Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale masini (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini.html)
-   -   BMW 755d ?!? (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini/54938-bmw-755d.html)

Florin_Tei 20-10-07 15:31

BMW 755d ?!?
 
1 Attachment(s)
BMW 755d
Locatie:
Croatia
Provenienta: Germania


Acum pun si eu aceeasi intrebare care si cel care a facut poza se intreaba ... oare scrisul este pus la vrajeala , sau masina este un model facut la comanda :shock: :?: Pe site-ul www.bmw.de nu exista aceasta versiune !

FIGHET 20-10-07 23:29

Re: BMW 755d ?!?
 
simpla parere a mea este ca proprietarul masini a schimbat initialele si ca este pasionat de un motor diesel pe care numai el vrea sal aiba si deci in loc sa fie 735d a scos 3 si a mai adaugat un 5 si uite asa sa inventat 755d


in mintea lui !!!!!!

19tdi 20-10-07 23:39

Re: BMW 755d ?!?
 
pun o intrebare stupida...735d are evacuare dubla? :oops:

BC-20-LET 20-10-07 23:58

Re: BMW 755d ?!?
 
Evacuarea e un lucru relativ. Daca vrei poti sa-ti pui 8 evacuari . In cel mai bun caz poate e un 745 D . Dar de 755d se pare ca nu a auzit nimeni pana acum...

baghy83 21-10-07 00:45

Re: BMW 755d ?!?
 
nu exista asa ceva

FIGHET 21-10-07 01:21

Re: BMW 755d ?!?
 
Quote:

Originally Posted by 19tdi (Post 1159386)
pun o intrebare stupida...735d are evacuare dubla? :oops:

si eu pun o intrebare si mai stupida tu chiar crezi asta??? cu 755 d ,tipule ma dezamagesti!!!!!

Bogdan_mb 21-10-07 01:42

Re: BMW 755d ?!?
 
masina arate bine si pare destul de dotata , sincer nu stiu de ce a pus logo-urile acelea stupide si 4 tobe ultra largi pe un diesel .. ... 735 / 755 nu exista pe piata ...

FIGHET 21-10-07 01:52

Re: BMW 755d ?!?
 
Quote:

Originally Posted by wtcvictim (Post 1159583)
masina arate bine si pare destul de dotata , sincer nu stiu de ce a pus logo-urile acelea stupide si 4 tobe ultra largi pe un diesel .. ... 735 / 755 nu exista pe piata ...

CUM NU EXISTA PE PIATA UN 735 D ?????
DE UNDE AI SCOSO PE ASTA

Bogdan_mb 21-10-07 02:13

Re: BMW 755d ?!?
 
Quote:

Originally Posted by FIGHET (Post 1159595)
CUM NU EXISTA PE PIATA UN 735 D ?????
DE UNDE AI SCOSO PE ASTA

bmw.de , bmw.ro , bmw.uk , shall I continue ? :rolleyes2 :-)

pe seria 7 E65 exista doar 730d si 745d (740d pana in 2005) ;)

in fine , s-a cam lamurit idea , topicul se poate inchide

19tdi 21-10-07 14:30

Re: BMW 755d ?!?
 
Quote:

Originally Posted by FIGHET (Post 1159545)
si eu pun o intrebare si mai stupida tu chiar crezi asta??? cu 755 d ,tipule ma dezamagesti!!!!!

am vazut 600 sel break...de ce n-ar fi si un 755 d pe comanda?

Florin_Tei 21-10-07 14:46

Re: BMW 755d ?!?
 
Ar fi o idee ca unu dintre noi care stie germana sa trimita un e-mail la BMW.DE si sa ii intrebe daca au fabricat vreodata un 755d ! Care se ofera ?

Bogdan_mb 21-10-07 14:47

Re: BMW 755d ?!?
 
600 SEL break ? nu exista asa ceva , poate ratacita la vreun sultan in garaj , dar nu prea imi vine sa cred.. iar referitor la masina pe comanda , ele se pot personaliza destul de mult (vorbim totusi de masini de serie) dar pana la motoare unicat mai este mult ;)

19tdi 21-10-07 16:05

Re: BMW 755d ?!?
 
Quote:

Originally Posted by wtcvictim (Post 1160188)
600 SEL break ? nu exista asa ceva , poate ratacita la vreun sultan in garaj , dar nu prea imi vine sa cred.. iar referitor la masina pe comanda , ele se pot personaliza destul de mult (vorbim totusi de masini de serie) dar pana la motoare unicat mai este mult ;)

exista e topic chiar aici cu masinile sultanului din brunei...

https://forum.4tuning.ro/attachment.p...8&d=1162790233
https://forum.4tuning.ro/attachment.p...7&d=1162790233

Bogdan_mb 21-10-07 16:26

Re: BMW 755d ?!?
 
Quote:

Originally Posted by 19tdi (Post 1160337)

cum am zis, e posibil sa existe ratacita pe undeva, dar e vorba de styling si de sultanul bruneiului , total alta treaba

Quote:

Originally Posted by Florin_Tei (Post 1160186)
Ar fi o idee ca unu dintre noi care stie germana sa trimita un e-mail la BMW.DE si sa ii intrebe daca au fabricat vreodata un 755d ! Care se ofera ?

daca vrei sa se distreze putin cei la Munchen, poti sa le trimit email ;)

BC-20-LET 21-10-07 16:33

Re: BMW 755d ?!?
 
Prea mult tam-tam pentru nimic. S-o luam logic, de ce ar vrea cineva sa-si cumpere un BMW 755D pe comanda speciala(sa presupunem ca asta ar fi) cand exista 760 Benzina , din nou, ipotetic vorbind daca ar fi comanda speciala pretul acesteia ar fi pe masura depasind cu mult pretul unui 760 Benzina .

Daca ar fi sa luam in calcul toate prostiile lipite pe masini oare unde am ajunge?(logan gt-r , dacia 1310 //M . . . . . ) .


All times are GMT +2. The time now is 17:53.

- Copyright 2026 4Tuning