Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

View Poll Results: Loganul pe roti sau pe capota?
Pe roti! 37 42.53%
Pe capota! Pe lateral! 50 57.47%
Voters: 87. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 12-09-05, 15:26   #76
radubucu

Stage 1
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 15
Default

Da...asa e...in sfarsit alt mod de a-ti spune parerea....

Apropo, nu se rastoarna loganul....au dezmintit chiar ei

http://presse.adac.de/meldungen/Test...cePageID=15051
radubucu is offline   Reply With Quote
Old 12-09-05, 18:11   #77
@tt@ck

Stage 2
 
@tt@ck's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 49
Default

NU prea am intzeles nimic din link-ul de mai sus, dar te cred pe cuvant! [/quote]
@tt@ck is offline   Reply With Quote
Old 13-09-05, 09:00   #78
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default

ca sa poti intelege textul tradu-l in engleza http://babelfish.altavista.com/
aleks is offline   Reply With Quote
Old 13-09-05, 14:49   #79
tre

Stage 5
 
tre's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,872
Default

traducere la
http://presse.adac.de/meldungen/Test...cePageID=15051

[...]

Eine Spur galt den Reifen des Fahrzeugs, die durch die vorangegangenen Spurwechseltests im Bereich der Außenschulter stark abgefahren waren. Sie wurden jetzt vom Hersteller der Reifen untersucht. Dabei stellte sich heraus, dass die Reifen nicht nur optisch stark verschlissen waren. Mittels Röntgendiagnose wurden Schäden am Stahlgürtel gefunden. Ein solcher Reifenschaden ist versuchsbedingt und tritt im normalen Fahrbetrieb nicht auf.

o urma era prezenta pe cauciucurile masinii, cauciucuri puternic uzate pe marginile exterioare in urma precedentelor teste de schimbare a benzii.
cauciucurile au fost cercetate de catre producator. s-a constatat ca uzura nu era doar la nivel optic. la cercetarea cu raze roentgen s-a observat o puternica uzura a inelelor metalice de ranforsare. o asemenea uzura a cauciucurilor e normala la teste, in exploatarea normala ea neavand loc.

Bei Nachtests mit neuen Reifen, die von Renault und anderen durchgeführt wurden, kam es nicht zu einem Kippen des Logan.

la testele cu cauciucuri noi ce au urmat, teste efectuate de renault si altii, nu s-a ajuns la rasturnarea loganului.
__________________
"it's of bad taste not to mod your evo"
tre is offline   Reply With Quote
Old 13-09-05, 15:37   #80
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

stai ca nu inteleg adica au facut aia 2-3 teste inainte si s-a tucit prea rau cauciucul si daia a avut probleme?

parerea mea basme (poti sa tocesti in timp record niste cauciucuri dar numai daca faci expre - nu au voie sa se duca asa repede daca iei viraje cu masina sau mai stiu eu ce faci acolo)

ce ide la BMW parac promisesera o masina (nu mai stiu cui) daca se rastoarna cu BMW-ul sa faca si cei de la Dacia asa bine punand conditia de viteza maxima de 60km/h sa vedem

PS: azi la radio am auzit ca rata de nemultumire fata de Dacia este de 1% (gluma carcotasilor a fost ceva de genul da numai de 1% pentru ca atatia mai reusesc sa ajunga inapoi sa reclame )
200SX is offline   Reply With Quote
Old 16-09-05, 01:10   #81
Kos_min

Stage 2
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 30
Default

Ba nemtii cred ca au un mare interes sa minta, avand in vedere ca in banii pe care ii dai pe un logan, ei nu pot oferi ceva cu aceleasi dotari si motoriz, ca sa numai zic de spatiu. Vazusem de curand intr-o revista mai veche o versiune de Corsa, care avea aproape toate elementele de confort date jos, adica \"cheala\" in adevaratul sens al cuvantului pt a aduce pretul la nivelul loganului! Si mai e o chestie, ca am citit in nu stiu ce ziar: va dati seama ce publicitate(proasta sau buna, cum vreti) a fost facuta golanului pe GRATIS cu aceste teste?!
Kos_min is offline   Reply With Quote
Old 16-09-05, 10:34   #82
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default

asta cu publicitatea asa e...
moca, si multa, dar cred ca mai mult in romania a avut ecou...
il doare in pix pe hans din munchen ca s-a rasturnat un logan...
a uitat stirea dupa juma de ceas...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 17-09-05, 14:18   #83
Gangstahmode

Stage 2
 
Gangstahmode's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 32
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default

dupa mine nu poti cere de la o masina mai mult decat poate, nu te poti astepta la cine stie ce performante cand dai 7-8 mii pe o masina cu 0 km in bord si ai in banii astia si ceva optiuni...eu cred ca-si face banii insa nu-i poti cere prea multe. in opinia mea, ca design loganul este o masina oribila insa fiecare om cu gusturile lui si cel mai important... fiecare-si ia pe banii lui ce vrea si nimeni nu are dreptul sa comenteze acest lucru...parerea mea
Gangstahmode is offline   Reply With Quote
Old 19-09-05, 07:29   #84
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default

nu comentam aici optiunile cumparatorilor, ci masina in sine
aleks is offline   Reply With Quote
Old 25-09-05, 09:58   #85
andy_wpo

Stage 5
 
andy_wpo's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,162
Member of:
[RENAULT]
[Freehand Design Usergroup]
[DACIA]
Default

fara suparare sebi si eu daca as sta cu curu intr-un impreza probabil ca as avea aceasi parere ca si tine.voi chiar nu intalegeti ca nu ii masina de curse sa intri cu 100 in curbe periculoase da credema ca stie mai mult decit crezi tu masina asta si ti-o spun din propria experienta ca nu prea am avut mila de masina si nu-i chiar cum zic uni.de acord ca desig-nul nu-i cel mai frumos si ca nu are motor de 300cp da pina a ajunge sa spui ca este o mare dezamagire ii cam mare diferenta.nu o compara cu o masina de genul vw sau bmw SH pt ca nici macar nu pute pe linga un passat sau o vectra.sincer deabia astept sa imi i-au masina mea personala si aia va fii un vectra A care zic eu ca ii super pe linga un Logan.Comparo cu ce o fost Dacia inainte cind tremurai iarna de frig cind te lasa cind ti era lumea mai draga.asa ca lasa deoparte comparatile ca nu isi au sensu si plus ca asta ii masina de familie nu de curse si pt.cei facut ii ok
__________________
TEAM 4 MOTORSPORT-founder
http://www.rtoc.org-member
https://www.facebook.com/pages/Car-Ma...86?ref=tn_tnmn-Like This
andy_wpo is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -