Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

View Poll Results: Cum e mai bine ?
Solo 147 40.72%
Combinat/a 214 59.28%
Voters: 361. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 10-05-06, 02:13   #691
blondu_glf 2
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
blondu_glf 2's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,596
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[VW]
Default Re: SOLO sau COMBINAT/COMBINATA ?

Quote:
Originally Posted by A.m.v.t.
nu solo..mie una nu mi-a placut sa fiu singura niciodata...de ce?pt k atunci knd stii sa ti alegi omul potrivit langa tine deja nu mai exista probleme,griji,dureri,frik.cad mastile si nu trebuie sa te gandesti dk o sa fii judecat pt fiecare gest..sau dk cutare lucru se va interpreta..si lucrul acesta iti ofera putere .O relatie in care ai o anumita baza in celalalt , ai sprijinul moral necesar si orice s-ar intampla ,prabuseasca-se lumea tu te simti in sigurantza ,merita efortul d a trece cu vederea micile defecte , micile dispute si vorbe spuse la nervi...eu spun k un factor important in viata fiecaruia e dat de nevoia d a fi acceptat de catre cineva care sa intruneasca pe rand toate calitatile de parinte,amic,frate,amant,.......si cine mai bine decat prietena sau prietenul
da-mi voie sa zic ca m-ai lasat cu gura cascata la ce raspuns ai dat dar nu toate fetele sunt de parerea asta.............numa adevar ai grait.....
blondu_glf 2 is offline  
Old 10-05-06, 08:23   #692
needBrain
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
needBrain's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: SOLO sau COMBINAT/COMBINATA ?

Quote:
Originally Posted by A.m.v.t.
nu solo..mie una nu mi-a placut sa fiu singura niciodata...de ce?pt k atunci knd stii sa ti alegi omul potrivit langa tine deja nu mai exista probleme,griji,dureri,frik.cad mastile si nu trebuie sa te gandesti dk o sa fii judecat pt fiecare gest..sau dk cutare lucru se va interpreta..si lucrul acesta iti ofera putere .O relatie in care ai o anumita baza in celalalt , ai sprijinul moral necesar si orice s-ar intampla ,prabuseasca-se lumea tu te simti in sigurantza ,merita efortul d a trece cu vederea micile defecte , micile dispute si vorbe spuse la nervi...eu spun k un factor important in viata fiecaruia e dat de nevoia d a fi acceptat de catre cineva care sa intruneasca pe rand toate calitatile de parinte,amic,frate,amant,.......si cine mai bine decat prietena sau prietenul
intr-adevar....un raspuns sincer,se vede lucrul asta.dar "knd stii sa ti alegi omul potrivit langa tine"<---aici e durerea,pt ca nu multi stiu sa-si aleaga omul potrivit si se trezesc dupa 3 ani cu ochii-n soare.....si asta cand au 22-23 de ani cand deja isi facusera planuri pe termen ceva mai lung cu acea persoana,si zic io un factor mult mai important.....rutina care implica viata cu acea persoana..e f greu sa stii sa alegi(asta pt cei/cele ce au de ales) ca mai sunt si unii/unele care nu au de ales
needBrain is offline  
Old 10-05-06, 12:53   #693
A.m.v.t.

Stock
 
A.m.v.t.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 6
Default Re: SOLO sau COMBINAT/COMBINATA ?

Quote:
Originally Posted by needBrain
intr-adevar....un raspuns sincer,se vede lucrul asta.dar "knd stii sa ti alegi omul potrivit langa tine"<---aici e durerea,pt ca nu multi stiu sa-si aleaga omul potrivit si se trezesc dupa 3 ani cu ochii-n soare.....si asta cand au 22-23 de ani cand deja isi facusera planuri pe termen ceva mai lung cu acea persoana,si zic io un factor mult mai important.....rutina care implica viata cu acea persoana..e f greu sa stii sa alegi(asta pt cei/cele ce au de ales) ca mai sunt si unii/unele care nu au de ales
eu cred k simti dk ai lg tine pers potrivita sau nu .parerea mea e k cel mai bine iti dai seama dupa ce trece perioada d "amor nebun" d la inceput..incepi sa-l vezi asa cum e fara idolatrizari si slaviri,..si atunci poti sa vezi dk esti sau nu compatibil...cat despre alegeri prost facute..sunt mai degraba rezultatul dorintei de a skimba omul d lg tine..din moment c pleci cu premisa k unele defecte p care le are partenerul d viata se pot skimba cu timpul t inseli..si atunci in prag d despartire apar comentarii de genul:"stiai d la inceput cum sunt!"
eu zic k cel mai bine raul se rupe d la radacina adik nu prea cred k dupa 2 3 ani nu cunosti omul d langa tine...eu zic k multi se complac si knd le ajunge cutitul la os cer "divort"
dont shoot ?:my opinion
A.m.v.t. is offline  
Old 12-05-06, 14:58   #694
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: SOLO sau COMBINAT/COMBINATA ?

ana maria, nu-i kiar asa, sa stii ca te schimbi mult cu timpul, omul de langa tine te influenteaza, lasa urme iremediabil, mai ales daca relatia e pe termen lung...
aleks is offline  
Old 12-05-06, 15:59   #695
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: SOLO sau COMBINAT/COMBINATA ?

foarte adevarat aleks ... depinde cat timp stai cu tipa/tipul in cauza... in scurt timp vei incepe sa iti schimbi comportamentul...in bine sau in rau...depinde foarte mult si de tine...si de gagica / gagicul respectiv(a)
Mustang is offline  
Old 15-05-06, 21:27   #696
Leutzu_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 740
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Suzuki]
Default Re: SOLO sau COMBINAT/COMBINATA ?

sotul/ sotia
Leutzu_ is offline  
Old 15-05-06, 22:23   #697
2fastboy

Stage 4
 
2fastboy's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 201
Default Re: SOLO sau COMBINAT/COMBINATA ?

povesti de dragoste penibile zic eu .... am un prieten vai vai de la 12 ani e cu una si acuma are 17 deci totusi wtf? iti strici viata in halu asta of of scuze de offtopic
2fastboy is offline  
Old 15-05-06, 23:27   #698
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: SOLO sau COMBINAT/COMBINATA ?

M-am cam abtinut sa comentez tema,k n-am vrut sa va dezamagesc de tot.
So,ne-am cunoscut cu actualul meu sot exact acu' 10 ani...pe atunci am implinit 20,el avea 26.Am stat impreuna 4!!! ani,asa cum se cuvine ,cu scandaluri,despartiri.In anii acestia n-i s-a stabilit personalitatea cam in 60%.Fiind amindoi niste oameni dificili,am inceput sa ne pretuim unul p altul si ptr faptul ca stim cind se ne lasam in pace,si pe linga asta am devenit si niste prieteni foarte buni.Apoi am facut greseala vietii noastre,si ne-am casatorit.Va zic sincer,daca cineva imi zicea dinainte k relatia se schimba si dupa 4 ani numa' din cauza hirtiei,muream d ris...dar asa a fost.In ultimii 6 ani,ne-am schimbat amindoi atat de mult ,ca nici nu mai semanam cu oamenii care am fost,dar,cum s-a zis mai inainte,deja cam sintem "nevoiti" sa facem sa fie bine,ca mai e si un prichindel la mijloc.
Asadar parerea mea este,ca oricit de bine ti-ar alege omul/femeia ,nu ne putem depasi felul nostru de a fi...ptr ca, ceea, ce t-i se pare SUPER acum,peste 5 ani te scoate din minti...you can bet on it!!!
Daca am putea lua de la capat,sigur nu ne-am mai casatori inca o data,cu toate ca am curajul sa zic ca avem o casnicie absolut OK,dar numai noi stim cu ce pret!
Trixi is offline  
Old 16-05-06, 10:26   #699
maryo

Stage 5
 
maryo's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,480
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: SOLO sau COMBINAT/COMBINATA ?

Trixi are mare dreptate aici!Oamenii se schimba si nimik nu dureaza o vesnicie!
maryo is offline  
Old 16-05-06, 10:33   #700
KillerB

Stage 4
 
KillerB's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 227
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: SOLO sau COMBINAT/COMBINATA ?

Trixi, parerea mea proprie si personala este ca nu te schimbi din cauza hartiei, ci din cauza ca tu ca persoana evoluezi. Stiu cum este, stiu ca te schimba f. mult o casnicie (la tine mai e si prichindelul), dar ideea este sa ai suficiente lucruri in comun cu celalalt ca sa faci relatia sa mearga mai departe si sa te simti chiar bine in cuplu. Normal ca la 20 de ani ai o cu totul alta imagine despre viatza ~totu-i fain si ai expectatii f. mari de la relatie...
Vorba lu' Ozzie: "I'm going through changes..."

Eu una ma simt f. bine cu parteneru' de viatza si stiu ca si el cu mine...nu ne-am saturat inca unul de altul dupa 7 ani cu toate chestiile nesuferite pe care le avem amandoi...
KillerB is offline  
Old 16-05-06, 14:22   #701
juana_man
No Limits racing team Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
[VW]
Default Re: SOLO sau COMBINAT/COMBINATA ?

eu am votat ...combinat pt k urasc sa fiu singur, eu ram deja in pragul casniciei si...la ultima 100 de m m-am razgandit , motivele mele aufost cam 80%din ceace a zis si trixi.acuma ...pot sa zic k sunt fericit alaturi de prietena mea, singura problema e k....relatia noastra tinde prea mult spre o casnicie cu toate k m-am ars deja :d dar.....asta e iubirea!
juana_man is offline  
Old 16-05-06, 14:56   #702
KillerB

Stage 4
 
KillerB's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 227
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: SOLO sau COMBINAT/COMBINATA ?

Pana la urma asta e cel mai important, sa fim fericiti...spre asta tinde tot omu'...Pentru mine bucata aia de hartie nu conteaza...puteam sa stau si fara...tot aia era...
Si o parere personala: nu incercati sa-l schimbati pe celalalt si sa-l modelati dupa chipul si asemanarea voastra...Aici cred ca intervin unele dintre cele mai grozave certuri intr-o relatie.Trebuie sa invatam cu totii sa ne acceptam unii pe altii...(Si eu lucrez din greu la capitolul asta, nu stiu daca-mi reuseste )

Variety is the spice of life! (aplicabil si la relatzii)
KillerB is offline  
Old 16-05-06, 18:00   #703
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: SOLO sau COMBINAT/COMBINATA ?

Stii care-i problema cu hirtia??Dupa ce o are omu' mai uita k de aceea e in relatie ca asa a vrut!Ptr ca nu iti mai pot sa-ti permiti multe lucruri...care poate in primii 5 ani,nici nu iti vin in minte,dar apoi...
Si asta e valabila ptr ambele parti.
Trixi is offline  
Old 16-05-06, 18:41   #704
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: SOLO sau COMBINAT/COMBINATA ?

dupa parerea mea faza cu hartia e cu dus si intors! : de ex sa spunem ca cei 2 locuiesc impreuna dar nu-s casatoriti...isi aranjeaza locuinta dupa posibilitati,dar pe numele cui oare? ...si in vederea unei certi si mai apoi despartiri ce se face? cel pe numele caruia sunt trecute bunurile va ramane cu ele nu? .... pe cand in momentul divortului totul se imparte.... acum corectati-ma daca ceva am zis aiurea,deoarece am zis cum stiu eu ca e,dar netrecand prin aceste chestii nu stiu sigur
Eugen_TL is offline  
Old 17-05-06, 08:54   #705
KillerB

Stage 4
 
KillerB's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 227
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: SOLO sau COMBINAT/COMBINATA ?

Cat pragmatism la tine...
O casatorie e mai mult decat un contract, totusi.
Dar da, ai dreptate, in cazul unei relatii "nelegalizate" e tricky sa imparti "ce-i al meu, ce-i al tau" ~ ramane la mica intelegere.
KillerB is offline  
Closed Thread


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 05:58.


- Copyright 2024 4Tuning