,super de treaba care cu toate ca nu prea le au cu masinile vb si e totu` ok.

si tot felu` ... cert e ca nush cum te-ar putea face sa te simtzi rau... o femeie la .... e dreptu` lor sa vina...

atata timp cat au ceva in capu` ala... si... nu incep sa abereze... oricum din ce am observat eu nu e bine nene sa vii cu gagica la .....
te trage aia ca hai acolo hai in club ca e mai marfa ... si sa te ia cu d-astea.... ah.. eu ash strange-o de gat... ori vii ca iti place ori FLIT cu zicea zmd-u... e f mult de discutat p tema asta...

pana atunci \"TOT\"--->>> R3$p3KtU ptr: Carmen , cosmina(pe care nu am mai vazut-o de mult timp..) cecilia .... sonnya kitana etc.
EvLSant0S is offline  
Old 19-07-04, 21:32   #64
cecilia

Stage 5
 
cecilia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 372
Default

multumesc santos... sper sa ne cunoastem mai bine cand vii aici... pana atunci... nu shtiu cum m-ai catalogat tu. in ce grupa adica. singurul care ar putea e gabi
cecilia is offline  
Old 20-07-04, 00:47   #65
TranceGirl

Stage 4
 
TranceGirl's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 204
Member of:
[Moderators]
Default

aicad am taiat din context pt. ca era prea mult si am vrut sa ma leg strict de propozitia are nu`mi convenea ) cu restul era ok nu aveam nimic nici cu bungee jumping [pt. ca nu am practicat inca] si nici cu \"educatia de racing\" pe care poate multi nu o avem in totalitate - hai sa propunem nishte cursuri
De ex. si eu poate as fugi ca disperata -cum am si fugit de multe ori- cand nu am venit cu masina mea, cand eram prea departe de mashina cu care am venit, sau aceea masina nu avea totu` in regula.. si normal ca prefera sa nu fie oprit, deci ar exista riscu` sa ma lovesc de altii care \"fug\" organizat.....................
Cand am fost cu masina mea, am parcat unde am vrut, a fost riscul meu daca nu m`am grabit sa plec, am putut kiar sa stau pe loc si sa asist la raziile din parcare sau la.. spectacolele date de unii KIAR in fata dubei politiei ) - din pacate la noi in Cr. doar unu a avut sange sa faca kestii din astea.. se shtie cine.. si a meritat sa fie vazut -pacat de cei care au fugit si l`au ratat -

Quote:
Goana dupa adrenaline rush nu da dovada de maturitate ci de nebunie nici macar pasiune, poate pasiune pentru adrenalina ceeea ce este o nebunie... Avand carnet trebuie sa stii ce inseamna nebunia la volan si ce inseamna sa fac cineva din trafic o gresala mai ales cand totul se desfasoara in urma unui haos dezlantuit datorita lipsei de \"educatie\"
Recunosc ca sunt infectata de pasiunea pt. adrenalina.. deci poate de aceasta nebunie, dar la mine nebunia asta se manifesta in sensul ca desi in mod normal as avea alte treburi si alte responsabilitati.. ajung sa fac tot posibilul ca sa ajung &sa \"devorez\" o cursa, atunci cand aflu de ea, deci nu la nebunia de felul tampeniilor din trafic &al haosului provocat de unii dezorientati.. Lol.. nashpa moment cu soferul PANICAT.. probabil a considerat ca se poate multumi si cu jumatate de prietena.... kiar.. care jumatate o pastrase?

Apropo de carnet.. se shtie ca multi il iau.. sa zicem.. cu mai multa indulgenta [asta pt. ca observ ca vorbesti palmat :-\" ] isi iau permis si habar n`au sa conduca.. eu personal am invatat sa conduc poate in al doilea an de condus.. dupa ce am luat permisul conduceam CA O CIZMA, kiar de kkat.. nu observam toate semnele pt. ca ma concentram toata la pedale, treceam ca bezmetica, nu observam cand eram depasita, ba kiar nici toate trecerile de pietoni, am avut o caruta de bafta ca n`am avut atunci nici un accident major [exceptand cateva oglinzi sparte, zgarieturi minore si lovituri in parcare deci, intr`un cuvant : DEZASTRU pe sosea!!! Recunopsc lejer.. spre deosebire de multi care fac o groaza de greseli dar isi cauta motivatii si INCA se cred cei mai tari.. pb. a fost ca in timpul scolii de soferi instructoru` meu asculta mafia la max.. probabil sa nu auda motoru` daca`l supraturez & sa nu se enerveze.. ma tinea de vorba de cu totu alte subiecte.. ma plimba pe la rudele lui la care avea \"treaba\", ma lasa sa astept o ora afara.. si dupa inca juma de h de abureala in trafic ma ducea acasa ca doar trecusera 2h nu?! iar cand tipam la el sa`i zic ca \"VREAU SA INVAT SA CONDUC!\" imi zicea: lasa, ca nu`i greu.. dupa ce iei permisu` o sa ma plimb cu tine prin orash cu masina ta sa te invat.. normal.. daca puteam sa ne plimbam si \"la o cafea\" era si mai bine! Personal.. cred ca nu`si dadea interesul cu \"femeile\" pt. ca oricum mergea pe ideea preconceputa ca noi nu invatam niciodata... in ritmul ala, intr`adevar, slabe shanse tata! Tot ce`am invatat am prins dupa de la prietenii care au avut rabdare, care stateau ore in sir cu mashinile lor sa ma traga de maneca la fiecare greseala, care au avut rabdare &increderea ca o sa pot conduce beton candva atata timp cat vreau sa invat. Asa cum a zis si maryo trebuia sa`l trag de limba sa`mi explice si mie ce si cum.. sau sa incerce sa`mi formeze o obishnuinta in a ma uita in oglinzi.. sau alte kestii esentiale. El ma punea sa`mi pun centura.. atat am retinut din scoala aia! Vai si ce insista... normal.. la cum conduceam de haotic.. si la cat si`a dat el interesu` puteam sa zbor prin parbriz la primu` drum in orash dupa ce mi`am luat permisu`!
Acum.. am 4 ani vechime.. si cred ca am capatat destula experienta intre timp -nu ma laud acum cu nimic, cine a mers cu mine shtie cum conduc.. cine nu n`are cum sa`si dea cu presupusu..- dar pot sa zic ca inainte eram beleaua din trafic!
TranceGirl is offline  
Old 20-07-04, 01:35   #66
TranceGirl

Stage 4
 
TranceGirl's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 204
Member of:
[Moderators]
Default

n`a intrat tot mai sus dar nu ma dau batuta .. mai ales ca ramasesem cu centrura de sigurata si atat Era normal ca insista.. la cum conduceam de haotic.. si la cat si`a dat el interesu` puteam sa zbor prin parbriz la primu` drum in orash dupa ce mi`am luat permisu`!
Acum.. am 4 ani vechime.. si cred ca am capatat destula experienta intre timp -nu ma laud acum cu nimic, cine a mers cu mine shtie cum conduc.. cine nu n`are cum sa`si dea cu presupusu..- dar pot sa zic ca inainte eram beleaua din trafic!

BogdanCMS .. mdap.. am in parte inclinatie spre discutia filosofica.. cred ca se vede din ce \"romane\" am scris mai sus si.. poate si sa nu las ultimul cuvant fara reply ) atat cat imi permite timpul &atentia distribuita ..si ar trebui sa shtii cum reactioneaza zodiile de foc [apropo de compatibilitati daca va intereseaza e un site tare de tot.. la mine cel putin s`a potrivit 90% : http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/index.php , dar, un sfat prietenesc.. nu cautati pe net Sunt destule variante in viata reala.. netu e mai util in altele
Repet si eu.. inseamna ca nu ai cunoscut o racegirl feminina sau o gagica buna care sa shtie destul.. dar sa nu va shocheze/depaseasca prea tare cu cunostintele vaste despre mecanica Recunosc.. si mie mi`ar fii si mi`a fost aiurea in situatiile in care prietenu` imi vorbea despre mancaruri .. necunoscute, sau kiar gatea el kestii pe care n`ash fii shtiu sa le fac... banuiesc ca la fel e si la voi cu o gagica care se baga la mecanica.. mai ales daca le mai si nimereste!! )

Quote:
Eu, spre ex, am o prietena caruia ii place viteza, ii plac si cursele, dar nu se pricepe prea bine la mecanica, bine, stie si ea cateva despre masini, doar are carnet...Insa e destul de intelegatoare ca sa accepte pasiunea mea pt curse si nu se baga peste mine in prea multe detalii legate de chestiunea asta.
E bine, atunci inseamna ca ti`ai gasit exact ceea ce preferi mai mult Intr`adevar e cea mai buna varianta aia.. dar cred ca nu strica nici sa mai shtie cate putin din fiecare.. pt. scopuri utile, mai ales daca are permis, asta atata timp cat nu ai de gand sa faci pe taxi`u cu ea toata viata ci sa o mai lasi si sa se descurce

Ps: BogdanCMS reply`u a venit mai tarziu pt. ca am fost la munte.. voi incerca in limita posibilitatilor sa fiu pe faza la \"ultimele cuvinte\"
TranceGirl is offline  
Old 20-07-04, 01:39   #67
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Am observat si eu chestia asta ca in general femeile se concentreaza prea mult la pedale, schimbator si alte lucruri de genul asta...f periculos pt shofat sa faci asha ceva...Iar de instructori nu mai zic, sunt niste terminati cu totii, cu mici exceptii...acu' 2 zile a fost la mm sa intru intr-unu cu scoala care s-a bagat fara semnal pe banda a 2a pt a unu din fatza lui oprise...si ***u ala de intstructor nu-i zicea nimic, ba chiar il incuraja sa se bage ushor ushor sa-si faca loc... De-asta ies pe strada acum numai specimene, si barbati si femei, care habar n-au ce-i aia prioritate, semnal, etc...si se mai mira dasheptii astia de aitilop de ce or fi asha de multe accidente...
Cat despre femei lacurse, am zis si o zic, sunt un element necesar in peisaj atata timp cat nu isi pierd din feminitate prea mult si nu devin vulgare...
 
Old 20-07-04, 02:11   #68
Carmen

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 492
Member of:
[Extreme Racing]
Default

Eu nu inteleg prin ce imi pierd eu feminitatea ca pasionata de raliuri! Nu stiu de ce voi baietii ne si vedeti cu nasu` sub capota pline de ulei! Care e problema daca i`as zice unui tip sa faca o liniutza cu mine si in + sa`l mai si fac?! Cred ca voi ati vazut numai crispate la volan sau \"fetitze cu limbaj de cartier\". Partea mecanica nu`mi place,recunosc, eu sunt genu` \"blanesc\" si altu` repara si kiar cred ca sunt mai sexy cand rad de unu` care zice la ALS asl si nici nu stie ce e aia...decat intr`o conversatie despre ultimul rimel aparut pe piata...De ce nu mai sunt feminina ca ma duc la etape de CNR si ca stiu pilotii? Atunci de ce multi dintre voi comentati atunci cand vi se plictiseste femeia la discutii despre masini si vrea in club? Nici voi nu stiti ce vreti !!
Carmen is offline  
Old 20-07-04, 07:03   #69
maryo

Stage 5
 
maryo's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,480
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Cred ca o sa ma mut in Craiova!
Ma primiti????
maryo is offline  
Old 20-07-04, 09:04   #70
aicad

Stage 5
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 719
Member of:
[REDACTOR 4TUNING]
Default

Carmen cand te dai cu gagiu ala si-l faci sa ma anunti si pe mine! I wanna see!
sincer un sofer nu e sofer daca nu baga nasu sub capota! Sunt cei mai mari fraieri aia care nu se intereseaza macar asa un pic sa stie sa mai puna nitzel lichid de frana, ulei, apa.... Oamenii astia sunt cei mai jegmaniti oameni in service cat am asteptat sa se faca aia ca imi repara masina am vazut doua maisni care aveau pamant sub capota nu cred ca mai ridicase careva cpota masinilor alora vreodata... si cel mai penal a fost cand a venit unu dntre so feri si le-a zis alora sa-i puna pisese numaid e uzina dalea scumpe si dupa ce a plecat astia faceau ce-i trebe lui piese de uzina, las ca-i luam dastea normale si-i facem factura pentru alea de uzina... in fine sunt cam oftopic

insa ideea e ca un sofer tre sa stie macar minimum necesar de suparvietuire nu numai sa schimbe viteze si sa dea de volan stanga dreapta fara sa se loveasca de ceva...
aicad is offline  
Old 20-07-04, 10:28   #71
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Carmen, ce te superi asha? Nu generaliza, ca nu toata lumea a spus asha cum ai zis tu...Cel putin eu am avut o parere de genul asta. Ti-am zis, nu zic ca o femeie nu are ce cauta la curse sau ar tb sa vorbeasca numai despre rimel si ruj, dar, pt mine cel putin, in momentul in care o femeie isi insuseste o atitudine gen \"hai fratie ne dam?\",\"mama, l-ati vazut p-ala cu BMWu? si-a bagat un motor de 3.0 pe ea si si-a schimbat rapoartele in cutie\" sau \"ma, habar n-ai sa schimbi, n-ai sa ma faci in veci la o liniuta\", in ochii mei acea femeie isi pierde din esentza de femeie si din atractia specifica pe care o emana o femeie in general. Nu stiu ce sa fac ca sa ma tot explic, ca vad ca nu intelegeti nici una. Cel putin asta e parerea mea si atat.
 
Old 20-07-04, 13:00   #72
aicad

Stage 5
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 719
Member of:
[REDACTOR 4TUNING]
Default

bogdane eu ador femeile alea.. iti dai seama ce ar insemna sa am si eu si ea o masina si sa fim amandoi adepti ai tuningului cred ca ar fi bestial, sa vin cu gagica la LR si sa concurez cu ea, sau s-o vad pe gagica mea cum da muci la alti gagii... Momentan ar fi bestial sa am o astfel de femeie, chiar si fara masina, ias da-o pe a mea dar totusi sa nu depaseasca o anumita limita si anume sa nu fie baietoasa: sa vorbeasca urat, sa scuipe and shit.... sa mai aiba o farama de feminitate in ea si sa arate ca o femeie
aicad is offline  
Old 21-07-04, 00:43   #73
TranceGirl

Stage 4
 
TranceGirl's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 204
Member of:
[Moderators]
Default

Heh.. unora le place.. altora nu, sunt fel si fel de oameni, de preferinte.. si de fete.. pasioante sau nu de masini/viteza/raliuri, care`si baga sau nu nasu` sub capota, care te provoaca sau nu la o liniuta, care se pricep sau nu la mecanica, care te fac sau nu la un demaraj.. care isi pastreaza sau nu din feminitate..
Asa cum a spus si intercooler ar trebui sa fie loc pt. toti/toate.. fie ca va place -le preferati- sau nu

Quote:
Originally Posted by \"aicad\"
insa ideea e ca un sofer tre sa stie macar minimum necesar de suparvietuire nu numai sa schimbe viteze si sa dea de volan stanga dreapta fara sa se loveasca de ceva...
Asta incercam si eu sa spun pe undeva mai sus.. ca la fel ca orice sofer si o soferita trebuie sa shtie macar strictu necesar, deci are acelasi drept la informatie si la discutiile pe unele teme poate predominant masculine.. cu atat mai mult cu cat mai e si pasionata de acele teme.

BogdanCMS , noi te intelegem dar am incercat sa`ti aratam ca se poate imbina si feminitatea.. si pasiunea pt. masini Nu cunosc alte fete de pe forum, dar din cate o shtiu pe Carmen nu cred c`o s`o auzi vreodata cu \"hai fratie\" ) .... jakeri cocioaba Carmen ))) Dar in general va shtii majoritatea mashinilor, toate modificarile, ce poate fiecare.. si care a fost raportu la ultimele curse - + toate echipajele si pilotii de la CNR unde e o adevarata enciclopedie.. etc etc.. si in acelasi timp crede`ma ca e destul de feminina

That`s why i love u C. :* Btw.. Carmen .. apropo de cine blaneste si cine repara nu pot spune decat :


maryo , Craiova cred ca te primeste.. cu strazile e mai `grele` ca sunt prea \"inguste\" pt. toata lumea
TranceGirl is offline  
Old 21-07-04, 01:06   #74
strengaritza

Stage 3
 
strengaritza's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 156
Member of:
[CSR]
Default

ma doare capu si citesc printre randuri..poate o sa repet ce s-a mai zis...dar...si but...
nu vad....care e pb...cu fetele la curse...sau fete pasionate de masini..deci asta e \"cea mai existentiala\" problema a mea.....eu nu inteleg..ce are daca imi intorc capul dupa un motor turat?..ce are daca imi plac cursele???? imi place si pescuitul...animale..sportul si bla bla..nu e aceeasi treaba?....intre prietenii mei...chiar si baieti..noah..iara vb de masini...poi ce are mah?....ma bucur de cand is pe forum mai ies la un suc...nu da nime' okii peste cap daca se vb de masini.....
eu cred ca fiecare trebuie respectat...si acceptat....am mai fost la raliu si am dat lectii unui baiat..l-am facut de ras...ca vb aiurea..m-a vazut fata si era asa de sigur ca nu ma am..dar de fapt..el era..looseru'
asa mi-e de ciuda...deparca sunt handicapata ca imi plac masinile...de unde pana cand?...daca asa am crescut intre motoare...ce vreti....am mai nimerit si la curse...gata....diagnostic pe viata!!!!
asa ca..baieti...nu imi lipseste nimik din ceea ce inseamna a fi fata..chiar daca imi bag nasu sub capota si sub masina.....
mama ce ma agita fazele astea....va vine voua randul..poate tre' sa evoluam..sa iesim din comunism..aloo..romaniaaa..trezeste-te.....femeia trebuie saf aca intotdeauna mai mult decat barbatul ca sa fie observata macar..ba da ce grozavi sunteti.....
p.s. nu exista jignire mai urata pt o soferitza(parerea mea) decat sa auda\"femei la volan\" de parca numai femei-soferitze-penale sunt...barbati nuh
gata ca ma 'nervez...
mh!
strengaritza is offline  
Old 21-07-04, 04:03   #75
n0namee

Stage 5
 
n0namee's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,313
Default

hai lasa nu va mai enervati atat ca faceti riduri si va pierdeti feminitatea :P.
nimeni nu va bagat pe toate in aceiasi oala. nimeni nu va cere sa va murdariti de ulei. daca e sa fim sinceri nu stiu cati dintre cei de pe aici s-au murdarit vreodata.
eu recunosc sincer ca pe mine m-a facut o tipa la un semafor. dupa aia deoarece eram bosumflat gagica sa hotarat sa ma consoleze. asa ca mai sunt si avantaje in chestia asta!
n0namee is offline  
Closed Thread


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 01:33.


- Copyright 2024 4Tuning