Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

View Poll Results: Ce faci daca prietena ta ramane insarcinata
ii spui sa faca avort 137 50.74%
pastrati copilul 126 46.67%
il dati spre adoptie 7 2.59%
Voters: 270. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 07-12-09, 21:33   #76
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Ce faci daca prietena ta ramane insarcinata?

Quote:
Originally Posted by 26WRC™ View Post
prietena ta a ramas insarcinata a doua zi dupa contact? n'are cum, deci nu se incadereaza
nu a ramas a doua zi..nu stiu ce ai inteles!

eu am zis ca a doua zi i-am dat o pastiluta CA SA PREVENIM !
Iar apoi am zis ca totusi daca ramane insarcinata sigur nu l-as avorta/da spre adoptie ! L-as pastra ! E rodul dragostei noastre, un suflet !
dolb is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 07:45   #77
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Ce faci daca prietena ta ramane insarcinata?

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
Recomand sa pastrati copilul daca ar ramane insarcinata ( si nu s-ar putea decat avort ) . Indiferent de situatia financiara.. nu poti omori un copil, o viata, un suflet ! Sunteti inconstinenti !
Ok. Interesant punctul tau de vedere: dar iti pun si eu 2 intrebari. Sa gandim rational, logic, si cu caputul, nu numai cu inima:

- daca tu si partenera ta sunteti saraci lipiti, iar modul prin care ea a ramas insarcinata a fost dintr-un accident (s-a rupt prezervativul, par example), ce faci? Lasi copilul sa se nasca? Si ce faci? Il torturezi pentru ca nu poti sa ii oferi lucrurile necesare pentru a creste? Daca se imbolnaveste si nu ai bani sa ii oferi medicamentele necesare, ce faci? Nu il omori cu zile?

- daca tipa a facut-o cu tine pentru ca "murea" dupa tine, iar pe tine nu te-a interesat decat sa i-o tragi, iar copilul ramane motivul pentru care ea vrea sa "te lege"?

Last edited by Mustang; 08-12-09 at 07:48.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 07:58   #78
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Ce faci daca prietena ta ramane insarcinata?

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Ok. Interesant punctul tau de vedere: dar iti pun si eu 2 intrebari. Sa gandim rational, logic, si cu caputul, nu numai cu inima:

- daca tu si partenera ta sunteti saraci lipiti, iar modul prin care ea a ramas insarcinata a fost dintr-un accident (s-a rupt prezervativul, par example), ce faci? Lasi copilul sa se nasca? Si ce faci? Il torturezi pentru ca nu poti sa ii oferi lucrurile necesare pentru a creste? Daca se imbolnaveste si nu ai bani sa ii oferi medicamentele necesare, ce faci? Nu il omori cu zile?

- daca tipa a facut-o cu tine pentru ca "murea" dupa tine, iar pe tine nu te-a interesat decat sa i-o tragi, iar copilul ramane motivul pentru care ea vrea sa "te lege"?
si vin raspunsurile
1. din cate stiu se da la fiecare mamica timp de 2 ani cate 800 ron / luna. Intr-adevar si saracia este un motiv de a da in grija altor parinti, copilul vostru. Dar asta nu inseamna avort. Nu sunt si nu o sa fiu de acord cu avortul , in orice circumstante ar fi ( numai daca s-ar cere neaparat avort pt a nu iesi copilul... ciudat )
2. Io nu o fac cu tipe care mor dupa mine, si nevasta-mea o sa ramana singura "tipa" cu care o sa o mai fac pt restu vietii ( naspa...nu? ) .

Ideea e ca daca stii ca esti sarac / nu vrei copil..indiferent ca ai prezervativ sau nu.. de ce dracu ejaculezi ? Te poti abtine din ejaculat, iar partida sa se termine ok.
dolb is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 08:21   #79
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Ce faci daca prietena ta ramane insarcinata?

Ce farmec are partida fara finalizare??? Daca ai prezervativul pus esti aproape sigur ca nu are ce sa ti se intample in momentul cand faci "poc"... that's when it goes wrong.

Ajutoarele de 800 ron/luna exista (momentan) doar daca femeia este salariata la vreo societate comerciala. Sper sa nu ma insel. Daca este somera si e cum zic eu, are mari probleme! Chiar si asa... ajutorul de 800 ron pe 2 ani de zile... e frectie la picior de lemn in comparatie cu preturile de pe piata. Si ce face mamica dupa ce "expira" ajutoarele? Copilul inca e mic la 3 anisori.

Last edited by Mustang; 08-12-09 at 08:23.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 11:35   #80
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Ce faci daca prietena ta ramane insarcinata?

Farmec mare n-are, dar parca mai mult conteaza cum te simti in timpul partidei, nu ca ai ejaculat intr-o secunda. Plus de asta pe mine m-a convins prezervativul inca de la primele partide, se rupeau unu dupa altu ( si atentie..le puneam bine ).

Despre ajutoarele alea, nu trebuie sa fi neaparat salariat ! Trebuie sa FI FOST salariat minim un an la ultima slujba . 800 ron sunt putini dar acopera macar pampersii si milupa pe o luna ! Acu daca tot stii ca esti cu musca pe caciula..du-te nene la munca ( nu tu... in general ).
dolb is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 11:39   #81
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Ce faci daca prietena ta ramane insarcinata?

Nu m-am simtit.
Fiecare are dreptul la o parere. Eu sunt de parere ca e o greseala sa cresti un copil chinuit.

Suntem la "pace" acum.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 11:46   #82
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Ce faci daca prietena ta ramane insarcinata?

Ok, e clar ca avem pareri diferite si avem dreptul la ele
Hai sa nu o transformam in messenger sa mai lasam si pe altii sa isi dea cu parerea
dolb is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 13:46   #83
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Ce faci daca prietena ta ramane insarcinata?

atentie, imagini socante
https://www.youtube.com/watch?v=m1jfY...eature=related

nici eu nu sunt deacrod cu avortul
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 14:00   #84
cRbL


Stage 5
 
cRbL's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,818
Member of:
[Moderators]
[FOTO]
[4Tuning International]
Default Re: Ce faci daca prietena ta ramane insarcinata?

dar esti de acord ca toate pustoaicele de 15 16 17 ani sa aiba copii ?
cRbL is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 14:05   #85
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Ce faci daca prietena ta ramane insarcinata?

Quote:
Originally Posted by cRbL View Post
dar esti de acord ca toate pustoaicele de 15 16 17 ani sa aiba copii ?
daca ele sunt proaste si nu stiu sa se protejeze , nu trebuie sa distruga o viata, sa omoare un copil !
Vrei sa mananci shaworma dar sa nu te ingrasi ? pai nu se poate.
dolb is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 14:21   #86
cRbL


Stage 5
 
cRbL's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,818
Member of:
[Moderators]
[FOTO]
[4Tuning International]
Default Re: Ce faci daca prietena ta ramane insarcinata?

nu discutam aici DE CE sau CUM au ajuns in stadiul respectiv. ci ce fac dupa, ok ?
spui ca nu trebuie sa distruga o viata da ? ok, il pastreaza. ce educatie ii poate da respectiva. si daca are "norocul" de niste parinti nu tocmai ingaduitori. cam ce ajunge de respectivul copil ? pe strazi, la furat, prin camine sau cine stie mai ce . e mai ok asa ?
in ochii mei, mai rau ii distruge viata tinandu-l chinuindu-l si etc. da sunt crud si stiu ca e vorba de chestii morale, ca iei o viata si tot ce vine cu ideea asta. insa adevarul e undeva mai departe de chestia asta.

si sa fim sinceri, nu e vorba ca sunt proaste si nu stiu sa se protejeze si raman gravide. deja in ziua de azi, zic eu sunt destul de putin cazurile in care o fata ramane gravida pentru ca nu stia ce e ala prezervativ, sau pastila, sau chiar pastila de a doua zi. da ok, se mai rupe, dar dupa ce am vazut pe la foarte foarte multe/multi din ziua de azi, se intampla majoritar din cauza faptului ca e mai bine "fara", lasa ca nu se intampla nimic, lasa ca ies la timp, evident prostite de baieti sau chiar de ele singure. deci, e si mai trist, ca e o chestie care si-o fac cu mana lor.

asa ca da, am votat avort, stiu sunt insensibil. am vazut destule cazuri de copile cu copii si iti garantez ca fff putini din ei au ajuns "bine". pana pe la 19 20 de ani cel putin ii arde de iesit in oras de cluburi de distractie nu de dat lapte la copil, schimbat scutece si leganat sa adoarma copilu`. si crede-ma pe cuvant am avut exemplu concret in "neam" deci nu vorbesc din auzite sau ca sa ma aflu in treaba.
cRbL is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 14:21   #87
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Ce faci daca prietena ta ramane insarcinata?

Quote:
Originally Posted by cRbL View Post
dar esti de acord ca toate pustoaicele de 15 16 17 ani sa aiba copii ?
pe timpuri toate erau maritate la 18 ani. la 20 aveau copii si nimeni nu le mai tragea la raspundere
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 14:25   #88
cRbL


Stage 5
 
cRbL's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,818
Member of:
[Moderators]
[FOTO]
[4Tuning International]
Default Re: Ce faci daca prietena ta ramane insarcinata?

pe timpuri. mai gandeste cineva ca atunci ? la fete/femei ma refer.
ai mei m-au facut la 18 ani deci stiu ce zici. din pacate, in ziua de azi, nu se mai aplica aceleasi principii...
cRbL is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 16:04   #89
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Ce faci daca prietena ta ramane insarcinata?

Quote:
Originally Posted by cRbL View Post
nu discutam aici DE CE sau CUM au ajuns in stadiul respectiv. ci ce fac dupa, ok ?
spui ca nu trebuie sa distruga o viata da ? ok, il pastreaza. ce educatie ii poate da respectiva. si daca are "norocul" de niste parinti nu tocmai ingaduitori. cam ce ajunge de respectivul copil ? pe strazi, la furat, prin camine sau cine stie mai ce . e mai ok asa ?
in ochii mei, mai rau ii distruge viata tinandu-l chinuindu-l si etc. da sunt crud si stiu ca e vorba de chestii morale, ca iei o viata si tot ce vine cu ideea asta. insa adevarul e undeva mai departe de chestia asta.
.
aici e cu dus-intors.
Tatal meu a fost nascut ( de mama lui ) la varsta de 15 ani Consider ca a fost crescut foarte bine si a fost educat foarte bine ( o familie de saraci ), daca a ajuns unde a ajuns si a asigurat viitorul si nepotilor mei ! Si nu prin furturi sau manarii.

Conteaza ce educatie ai tu ca parinte , de la parintele tau ! Daca parintii tai ( nu ma refer la tine.. ci in general ), au fost prosti si nu au stiut sa te educe, normal ca nici tu nu o sa stii sa iti educi copilul la 15 ani !
dolb is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 16:35   #90
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Ce faci daca prietena ta ramane insarcinata?

"pe timpuri" nu aveai pretentia de la o femeie sa produca cel putin 500 de euro pe luna,sa se intretina din inca vreo cateva sute,sa fie desteapta si interesanta,trecuta prin viata ca sa fie demna de respect in societatea contemporana, unde o femeie tre' sa aiba vreo 10 puncte forte din diferite domenii...
pe timpuri aveai pretentia sa fie vaca gestanta de acasa care iti creste si ingrijeste pruncii,face curat,face mancare, da cu sapa si da de mancare animalelor de linga casa.
momentan,vrem si cu p.la in p.zda si cu sufletul in rai.

anyway,eu personal,dupa toate cele ce am trait,as stipula prin lege ca fiecare femeie sa nasca un copil exclusiv pe propria raspundere, numai daca EA,isi permite sa il nasca,sa il ingrijeasca sa il creasca si sa il educe asa cum trebuie. cum anume asigura fondurile pt asta,sa fie treaba ei.

pe de alta parte,este corpul ei,este viata ei,este decizia ei. nu tatal este cel care va fi nevoit sa stea acasa cu copilul bolnav,sa renunte la diferite joburi din cauza sechelelor ramase de dupa sarcina/nastere...si nici nu el va fi acuzat ca e tata denaturat orice ar face el.

treaba voastra ar fi:
in primul rind sa intelegi,ca in cazul in care f.ti ca boul,fara sa rationalizezi ,mai devreme sau mai tarziu in mod cert se va intimpla un accident(ca se rupe prezervativul ,ca dai peste una disperata sa se agate de tine e totuna),iar daca sarcina exista deja ,atunci nu ai altceva de facut decit sa discuti cu ea,care este decizia ei.poti sa stai si in cap,daca vrea,tot tine copilul si daca nu vrea,tot o sa faca dracu' in patru sa scape.

scoateti romantismele din cap.trebuia sa fii angajata o perioada mai lunga si cu un salariu cel putin decent ca sa primesti ceva decent.

in ultimele 3 luni de sarcina,deja esti o leguma si ai nevoie de medicamente in valoare d approx 1 mill/luna+cheltuielile pe care le scoteai cit ai fost ok.
nasterea: de la 300 pana la 1500 de euro,approx + cheltuielile normale+primele cumparaturi pt copil (creme,pampersi,medicamente,carucior,ceaiuri,pompe si pompite.daca ai in zona cineva care te ajuta cu bunuri folosite,scapi cu approx 200 euro)
apoi,lunar,mancarea+facturile pt mama si locuinta + medicamente pt copil+pampersi+lapte,fara sa exagerez 500 euro
pe linga asta 1 raceala,cu medic,medicamente,deplasari,te costa in jur de 2 mill,de fiecare data.mentionez ,ca un copil,din sept pana in mai ,cam lunar iti face figura asta,dar poate si saptaminal si e posibil sa se complice treaba si daca ajungi la spital,ai cam belit p.la.
asa trec 3 ani,dupa care poti sa dai o gramada de bani,ca copilul sa ajunga la gradinita normala,de unde tre sa il scoti la fiecare 2 sapt din cauza virozelor ce a luat.ca urmare,mama e inapta de munca,sta acasa ,cheltuie bani pt ea si pt copil.

va rog sa ma credeti ca nu sunt deplasate cheltuielile enumerate.sa ne socotim cu o cheltuiala lunara de 200 de euro pt casa si facturi+toate cele enumerate si faceti o socoteala estimativa....si va intreb acum ati vrea sa fiti voi, copilul ala care nu are acasa mancare,apa calda,haine cu ce sa se imbrace a doua zi la gradi,sau 20 de roni ca sa mearga cu restul la teatrul de papusi?sa fiti voi ala marginalizat,ca nu aveti pijama cu spiderman? sau,neavind cablu tv acasa,nu intelegeti de ce rad restul de voi,ca habar nu aveti de ce e fain Ben10?

la toate astea sa te gindesti inainte sa te angajezi sa nasti/cresti un copil.

Last edited by aleks; 08-12-09 at 17:00.
Trixi is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 15:26.


- Copyright 2024 4Tuning