Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

View Poll Results: Loganul pe roti sau pe capota?
Pe roti! 37 42.53%
Pe capota! Pe lateral! 50 57.47%
Voters: 87. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 22-08-05, 22:07   #31
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

Renault spune ca nu-s probleme

Anterior acestui test, Dacia a mai obtinut o nota proasta in cursul unei testari la accidente EuroNCAP, la manevra de carambolaj lateral fiind cotata ultima din cinci modele testate, mai arata ziarul nemtesc. Reprezentantii Renault din Germania au declarat ca automobilul testat de ADAC urmeaza sa fie examinat in detaliu.


Va pot spune dupa aceasta poza si altele pe care vi le puteti procura si singuri si dupa film ca nu a fost nici un truc.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	logan_critic_888.jpg
Views:	114
Size:	10.4 KB
ID:	38142  
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 22-08-05, 22:35   #32
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

poza mai clara
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	loganpeplafonlateral_301.jpg
Views:	101
Size:	68.2 KB
ID:	38143   Click image for larger version

Name:	loganpe2roti_137.jpg
Views:	86
Size:	55.3 KB
ID:	38144   Click image for larger version

Name:	loganpeplafon_220.jpg
Views:	101
Size:	76.6 KB
ID:	38145  

Click image for larger version

Name:	logancriticclar_155.jpg
Views:	67
Size:	14.2 KB
ID:	38146  
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 23-08-05, 09:06   #33
TND--TEAM

Stage 5
 
TND--TEAM's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,123
Default

in concluzie masina asta nu are nimik bun pe ea
TND--TEAM is offline   Reply With Quote
Old 23-08-05, 17:45   #34
MMihai

Stage 5
 
MMihai's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,796
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[FullSpeed Racing]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"TND--TEAM\"
in concluzie masina asta nu are nimik bun pe ea
ba da .. roata de rezerva mi se pare chiar folositoare
MMihai is offline   Reply With Quote
Old 26-08-05, 19:13   #35
dude

Stage 4
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 185
Default Re:

Ce destepti suntem toti !!!

Parerea mea sincera e ca nu se rastoarna. De asemenea, nu cred ca testul elanului este un test concludent. Sa stai si sa vezi ca se rastoarna masina si sa nu faci nimic nu mi se pare in regula si contravine flagrant instinctului de conservare. De unde si concluzia mea ca nu e un test concludent. parerea mea...

OFFTOPIC:

Cu scuzele de rigoare, dar de cand am devenit toti asa de 'talentati' in a afirma ca o masina este buna sau nu. Sunt convins ca cei care au cumparat aceasta masina au considerat ca este buna si se potriveste stilului si mai ales bugetului lor. Sau putem concluziona ca cei aproape 100.000 de romani care au cumparat Logan sunt niste idioti si prin extindere romanii sunt niste idioti. Sunt tare curios cati dintre voi chiar ati luat masina la un test-drive macar.
Eu eram primul care ziceam ca Logan nu e masina, ca e tot o Dacie obosita. Dupa ce am urcat in ea si am mers cu ea am ajuns la concluzia ca cei care si-au luat masina asta au investit bine cu cei 6-7-8000 de euroi. nu vreau sa incepem o polemica despre masina sh vs Logan pentru ca nu cred ca e cazul. Doar incercati sa faceti o tura cu ea si sunt convins ca o sa vi se para altfel decat arata(adica groaznic), si sunt convins ca o sa gasiti cel putin cateva chestii bune pe ea; pe langa roata de rezerva,

Succese.
__________________
Sanatate maxima !
dude is offline   Reply With Quote
Old 26-08-05, 20:23   #36
blowwind
Observator 4tuning

Stage 5
 
blowwind's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,034
Member of:
[Observator 4tuning]
[VW]
[Honda]
[Street Zone]
Default

parerea mea sincera e ca TND ar trebui sa mai taca!!!
Loganul nu se rastoarna...nu la 70km/h .... poate la viteze mai ridica da......oricum faza cu jentile si aia poate fi pusa sub semnul intrebari...dc? pey abea la a 3`a incercare s`a desprins cauciucul.....si viteza a fost in crestere...nu cred ca in viata de zi cu zi cauciucul este atat de solicitat!!! sincer...
__________________
pround member of Street Zone
Honda Civic TypeS - VW Polo 1.2 - Subaru Forester 2.5XT - Infiniti FX37S

VAND PEUGEOT 307 CC

VAND SAAB 9-3 1.8t
blowwind is offline   Reply With Quote
Old 27-08-05, 14:47   #37
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"blowwind\"
parerea mea sincera e ca TND ar trebui sa mai taca!!!
Loganul nu se rastoarna...nu la 70km/h .... poate la viteze mai ridica da......oricum faza cu jentile si aia poate fi pusa sub semnul intrebari...dc? pey abea la a 3`a incercare s`a desprins cauciucul.....si viteza a fost in crestere...nu cred ca in viata de zi cu zi cauciucul este atat de solicitat!!! sincer...
Situatile extreme ne supara, in conditi normale poate avea si romanul bani sa cumpere o Vectra macar.
Cand ai o masina trebuie sa te bazezi pe ea in orice situatie si mai special in cele extreme, sti cum e la cei saraci nici boii nu trag.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 27-08-05, 14:51   #38
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"dude\"
Ce destepti suntem toti !!!

Parerea mea sincera e ca nu se rastoarna. De asemenea, nu cred ca testul elanului este un test concludent. Sa stai si sa vezi ca se rastoarna masina si sa nu faci nimic nu mi se pare in regula si contravine flagrant instinctului de conservare. De unde si concluzia mea ca nu e un test concludent. parerea mea...

OFFTOPIC:

Cu scuzele de rigoare, dar de cand am devenit toti asa de 'talentati' in a afirma ca o masina este buna sau nu. Sunt convins ca cei care au cumparat aceasta masina au considerat ca este buna si se potriveste stilului si mai ales bugetului lor. Sau putem concluziona ca cei aproape 100.000 de romani care au cumparat Logan sunt niste idioti si prin extindere romanii sunt niste idioti. Sunt tare curios cati dintre voi chiar ati luat masina la un test-drive macar.
Eu eram primul care ziceam ca Logan nu e masina, ca e tot o Dacie obosita. Dupa ce am urcat in ea si am mers cu ea am ajuns la concluzia ca cei care si-au luat masina asta au investit bine cu cei 6-7-8000 de euroi. nu vreau sa incepem o polemica despre masina sh vs Logan pentru ca nu cred ca e cazul. Doar incercati sa faceti o tura cu ea si sunt convins ca o sa vi se para altfel decat arata(adica groaznic), si sunt convins ca o sa gasiti cel putin cateva chestii bune pe ea; pe langa roata de rezerva,

Succese.

Eu cred ca e democratie si ca oameni au dreptul ca macar sa-si dea cu parerea.
Vrei te rog sa ne descri in ce consta exact, foarte riguros testul elanului si cum se face el?
Am condus masina in multitudinea ei de variante de fapt dupa parerea mea e mult spus o masina, corect ar fi un dispozitiv de circulat pe drumuri publice si atat.
Voi stiti ca unii au fost constransi sa ia logan?
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 27-08-05, 14:53   #39
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

Dupa contuarul de vot cred ca ar trebui sa schimb titlul topicului.
LOGANUL dar nu pe roti!
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 27-08-05, 15:05   #40
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,553
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default sal

eu am tupeu la viteza de 90 km h sa fac testul elanului.. si fac pariu ca nu o sa se rastoarne.. poate.. o sa se ridice un pic pe 3 roti.. asta nu zic ca nu o va face. totusi este inalta.. dar oricum am mers cu logan si totusi nu e chiar asa de caruta.. voi poate v-ati obisnuit numai cu prototipele de masini care se tuneaza pe aici.. deschideti ochii..
__________________
ANONYMOUS MOTORSPORT
B-14-BYE is offline   Reply With Quote
Old 27-08-05, 16:14   #41
TND--TEAM

Stage 5
 
TND--TEAM's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,123
Default Re: sal

Quote:
Originally Posted by \"doarr4u17\"
eu am tupeu la viteza de 90 km h sa fac testul elanului.. si fac pariu ca nu o sa se rastoarne.. poate.. o sa se ridice un pic pe 3 roti.. asta nu zic ca nu o va face. totusi este inalta.. dar oricum am mers cu logan si totusi nu e chiar asa de caruta.. voi poate v-ati obisnuit numai cu prototipele de masini care se tuneaza pe aici.. deschideti ochii..
ce ai spus frate poate nu se rastoarna daca iei vro 3jaloane inainte dar fal tu fara sa agate vreun jalon si atunci te cred :P
TND--TEAM is offline   Reply With Quote
Old 27-08-05, 17:02   #42
dude

Stage 4
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 185
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"

Eu cred ca e democratie si ca oameni au dreptul ca macar sa-si dea cu parerea.
Vrei te rog sa ne descri in ce consta exact, foarte riguros testul elanului si cum se face el?
Am condus masina in multitudinea ei de variante de fapt dupa parerea mea e mult spus o masina, corect ar fi un dispozitiv de circulat pe drumuri publice si atat.
Voi stiti ca unii au fost constransi sa ia logan?[/b]
Unu la mana. Nu sunt eu cel care decide daca e sau nu e democratie. Cat despre datul cu parerea.... e ca si cum ti-as spune ca masina ta e o mare porcarie si ca tot ce e bun din ea e manerul de care ma tin cand soferul ia o curba prea strans. Am mers eu cu masina ta? Am condus eu masina ta? Categoric nu. Deci nu am nici un drept, sau mai bine spus nu ar trebui sa ma lase bunul simt sa imi dau cu parerea. Una e sa zici ca nu iti place din punct de vedere estetic, ca nivelul de echipare pe care l-ai citit in fisa tehnica nu e multumitor, ca nu iti plac culorile oferite, etc si alta e sa iti dai cu parerea despre comportarea masinii pe drum, fara ca macar sa o fi condus. Mie asa imi spune bunul simt. E doar o parere.

Doi la mana. Internetul e mare si cred ca poti sa gasesti tu sau cei interesati care sunt specificatiile testului elanului. Nu cred ca e nevoie de mine pentru asa ceva. Daca ne referim la ce am citit in ziare, ce s-a scris pe internet sau la ce am vazut 'simulat' la televizor asta e altceva. Si cum nici unul din noi nu a fost la simulatile facute de romani, nemti si altii care au testat masina, cred ca fiecare a vazut ce a vrut sa vada sau ce a putut sa vada.

Trei la mana. Poate ca standardele tale un sunt un pic prea inalte pentru marea majoritate a romanilor. Auzi, 'dispozitiv de circulat pe drumuri publice si atat'. Inseamna ca suntem o tara de carutasi care ne deplasam pe drumurile publice cu atelajele noastre vai de mama lor.

Bineinteles ca majoritatea celor care si-au luat Logan au fost constransi sa faca asta. Crezi ca eu nu as face orice sa am macar banii de avans pentru un STi? Dar pana atunci chinui o berlina din `71 si probabil ca in viitor o sa ingros randurile celor celor cu Logan. Asta e tara in care traim. In care pustii de bani gata se plimba cu masini de zeci de mii de euro,iar restul cu ce da Dumnezeu.
Te-ai uitat la fetele celor care conduc Logan? Eu da. Sunt in mare majoritatea oameni care si-au dat masinile vechi, in mare majoritate Dacii sau oltcit si au pus ani de-a randul ban pe ban ca sa isi permita o masina. 1% dintre ei vor ajunge sa isi schimbe masinile in urmatorii ani si mult mult mai putin vor fi nevoiti sa vada daca Logan se rastoarna la testul elanului. Pentru marea majoritate aceast 'dispozitiv de circulat pe drumuri publice si atat' este doar un mijloc de a ajunge din punctul A in puctul B si atat. Nu o sa participe la curse cu ele, nu o sa se intreaca. Doar o sa circule pe drumurile publice.

ma bucur pentru tine ca ai 'condus masina in multitudinea ei de variante' si ca ai posibilitatea sa tii mai multe masini si motociclete, dar macar ia in calcul ca 70-80% din populatia acestei tari nu isi permite decat cel mult un Logan. Fie ca trece testul elanului fie ca nu il trece. Si pentru acest lucru trebuie sa le multumim conducatorilor nostrii iubiti care de 15 ani se imbogatesc si pot da copiilor lor bani sa isi cumpere si BMW-uri si Mercedes si Ferarri si Subaru si tot ce vor ei. Si mai trebuie sa multumim poporului roman care ii suporta.

in rest numai de bine si sa de-a Dumnezeu ca in cel mai scurt timp nici cel mai sarac roman sa nu mai fie 'constrans' sa isi ia Logan.
dude is offline   Reply With Quote
Old 27-08-05, 18:43   #43
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,553
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default sal

da frate.. dar nu se rastoarna.. pm iau dacia lu tata berlina din 98 si ii fac ce vrei tu si tot n-o rastorni pm.. cum draq sa se rastoarne la 70.. sau cat a fost. .. eu nu cred asa ceva. aduceti un logan si ii dau eu 90 si trag de el in toate directiile ia s vedem se rastoarna ? fiti mai realisti. si in pozele alea.. cum statea ala.. parca era pus acolo nu rasturnat...
B-14-BYE is offline   Reply With Quote
Old 28-08-05, 00:43   #44
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"dude\"
Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"

Eu cred ca e democratie si ca oameni au dreptul ca macar sa-si dea cu parerea.
Vrei te rog sa ne descri in ce consta exact, foarte riguros testul elanului si cum se face el?
Am condus masina in multitudinea ei de variante de fapt dupa parerea mea e mult spus o masina, corect ar fi un dispozitiv de circulat pe drumuri publice si atat.
Voi stiti ca unii au fost constransi sa ia logan?[/b]
Unu la mana. Nu sunt eu cel care decide daca e sau nu e democratie. Cat despre datul cu parerea.... e ca si cum ti-as spune ca masina ta e o mare porcarie si ca tot ce e bun din ea e manerul de care ma tin cand soferul ia o curba prea strans. Am mers eu cu masina ta? Am condus eu masina ta? Categoric nu. Deci nu am nici un drept, sau mai bine spus nu ar trebui sa ma lase bunul simt sa imi dau cu parerea. Una e sa zici ca nu iti place din punct de vedere estetic, ca nivelul de echipare pe care l-ai citit in fisa tehnica nu e multumitor, ca nu iti plac culorile oferite, etc si alta e sa iti dai cu parerea despre comportarea masinii pe drum, fara ca macar sa o fi condus. Mie asa imi spune bunul simt. E doar o parere.

Doi la mana. Internetul e mare si cred ca poti sa gasesti tu sau cei interesati care sunt specificatiile testului elanului. Nu cred ca e nevoie de mine pentru asa ceva. Daca ne referim la ce am citit in ziare, ce s-a scris pe internet sau la ce am vazut 'simulat' la televizor asta e altceva. Si cum nici unul din noi nu a fost la simulatile facute de romani, nemti si altii care au testat masina, cred ca fiecare a vazut ce a vrut sa vada sau ce a putut sa vada.

Trei la mana. Poate ca standardele tale un sunt un pic prea inalte pentru marea majoritate a romanilor. Auzi, 'dispozitiv de circulat pe drumuri publice si atat'. Inseamna ca suntem o tara de carutasi care ne deplasam pe drumurile publice cu atelajele noastre vai de mama lor.

Bineinteles ca majoritatea celor care si-au luat Logan au fost constransi sa faca asta. Crezi ca eu nu as face orice sa am macar banii de avans pentru un STi? Dar pana atunci chinui o berlina din `71 si probabil ca in viitor o sa ingros randurile celor celor cu Logan. Asta e tara in care traim. In care pustii de bani gata se plimba cu masini de zeci de mii de euro,iar restul cu ce da Dumnezeu.
Te-ai uitat la fetele celor care conduc Logan? Eu da. Sunt in mare majoritatea oameni care si-au dat masinile vechi, in mare majoritate Dacii sau oltcit si au pus ani de-a randul ban pe ban ca sa isi permita o masina. 1% dintre ei vor ajunge sa isi schimbe masinile in urmatorii ani si mult mult mai putin vor fi nevoiti sa vada daca Logan se rastoarna la testul elanului. Pentru marea majoritate aceast 'dispozitiv de circulat pe drumuri publice si atat' este doar un mijloc de a ajunge din punctul A in puctul B si atat. Nu o sa participe la curse cu ele, nu o sa se intreaca. Doar o sa circule pe drumurile publice.

ma bucur pentru tine ca ai 'condus masina in multitudinea ei de variante' si ca ai posibilitatea sa tii mai multe masini si motociclete, dar macar ia in calcul ca 70-80% din populatia acestei tari nu isi permite decat cel mult un Logan. Fie ca trece testul elanului fie ca nu il trece. Si pentru acest lucru trebuie sa le multumim conducatorilor nostrii iubiti care de 15 ani se imbogatesc si pot da copiilor lor bani sa isi cumpere si BMW-uri si Mercedes si Ferarri si Subaru si tot ce vor ei. Si mai trebuie sa multumim poporului roman care ii suporta.

in rest numai de bine si sa de-a Dumnezeu ca in cel mai scurt timp nici cel mai sarac roman sa nu mai fie 'constrans' sa isi ia Logan.

1. E democratie.
2.Poti sa spui ce inepti vrei despre masina mea.
3.Nu cred ca e corect sa iei aceasta discutie la nivel personal.
4.Logan este o masina care se vinde cu o publicitate enorma si nejustificata.
5.Cine are Logal sa-l foloseasca sanatos dar sa nu puna pe nimeni in pericol crezand ca are veleitati sportive, dimpotriva e instabil
6. Am impresia ca nu sti exact si cat de riguros e testul elanului.
7.Tu contrazici faptele cu vorbe.Nemti au rasturnat masina, o puteam face si eu.I-am avertizat de cand s-a facut primul test.
8.Dacia merita mai mult decat Logan de la Renault si la alt pret.
9.As v4ea sa fiu mandru de masina nationala!
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 28-08-05, 00:55   #45
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

6. Am impresia ca nu sti exact si cat de riguros e testul elanului.
7.Tu contrazici faptele cu vorbe.Nemti au rasturnat masina, o puteam face si eu.I-am avertizat de cand s-a facut primul test.
8.Dacia merita mai mult decat Logan de la Renault si la alt pret.
9.As v4ea sa fiu mandru de masina nationala![/b]
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -