| Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente |
20-10-07, 15:31
|
#1
|
  Stage 5
Join Date: May 2007
Posts: 426
Member of: [4Tuning International]
|
BMW 755d ?!?
BMW 755d
Locatie: Croatia
Provenienta: Germania
Acum pun si eu aceeasi intrebare care si cel care a facut poza se intreaba ... oare scrisul este pus la vrajeala , sau masina este un model facut la comanda  Pe site-ul www.bmw.de nu exista aceasta versiune !
|
|
|
20-10-07, 23:29
|
#2
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of: [Opel]
|
Re: BMW 755d ?!?
simpla parere a mea este ca proprietarul masini a schimbat initialele si ca este pasionat de un motor diesel pe care numai el vrea sal aiba si deci in loc sa fie 735d a scos 3 si a mai adaugat un 5 si uite asa sa inventat 755d
in mintea lui !!!!!!
|
|
|
20-10-07, 23:39
|
#3
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2006
Posts: 456
Member of: [Fiat]
|
Re: BMW 755d ?!?
pun o intrebare stupida...735d are evacuare dubla?
|
|
|
20-10-07, 23:58
|
#4
|
|
Audi Driver
 Stage 5
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,386
Member of: [AUDI]
|
Re: BMW 755d ?!?
Evacuarea e un lucru relativ. Daca vrei poti sa-ti pui 8 evacuari . In cel mai bun caz poate e un 745 D . Dar de 755d se pare ca nu a auzit nimeni pana acum...
__________________
|
|
|
21-10-07, 00:45
|
#5
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2004
Posts: 364
|
Re: BMW 755d ?!?
nu exista asa ceva
|
|
|
21-10-07, 01:21
|
#6
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of: [Opel]
|
Re: BMW 755d ?!?
Quote:
Originally Posted by 19tdi
pun o intrebare stupida...735d are evacuare dubla? 
|
si eu pun o intrebare si mai stupida tu chiar crezi asta??? cu 755 d ,tipule ma dezamagesti!!!!!
|
|
|
21-10-07, 01:42
|
#7
|
 Stage 5
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of: [MERCEDES]
|
Re: BMW 755d ?!?
masina arate bine si pare destul de dotata , sincer nu stiu de ce a pus logo-urile acelea stupide si 4 tobe ultra largi pe un diesel .. ... 735 / 755 nu exista pe piata ...
__________________
|
|
|
21-10-07, 01:52
|
#8
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of: [Opel]
|
Re: BMW 755d ?!?
Quote:
Originally Posted by wtcvictim
masina arate bine si pare destul de dotata , sincer nu stiu de ce a pus logo-urile acelea stupide si 4 tobe ultra largi pe un diesel .. ... 735 / 755 nu exista pe piata ...
|
CUM NU EXISTA PE PIATA UN 735 D ?????
DE UNDE AI SCOSO PE ASTA
|
|
|
21-10-07, 02:13
|
#9
|
 Stage 5
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of: [MERCEDES]
|
Re: BMW 755d ?!?
Quote:
Originally Posted by FIGHET
CUM NU EXISTA PE PIATA UN 735 D ?????
DE UNDE AI SCOSO PE ASTA
|
bmw.de , bmw.ro , bmw.uk , shall I continue ?
pe seria 7 E65 exista doar 730d si 745d (740d pana in 2005)
in fine , s-a cam lamurit idea , topicul se poate inchide
|
|
|
21-10-07, 14:30
|
#10
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2006
Posts: 456
Member of: [Fiat]
|
Re: BMW 755d ?!?
Quote:
Originally Posted by FIGHET
si eu pun o intrebare si mai stupida tu chiar crezi asta??? cu 755 d ,tipule ma dezamagesti!!!!!
|
am vazut 600 sel break...de ce n-ar fi si un 755 d pe comanda?
|
|
|
21-10-07, 14:46
|
#11
|
  Stage 5
Join Date: May 2007
Posts: 426
Member of: [4Tuning International]
|
Re: BMW 755d ?!?
Ar fi o idee ca unu dintre noi care stie germana sa trimita un e-mail la BMW.DE si sa ii intrebe daca au fabricat vreodata un 755d ! Care se ofera ?
|
|
|
21-10-07, 14:47
|
#12
|
 Stage 5
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of: [MERCEDES]
|
Re: BMW 755d ?!?
600 SEL break ? nu exista asa ceva , poate ratacita la vreun sultan in garaj , dar nu prea imi vine sa cred.. iar referitor la masina pe comanda , ele se pot personaliza destul de mult (vorbim totusi de masini de serie) dar pana la motoare unicat mai este mult
|
|
|
21-10-07, 16:05
|
#13
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2006
Posts: 456
Member of: [Fiat]
|
Re: BMW 755d ?!?
Quote:
Originally Posted by wtcvictim
600 SEL break ? nu exista asa ceva , poate ratacita la vreun sultan in garaj , dar nu prea imi vine sa cred.. iar referitor la masina pe comanda , ele se pot personaliza destul de mult (vorbim totusi de masini de serie) dar pana la motoare unicat mai este mult 
|
exista e topic chiar aici cu masinile sultanului din brunei...
https://forum.4tuning.ro/attachment.p...8&d=1162790233
https://forum.4tuning.ro/attachment.p...7&d=1162790233
__________________
powered by TDI,HTP and JTD
|
|
|
21-10-07, 16:26
|
#14
|
 Stage 5
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of: [MERCEDES]
|
Re: BMW 755d ?!?
Quote:
Originally Posted by 19tdi
|
cum am zis, e posibil sa existe ratacita pe undeva, dar e vorba de styling si de sultanul bruneiului , total alta treaba
Quote:
Originally Posted by Florin_Tei
Ar fi o idee ca unu dintre noi care stie germana sa trimita un e-mail la BMW.DE si sa ii intrebe daca au fabricat vreodata un 755d ! Care se ofera ?
|
daca vrei sa se distreze putin cei la Munchen, poti sa le trimit email
|
|
|
21-10-07, 16:33
|
#15
|
|
Audi Driver
 Stage 5
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,386
Member of: [AUDI]
|
Re: BMW 755d ?!?
Prea mult tam-tam pentru nimic. S-o luam logic, de ce ar vrea cineva sa-si cumpere un BMW 755D pe comanda speciala(sa presupunem ca asta ar fi) cand exista 760 Benzina , din nou, ipotetic vorbind daca ar fi comanda speciala pretul acesteia ar fi pe masura depasind cu mult pretul unui 760 Benzina .
Daca ar fi sa luam in calcul toate prostiile lipite pe masini oare unde am ajunge?(logan gt-r , dacia 1310 //M . . . . . ) .
|
|
|
|
|