Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Zona tehnica Honda - Acura

Reply
 
Thread Tools
Old 09-05-08, 03:58   #46
BogdanNZ
Toyota Driver


Stage 5
 
BogdanNZ's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 928
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
[Toyota]
Default Re: GPL pe masinile Honda?

Am avut un Ford Falcon de la job care avea GPL. Mergea super masina si se renta instalatia de GPL pe motorul de 4 litrii. Dar inafara de genul asta de masini nu mi se pare viabil. O honda o cumperi pt placerea de a conduce, nu pt a te uita la ultima picatura de benzina cum se duce. Dar asta difera binenteles de la caz la caz, unii cum sunt fasso cu minivan-ul ala , au nevoie sa fie si utila, iar altii isi scot hondele o data pe luna din garaj sa le mai dea cate o forja.
__________________
"I drift not because it is a quicker way around a corner, but it is the most exciting way"
Keiichi Tsuchiya (土屋圭市, Tsuchiya Kei'ichi) Dori-Kin (DRIFT KING)
BogdanNZ is offline   Reply With Quote
Old 09-05-08, 23:04   #47
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: GPL pe masinile Honda?

Quote:
Originally Posted by BogdanNZ View Post
Am avut un Ford Falcon de la job care avea GPL. Mergea super masina si se renta instalatia de GPL pe motorul de 4 litrii. Dar inafara de genul asta de masini nu mi se pare viabil. O honda o cumperi pt placerea de a conduce, nu pt a te uita la ultima picatura de benzina cum se duce. Dar asta difera binenteles de la caz la caz, unii cum sunt fasso cu minivan-ul ala , au nevoie sa fie si utila, iar altii isi scot hondele o data pe luna din garaj sa le mai dea cate o forja.
daca masina mea ti se pare tie minivan eu mi-o tai si mi-o dau la ratzep.s. si dupa tine asha, cam ce crezi ca port eu in portbagajul "minivanului" meu tinand cont ca am o butelie de gpl acolo si un subwoofer tub?o pereche de sosete mai incape,atatutila este, dar in alt sens, in sensul ca este masina de zi cu zi si fac circa 100-120 de km everyday

Last edited by fasso; 09-05-08 at 23:07.
fasso is offline   Reply With Quote
Old 09-05-08, 23:13   #48
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: GPL pe masinile Honda?

si degeaba zici ca eu am mereu acul de la benzina putin peste jumatateultima oara cred ca am bagat acum vreo 2 luni benzina si tot acolo sta acul...si am facut vreo 20-30 de km si pe benzina cu eadaca se mai scumpeste gazul mult deja nu o sa mai renteze pt ca observi ca te dai jos la aceeasi gara....un 6-7 % consum pe benzina si un 10-12 pe gpl..
fasso is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -