Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 25-09-07, 15:02   #766
pheerya

Stage 5
 
pheerya's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
[VW]
[BMW]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Quote:
Originally Posted by Magos View Post
Lol...
Stai...
Nu ma intelege gresit, nu am zis ca toata lumea e artagoasa sau chestii...
Pur si simplu ti-am dat niste indicatii care te vor ferii de eventualele conflicte din viitor pe partea aceasta a forumului...
FEMEI - un thread destul de controversatun ...
un thread destul de controversat si cu multe orgolii aiurea etalate...dupa parerea mea...
daca o fata o sa zica aici ca nu conteaza masina pentru ea...o sa se gaseasca n baietii care sa o "corecteze" ca de fapt ei stiu mai bine ca NU e asa ...daca zice alta ca o intereseaza... o sa apara kestii de genul:"ahaaa...stiam noi...toate sunt la fel..."
deja discutiile astea interminabile si fade nu si mai au nici un rost...
pheerya is offline   Reply With Quote
Old 25-09-07, 15:18   #767
Magos

Stage 5
 
Magos's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,155
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[VW]
[Honda]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

YES!!!
Cineva a inteles motivul pentru care eu m-am potolit sa mai postez aici...
Traiasca Ana !! :P
Magos is offline   Reply With Quote
Old 26-09-07, 00:53   #768
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Quote:
Originally Posted by Pinky View Post
Tot citesc threadu asta si am inteles ca pt marea majoritate conteaza masina pe care o conduci. Dar cam atat... sunt asa multi baietei aici (eu ma exclud insa:P) care trebuie directionati catre o investitie ca sa se bucure si ei de atentia sexului opus..

Eu pot sa va zic din experienta ca un hothatch sau o sportiva(daca te mai pune dracu nici sa nu o speli cu Dove zilnic) nu atinge nici un punct sensibil in tabara adversa

Am avut mai bine de unan un Astra negru(luat de nou) si chestii de genu zambete, avarii, flash-uri, invitatii la suc, texte de liceu cu "eu parca te stiu de undeva", etc erau destul de frecvente. N-am onorat nimic pt ca sunt .. umm.. 'acontat' Dar ca idee..

Recent mi-am schimbat masina cu un ClioRS... S-A TERMINAT TOT!! )

So - acum ca am lamurit daca conteaza sau nu... sunt curios sa aflu CE conteaza mai anume la respectiva masina?
pentru bagaboantele din romania conteaza trei marci: BEMVEU' AUDIU' si MERTZANU'....si vine tare din spate VOLSVAGENU'....deci poti sa ai un banal 1.9TDI atata timp cat e audi o sa moara bagaboantele dupa el, si unu cu un clioRS sau alta masina care practic la performantze e mai tare nu o sa aiba succes la bagaboante...deci daca cumperi masina de agatzat, neaparat trebuie sa fie din cele 4 marci precizate...
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 26-09-07, 14:12   #769
Sasha_z

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,448
Member of:
[Crazy Drivers]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Quote:
Originally Posted by pheerya View Post
un thread destul de controversat si cu multe orgolii aiurea etalate...dupa parerea mea...
daca o fata o sa zica aici ca nu conteaza masina pentru ea...o sa se gaseasca n baietii care sa o "corecteze" ca de fapt ei stiu mai bine ca NU e asa ...daca zice alta ca o intereseaza... o sa apara kestii de genul:"ahaaa...stiam noi...toate sunt la fel..."
deja discutiile astea interminabile si fade nu si mai au nici un rost...
ADEVARAT!!!!!!
Sasha_z is offline   Reply With Quote
Old 26-09-07, 14:18   #770
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Quote:
Originally Posted by pheerya View Post
un thread destul de controversat si cu multe orgolii aiurea etalate...dupa parerea mea...
daca o fata o sa zica aici ca nu conteaza masina pentru ea...o sa se gaseasca n baietii care sa o "corecteze" ca de fapt ei stiu mai bine ca NU e asa ...daca zice alta ca o intereseaza... o sa apara kestii de genul:"ahaaa...stiam noi...toate sunt la fel..."
deja discutiile astea interminabile si fade nu si mai au nici un rost...
Vreau sa pun si eu intrebarea care ma roade.
Credeti ca e vreuna care are tupeu sa recunoasca acest lucru ?
Stie din start ce o asteapta, asa ca mai bine nu recunoaste.
Singura care a recunoscut a fost tovarasa Sashei.
Si-a luat niste borcanase dupa ea, dar macar a fost cinstita.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 26-09-07, 15:13   #771
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

eu sunt in situatia in care mi s-a spus pe fata: nu ma intereseaza ce masina ai, oricum o sa ne plimbam mai mult, caci banii nu cresc pe garduri

am ramas cam mut, chiar daca are dreptate
valib is offline   Reply With Quote
Old 26-09-07, 16:36   #772
pheerya

Stage 5
 
pheerya's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
[VW]
[BMW]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post
Vreau sa pun si eu intrebarea care ma roade.
Credeti ca e vreuna care are tupeu sa recunoasca acest lucru ?
Stie din start ce o asteapta, asa ca mai bine nu recunoaste.
Singura care a recunoscut a fost tovarasa Sashei.
Si-a luat niste borcanase dupa ea, dar macar a fost cinstita.
ai citit si ce am scris sub ce ai subliniat tu?
pheerya is offline   Reply With Quote
Old 26-09-07, 17:03   #773
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Categoric da.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 26-09-07, 19:02   #774
Pinky

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 228
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Eu nu inteleg ce e rau daca conteaza si de unde atatea borcanase si alte cele..

Adik tu cand te uiti la o gagica te uiti in sufletul ei? Pfff... get real.

Mi se pare o chestie care e in natura oricarui baiat/barbat.. "cool gadgets, shiny stuff, i wanna have, gimme, gimme!". Voi cand erati mici va jucati cu copiii care aveau transformers adusi din state sau cu aia cu lopetzica de plastic?

De ce refuzam chestia asta femeilor? Eu daca vreau o masina smechera sunt conneisuer, sunt baiat, ma dau cu baietii mei si noi estem cool si trendy.. ea daca ma prefera la prima vedere pe mine cu o masina smechera decat pe altul cu o masina mai naspa, e o stricata?! E aberant sincer..

Conteaza pt oricine masina pe care o conduci zic eu.. acum depinde ponderea . 99% din tipe te baga in seama mult mai usor daca ai o masina flashy.. dar cam 1% mai fac si altceva daca ai doar o masina flashy si cam atat..
Pinky is offline   Reply With Quote
Old 07-10-07, 09:40   #775
Alex-Rahova

Stage 5
 
Alex-Rahova's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 874
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Bai baieti mancavash **** voastra... ce mai ..in stanga si in dreapta..?!
Femeile sunt interesate de ce masini conducem si punct !
apropo.. peste 70% din cei care posteaza aici nu au nici cea mai mica treaba cu MASINILE...baaaaaaaai treziti-va la realitate.. e un forum dedicat masinilor-tuningului-curselor.. nu e sexytop.blablabla , nu e nici un chat nu e nimic.. ce dreacu ma?!


PS : am 19 ani proaspeti impliniti..arat bine..conduc un BMW negru din 2004 cu "muzica" de 60 de milioane.. sa va las si un nr de telefon??
Alex-Rahova is offline   Reply With Quote
Old 07-10-07, 12:21   #776
stefanb

Stage 4
 
stefanb's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 246
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Quote:
Originally Posted by Alex-Rahova View Post
[...]
PS : am 19 ani proaspeti impliniti..arat bine..conduc un BMW negru din 2004 cu "muzica" de 60 de milioane.. sa va las si un nr de telefon??
pai pt ca e negru, probabil deja ai 23904772347896 PM`uri pan`acu .
referitor la topic.. s-a mai spus, bineinteles ca masina conteaza dar intr`o oarecare masura.. depinde de sofer cum o foloseste. o poate folosi pentru a iesi in evidenta, sau nu. la agatat.. cred ca mai mult conteaza, pentru "el", pentru ego, sa iasa singur, cu masina dupa coltz . cred ca se poate folosi mai orice are 4 roti cu conditia sa nu fie hidos.. cele mai multe mai degraba pica pentru un matiz.. decat pentru un hammer . se stie ca nu au logica femeile , their brain is wired differently than ours. conteaza.. "soferu" .
iar pentru o relatie in care conteaza relatia si sentimentele celor doi.. trecerea de la ferrari enzo la trabant n`ar trebui sa ii afecteze sentimentele pt. el. cel putin in teorie .
stefanb is offline   Reply With Quote
Old 07-10-07, 14:08   #777
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

si totusi ... practica fwte teoria...
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 07-10-07, 15:22   #778
SOON_2Fast_2Watch!

Stage 2
 
SOON_2Fast_2Watch!'s Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 30
Exclamation re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Quote:
Originally Posted by 300zxtt View Post
da,in mare masura conteaza.
ce ma distreaza atunci cand vrei sa faci cunostinta unei fete cu un baiat e intrebarea:ce masina are?si invers,intrebarea unui baiat e daca se f...e?

e o placere a fetelor sa se plimbe intr-o masina luxoasa pt a le creste vanitatea,
exact ca intr-un refren dintr-o melodie,chestia aia are alt gust intr-un bmw....
Cata dreptate ai la la faza cu intrebarile chiar f multa dreptate:d cunosc exemple concrete nu vorbesc din auzite doar din vazute
SOON_2Fast_2Watch! is offline   Reply With Quote
Old 07-10-07, 16:36   #779
SOON_2Fast_2Watch!

Stage 2
 
SOON_2Fast_2Watch!'s Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 30
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Hmm..uite un exemplu..mergeam cu un prieten si cu 2 fete..le conduceam spre casa(ca doi baieti cuminti ce suntem:d) si la un moment dat una din ele imi zice ca il stye pe frate-miu,cealalta spune pai cum arata si..pana la urma ce masina are?eu raspund ca are o dacie si nu apuc bine sa spun ca e f.usor modificata si ea zice"a..dacie..daaaa...".."daca ziceai si u de alta masina..,nu dacie".. eu vroiam sa zic de praguri,de eleron,de un alb deosebit,de semnalizari in oglinzile laterale,de centralizata+alarma(pe partea de electrice e mester,lucreaza ca electrician auto la A.C.R) si naa..e styuta ca o masina intretinuta f.bine..acuma nu trag nici o concluzie,va las pe voi sa va datzi cu parerea..fetele de pe forum poate ar zice ca stay..ca e o exceptie persoana de care am zis:d (NU E GRESIT SA ITI PLACA PERSOANA DE LANGA TINE SI ABIA APOI SITUATIA MATERIALA,DAR E LIPSIT DE SCRUPULE SA "VEZI" MAI INTAI SITUATIA MATERIALA SI APOI PERSOANA )
SOON_2Fast_2Watch! is offline   Reply With Quote
Old 07-10-07, 17:29   #780
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

CAZURI:
-----------
1. O fosta de-a mea: cand n-aveam masina ... eram cul ...
Asta n-a impiedicat-o sa se joace cu ... stiti-voi-ce-ul ... meu ...

Acum am inceput sa mai vorbim ... ne-am mai maturizat si noi.
Ma intreaba ce mai fac, cum o mai duc. I-am spus ca sunt bine sanatos, lucrez. Fac o pauza si ii spun ca trebuie sa ma duc pana la masina sa iau ceva, a venit intrebarea magica: "Ce masina ai?". I-am spus ca am banala Dacie. La care ea mi-a zis "Mda ... nasoala masina."


2. Alta fosta ... aceeasi poveste.
Am vrut sa fac sedinta foto cu niste prietene mai vechi pe care le stiam ... vreo 5 la numar. Una dintre ele imi spune ca o sa vina mai sexi imbracata, dar ca nu poate veni imbracata asa in autobuz, ca se uita toti neftutii la ea si nu ii place. M-am oferit sa ma duc sa o iau cu masina mea. "Ce masina?" a replicat femeia ... "Dacie!" I-am raspuns ... "Alta nu ai? Sau nu poti sa vii cu altcineva sa mergem? Ca nu imi place Dacia si ma fac de ras daca ma urc in Dacie." ...

3. Alta poveste ... cu o gagica aparuta din ... senin pe messenger.
Vorbim ce vorbim ... ii spun ca plec afara. Sunt intrebat unde ... raspund : intrunirea clubului auto... Ma intreaba ce masina am ... i-am spus DACIE (iar).
REPLICA ?! "Scarbos ... cu tine in masina aia nu m-as urca ... pur si simplu mi se face greata cand aud Dacie."

M-am enervat si i-am spus: "Am si un BMW, dar e lovit ..."
Ea:"Si cand il repari sa ma plimbi si pe mine?"
I-am raspuns si eu ... la nervi ... ca oricum nu o cunosteam ... "Cand o sa-mi sugi mielu' bine!" si i-am dat ignore ...
Mustang is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 10:59.


- Copyright 2024 4Tuning