Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 06-10-08, 13:48   #1
nr. 150

Stage 3
 
nr. 150's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 110
Member of:
[AirBrush]
Default Sofer profesionist

Propun să se dicute aici pe marginea profesionalismului īn trafic. Cred că ar fi o discuţie utilă tuturor nu neapărat să-i īnveţe unii pe alţii, ci şi să cunoaştem şi să evidenţiem mai multe stiluri de a conduce o maşină pe drumurile publice.

Prin deschiderea acestui subiect nu urmăresc crearea a două tabere care īncep a striga unii la alţii, respectiv tabăra celor ce conduc prudent şi tabăra celor care sfidează orice regulă.

Să păstrăm discuţia īntr-un ton amiabil, colegial şi să lăsăm nervii pentru şefii de la birou.
__________________
pagina FB
Aut ars, aut nihil. --- aerograf
nr. 150 is offline   Reply With Quote
Old 06-10-08, 23:18   #2
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Sofer profesionist

poate pui profesionalism in ghilimele, pentru toti aceia care am deviat de la un subiect, am batut un mic apropo intepator.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 06-10-08, 23:33   #3
Klez

Stage 3
 
Klez's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 119
Default Re: Sofer profesionist

Quote:
Originally Posted by Sindrom View Post
poate pui profesionalism in ghilimele, pentru toti aceia care am deviat de la un subiect, am batut un mic apropo intepator.
He, he, he... aveam o replica ""intepatoare" dar ma abtin
Klez is offline   Reply With Quote
Old 06-10-08, 23:47   #4
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Sofer profesionist

Dai drumu, e democratie. Dar sa ne respectam varsta ca asa e frumos:P .Nu ne injuram nu ne scuipam.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 07-10-08, 00:00   #5
Klez

Stage 3
 
Klez's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 119
Default Re: Sofer profesionist

No 10x... e prea ushor si prea greu in acelasi timp. Ai sa te lovesti singur odata, la fel cum a patit-o marea majoritate. Apoi o sa dai dreptate si celorlalti mai "timizi"(din pct tau de vedere)
Klez is offline   Reply With Quote
Old 07-10-08, 00:06   #6
Klez

Stage 3
 
Klez's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 119
Default Re: Sofer profesionist

App, legat de varsta...e cam egala. Cat despre injurat si scuipat n-ai sa vezi pe forumuri din partea mea. Ar fi multe de discutat pe tema asta, insa sunt multi ( nu zic ca tu ai fi printre ei) care au acei "ochelari de cal". Adica le stiu pe toate si le tin pe-a lor ca ei sunt maiestrii in ale toate, mai ales in ale condusului. Dupa ce au primul, poate si al doilea accident datorat ne-atentiei lor, se trezesc brusc la realitate si uita repede cine erau inainte de accident. E mult de discutat, poate prea mult. Repet, nu m-am referit la nimeni in special la fel cum nu m-am referit nici la primul post de pe acest thread.
Klez is offline   Reply With Quote
Old 07-10-08, 00:15   #7
nr. 150

Stage 3
 
nr. 150's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 110
Member of:
[AirBrush]
Default Re: Sofer profesionist

Sindrom, nu e cazul de ghilimici că nu am īnceput subiectul ăsta pt a īnţepa. Crede-mă pe cuvānt că dacă e vb de īnţepat o fac la modul cel mai direct, finuţ dar şi usturător al naibii de tare. Subiectul ăsta-l vreau a fi o imagine īn oglindă a celui cu regulile de bun simţ. Să prezentăm aici aspecte pozitive şi demne de laudă, fără a ne repeta cu celălalt pe care l-am amintit (deşi riscul ca aceasta să se īntāmple e cam mare, ce-i drept - om vedea dacă merge).
nr. 150 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -